Pomarzyć każdy może...

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hurtmaker
Chuck Norris
Posty: 448

Post autor: Hurtmaker »

a ja jeszcze marzę żeby generał w DoW był postrachem wszystkich Lordów walczących w close combacie...
bo teraz jest żałosny, a jego wystawianie to samobój.
przeciętne ludzkie staty, żadnych zasad specjalnych i brak fajnych magic itemów... :cry:

a mógłby mieć więcej WS, ataków i Liderki... zbroję płytową,
albo... 16 cali zasięgu Ld generalskiej...
albo wykup dodatkowych umiejętności dla siebie albo dla oddziału w którym się znajduje , coś w stylu wykupu talentów u herosów Bretki, Elfów czy VC...
np. wykup immune to fear, psychology, unbreable, asf, poison, czy killing blow - w końcu to weteran i chyba powinien wiedzieć do czego miecz służy :wink:

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Dobrze, mamy Norse Maruderów. Ale po pierwsze to special, po drugie 2p droższy, a po trzecie ma frenzy! Taka jednostka sie przydaje, ale nie do robienia 20 osobówych klocków... I nie można na niej opierać armii. A poza tym, w specialach wole mieć trójki Irongutów jako tanie wsparcie. :wink:
Innym armiom na turniejach zabraniają asarnila, a HE nie mają walczącego jeźdzca z tego smoka... I w ogóle badziewny do walki jak dla mnie. :roll:
Bum...!

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

masz rtacje...smok jest slaby w He..nasz przy nim rzeza ;]

co do genka dow... to jestr troche lepszy...ma za 25ptk LD 10... mi pasi... moglby tylkoajkeigos smoka dostac...gra an 2 smoka bylaby milusia...

ja swojej armii nie opieram an niczym..ale 2 x20 maruderow fcg z dwu rakami mam.. ;D

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Hurtmaker pisze:a mógłby mieć więcej WS, ataków i Liderki... zbroję płytową,
albo... 16 cali zasięgu Ld generalskiej...
albo wykup dodatkowych umiejętności dla siebie albo dla oddziału w którym się znajduje , coś w stylu wykupu talentów u herosów Bretki, Elfów czy VC...
np. wykup immune to fear, psychology, unbreable, asf, poison, czy killing blow - w końcu to weteran i chyba powinien wiedzieć do czego miecz służy :wink:
to chyba żart?

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

i kosztowałby 300 punktów wtedy... :-k

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

No Imperium ma podobnego do DoW i dzięki przedmiotom magicznym jakoś sobie radzą. Wniosek jest taki, że potrzeba nam jedynie porządnego arsenału magic item`ów, które takiego kolesia zamienią w postrach wszystkich żyjących i nie do końca żyjących istot.

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

tak, przedmioty to glowny minus DoW... musimy ejszcze 3-4 lata poczekac :(

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Ja napiszę tylko, że brak "porządnych" przedmiotów magicznych, zwykłe staty i odległość (ewentualnego) nowego Army Booka, to dla mnie główne atuty tej armii. :)
No, może nie atuty, ale powody dla których zbieram tą armię.

Awatar użytkownika
Hurtmaker
Chuck Norris
Posty: 448

Post autor: Hurtmaker »

Lunn pisze:
Hurtmaker pisze:a mógłby mieć więcej WS, ataków i Liderki... zbroję płytową,
albo... 16 cali zasięgu Ld generalskiej...
albo wykup dodatkowych umiejętności dla siebie albo dla oddziału w którym się znajduje , coś w stylu wykupu talentów u herosów Bretki, Elfów czy VC...
np. wykup immune to fear, psychology, unbreable, asf, poison, czy killing blow - w końcu to weteran i chyba powinien wiedzieć do czego miecz służy :wink:
to chyba żart?
żart? raczej moje marzenie. :o
żartem w chwili obecnej jest granie DoW, a wystawianie generała na>2000 pkt , jest chyba jedynie zagrywką pod tytuł "największego klimaciarza turnieju". oczywiście ktoś tam może kiedyś coś armią z generałem ugrał - ale na zasadzie wyjątku, który potwierdza regułę, że DoW na magii stoi.
każdy widzi, że przedmioty magiczne to główna bolączka DoW, ale chyba nie jedyna.ja nie wiem czemu świętoszkowaty paladyn uganiający się za jakimś kielichem ma mieć m.in. immune na psychology, i stubborna, a generał armii najemnej - a więc z założenia gość, który zna się na wojaczce jak mało kto, nie ma nic szczególnego. imperium poza przedmiotami magicznymi ma jeszcze inne rzeczy - generał ma FPA i lepsze mounty. a grand master poza FPA, ma 4 A i daje immune na psychology dla unitu knightów, w którym się znajduje. imperium ma też archlectora...który w chwili obecnej, ze względu na możliwości jest najbardziej opłacalną opcją...można tak porównywać każda armię i znaleźć jakieś atrakcje. DoW ich nie ma- jest armią niczym się nie wyrózniającą i wszystko byłoby ok, gdyby inne armie też były takie jak ona- ale nie są.
sorry za rozmiar tekstu, ale musiałem się wypłakać :wink:

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Nie masz za co przepraszać.

Na twoje żale pozwolę sobie coś zacytować:

"Chwalebna śmierć? O to walczą szaleńcy i bohaterowie. Ja chcę tylko dostać żołd"
- Marcello Finetti, tileański najemnik.

Czyli chodzi mi o to, że nasz generał liczy na żołd, a gdy robi się gorąco to po prostu ucieka by mu głowa z karku nie spadła :)

Awatar użytkownika
Cresus
Mudżahedin
Posty: 304

Post autor: Cresus »

A Bronzigno, czy Lorenzo Lupo?
to ja bym powiedział raczej o najemnym magu :wink:
a jak dla mnie przydałyby się jakieś killing blowy :twisted:
np. w formie magic itemów, tak żeby można było wypupic sobie czy posinona, czy inne shity :D
Obrazek
SZARŻAAA!!!
new steggie has super huge multi fire high strength big blowguns

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

lorenzo to spec hero...normalnie go nie wystawisz... a mam pytanko...moge na turniejach ajk gram dow wystawic dark emisary czy truthsayera? ...bo to zaawsze fajne czary i duzo kostek ;D

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

To już zależy od organizatorów, ale chyba z reguły można wystawiać jednostki Albionu. Trzeba się tylko zawsze upewnić i spytać o to organizatorów.

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

no to luzik ;D aklualnie maluje sobie Trutha i chetnie byl go powystawial... tylko fen bestow nie mam ;/ a one sa przydatne jak sie do ma w armii...

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Bez nich tez daje radę, Sokół na nim kiedyś grał...

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

wiem, ze daja...ale z beastami jest fajniej ;]

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Są ciekawe, takie mniejsze giganty. Może nawet trochę lepsze, bo nie są large target i ta ich regeneracja. Tylko szkoda, że są tak bardzo uzależnione od DE i T-sayera. To, że można je wystawić tylko gdy się ma jednego z nich jest ok, ale to, że wraz ze śmiercią np. DE tracimy też Fen-beasty już mi się nie podoba :(

EDIT.
Czy prawdą jest jak Robak wspomniał w tym temacie http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?p=189349#189349 , że Szaman gdzieś stwierdził, że DoW to już historia?

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

Robak tak stwierdzil...ale o slowach szamana nie sylaszalem... bylem jedynie na prelekcji an ktorej racownik GW obiecywal 3 booki: nowa armie, nowe dow, nowe chd...

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Zapamiętajcie moje słowa... Armia Dogs of War jeszcze powstanie, podniesie się jak Fenix z popiołów! a jeśli ktoś chce ją uśmiercić bo gusta ma anty to niech swoje zdanie zachowa dla siebie... [-( i mnie nie denerwuje [-X
DOW górą! 8)

Awatar użytkownika
Moczul
Mudżahedin
Posty: 250

Post autor: Moczul »

Mi by pasowało żeby dodali bohaterów z innych ras tak jak to zrobili w V ed. Orka, Elfa , Krasnoluda, Ogra no i Niziołka... Przydała by się jeszcze tania rankowa piechota i to chyba tyle, bez magicznych przedmiotów da się grać. Gdyby DoW dostały zestaw przedmiotów przypominający którąś z nowo wydanych armii to byli by najbardziej przegięci.

ODPOWIEDZ