Anulowanie wyników paru turniejów Ligowych - afera dopiskowa

Tematy z poprzednich sezonów LL

Moderatorzy: Dymitr, CzarnY, c4h10

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Anulowanie wyników paru turniejów Ligowych - afera dopiskowa

Post autor: Scimitar »

W dyskusji na forum ogólnym wypłynęły konkretne przykłady DOPISANYCH turniejów. Moim zdaniem nie można tej sprawy ot tak zostawić. Proponowałbym ANULOWANIE wyników tych turniejów.
Daro pisze:Coś jest nie tak.
Nie będę się wypowiadał na temat spraw czołówki bo się na tym nie znam (nie uczestniczę aktywnie w życiu turniejowym) ale z czystej ciekawości sprawdziłem swoje miejsce w rankingu. Wiecie co mnie zdziwiło? Mam punkty z 2 turków na których nie grałem, pewnie ktoś potrzebował 20 osób...

2008-02-17 Maneaters Lokalny 21 - nawet nie wiem że taki turniej miał miejsce

2008-01-19 "La Final" Imperator akt 4 Lokalny 48 - byłem na chwilkę popatrzeć jak tam leci - sam nie grałem.
Heinrich pisze:Witam wszystkich.

Jako organizator turnieju Obrony grodu Sambora V zabiorę głos w sprawie jaka została poruszona w związku z tym turniejem.

Tak, było dopisane parę osób. Nie będę pisał z jakiego powodu oraz wnikał w szczegóły ponieważ jestem osobą dorosłą i biorę jako organizator całą odpowiedzialność za to oszustwo na siebie.

Jeśli zapadnie jakaś decyzja ze strony szefów ligi w stosunku do mojej osoby to się pokornie do niej u stosuję.

Nie jestem w stanie nic powiedzieć na swoją obronę, mogę tylko dodać, iż jeśli kiedyś jeszcze przyjdzie mi jeszcze organizować turniej warhammera to do takiej sytuacji już nie dojdzie.

Przepraszam wszystkich, którzy zniesmaczyli się zaistniałą sytuacją oraz moją osobą w tej sprawie.

Proszę tylko o jedno. Jak będziecie gadać o tym wałku, to mówcie nie o uczestnikach tego turnieju oraz nie o moim klubie, ale o Heinrichu.

H.
Chcieliśmy konkretów - oto one. Dla mnie opcja jedyna z możliwych. Kto popiera takie rozwiązanie ??
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

to jest kara dla graczy, a gracze sa tu chyba najmniej winni ??
Obrazek

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Bania pisze:to jest kara dla graczy, a gracze sa tu chyba najmniej winni ??
Zależy którzy gracze. Ja bym właśnie tutaj najmniej orgów winił - były pewnie mocne naciski na nich ze strony "pewnych graczy".
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

Heinrich pisze:Biorę jako organizator całą odpowiedzialność za to oszustwo na siebie.
Nie majac zadnych dowodow czy byly naciski ze strony graczy i wystosowana deklaracje od organizatora nadal chcesz karac graczy i to do tego wszystkich. Pan X moze i naciskał na dopisanie ale pan Y nic o tym nie wiedzial... Zbiorowa odpowiedzialnosc?
Obrazek

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

To jedyne wyjście wg. mnie. Winni gracze w razie potrzeby pojadą gdzie indziej jak np. zbanujemy orga, czy ośrodek. Nie oszukujmy się - tylko możliwość zdobycia punktów do ligi stanowi mocny magnes by pojechać gdzieś "na prowincję" coby zagrać z miejscowymi. Oczywiście - niektórzy sobie dla przyjemności jeżdżą i i tak pojadą, choćby do ligi nie było zgłaszane czy zaliczane.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

Ja jednak pozostane przy swoim.

"Domniemanie niewinności – zasada według której każda osoba jest niewinna przedstawianych jej zarzutów, dopóki jej wina zostanie udowodniona." [zrodlo Wikipedia]
Obrazek

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Zobaczmy może gdzie domniemanie niewinności zaprowadziło PZPN.
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

popieram.

gracze na tym ucierpią - takie życie. niestety. ale to jedyne rozwiązanie żeby ukrócic ten proceder.

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

a jaki gracze maja wplyw na wyniki wyslane do ligi?
jak jankiel wyslal wyniki niezgodne ze stanem turnieju to co sie stalo? przypomnijcie mi? Paraszczak zalozyl temat na forum, dokladny zapis sprawy byl do wgladu dla kazdego chetnego. I co?

uznano ze 'blad byl mieiac temu wiec juz nieaktualne' i ze nic sie nie da zrobic. czyli gracze maja gowno do gadania w sprawie zgloszenia wynikow turnieju do ligi i to wina moderatury, w tym miedzy innymi Ciebie scimitarze bo nic wtedy nie zrobiles - nie rozumiem wiec czemu masz czelnosc teraz obwiniac graczy lokala za dopisanie kogokolwiek?

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

TruePunk pisze: wina moderatury, w tym miedzy innymi Ciebie scimitarze bo nic wtedy nie zrobiles - nie rozumiem wiec czemu masz czelnosc teraz obwiniac graczy lokala za dopisanie kogokolwiek?
O jaką moderaturę ci chodzi ?? Tak gwoli przypomnienia - nie jestem Koordynatorem Ligi już prawie rok, więc nie zaglądam w wyniki, nie sprawdzam ich, nie przechodzą przeze mnie. Jakby przechodziły to już wiedziałbym jak zweryfikować każdy turniej - może nie w 100%, ale w 90%.

Żeby nie było - nie obwiniam graczy na danym lokalu. Chodzi mi o to, że "ktoś" miał taki a nie inny interes by dopisano kogoś i ten "ktoś" grał na danym turnieju. Jak widzisz jakieś rozwiązanie nie krzywdzące biednych nic nie wiedzących graczy to proszę - przedstaw. Natomiast zostawianie sprawy jak jest i zasłanianie się przedawnieniami to śmiech na sali.

Co do turnieju o którym pisał Jankiel to skoro było tam sporo graczy (koło 30 ponoć), to całkiem prawdopodobne, że może to być błąd, które już wcześniej bywały - pewnie niedługo się dowiemy. Ale dwa turnieje dalej pozostają "wątpliwe". Tak sobie spojrzałem w ranking, już zresztą archiwalny i widać kto z TOP 10 grał na którym i przypadkiem nawet wygrał ;) Dowodów nie ma, nikt się nie przyzna pewnie, ale smrodek zostanie.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Popieram zalozenie glosowania na ten temat. 7 dni wystarczy.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Moze być. Tyle że tych turniejów wydaje mi się ze było wiecej niz 3 ;)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Młody pisze:Moze być. Tyle że tych turniejów wydaje mi się ze było wiecej niz 3 ;)
Nie wątpię - nie mam wglądu do pełnych arkuszy z turniejów, więc nie mogę zastosować jakiejś metody weryfikacyjnej, a tylko tak w 90% przypadków idzie sprawdzić.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

Scimitar pisze:
TruePunk pisze: wina moderatury, w tym miedzy innymi Ciebie scimitarze bo nic wtedy nie zrobiles - nie rozumiem wiec czemu masz czelnosc teraz obwiniac graczy lokala za dopisanie kogokolwiek?
O jaką moderaturę ci chodzi ?? Tak gwoli przypomnienia - nie jestem Koordynatorem Ligi już prawie rok, więc nie zaglądam w wyniki, nie sprawdzam ich, nie przechodzą przeze mnie. Jakby przechodziły to już wiedziałbym jak zweryfikować każdy turniej - może nie w 100%, ale w 90%.

Żeby nie było - nie obwiniam graczy na danym lokalu. Chodzi mi o to, że "ktoś" miał taki a nie inny interes by dopisano kogoś i ten "ktoś" grał na danym turnieju. Jak widzisz jakieś rozwiązanie nie krzywdzące biednych nic nie wiedzących graczy to proszę - przedstaw. Natomiast zostawianie sprawy jak jest i zasłanianie się przedawnieniami to śmiech na sali.

Co do turnieju o którym pisał Jankiel to skoro było tam sporo graczy (koło 30 ponoć), to całkiem prawdopodobne, że może to być błąd, które już wcześniej bywały - pewnie niedługo się dowiemy. Ale dwa turnieje dalej pozostają "wątpliwe". Tak sobie spojrzałem w ranking, już zresztą archiwalny i widać kto z TOP 10 grał na którym i przypadkiem nawet wygrał ;) Dowodów nie ma, nikt się nie przyzna pewnie, ale smrodek zostanie.
Jesli tak to sorry. chodzi mi o sprawe z turnieju na giszowcu ostatniego kiedy jankiel umyslnie wyslal wyniki bez doliczonych punktow za rozpiski - jeszcze jakies waly z hobbystyka byly. gracze z turnieju wielokrotnie prosili zeby poprawil wyniki, w koncu Maciek Paraszczak sie zezlil i zalozyl temat na BP - no a szmaja uznal ze przedawnienie bo to az miesiac temu i ze afere robimy. stad taka zadza krwii teraz przy weryfikowaniu turniejow mnie dziwi.

odnosnie rozwiazan - na ta chwile ich nie ma. i dlatego uwazam ze powinnismy najpierw na zimno przeglosowac kary, dyskwalifikacje itd za okreslone rzeczy - kiedy robi sie to bezimiennie, nie patrzac z perspektywy czy chodzi o kolegow czy nie (ja sam na imperatorowym finale bylem - stad jestem zncznie bardziej przeciwny dyskwalifikacji calego turnieju, to chyba zrozumiale) a potem bedziemy stosowac rzetelnie to bedzie najlepsze rozwiazanie.

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5108
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

Z tego co patrze nie można juz usunac wynikow z jakiegokolwiek turnieju z sezonu 07/08 (przynajmniej z mojego poiomu dostepy do bazy danych).

Scimi nie przesadzaj z tymi 90%. :)

Turniej "La Final" Imperator - wygrał 1276 - Malal, na tym turnieju byl też TRUPUNK więc może powie ile osób było (byl jeszce dalej niż ten Drako)

Turniej "Maneaters" - wygrał 2478 Artur Xargos Szymała - organizator Piotr Białomazur (przynajmniej taki mail) - tutaj nikogo nie znam.. nie bardzo z czołówki gracze, wręcz odwrotnie. Nie sadze zeby ten turneij mial jakikolwiek wplyw na Ranking.
Na turnieju ludzie z :Gnoma, Vandetty, Szybki Szpil
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

To może wtedy Truepunk skoro był coś powie na ten temat ?? Jak to się stało ? Bo może po prostu błąd w ID ??
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5108
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

Może ta Vendetta szykuje jakaś Vendette :P bo na obu turniejach byli :P hehe
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

na finale bylo ponad 30 osob - nie pamietam dokladnie bo to juz troche temu, ale na pewno wiecej niz 20 wiec nie bylo sensu dopisywac.
dzisiaj gadalem z organizatorem tamtego turnieju i mowi ze poprostu blad z ID jakis byl, chgw o co dokladnie chodzi (tylko pare slow zamienilem) - ale przy tym konkretnm turnieju watpie zeby o jakis wal chodzilo

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

chodzi mi o sprawe z turnieju na giszowcu ostatniego kiedy jankiel umyslnie wyslal wyniki bez doliczonych punktow za rozpiski - jeszcze jakies waly z hobbystyka byly. gracze z turnieju wielokrotnie prosili zeby poprawil wyniki, w koncu Maciek Paraszczak sie zezlil i zalozyl temat na BP
Skoro organizowałem tamten turniej, to pozwolę sobie się wypowiedzieć.
Spieprzyliśmy nie ustanawiajac żadnego niegrającego sędziego. Przyjechalo prawie 40 osób i zrobił się burdel. Faktycznie, okazało się potem, że nie doliczyliśmy punktów za wcześniejsze przysłanie rozpiski.

Co do spadku Maćka Paraszczaka o jedno miejsce - przed wysłaniem wyników policzyliśmy jeszcze raz wszystkie małe punkty i okazało się, że Tomek Miszta, mający tyle samo dużych punktów ma więcej małych od Maćka. Więc wysłałem zweryfikowane wyniki. Takie rzeczy się zdarzają,mnie osobiście przydarzyły się na Masakratorze (gdzie chciano mnie obdarować walizką za trzecie miejsce, a zająłem chyba 7) czy Arenie (gdzie wyjeżdżając byłem 6, a w wynikach wysłanych bodajże 8). Pomyłki w trakcie liczenia punktów na turnieju się zdarzają, ważne, żeby wyniki wysłane były dobre.

Reszta to fantazja mojego szanownego kolegi.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5108
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

oka czyli turnieje:
2008-02-17 Maneaters Lokalny
2008-01-19 "La Final" Imperator

mamy z głowy, wszystko z nimi okej.

został tylko turniej: Sambora V, zaraz spobuje odkopac wszelkie nfo na jego temat.
Ostatnio zmieniony 6 maja 2008, o 18:22 przez Szmajson, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ