Ogry na turniejach

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

A IMO nie... To, że przebija szeregi jak balista to nie znaczy, że ma wszystkie zasady tej machiny. Zadaje jedną ranę a kolejną LT może otrzymać jak nie zda testu siły. To jest jak z 5 z lore of beasts. Ten czar teżprzbija się jak balista, ale nie zadaje d3 ran.

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »


Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

Suchar pisze:Jak się wszyscy chwalą to moje grubaski wczoraj zajęły na turnieju 4 miejsce na 10 ^^

A pytania powyższego nie czaję (jeszcze się nei obudziłem :) ) Ale żeby mieć szereg musisz mieć przynajmniej 10 ogrów w oddziale :P
wlasnie o to mi chodzilo :D

a co do huntera gdyby nie mial d3 ran z kuszy to byłby zwalony i za drogi i bardzo nieoplacalny :)

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

aha czyli nikogo nie wałowałem ze hunter ma d3:D musze powiedzieć ze naprawde sie spisuje! z demonami wklepał 4 rany na Bloodziu, z innymi 3rany na keeperze, z VC i HE zabił generała na smoku z wardami na 4+

Daro
Oszukista
Posty: 793
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Daro »

Nota bene, byłem dziś na turnieju w Bielsku-Białej.
Szło mi średnio, chociaż żadnej bitwy nie przegrałem, natomiast lokalny gracz Ogrowy miał więcej szczęscia i wygrał cały turniej. Nie pamiętam jego nazwiska, ale gratulacje się należą
to chyba pierwszy turniej wygrany przez ogry w Polsce! gratz!
Przemek systematycznie wygrywa turnieje w bielsku (z 6 ? może więcej, i wygrana Bielska liga), jest na tym forum nawet się wypowiada :D (nick debelial).

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

FIFI (_!_) pisze:aha czyli nikogo nie wałowałem ze hunter ma d3:D musze powiedzieć ze naprawde sie spisuje! z demonami wklepał 4 rany na Bloodziu, z innymi 3rany na keeperze, z VC i HE zabił generała na smoku z wardami na 4+
rzadko go używam ale też mi się spisuje. ściaga kawalerie elficka, pojedynczych herosów. no i tygryski zawsze moga ganiać za herosami szczególnie za magami a jak konkretnie dzaiłą ta zasada see'em boys?

Barholomew
Warzywo
Posty: 13

Post autor: Barholomew »

Witam ! Nie mogłem nigdzie znaleźć odpowiedzi... Czy bsb-ek może mieć siegebreakera ? Nie sugeruje się army builderem , ale tam takie połączenie nie jest dozwolone. A może to coś w stylu bsb z hail of doom arrow ? Może mi ktoś to wyjaśnić, czy to jest 'przepisowe' ? I tu nasuwa się kolejne pytanie: jak robicie rozpiski na turnieje, z wykorzystaniem army buildera ? No i przy okazji 2 pytania odnośnie leadbelcherów:
1.Czy strzelając najpierw rzucam na trafienie czy kostka artyleryjską?
2.Gdy wypadnie podczas strzelania jakiś misfire, to strzał pozostałych leadbelcherów z oddziału przepada, czy poprostu dostają d6 s4 hity ?

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

Tak BSB może nosić siege breakera, sam sie jeszcze zastanawiam jak to robić w AB ale myśle zeby zrobić dwie rozpy dać do htmla i skopiowac do worda i tam po zmieniać. Jeśli chodzi o leadblecherów to najpierw artyleryjka poźniej tyloma kośćmi za trafienie i to co trafi za zranienie. Jeżeli jest misfire to najpierw to sie rzuca za te po zostałe leadblechery a poźniej k6 z siła 4:D

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Przepraszam , ale bsb mogą mieć great weapona?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

od HE w góre moze mieć great weapona,
a w od HE w dól też, ale musi to być magic great weapon ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

jak działa zasada sic'em boys do tygrysów huntera?
bo rozumiem ze on chodzi z nimi do czasu gonitwy. a potem one gonia razem 3d6 czy akzdy z osoba 3d6 a hunter 2d6 i czy potem sa oni liczeni jako osobne modele?

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Wszystko masz w podręczniku:
możesz zadeklarować ich szarżę(Hunter wtedy rusza się normalnie, ale nie może szarżować)
lub
jeśli Hunter wygrał walkę, może do pościgu wysłać Sabertuski, a sam stoi w miejscu.
Sabertuski bez Hunter dostają fast cavalry rule, może się do nich przyłączyć tylko Hunter, który je wypuścił w drogę...

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

a Hunter może dobrowolnie je spóścić nic nie goniąc czy też w nic nie szarżując?

Barholomew
Warzywo
Posty: 13

Post autor: Barholomew »

Nie, nie może.
Errata- cytat:

"Q. May Sabretusks be released by a Hunter during the Remaining Moves phase?
Or must they accompany the Hunter until he releases them for charge?

A. They must accompany him until he releases them for a charge or when they are
released to pursue a fleeing unit".

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

Maciek, na Arenie bedziesz grał czy tylko sędziował? :lol2:

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

Losy jeszcze się ważą. Być może zagram, być może posędziuje (na razie druga opcja wygrywa)

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

bo jest taka możliwość ze się wybiorę ale jest to związane od wieeelu czynnikow 8) a z chęcią bym sie podskilował! :D

Awatar użytkownika
Kedziorson
Masakrator
Posty: 2219
Lokalizacja: Rogaty Szczur Gorzów Wlkp.

Post autor: Kedziorson »

DMPŁ

po pierwsze: Kto jedzie? z kim będzie można pogadać? :D:D

po drugie: Kto mi pożyczy 1 leadbelchera ?:D

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

ja niestety pracuje :evil: wiem ze Skaven jedzie ale nie ogrami. Jeżeli chodzi o leadblechera to moge pożyczyć tylko może lepiej jak ci dam wszystkich zeby wszyscy byli tacy sami :lol2: mam 4 bo dwóch teraz konwertuje 8) jak je moge przekazać to albo własnie przez Skavena a może i Meter pojedzie :wink:

Awatar użytkownika
Kedziorson
Masakrator
Posty: 2219
Lokalizacja: Rogaty Szczur Gorzów Wlkp.

Post autor: Kedziorson »

nie mam pojęcia jak wygląda Skaven a z Meterem z chęcią przy okazji pogadam :D

Będę wdzięczny

ODPOWIEDZ