Co wy na taką rozpiske.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Kierin
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Co wy na taką rozpiske.

Post autor: Kierin »

Chciałbym zapytać czy taka rozpiska się nadaje do gry i osiągnę nią coś ? Zwłaszcza przeciwko Lizardom z którymi gram jutro ? Podziękował bym za pomoc gdyż zauważyłem że mam problem z wy balansowaniem pomiędzy artylerią a piechotą.

Runelord z kowadłem z dwoma spelleaterami i rune of balance

10x thunderersów

10 warriorsów (tylko tarcze)

20Longbeards (full comand) z banerem +1CR
Thane z Rune of curage, Rune of Valaya, Rune of battle

20 hammerersów (fullcomand) z shieldami, Rune of curage i Rdetermiantion
Runesmith 1+save z rerolem i broń z +1 atak

Canon

Organ Gun


Zastanawiam się nad zmniejszeniem klocków do 15 żołdaków i doprawienie run na artylerie ale jestem pewien że brat będzie rzucał mi cienie pod nogi a jako że armaty nie mają inicjatywy będą spadać od razu.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

na lizardy lepszy gruztrower niż canon, Flame Canon niż Organki... ale i tak rozpa całkiem sensowna...

aha... rozpy wrzucamy do tematu o rozpiskach lub do działu rozpisek
Obrazek

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Obojętnie co byś nie wziął, to raczej nie wygrasz. Zostaniesz całkowicie i niezaprzeczalnie zapluty. Dzisiaj zostałem zapluty. 15 longów (bo tyle zostało po rozklepaniu koksów) zeszło w ciągu 2 tur. Warriorsi też by zeszli, ale tur zabrakło do permanentnego zaplucia. Long live lizzie vietkong.
ed: Żwirka weź. Organy zejdą w1-2 turze. Żwirek może przeżyje do 3.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

okurdemol troche przesadza... ale jak trafisz na same skinki to troche kiepsko... wtedy tym bardziej Flame Canon lub Gyros staję się jedyną nadzieją (szczególnie FC i paniki które wywołuje)
Obrazek

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

To nie była przesada to rzeczywistość. Dwarfy mają z lizakami ostro pod górkę.
ed: W każdym razie skinki ze żwirka potrafią nieźle zebrać. Tylko, że go mogą zestrzelić niestety.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

mają z nim pod górke gdy rozpa jest standardowa.

Przy rozpie na 2k gdzie masz kowadło, Flame Canona, Gyrosa, Klopke lub dwie, oddział longbeardów z tarczami, ironbreakers, minersów, rangersów, thundów to skinkowy vietkong nie jest już taki straszny. Sam FC może strzałem jednym objąc kilka oddziałów i wywołac np. trzy paniki, które mogą pociągnąć za sobą kolejne.
Obrazek

Kierin
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: Kierin »

No z panikami nie jest tak pięknie bo on zawsze rzuca trzema koścmi na LD i wybiera najniższe więc nawet skini ciężko panikują, z chęcią bym wystawił FC albo kopciaka ale niestety nie mam tych figurek jeszcze, muszę ostro kombinować tym co mam niestety. Kurde a lizardmen cały czas marudzi jakie to ja mam przegięte kowadło i spelleatery, a on to co... slan drugiej generacji 70 skinków i jeszcze chce sobie załatwić kameleony... Właśnie pytanie gdy przeciwnik rzuca pit of shadows na kowadło ono zostaje automatycznie wchłonięte bo nie ma inicjatywy ? jeśli tak to tymbardziej nie widzę sensu gry z nim.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Inicjatywę zdaje Runlord, jeśli się nie mylę.

Awatar użytkownika
Jacuchna
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 193
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jacuchna »

Z tą paniką, to nie jest tak źle, bo skinki mają dość sładego LD (zwykły ma chyba z 5 ). Z sałrusami natomiast mogł by być problem :?

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Tylko, że Slann ma 9 ld, a saurus 8. Średnio rozgarnięty dowódca będzie trzymać generała niedaleko skinków.

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

niech każdy lepiej zrobi temat o swojej rozpisce....

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

w sobote grałem na turnieju z lizakiem....
rozsmarowałem go po tym stloe(19:1)
2xorganki rządzą, katapulty(w ilości 3) zarąbały slana...

Kierin
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: Kierin »

Dziś jest po walce i powiem tyle, swoim biegaczem (heros saurus biegający na 18 cali 6 ataków popchnięty mrocznym rumakiem czy jakoś tak) w drugiej turze zablokował mi kowadło i z łatwizną je rozłupał (6 ataków i -2 do save dla mnie to jednak załamka) musiał bym się na chama ścisnąć by do mnie nie dobiegł co by sensu nie miało, już nie powiem co mi z organkami zrobił Pit of shadows (wlazł mu na dwóch szóstkach więc dispele poszły gdzieś ;/) krótko mówiąc porażka, Vanirh ty się tak nie podniecaj bo grałeś z moim bratem który grał lizakami 3 raz w życiu więc to jest jak wygrana z noobem.

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

A nie mówiłem Rakso? Długobrodym, tak jak Than Supeł nie jestem, ale generalnie raczej wiem co mówię. W każdym razie narzekać lubię. ;) Grałem trochę z lizakami na vietkongu i wiem jak to wygląda, a generalnie wygląda bardzo nieprzyjemnie.

Kierin, z tego co piszesz wnioskuję, że źle rozstawiłeś kowadło.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

co nie mówiłem? ja radziłem FC i grudge throwera... on uzył organek... no i tez mi sie wydaje ze tam troszke błedów było.

ja nie twierdze ze z vietkongiem jest łatwo, wrecz przeciwnie... ale mozna cos ugrac z tym. tez z tym juz grałem kilka razy.
Obrazek

Kierin
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: Kierin »

ej no ja tez nie twierdze że grałem bezbłędnie ilość potyczek można policzyć na palcach jednej dłoni z mojej strony, ale to nie zmienia faktu że jak kolwiek bym nie ustawił kowadła on by tam dobiegł tym gościem bo ma tyle obrotów ile sobie zażyczy jako harcownik więc wystarczy że zatrzyma się obok mojego oddziału tak żebym nie miał go w polu widzenia gdy szarżuje.

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Skoro ja mówiłem i Ty mówiłeś, to wynika z tego, żeśmy sobie pomówili. ;) Ugrać z tym jakiś sensowny wynik jest ciężko, zależy co da Ci ugrać przeciwnik. Mi się jeszcze ta sztuka nie udała. Za to mój najgorszy wynik, jak grałem z tym pierwszy raz to 20-0 w 3 czy 4 tury. btw. kiedyś użyłem FC na vietkong. Przeciwnik trzymał się od tego na w miarę bezpiecznej odległości(granica zasięgu) i trzymał generała w miarę blisko potencjalnych źródeł paniki. A potem zapluł to, albo samo wybuchło, już nie pamiętam.

Kierin a nie mogłeś schować kowala za górką, czy tam za lasem/w lesie? Z tego co kojarzę kowadło jest bez zasięgowe i bez LoS-owe(nie musi widzieć by przywalić).

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

kowadełko skitrac tak żeby nikt nie doszedł to nie problem... ustawiałem sie tak, że koles nawet nie mógł tam niczym podleciec ani nic :) wystarczy pamietac ze nie moze przeciwnik zatrzymac sie mniej niz cal od twoich jednostek :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

kierin, ty przez cały czas grałeś na kowadle i rzucałeś duże runy( i to jeszcze źle) i później się załamałeś żę ci wybuchło....
co do twojego brata, myślałem spoczątku że wie o co chodzi w tej grze... ale jak się dowiedziałem że slan nie ma warda na 2+ przed ostrzałem to tak jak by gwiazdka przyszła wcześniej....

Kierin
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: Kierin »

co ma wiedza o czym jest gra do nie wstawienia warda, uznał że nie będzie potrzebny bo przy mnie sie nie przydał jak w domu graliśmy, poprostu twierdze że nie masz czym się chwalić bo ja też potrafię wygrac z kims kto dopiero zaczyna no sorry rozumiem jak byś wygrał z gościem co gra dwa trzy lata... .Tak rzucałem duże runy wtedy na turnieju ale teraz była mowa o innej rozpisce i tak mi wypadały same jedynki więc nawet 2+ na rune mnie nie ratowało

ODPOWIEDZ