Raporty i opinie z bitew VIIed Delfami

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

a powinni mieć wybór no bo sorcki vs Khanite to standard zgodziłbym sie z enie moga wejsc do Khanite ale herosi? (ale Morathi pierwsza sorcka dała kotły hagom więc nie caję konfliktu może dla tego ze Helbane oszukali i sie lekko sypie :D)

Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

Helebron a nie Helbane :/
Jeśli macie zamiar używać "fluffu" w jakichkolwiek dyskusjach, moglibyście coś na ten temat wiedzieć a nie pieprzyć tak, że aż zęby bolą.

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

wybacz ksiażkę DE czytałem raz i wiem jak to boli Gdy któryś z was pomylił tyriona z Teclisem :D choć ci sa słynniejsi niżeli sama Helbron

Co do samych egzeków to powiem wam ż emi sie fajnie spisują nie sa to BG ale odpowiednio użyci robia sito z wszystkiego :D a szkoda bo to piękne modele.

A korsarzy którys z was używał?

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Gwoli ścisłości to Hellebron, a tak właściwie to Królowa Khaine'a Crone Hellebron :)
trochę szacunku panowie

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

tak. Zagrałem nimi raz 7 lat temu, w czasach kiedy byli ledwie pkt drożsi od warriorów i przegrałem :P Ale na własne życzenie. . .
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
HarryAxe
Chuck Norris
Posty: 556
Lokalizacja: Míl Än Óveķ

Post autor: HarryAxe »

a ja właśnie sie zastanawiam nad opłacalnością kupowania korsarzy.... figurki są ładne, ale drogie punktowo, no i cholera wie jak uzywac RHB?

co do tematu, to udało mi sie zjechać lizardmanow do czysta armia całkowicie ofensywna - na piechotę tylko 5shadow (przeciwnik nie mial żadnych DS sesesese)
co do wniosków na przyszłość - więcej harpii, więcej shadow, więcej CoK ;)

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

mi się wydaje że RHB to trochę kiepski pomysł, ataka mniej, 8" zasięgu to trochę mało....
w najlepszym wypadku wystrzelą, wróg zaszarżuje i stand&shoot, 2x strzelą.... chyba żeby we flee się bawić....
sam nie wiem, wolę 2xhw jednak

Awatar użytkownika
Bison
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 179

Post autor: Bison »

Grałem narazie dwie bitwy DE, przeciwko O&G i Bretce. Muszę stwierdzić, iż:
- execy + asf (z BSB) + +1A z Cauldron'a zabijają wszystko, od kostki orków, po ciężko opancerzone jednostki,
- sam Cauldron jest wypasiony, od wczoraj mój ulubiony oddział (muszę sobie kupić figurkę albo zrobić :D),
- DR zostali wzmocnieni przez hate'a (dobili 2 gigantów, rozjechali parę mniejszch oddziałów, i zabili we 3 bretońskiego BSB, ale mieli +1A z Cauldron'a), uważam więc, że danie im tarczy, dowódcy i sztandaru może być opłacalne,
- hydry są świete, biegają niczym młode jelonki radośnie tratując oddziały wroga, lecz muszą mieć wsparcie, bo z gigantem przegrała:/
- bretończycy bali się atakować 15 BG ze sztandarem AP, więc ich tchórzliwie wystrzelali i rozbili zaklęciami, zamiast stanąć do walki.
- magia niestety, miałem pecha w czarowaniu i większość (mimo tylu kości, sztyletów, power stone'ów) czarów nie wchodziła albo miałem miscast :/.

Ogólnie elfy w ataku miażdżą. A w obronie trzmyają się dzielnie (sttuborn dla exe), lecz giną wtedy gęsto. Muszę jeszcze pograć shade'ami, bo w poprzedniej edycji zagrałem nimi chyba 3 razy :).

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

- bretończycy bali się atakować 15 BG ze sztandarem AP, więc ich tchórzliwie wystrzelali i rozbili zaklęciami, zamiast stanąć do walki.
To mnie bardzo wkurza, nic nie chce atakować BG, przez co chłopakom się nudzi, jak ja szarżowałem to zawsze wróg dawał Flee, chyba, że to była 6 tura.

Awatar użytkownika
HarryAxe
Chuck Norris
Posty: 556
Lokalizacja: Míl Än Óveķ

Post autor: HarryAxe »

to tak jak z hammererami z lordem na tarczy :)
szkoda że nie ma jakiegoś odpowiednika master rune of chelange...

mi jednak bardziej odpowiada armia potworowo-kawaleryjska, piechota, nawet tak wypaśnie elitarna, jakoś mi nie leży (chyba że worriorzy do podrzynania gardeł, 10ki kuszników albo shades)

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

a momysł sobie co sie dzieje jak idę 14 SM mysłisz że ktooś zaszarzuje? albo przyjmnie mnie na klatę? Tak samo z BG

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Oczywiscie, że tak, 6 COK ze sztandarem ASF i wspaniali SM gryzą ziemię :D hi hi.
Tak jak najlepszą jednostką przeciwko BG są DP, choć róznicą pomiedzy SM a BG jest taka, że ci ostatni dzięki determinacji mogą ustać.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

ODPOWIEDZ