DE Black Dragon

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Marko
Mudżahedin
Posty: 305
Lokalizacja: ze Wroclawia

DE Black Dragon

Post autor: Marko »

A słowo ciałem sie stało...
Strasznie nieporęczny model, zrozumiałem, dlaczego niektórzy najpierw malują, potem składają :) Chciałem teak dobrać kolory, żeby było widać, że to Black dragon, a jednocześnie, żeby nie był zbyt monotonny. + dowcip na podstawce (nie najwyższych lotów, ale zawsze:) )
Link do coolmini: tutaj

Obrazek

pozdro

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Płaszczyk jakoś dziwnie wygląda. Ale tak to super, żarcik tez nie zły ;)

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

daje radę choć to raczej tt. skrzydła trochę nie pasują do jego mrocznego klimatu i jeździec zdecydowanie za jasną zbroję ma i też nie pasuje. Poza tymi elementami kolorystyka udana, oczko się łądnie świeci i wyróżnia przy tak ciemnym modelu, podstawka gra z resztą kolorystycznie.
a no i 1 kruk by starczył, szkoda powtarzać takiego motywu na jednej podstawce, choć w całej armii jakby się przewijał ten motyw wielokrotnie to byłoby ciekawe;)
zastanowiłbym się jeszcze nad rozjaśnieniem łusek na krawędziach bo na tej fotce się troszke zlewają. może spróbuj na jasnym tle zrobić zdjęcie, będzie większy kontrast:)
ogólnie udana praca;]

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

vocal pisze:daje radę choć to raczej tt.
To ja chcę same takie 'raczej TT' na stołach widzieć ;)
vocal pisze:ogólnie udana praca;]
Z tym już się zgodzę ;). Brawo Marko, naprawdę ładny ten smok :)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
wertyg
Falubaz
Posty: 1378
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: wertyg »

Świetny smok, szczególnie podobają mi się skrzydła i błyszczące oczy.

Gdzie ten żarcik?
Solo "Rogaty Szczur"
Beast Herds

Awatar użytkownika
Chaoschild
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: London Fa%^n City

Post autor: Chaoschild »

Smok pierwsza klasa! Poza moze troche dziwna, tak pomiedzy lotem a biegiem? Niebede mowil o malowaniu bo niema do czego sie przyczepic.
Podstawka od Archaona jak sie niemyle, ale gdzie ten zarcik to skapowac nie potrafie :P
PARTY IN THE MOONLIGHT AND DANCE TO THE SUNRISE...

http://www.coolminiornot.com/artist/chaoschild

Awatar użytkownika
Fingor
Chuck Norris
Posty: 524
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fingor »

Fajne, fajne. Ale czy to nie jest malowane dla Sex Rocket'a? ;)
Arabesca - Dark Fantasy, Epic Action
Nietykalny pisze:Lakieru pernamentnego ( permanentny znaczy co innego)
:roll:

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Smok jest w pyte, poważnie... jeździec nieco mniej ciekawy, najfajniejszy ma chyba płaszcz, całość pomysłowa
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Leszczu_
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Leszczu_ »

Gdzie ten żarcik?
ale gdzie ten zarcik to skapowac nie potrafie
Ja tam w WFB nie gram ale wydaje mi się że chodzi o "wrony" na podstawce bo tak w slangu batlowym określa się czasem smoka... Ale jak mówiłem ja się nie znam i to takie pierwsze skojarzenie :wink:
Correct me if I'm wrong :)

A tak btw skąd są te wrony? Czy może to twoje własne ulepki?

A jeśli chodzi o samo malowanie to bardzo mi się podoba tak kolorystyka jak i wykonanie. No i podstawka fajna bo nie przesadzona a dodaje klimatu całości.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Może to Humin i Munin - kruki Odyna? 8)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Marko
Mudżahedin
Posty: 305
Lokalizacja: ze Wroclawia

Post autor: Marko »

daje radę choć to raczej tt
:lol2:
(Z doświadczenia wiem, że zdjęcia ciemnych figurek na jasnym tle nie wychodzą. Przynajmniej nie moim aparatem)

Żarcik miał być taki, że te kruki troszkę zdefekowały... Taki tam...
@Fingor
Taak, malowane dla Sex Rocket'a. Nic się przed wami nie ukryje :)

A co do tego, że ludzik za jasny...
Przede wszystkim rzeźba jest strasznie słaba, jakaś taka nieproporcjonalna, łeb za duży, chudy korpusik - ciężko było coś z tym zrobić. Kolory zostały mi podyktowane, więc nie miałem specjalnego wyboru, poza tym uznałem, że taki jasny jeździec będzie widoczny - gdybym go zrobił ciemnego, to zniknąłby gdzieś w odmętach większej i równie ciemnej figurki, jaką jest smok.

pozdro

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

Mi praca bardzo sie podoba z reszta juz Ci to mowilem Marko.
Genialnie wyszly rogi smoczyska i bardzo fajnie rozwiazales problem ognistych skrzydel :) Fajnie tez rozwiazales problem "niewypalonej" mordki malakitha zakladajac mu zlota maske :]

A dla nie uswiadomoinych zarcikiem sa kupki :} krukow na drzewie :P (tez bym sie zesral jak bym widzial takie smoczycko obok:P)
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Taak, malowane dla Sex Rocket'a. Nic się przed wami nie ukryje
Bo schemat ten sam, co u niego :)

Moim zdaniem kolor skrzydeł jest bardzo nie udany. Jeżeli już miałby być pomarańcz, to chyba lepiej go było zrobić na rogach, bo tak wygląda troszkę kiczowato. Moim zdaniem oczywiście.
Fajnie tez rozwiazales problem "niewypalonej" mordki malakitha zakladajac mu zlota maske :]
Ale figurka w założeniach ma złotą maskę, to nie jest twarz.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

vocal pisze:daje radę choć to raczej tt
Vocal - przeginasz trochę... :D
Marko pisze:Strasznie nieporęczny model, zrozumiałem, dlaczego niektórzy najpierw malują, potem składają :)
:lol: Otoż to! Ale i tak ten smok od WE jest o wiele ładniejszy, niż oryginał od DE... Tamten to porażka, malowałem kiedyś ten kawał plastiku... Jedynie łeb był spoko jako tako :)

A teraz serio...

SMOK

Świetna kolorystyka, bardzo mi się podoba połączenie jasnych szponów i rogów z ciemnymi łuskami smoka =D> Fantastycznie to wygląda! (bo i ten smok jest świetnym modelem ;)) Oczy smoka mało się świecą ;) Trochę jaśniej z tym efektem i byłoby lepiej. Ekstra kolec na końcu ogona! Ekstra wnętrze paszczy smoka - bardzo ładna purpura :)

Skrzydła - tu mówię niestety "nie". Technika, wykonanie - OK, ale ten kolor i deseń są dla mnie po prostu pstrokate i nie pasują mi :) Tak po prostu i tyle. Na pewno nie czerwone w żółte cętki.

JEŹDZIEC

Jeździec w ogóle mi się nie podoba (oczywiście jako model!), wygląda jak jakiś upiór z opery...

"Ach, Zośka, czemuś mnie zostawiła?" - zdaje się krzyczeć :lol: <-- imię przypadkowe, bez urazy!
Zdjęcie na pudełku GW zawsze poprawia mi humor, chociaż Ty w tym przypadku głowę mu skierowałeś nieco inaczej, dzięki czemu Malekith nabrał trochę innego charakteru.

Tutaj w kwestii malowania odzywa się we mnie tylko gust kolorystyczny ;) I mówi często i gęsto "niet", ale zlecenie zleceniem i wiem, że do armii Krystiana na pewno będzie to pasować. A o to przecież chodziło. Najlepiej dla mnie wygląda złoto, zbroja jest szara, tak jak powinna być (to nie NMM, o czym oczywiście wszyscy wiemy ;)). Maska jest OK, wyszła dobrze, miecz kolorystycznie pasuje do reszty oddziałów malowanych w tej samej tonacji, więc poza kolorami - wykonanie na plus :D Płaszcz wygląda trochę blado w zestawieniu z całym modelem, który jest bardzo kontrastowo pomalowany. Ale sam w sobie pomalowany jest bardzo ładnie, przydałoby się tylko zbliżenie freehandu (albo nie, egoistycznie powiem, że ja i tak to sobie obejrzę dokładnie :twisted:)

PODSTAWKA

A podstawka? Pasuje do armii i tyle :D Do smoka jako pojedynczego modelu byłaby dla mnie troszeczkę za jasna, ale mimo to prezentuje się okazale i przyciąga wzrok :)

Żart nie jest najwyższych lotów, bo wszystko dzieje się blisko ziemi :lol:

Dobra robota, Marko, nie sądzę, żebym po obejrzeniu modelu na żywo zmienił zdanie - zdjęcia są dobre, to i wszystko widać ;)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Silesian_Heretic
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158
Kontakt:

Post autor: Silesian_Heretic »

Bardzo ładnie ale macie tendencję do mydlenia zdjęc. Daj w Photoshopie opcje Sharpen :)

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

@UP
I prawdopodobnie mu tylko spikselizuje krawędzie.

@Topic

Smokuś fajny, podoba mi się - poza tym, że może oprócz skrzydeł wydaje się troche monotonny, chociaż wiadomo - jest to uwarunkowane chociażby nazwą ;)
Na plus na pewno rogi, oczy, świetnie się odcinają.

Jeździec bez zastrzeżeń, wszystko wykonane bardzo fajnie i w myśl kolorystyki armii :)

Awatar użytkownika
Silesian_Heretic
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158
Kontakt:

Post autor: Silesian_Heretic »

Patryk pisze:@UP
I prawdopodobnie mu tylko spikselizuje krawędzie.
Zdroworozsądkowo oczywiście mam na myśli oryginalną rozdzielczość 8)

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Silesian_Heretic pisze:Bardzo ładnie ale macie tendencję do mydlenia zdjęc. Daj w Photoshopie opcje Sharpen :)
mydlenie podnosi poziom malowania figurki na fotce ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Silesian_Heretic
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158
Kontakt:

Post autor: Silesian_Heretic »

Asassello pisze:
Silesian_Heretic pisze:Bardzo ładnie ale macie tendencję do mydlenia zdjęc. Daj w Photoshopie opcje Sharpen :)
mydlenie podnosi poziom malowania figurki na fotce ;-)
Naprawdę ? A ja głupi myślałem ze tu chodzi o artyzm :mrgreen:

Awatar użytkownika
Dzoooma
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Stolica, Wola - "Gamonie"

Post autor: Dzoooma »

Co tu dużo mówić :D Solidna robota, gratuluje.
Osobiście średnio podoba mi się ta złota maska ale całokształt prezentuje się na 5 :D
Obrazek
Zapytaj mnie co sądzę o GW...

ODPOWIEDZ