angielski czy rodzimy?

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Rychu
Wałkarz
Posty: 82
Kontakt:

angielski czy rodzimy?

Post autor: Rychu »

zbliżam się do kupna nowego HElfickiego army booka ale mam dylamat między wyborem podręcznika angielskiego i polskiego
Prosiłbym o Pomoc oraz wady i zalety

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

angielski ale to kwestia osobistych preferencji - zastanów się po prostu jakim językiem posługujesz się grając w młotka na codzień, bo jak masz sobie potem za każdym razem tłumaczyć to kiepsko
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

a jesli nie masz problemów z tlumaczeniem, o ktorych pisze Nilgar to zadna roznica jaki AB wybierzesz.

tlumaczenie na polski jest bardzo dobre (w przeciwienstwie do np AB wampirów)
Obrazek

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Ja mam polski i uwazam ze tlumaczenie jest na wysokim poziomie... Wolalem kupic polski gdyz potem musialbym tlumaczyc sobie fluff a i tak z 1/4 bym nie zrozumial a tak nie mam czego zalowac bo fluffik jest zajefajny... :)
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Asaliuru
Wałkarz
Posty: 98
Lokalizacja: Zewsząd i znikąd :D

Post autor: Asaliuru »

Jak czytam polskie AB (choć akurat HE wyszły obronną reką) to przeważnie nie wiem czy się śmiać czy płakać ("Gleba Ła Gleba" jako koronny przykład)

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ja kupiłem polski RB i AB i nie żałuje. Dzięki temu naprawdę rozumiem zasady. Najbardziej śmieszy mnie widok 12-13 latków próbujących grać z angielską wersją. Męczą się tylko dlatego, że ktoś powiedział im, że polskie tłumaczenie jest kiepskie. Po częsci to prawda, bo naprzykład "stuborn" brzmi o wiele lepiej od determinacja. Jeśli z angielskiego jesteś nienajlepszy, kupuj polskie tłumaczenie
Ostatnio zmieniony 9 maja 2008, o 13:52 przez Andrzej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

W AB polskim jest nieścisłosć co do BoH bo w angielskim pisze ze musimy rzucić czar i dublet to bedzie if a w polskim wystarczy dublet i mamy if :D
np. czar na 12+ wg polskiego podręcznika rzucasz 2x2 i jest ifka :D

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

czar na 12+ wg polskiego podręcznika rzucasz 2x2 i jest ifka Very Happy
To rzeczywiście jest błąd, wiele razy nieświadomie wałowałem w ten sposób przeciwników. W sumie szkoda, że nie można rzucić czaru 12+ na 2x2 :)

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

bieda byla jak sie rzucalo na 4 kosciach wpadal dublecik ale 1 oczka do 12 zabraklo. wtedy to jest bieda a nie 2x2

ODPOWIEDZ