Barwy

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wmedrala
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Barwy

Post autor: wmedrala »

Mam pytanie. Sam nie umiem się zdecydować na jakie barwy pomalować armie. Na barwy: Altdorfu, Talabheim, czy ostlandu. Może wy mi pomożecie i po krótce (może dłużej niż w army book' u scharakteryzujecię każdą z tych prowincji. Jeszcze na początku bardzo chciałem w barwy midenheim' u, ale zakony białych wilków już nie istnieją. Doradźcie

Awatar użytkownika
Die for Emperor
Mudżahedin
Posty: 263
Lokalizacja: CLANE, Co.Kildare, EIRE

Post autor: Die for Emperor »

mnie sie najbardziej podobają barwy Averlandu- żółto-czarne

Awatar użytkownika
Niglafar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Frei Stadt Danzig

Post autor: Niglafar »

wmedrala: zakony białych wilków wciąz istnieją. części w boxie kawalerii są nadal te same, w grze natomiast liczą się jakby mieli zamiast lancy i shielda - great weapon. To że nikt z tego nie korzysta nie znaczy że nie można ich sobie skleić tak jak Ci się podoba
co do malowania. a wiesz jak chcesz grać? bo barwy middenheimu średnio pasują do armii składającej się rakietnicy, czołgu pistoliersów i handgunnerów ;] odradzam w każdym razie altdorf - ciężko sprawić by połaczenie czerwieni i niebieskiego wyglądalo ładnie. Te kolory się gryzą

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Mnie się podoba Talabheim, typowo piechotna armija do gryzienia w CC przeznaczona :) do tego ładny kloc kawalerii blazing sun i już mamy armię jak z żurnala ;) W Talabheim mają czołg? Jak właściwie nazywa się ich elektor?

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Elektor Talbeheimu?

Helmut Feuerbach tyle że osiołek zgubił się gdzieś po burzy chaosu.

A ja radzę żółto niebiesko jak prawdziwy nordlandczyk. Pamiętaj wszystkie inne prowincje są rządzone przez małe dziewczynki.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Cord
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: Cord »

Czołgi ponoć w kolegium inżynierów są przechowywane czyli w Altdorfie, 8 ich jest na dzień dzisiejszy. Tyle jeśli chodzi o części fluffową przechodząc do praktycznej to w imperium są setki czołgów i nawet największa dziura ma przynajmniej jeden, wolne miasto Talabheim jest teraz trzecie z kolei jeśli chodzi o ludność więc powinna być tam co najmniej dywizja takich machin.

Helmuta gdzieś po wojnie wcięło ale nigdzie nie pisze o tym szerzej, ciekawi mnie co z jego runefangiem, znowu jednego brakuje chyba.

Awatar użytkownika
argoth
Mudżahedin
Posty: 290
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: argoth »

Cord pisze: 8 ich jest na dzień dzisiejszy.
Cord, gdzie to wyczytałeś? Bo to ciekawy szczegół. Jest takich więcej?
Ogień oczyszcza ciało i dusze nawet największych wrogów Imperium...niech zapłoną stosy!

PG...czyli jak wygrać bitwę przed jej rozpoczęciem. 100% HATE!!!

Cord
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: Cord »

W army booku edycji 6,3. Z innego źródła (nie pamiętam już jakiego, dawno to było jeszcze za 6 edycji) wyczytałem że było ich 12 ale 4 poszły w cholerę i skonstruował je inżynier z poza imperium (tieli chyba) ale se chłop gdzieś znikną (chodzą słuchy że to zamach jakiegoś rywala z gildii. Jest to potężna maszyna używana jedynie w razie wielkiej potrzeby (aktualnie usuniecie pijanego nizioła z ulicy, jak przeciwników jest ze 70 to trzeba już brać dwa bo to nie przelewki). A i do teraz nie potrafią inżynierowie zrobić nowego czołgu parowego wiec jedziemy na tych starych cały czas.

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

A i do teraz nie potrafią inżynierowie zrobić nowego czołgu parowego wiec jedziemy na tych starych cały czas.
:lol2: :lol2:
To mnie zawsze bawiło tej opowieści, inżynier który nie może skonstruować czegoś takiego samego co dostał . Te opowieści można też znaleźć na już zatraconej stronie gildia.pl w dziale WD w jednym z numerów jest wszytko opisane elegancko
http://www.teksty.gildia.pl/krzysiek_b/ ... mtankrules
http://www.teksty.gildia.pl/krzysiek_b/steamtank
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
wmedrala
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: wmedrala »

Czy malowanie armii w barwach reiklandu ładnie wygląda??

Awatar użytkownika
argoth
Mudżahedin
Posty: 290
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: argoth »

wmedrala pisze:Czy malowanie armii w barwach reiklandu ładnie wygląda??
Niglafar pisze:odradzam w każdym razie altdorf - ciężko sprawić by połaczenie czerwieni i niebieskiego wyglądalo ładnie. Te kolory się gryzą
Tu masz już jakąś sugestie :D
Niemniej jednak na pewno da się jakoś tak dobrać kolory aby pasowało. Osobiście mam w barwy Altdorfu pomalowaną obsługę Helblastera :wink:
Ogień oczyszcza ciało i dusze nawet największych wrogów Imperium...niech zapłoną stosy!

PG...czyli jak wygrać bitwę przed jej rozpoczęciem. 100% HATE!!!

Awatar użytkownika
Niglafar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Frei Stadt Danzig

Post autor: Niglafar »

argoth: nie twierdzę że pomalowanie altdorfu by wyglądał ładnie i nie kojarzył się z kolorową jak parada równości bretką nie jest możliwe, ale jest bardzo trudne. chwała Tobie jeśli Ci się to udało! ja tak pomalowałem strzelców jeszcze w piątej edycji i stwierdziłem że wygladają dziwnie... wole kolory ostlandu czy midenheimu, ale to już kwestia gustu

Awatar użytkownika
Galin
Wałkarz
Posty: 68
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Post autor: Galin »

Skoro juz o barwach mowa to nie chce zakladac nowego tematu tylko dopisze sie tutaj. Malo fluffowe ale tak sie zastanawiam czy nie wystylizowac imperialnej armii na sredniowiecznych krzyzowcow.
Jakis konkretny zakon - moze nadac im barw templariuszy,joannitow albo krzyzakow - widzialem na jakims turnieju bretke wystylizowana na krzyzakow i wygladala niesamowicie - co wy sadzicie o tym, aby pomalowac imperium na cos takiego ?

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Właśnie... Bretka wygląda fajnie, ale do Imperium to raczej pasują zakony z Młotka. Może za miast Krzyżaków itp. - zakon Morra, Panter itd. Cała armia wystylizowana w ten sposób powinna wyglądać ciekawie.

Awatar użytkownika
Galin
Wałkarz
Posty: 68
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Post autor: Galin »

Wlasnie to byl moj drugi pomysl- zeby cala armie lacznie ze state troops i artyleria wystylizowac na konntyngent z jakiegos zakonu.
Problem z zakonami imperialnymi jest taki ze mi sie ich barwy nie podobaja - moze jedynie pantery albo reiksguard i od biedy blazing sun, ale jakos nie jestem do zadnego przekonany.

Awatar użytkownika
Niglafar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Frei Stadt Danzig

Post autor: Niglafar »

Galin: zawsze możesz stworzyć własny zakon z włąsną kolorystyką. na tym polega zabawa ;]

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

I członków tego zakonu Sigmaryci mogą uznawać za heretyków. Było by ciekawie :)

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Niglafar pisze:odradzam w każdym razie altdorf - ciężko sprawić by połaczenie czerwieni i niebieskiego wyglądalo ładnie. Te kolory się gryzą
I masz całkowitą rację, a panowie z GW udowodnili, że kolejną rzeczą, o której nie mają pojęcia, jest heraldyka. Herby na początku pełniły funkcję informacyjną i dlatego też barwy musiały być czytelne, nawet z dużej odległości. Używano czterech kolorów: zielony, niebieski, czerwony i czarny, oraz dwóch metali: złotego i srebrnego (symbolizowanych przez żółty i biały). I możliwe było łączenie wyłącznie koloru z metalem, bo w innych przypadkach barwy by się gryzły albo zlewały. Jak widać, GW "zna się" nie tylko na FAQ-ach :).

Cord
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: Cord »

Ja tam maluje altdorfczyków i według mnie nie wyglądają najgorzej.

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

THE KNIGHTS OF SIGMAR'S BLOOD

--------------------------------------------------------------------------------





Knights of Sigmar's Blood have a long and proud history. Led by their Grand Master Hans Leitdorf, brother of the Elector Count of Averland, their ranks are filled with the men of noble houses across the Empire. Their selection process is considered extreme even among the other Orders, as each Knight in training must spend a year in study within the church where he is judged by the priests as to his worthiness.

szukam informacji o tym zakonie jest moim zdaniem najbardziej zblizony do mej rozdzimej prowincji Averlandu poprzez zblizenie roddzinne Leitdorfów......ktoś ma wiecej materiałow na ich temat barwy barwy wiecej histori????
Obrazek






_________________

ODPOWIEDZ