Fluff orkowy

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zły_Blondyn
Wałkarz
Posty: 93

Post autor: Zły_Blondyn »

Nie gram co prawda orkami, ale tak jak już ktoś wspomniał w podręczniku WHFRPG 1edycyjnym są połorkowie i przy opisie jest wyraźnie zaznaczone, że są efektem krzyżowania się ludzi z orkami. Ponadto jest tam napisane, że black orcs są efektem krzyżowania się pewnego wyjątkowo wrednego "rodu" co z czasem doprowadziło do zwyrodnień w postaci powiększonej szczęki, oraz innego koloru skory. Ponadto przykładowo gobliny i orkowie nie są innymi rasami, tylko innymi GATUNKAMI, bo gatunek w odróżnieniu od rasy jest genetycznie zamknięty, tzn nie może się krzyżować z innymi gatunkami(nie będzie z tego płodnego potomstwa). Rasy to np ork i ork nygga ;p... Faktem jest też, że GW chciało zunifikować genezę orków z tą z 40 kafli. Ale w końcu w Waszym AB nie pisali tych bzdur, no i ostatecznie to zawsze można się odwoływać do dawnej historii, która przecież nie została w żaden sposób w obecnym AB podważona ;p

PS Sorry,że wyciągam trupa z szafy, ale myślę, że ten temat jest ciągle istotny, a jakoś mnie cisnęło, żeby się wypowiedzieć, a nie było sensu zakładać nowego ;p

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

A nie jest tak, że Black Orki są dziełem Krasi Chałasu?

Awatar użytkownika
Zły_Blondyn
Wałkarz
Posty: 93

Post autor: Zły_Blondyn »

Aż zainspirowałeś mnie, żebym wyciągnął z czarnych czeluści mojej szafki stary dobry podręcznik do Ied RPG. Cytat:
"Czarne orki są największymi i najstraszniejszymi ze wszystkich ras goblinoidalnych. Mówi się, że ich wyjątkowa siła i rozmiary to efekt starożytnego kanibalizmu plemiennego - mniejsze i słabsze orki są po prostu zjadane żywcem. Ta brutalna metoda selekcji naturalnej, zwana przez orków "kasacją karłów" stworzyła plemię orków, które charakterystyczne dla swojej rasy złe cechy rozdęło do strasznych rozmiarów. Szczęśliwie ta metoda nie wpłynęła na podniesienie niskiego poziomu inteligencji. Potężne, żyjące tylko dla wojny i zniszczenia, orki czarne wydają się być stworzone przez jakąś wypaczoną jaźń, zmierzającą wykreować na swój użytek mistrzowskich wojowników. Wskazuję na to ich siła i wielkość, jednakże gwałtowna i nieobliczalna natura orków stawia tę hipotezę pod znakiem zapytania. "
I jeszcze coś o anatomii:
"Ponieważ przez wieki rozmnażały się w obrębie swojego rodu, pewne cechy uległy zwyrodnieniu. Mają one na przykład przerośnięte żuchwy - dlatego niektórzy mówią na nich "buldogi". Jak sugeruje nazwa, czarne orki mają ciemną skórę, najczęściej ona ciemnobrązowa, lub ciemnoszara"

Oczywiście to tylko cytat z podręcznika do erpega w dodatku pozostawiający wiele kwestii otwartych ( wypaczona jaźń ? - możliwe, że krasie chaosu ;] ), ale myślę, że rzuca chociaż cień światła na "społeczeństwo" goblinoidów...

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Wg nowszych źródeł z kodeksów itd Czarne orki są dziełem krasnoludów chaosu. w końcu zrobiły rebelię i się rozprzestrzeniły, ci najsilniejszy black orkowie to z reguły ci pierwsi 'wyprodukowani' :)

Awatar użytkownika
Zły_Blondyn
Wałkarz
Posty: 93

Post autor: Zły_Blondyn »

No to się nawet tak nie kłoci, bo ten fragment o "jaźni" sugeruje jakąś obcą interwencję ;]

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

No fakt, tak jakby sprytnie zostawiono furtkę dla zmiany historii :)

Awatar użytkownika
Zed Zediculus
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Zed Zediculus »

Jakiego koloru krew maja orki?

Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Bizon »

No ja bym sie zbytnio bookiem do WFRP1 ed nie sugerował bo tamten świat znacznie różni się od tego znanego z battla. Fluff tak to już bywa ze tez się zmienia.

Wg. 40 fluffu orkowie rozmnażają się przez zarodniki rozsiewane mimowolnie rozwijają się pod ziemią. Po części orkowie są grzybami stad ich niezwykła wytrzymałość na ból i trudność zabicia.

W podręczniku do 40 jest schemat potrójnego łańcucha DNA i orka rozwijającego się pod ziemia.

Chętnie bym zamieścił ale obawiam się ze to może się moderatorom nie spodobać.

MeanGreen
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MeanGreen »

Niestety ale orki rozmnażają sie przez zarodniki jak grzyby :(

Nie mam najnowszej 7 edycjnej ksiazki ale znalazlem na necie cos takiego:
In the Hardback 7th edition rulebook it has a line about how the orcs came to the Warhammer world. It is something along the lines of, "no one knows wether the orcs insidious spores came attached on the old ones ships or drifted through space on their own"

To już pozostawiam do weryfikacji ale moge dodac od siebie, że chuja maja tak czy siak. Co to za waagh co pali wioskę i nie gwałci kobiet?! Jeżeli już cos jest siejącą postrach siłą w starym swiecie to nie dlatego, że zabijaja wszystkich szybko i bezbolesnie. Kobiety są zagwałcane na śmierć - przynajmniej moje armie orkow tak robia, nie wiem jak kolega co dowodzi pedałami, u niego może inaczej, ale u mnie kobiety.

Grzyb nie grzyb ale gwalcic mozna:
http://botit.botany.wisc.edu/toms_fungi/images/mut6.jpg

Awatar użytkownika
Nerull
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nerull »

może się mnożą i tak i tak :D przeca mają pępki
Obrazek

Awatar użytkownika
Elefenzis
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Waaagh

Post autor: Elefenzis »

to by wyjaśniło ich liczebność ;p

Awatar użytkownika
Pistolet
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Pistolet »

a kto powiedziqal ze te pępki to z porodu normalnego mają?
widzialem kiedys obrazek do WH40k ze mieli pępowine podczepioną do czegoś na ziemią (pewnie do oddychania itp)

ale to w 40k nie wiem jak jest w wfb

Awatar użytkownika
Elefenzis
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Waaagh

Post autor: Elefenzis »

Chyba dobrze że GW nie podało sposobu rozmnażania sie zielonoskórych. Jak by napisali że przez pączkowanie to część graczy pewnie by sie do tej "bezpłciowej" armii zniechęciła taksamo z garodnikami czy normalnym porodem. To taki chwyt marketingowy moim zdaniem :P

Awatar użytkownika
Nerull
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nerull »

a moim zdaniem bez znajomości booków 40k do łba by nikomu nie przyszedł pomysł, że ork=grzyb

szukacie dziury w całym :wink: to battle a nie 40
Obrazek

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

ale orki takie same ;)

ODPOWIEDZ