Kiedy armia Araby w Battlu?

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Kajsper
Wałkarz
Posty: 63
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Kajsper »

Heh a najzabawniejsze, ze sam gra armiami, ktore nie od zawsze sa w swiecie gier bitewnych...

Awatar użytkownika
Inkwizytor
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: Zad Trolla; Koszalin

Post autor: Inkwizytor »

No cóż-zawsze znajdzie się jakiś krzykacz ;)
Co do tematu-IMO to może być fajna sprawa, jeżeli nie przegnąz czymś a'la terroryści, szahidowie itp. Jeżeli wyszłoby coś jak Fremeni z "Diuny" to byłoby czadersko :) Latające dywany i słonie-to jest to :D
Niedługo zaatakuje nas kosmiczna lejąca się galaretka.

A i tak wszyscy zgnijemy w kobiałce ;)

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

ja bym to polaczyl z arabie z turkami
IMO im wiecej armii tym wiecej frajdy.

Chcialbym spotkac na przeciwko armie przed ktora drzalo pol europy, 1/4 byla podbita, a na wysunietej jak mur rzeczypospolita.

Nawet wtedy kupilbym Kislev+empire(w zasadzie nie wszystkie jednostki imperium nadawalyby sie do bitwy z turkami)

Moze malo funtasy i spokojnie nie tylko takie bitwy bym proponowal,
ale Fun na pewno :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
Leoncoeur
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 115
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Leoncoeur »


Awatar użytkownika
Drunken_Dwarf
Wałkarz
Posty: 63
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Drunken_Dwarf »

witam
Ja tam nie mam nic przeciwko nowym armią, zawsze będzie większa różnorodność, ale niech GW najpierw zrobi porządek z CHD oraz DoW, a później może wydawać nowe armie.
pozdrawiam
Kto pije ten łebski,
kto pości ten kiepski.

Awatar użytkownika
Inkwizytor
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: Zad Trolla; Koszalin

Post autor: Inkwizytor »

Niezły, niezły :)
niech GW najpierw zrobi porządek z CHD oraz DoW, a później może wydawać nowe armie.
Jest kilka armii z którymi GW najpierw powinna zrobić porządek. I tu akurat DoW bym nie wrzucał-są dobrze złożoną armią-bez biedy, ale i bez przegięć (no-może smok na <2000 to jedyne-ale kto ma oryginalnego Asarnila? ;)) i spokojnie mogą nawiązać równorzędną walkę z innymi armiami. ChD już bardziej-za mała różnorodność jednostek, właściwie jeden grywalny schemat... Ponadto przydałaby siępoprawka HE, może DE, może jeszcze Chaosowi. Fajnie by było zobaczyćKislev jako osobną armię. Ale jeżeli wyjdzie jakaś fajna Arabia to wcale się nie zmartwię :)
Niedługo zaatakuje nas kosmiczna lejąca się galaretka.

A i tak wszyscy zgnijemy w kobiałce ;)

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Ave

BTW podobno kiedyś wyszedł book ze statami do WH do historycznych armii, kowbojów i tam takich. Ktoś to pamięta??
OMG :shock:

A propos lizardmenów - już w pierwszej edycji WFRP było coś, co nazywało się Reptillioni. Wyglądali trochę jak wychudłe saurusy -ale byli. I skądś się musieli wziąć, więc akurat lizardmeni nie są wcale taką nową rasą. W trzeciej edycji WFB też występowała armia o nazwie Slann. Coś mi się zdaje, że tam były jaszczury ;)

Awatar użytkownika
Inkwizytor
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: Zad Trolla; Koszalin

Post autor: Inkwizytor »

Z tym, że Reptillioni to było coś pomiędzy saurusem, elfem i człowiekiem. Wyglądało jak dwunoga jaszczurka, było chude i wysokie jak elf i gadało po ludzku :)
Niedługo zaatakuje nas kosmiczna lejąca się galaretka.

A i tak wszyscy zgnijemy w kobiałce ;)

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Nie gadały po ludzku, tylko w języku Sss'lk (chyba) :P

Awatar użytkownika
Inkwizytor
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: Zad Trolla; Koszalin

Post autor: Inkwizytor »

Hihihi, to przeczytaj to opowiadanie na początku podręcnzika-tam właśnie dzielna drużyna poszukiwaczy przygód spotkała Reptilliona i on gadał po ludzku :) A w sss'lk porozumiewają sie między sobą :)
Niedługo zaatakuje nas kosmiczna lejąca się galaretka.

A i tak wszyscy zgnijemy w kobiałce ;)

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

No ale mieli calkiem blisko do jaszczurek ;)

Kajsper
Wałkarz
Posty: 63
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Kajsper »

Lunn pisze:
A propos lizardmenów - już w pierwszej edycji WFRP było coś, co nazywało się Reptillioni. Wyglądali trochę jak wychudłe saurusy -ale byli. I skądś się musieli wziąć, więc akurat lizardmeni nie są wcale taką nową rasą. W trzeciej edycji WFB też występowała armia o nazwie Slann. Coś mi się zdaje, że tam były jaszczury ;)
Nom byli i Slannowie i Reptillioni... Byly tez Ogry juz od dawien dawna, a jakos wszyscy mowia, ze to nowa armia. Lizaki sa w battlu od 5 ed. jako armia- czy to dlugo, czy krotko to juz nalezy do osobistej oceny...

A wracajac do tematu.... Sam tez bylbym wielce zainteresowany Arabia jako armia, ale jakos wydaje mi sie malo prawdopodobne, by takowa powstala. Tak patrzac na to, to mamy juz dwie armie ludzkie... Obie rozniace sie miedzy soba znacznie, choc mozna znalezc podobienstwa. Pytanie jest takie: co nowego moglaby wniesc z soba Arabia, czego nie ma jeszcze w tych dwoch pozostalych armiach i w Starym Swiecie? Bo jesli 2-3 nowe egzotyczne jednostki, to jakos wydaje mi sie malo prawdopodobne ich wydanie...

Awatar użytkownika
Inkwizytor
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: Zad Trolla; Koszalin

Post autor: Inkwizytor »

W sumie wszystko się o kaskę rozbija tak naprawdę. Jeżeli GW zechce zarobić na Bliskim Wschodzie to pewnie wyda Arabię. Jeżeli nie-to możemy sobie pomarzyć o najwyżej :) Ewentualnie zrobić arabskie DoW.

W sumie możemy pogdybać co w takiej Arabii może być.
Z bohaterów-jacyś szejkowie, kalifowie, assassini, wezyrowie, dżiny, może ifrity.
Z jednostek-oczywiście piechota i kawaleria, w tym lekka. Słonie, wielbłądy, latające dywany. Może dżezaile (słabsze od skaveńskich, ale przecież dżezail to broń właśnie arabska). Pewnie jacyś niewolnicy. Sępy i węże (czyli to, co mieszka na pustyni). I pewnie wszystko miało by hatred na Khemri. W sumie to wszystko dałoby się złożyćz DoW-nawet słonie wystawiać jako Rhinox Ridersów :/ W sumie trochę mała różnorodnośc :/
Może nawet nie tyle różnorodność ile nic, czego nie da się czymś zastąpić :/
Niedługo zaatakuje nas kosmiczna lejąca się galaretka.

A i tak wszyscy zgnijemy w kobiałce ;)


Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Popieram nie dla arabusów.
Im więcej armiii nowych tym więcej starych będzie zaniedbywanych. Wydawanie się wydłuza i reszta traci na jakości.
I w tej chwili jest armii za dużo jak na możliwosci GW, przecierz oni zajmuą się syfnym lortem i czterdziechą. I wszystko coraz bardziej "smierdzi nietoperzem" biorąc pod uwagę odstępy przy wydawaniu kolejnych rzeczy.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Arabia - tak.
Arabia w takim wydaniu, jak Warmasterowe - Boże, NIE!

Bez jaj, co to jest? Kawaleria na wielbłądach - ujdzie, choć to troche dziwaczne. Słonie - ujdą. Ale latające dywany i dżinny z czarodziejskich lamp - co to ma, k***, być? Kompletne dno i trzy tony żenady, do świata dark fantasy opanowanego przez entropię i Chaos wciskają mi kolorowego Alladyna i księzniczkę Dżasminę (czy jak jej tam na imię dali)?

IMO zamiast Arabii jako kraju lepszym pomysłem byłaby armia mieszkańców pustyń z pogranicza Arabii i Khemri z klimatem a' la Fremeni z 'Diuny' Herberta - twardzi i zahartowani partyzanci przystosowani do życia na pustyni, z otoczką filozoficzno-teologiczną.

ODPOWIEDZ