Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Jaką podstawkę ma obecnie Hydra? O_o bo niby potwór 40x40, ale jak patrzę na podstawkę nowej to rydwanowa. Jak to z nią jest?
Obrazek

Awatar użytkownika
Gladius
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: współrzędne osi x i y względem momentu głównego..
Kontakt:

Post autor: Gladius »

ja sie tak jeszcze nieśmiało spytam :P Czy opłaca mi się kupować czwarty box warriorów przed nowym AB. Mam 3 boxy i na razie skleciłem z nich 10 kuszoli i 20 włóczoli. Opłaca się robić jeszcze raz tyle czy może lepiej dorobić jeszcze z 10 kuszoli i brać się za kupno innych jednostek?

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Ja bym stawiał na kuszników, włócznicy są lepsi z hatem niż byli, ale nie rewelacyjni, a AP na kuszach będzie naprawdę świetne.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Gladius
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: współrzędne osi x i y względem momentu głównego..
Kontakt:

Post autor: Gladius »

czyli odpuścić sobie czwarty box zostać przy tych co mam i kupować nowe jednostki przy zrobieniu drugiego regimentu kuszników?

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Raczej tak, sam mam dwa boxy robie z nich kuszoli i na razie nie przewiduje następnych, a kasę zainwestuje teraz w BG.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

tak, tak, BG...w koncu najbardziej elitarna jednostka DE bedzie grywalna...przynajmniej na to wyglada...plus swietne figurki, z przyjemnoscia ich sobie zakupie...

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

i nie zapominaj o DR....
i harpiach....
:roll:

Awatar użytkownika
Gladius
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: współrzędne osi x i y względem momentu głównego..
Kontakt:

Post autor: Gladius »

OK to dzięki bo miałem dylemat czy następne pieniądze przeznaczyć na kolejny box warriorów czy właśnie DR..zbliża się lipiec :D

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Inwestownie w Dr opłaca się bardziej niż w warriorów
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Przy zdawaniu głupoty mogę korzystać z Ld generała?
Obrazek

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Jak najbardziej, ja przynajmniej nie widzę żadnych przeciwwskazań.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Gladius
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: współrzędne osi x i y względem momentu głównego..
Kontakt:

Post autor: Gladius »

Właśnie wpadłem na pomysł rozwiązania wyglądu i estetyki tarcz na kusznikach tylko nie mam pewności czy to jest dozwolone. Mam zamiar na samym końcu szeregów oddzielić w M.tray'u miejsce na stojak z tarczami 2x2 podstawki .Zupełnie na końcu za kusznikami. Wchodzi to w grę czy np na turnieju by się ktoś przyczepił?

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

raczej nikt nie powinien się przyczepić,
w każdym razie zawsze możesz przykleić tarcze do pleców :roll:

Awatar użytkownika
Wilhelm
Wałkarz
Posty: 74

Post autor: Wilhelm »

z tarczami na plecach wyglądają dużo lepiej niż bez tarcz. Bez tarcz te figurki są imo zbyt puste. Poza tym to logiczne - gdy ktoś do nich strzela tudzież ładują broń, odwracają się tyłem do przeciwnika i ograniczają straty spokojnie ładując kusze :P

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

jak bohater jest na CO i siedzi w oddziale piechoty to jak nie zda głupoty cały odddział rusza się o 3,5 cala?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Oddział rusza się o tyle ile jego najwolniejsza jednostka, więc IMO tak.

Nuitari
Warzywo
Posty: 14

Post autor: Nuitari »

Siemka,
mam kolejne pytanka :)

1. Wiadomo już co bedzie zawierał spearhead? Nie chce dublować zakupów
2. DR dostają - do hita za: ruch, daleki zasięg i multiple shoot, czyli trafiają na 6+ ?
3. Harpie - na jaki dystans mogą szarżować i czy mają jakieś bonusy w szarży?

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

1. Ma zawierać dreadlorda pieszego i na coldzie, czarke pieszą i na coldzie, lokhira, hydrę, 10 korsarzy i 5 CoK. A i assasina.
2. Nie zawsze jesteś na dalekim, a zwłaszcza po ruchu ;-) , ale tak...
3. Latacz szarżują tak jak latają - 20". Nie mają żadnych bonusów.

Nuitari
Warzywo
Posty: 14

Post autor: Nuitari »

Czyli Harpie z ws3 i s3 i z two hand weapon (tutaj obowiązuje zasada, że udeżają ostatnie?) to średnia opcja, wsumie tylko do zajęcia obsługi maszyn??

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Nuitari pisze:Czyli Harpie z ws3 i s3 i z two hand weapon (tutaj obowiązuje zasada, że udeżają ostatnie?) to średnia opcja, wsumie tylko do zajęcia obsługi maszyn??
czasami lepiej nie pisać, zamiast pisać bzdury :roll:

one maja 2 bronie nie dwureczne bronie :shock:

Zablokowany