Początki...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Początki...

Post autor: max1 »

No to mam kilka pytań:

1. Ile kosztuje banda do mordheima?
2. Jakie są oficjalne bandy? (czytałem na innej stronie, ale uznałem, że warto się upewnić)
3. Co tracę mając nieoficjalną bandę?
4. Gdzie w Warszawie jest jakiś sklep gdzie jest fajna makieta? (najlepiej sklepy :) )

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

1 Ok. 100 zł, ale to zależy, czy inwestujesz w plastik (Empire Militia :)) czy w metalowe figurki. Wtedy to może być nawet 150-200. No i jeszcze zależy od ilości modeli w bandzie.
2. Mam je wypisać? Ehhh, no dobra:
Reilkand, Middenheim, Marienburg, Averland, Ostland, Kislev
Possessed, Carnival of Chaos, Beastmen
Witch Hunters
Sisters of Sigmar
Undead
Skaven Clan Eshin
Dwarfs
Orcs&Goblins
3. Przeciwnik musi się zgodzić na grę z tobą. Poza tym na turnieju sobie nią nie pograsz, chyba, że zostanie wyjątkowo dopuszczona (np Bretonia w Warszawie)
4. Faber, Stary Świat, Morion oraz Staromiejski Dom Kultury

Awatar użytkownika
sn@jk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 156

Post autor: sn@jk »

M.T. pisze: Staromiejski Dom Kultury
Tylko nie mówmy mu że tam straszy :P ...

Awatar użytkownika
Ushabti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ushabti »

No to mam kilka pytań:

1. Ile kosztuje banda do mordheima?
2. Jakie są oficjalne bandy? (czytałem na innej stronie, ale uznałem, że warto się upewnić)
3. Co tracę mając nieoficjalną bandę?
4. Gdzie w Warszawie jest jakiś sklep gdzie jest fajna makieta? (najlepiej sklepy Smile )
ad.1. To zależy czym grasz w WFB bardzo często. Koszt to zwykle jeden do dwóch boxów plastików, ewentualnie box plastików plus 2-3 blisterki, w zależności od bandy.
ad.2. Dokładnie takie... a oprócz tego są jeszcze fajne i klimatyczne ;)
ad.3. Najczęściej równowagę w grze, zabawę grających, po kilku potyczkach w ogóle grających, no i na stałe praktycznie blokujesz sobie wejście na mordheimowe imprezy. Większość nieoficjalnych band pasuje do Mordheim jak pięść do nosa (kwestia fluffu) i jest przegięta bardziej niż kawaleria wampirów.
ad.4. Ostatnio z tego co widuję na forach to chyba wszędzie. Najaktywniej działa jednak Dębowa Tarcza, mimo że bez sklepu (chyba). To większość warszawiaków na tym forum jakbyś pytał, grają w SDK.
Tylko nie mówmy mu że tam straszy :p ...
Znaczy się że panuje zaraza? ;)
Bo chyba tego dowcipu nie znam ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
sn@jk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 156

Post autor: sn@jk »

Ushabti pisze:
Tylko nie mówmy mu że tam straszy :p ...
Znaczy się że panuje zaraza? ;)
Bo chyba tego dowcipu nie znam ;)
Żaden dowcip.... nie mogłem się powstrzymać :lol2: ... Sorki...

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

sn@jk pisze:
M.T. pisze: Staromiejski Dom Kultury
Tylko nie mówmy mu że tam straszy :P ...
Raz przylazłam, a ten, że od razu straszy...

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

Dzięki.
A o boxach mówisz z figurek do wfb?
A co do tekiej bandy krasnali, co do kislevitów, a co do skavenów bym musiał kupić?

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

max1 pisze:Dzięki.
A o boxach mówisz z figurek do wfb?
Większość figurek jakie widuje się w Mordheim to przeróbki figsów z WFB.
Oryginalne mordheimowe figurki można zamówić tylko przez MO:
http://uk.games-workshop.com/storefront ... nav=300808
W Wawie figurki z MO sprowadzają Faberowie i Stary Świat.
max1 pisze:A co do takiej bandy krasnali, co do kislevitów, a co do skavenów bym musiał kupić?
Generalnie bandę składasz z figurek jakie ci się podobają, byleby pasowały klimatem.
Ale jeżeli chcesz gotową odp to:
- bandę krasnali złożysz z pudełka plastikowych strzelców, 2 slayerów i jakiegoś lorda (lord to opcjonalnie);
- kislevici to już większy problem (szczególnie misiek), musisz polować na allegro ew. poszukać innych figurek niż GW, ewentualnie box imperialnej milicji i GS;
- żeby złożyć skavenów wystarczy box night runnerów.

Do tego dochodzą najemnicy, których często wykorzystuje się w bandach które wymieniłeś (może poza skavenami bo tam praktycznie jednego), ale to już inna historia... ;)

Najtańsze do złożenia są bandy ludzkie - wszystkie rodzaje najemników,skaveny, dwarfy myśle wyjdą dość tanio, beastmani też powinni zamknąć się w ok. 100 zeta.

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

Dzięki, co do ściągania figurek z MO to wiem, nowy jestem w Mordheimie, głównie ;-)

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

http://uk.games-workshop.com/storefront ... nav=300808
Tak dla pewności, to jest oficjalna banda, która jest pełna i nic nie będę musiał do niej dokupować?


A co kislevu to w ofercie internetowej barda jest trochę kislevitów:
KISLEV BOYAR
Blister zawiera jedną metalową figurkę kislevskiego Boyara. 42.90 zł 34.90 zł kup

--------------------------------------------------------------------------------

termin wysyłki
48h
KISLEV HORSE ARCHER
Blister zawiera pojedynczy model kislevskiego Kozaka z łukiem na koniu. Proszę się nie sugerować ilością figurek na zdjęcia, lecz tym co... 35.90 zł 29.90 zł kup

--------------------------------------------------------------------------------

termin wysyłki
48h
KISLEV HORSE ARCHERS BOX
Pudełko zawiera 5 metalowych modeli konnych łuczników Kislewskich. 154.90 zł 126.90 zł kup

--------------------------------------------------------------------------------

termin wysyłki
48h
KISLEV ICE QUEEN
Figurka kislevskiego bohatera specjalnego - Królowej Tzariny Katariny. Blister zawiera jedną figurkę konną, Model plastikowo-metalowy. 49.90 zł 41.90 zł kup

--------------------------------------------------------------------------------

termin wysyłki
48h
KISLEV KOSSARS
Blister zawiera 3 modele metalowych kislevskich Kozaków. Proszę się nie sugerować ilością figurek na zdjęcia, lecz tym co znajduje się w opisie...

Awatar użytkownika
Ushabti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ushabti »

Fajnie... ale weź pod uwagę to, że w Mordheim konnych ze świecą szukać (słabo się podkowami po drabinach stuka, kiepski lans ;) ), a i kozacy są uzbrojeni inaczej niż zazwyczaj wskazywałyby na to rozpiski.
Szukaj dalej, ale na Twoim miejscu zapytałbym naprawdę na Najmicie ;)
(tak wiem, upierdliwy jestem, ale cóż poradzę, że to najłatwiejsza metoda? :? )
Obrazek

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

:( Leśne nie oficjalne, kislev praktycznie nie dostępny :( Chyba wezmę tych possedów

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Possessed ok, ale żeby sensownie pograć potrzebujesz kompletu bohaterów i co najmniej 10 henchmenów, których w pudełku nie ma: magistra (on akurat jest), 2 possessed (jest tylko 1), nie ma w ogóle 2 mutantów, beastmanów - tych akurat możesz złożyć z figsów do WFB, przydałoby się też więcej bretherenów i darksouli.

Pudełko to dobry zakup na początek, ale to nie koniec. Do tego dochodzą najemnicy których często się wystawia: ogr, tilean marksmen, warlock itd.

Awatar użytkownika
Galatolol
Warzywo
Posty: 17
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Galatolol »

Nie wie ktoś gdzie w Krakowei jest jakiś sklep? Do głowy przychodzi mi tylko Bard...

Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

Jeżeli szukasz figyrek do mordheim, to zaden ze sklepów nie ma ich obecnie na stanie, ale bard je sprowadza.

Oprócz Barda mamy jeszcze Szeherezadę, która przeniosła się na ul. Szpitalną.


Awatar użytkownika
sn@jk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 156

Post autor: sn@jk »

Tyle że to podobno jest MO :wink: ... tak na najmicie doszli do wniosku..

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Ponieważ 14 dni trzeba czekać na otrzymanie zakupu ;P

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

A powiedzcie mi jaka jest siła krasnali? Inaczej, nie pytam się czy są mocnę tylko czy da się nimi grać...

Nie myślcie, że wybieram bandę pod siłę, ale nie chciałbym trafić na odpowienika ogrów w wfb.
Tylko czy jest grywalna...?

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Zdecydowanie jest grywalna. Właściwie ich jedynym minusem jest niska wartość M i I.

ODPOWIEDZ