ARENA 2008 "Turniej im. Łukasza Krawczyka"

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rusinek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108

Post autor: Rusinek »

Scimitar pisze:będzie możliwość nocowania dzień przed ?? ewentualnie może ktoś by mógł przenocować ?? chciałbym krakowskie puby zwiedzić :D
tak

Tadeusz
Wałkarz
Posty: 61
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Tadeusz »

A jak wyglada sprawa z noclegami dla ludzi spoza Krakowa? (sobota/niedziela)

Awatar użytkownika
Rusinek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108

Post autor: Rusinek »

Tadeusz pisze:A jak wyglada sprawa z noclegami dla ludzi spoza Krakowa? (sobota/niedziela)
Noclegi sa na miejscu. Do wyboru: pokoje, mniejsza sala gimnastyczna, duza sala (na ktorej gramy).

W pierwszym poscie: podany kompletny (chyba :) ) sklad sedziowski.

Jesli chodzi o ocene malowania:

Zgadzam sie ze wszystkimi, ze najwazniejszym jej zadaniem jest sprawienie, zeby armie na turnieju prezentowaly sie w taki sposob, by nie meczyc przeciwnika swoim wygladem, unikac nieporozumien...itd.
Dlatego zadbamy, aby lwia czesc punktow byla za WYSiWiG, starannosc pomalowania, a nie za jakies efektowne zastosowania technik malarskich czy konwersje.

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

Rusinek pisze: W pierwszym poscie: podany kompletny (chyba :) ) sklad sedziowski.
Nie kompletny!
Maciek Paraszczak z tamtąd zniknie i pojawi się w liście zgłosoznych :twisted:

Tylko jeszcze kogoś załatwimy, żeby problemów nie było ;)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Nie kompletny!
Maciek Paraszczak z tamtąd zniknie i pojawi się w liście zgłosoznych Twisted Evil
nie badz taki sprytny :P nie wylgasz sie tak latwo z sedziowania :P (innymi slowy moge sobie nie dac rady sam :) )

Awatar użytkownika
Szary
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Szary »

Rusinek pisze: Dlatego zadbamy, aby lwia czesc punktow byla za WYSiWiG, starannosc pomalowania, a nie za jakies efektowne zastosowania technik malarskich czy konwersje.
Moge Wam pomóc coś takiego przygotować.

Awatar użytkownika
Rusinek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108

Post autor: Rusinek »

Shino pisze:
Nie kompletny!
Maciek Paraszczak z tamtąd zniknie i pojawi się w liście zgłosoznych Twisted Evil
nie badz taki sprytny :P nie wylgasz sie tak latwo z sedziowania :P (innymi slowy moge sobie nie dac rady sam :) )
Dokladnie tak :)

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

tej, a niedziel jeszcze gdzies tam sie pojawia?
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Rusinek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108

Post autor: Rusinek »

szafa@poznan pisze:tej, a niedziel jeszcze gdzies tam sie pojawia?
A czemu pytasz?

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

Rusinek pisze:
Shino pisze:
Nie kompletny!
Maciek Paraszczak z tamtąd zniknie i pojawi się w liście zgłosoznych Twisted Evil
nie badz taki sprytny :P nie wylgasz sie tak latwo z sedziowania :P (innymi slowy moge sobie nie dac rady sam :) )
Dokladnie tak :)
Eee...tam

Załatwi się Shinowi podówjną porcję jedzenia, dwóch-trzech pomocników do roboty typu "doszło-niedoszło-widzi-niewidzi",masażystki do rozmasowywania zwojów mózgowych i będzie git....

Zresztą pomoc będzie zacna w osobach Nosferatu, który ujażmi każdy komputer, excell i sędziówkę pod słońcem, oraz starego mistrza Szafy, który na pewno pokaże dawno niewykorzystywaną, sędziowską MOC ;)

Ja tam nie potrzebnym :wink:

W zasadzie to bym przeszkadał :wink:

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

przykro mi czytać że tak zmarginalizowana będzie ocena malowania:/ jak z testem wiedzy te 20p to za malowanie ile? 10? 15? lepiej już chyba całkowicie z testu wiedzy zrezygnować bo on nic nie daje a umiejętność zasad weryfikuje gra...

warhammer to była kiedyś gra gdzie liczyła się strategia ORAZ aspekt hobbystyczny.. ludzie nie mają czasu na malowanie a czas na grę każdy znajdzie.. 1 osoba na turnieju ma armię pomalowaną przez kogoś innego i to jest jedyny powód że ta klasyfikacja jest nieuczciwa bo liczy sie kto ma więcej pieniędzy i kogo stać na pomalowanie armii.. a to że reszta pomalowała armie samodzielnie to co? i to że część osób włożyła w to naprawdę masę czasu?
poziom malowania się obniża i dalej będzie przy takiej ocenie, bez motywacji... jak kiedyś można było zdobyć 40 czy nawet 60p za malowanie (na 100-120p z bitew) to się ludzie starali i jakoś to wyglądało.. a teraz bylekto przychodzi z prowizoryczną pseudoarmią półproxów i mu to nie przeszkadza ani nie motywuje do niczego. z gry hobbystycznej zrobiła się czysto bitewna.. może lepiej na konfrę się przerzucić będą prepainty i sama gra:/ po co ludziom czas marnować malowaniem...
aż sie boję myśleć jak moja armia by wyglądała gdyby zawsze było tak malowanie oceniane:|
dla 'graczy' jest klasyfikacja generalska... dla malarzy- hobbystyczna, a dla hobbystów- całościowa.. niefajnie jak malarze wygrywają całościową a jak 'gracze' wygrywają to tak ma być? jakieś dziwne to podejście ale widać wiele się w battlu zmienia, moim zdaniem na gorsze:(

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

wiesz, jakby bylo 0 pkt za malwoanie to i tak mialbym pomalwoaną armię najlepiej jakbym potrafil, dla wlasnej przyjemnosci po prostu.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Arte
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arte »

Kosa pisze:wiesz, jakby bylo 0 pkt za malwoanie to i tak mialbym pomalwoaną armię najlepiej jakbym potrafil, dla wlasnej przyjemnosci po prostu.
nie wszyscy tak maja.... inni oddadza kase koums zeby mu pomalowal i na masterze zgarnanc jak najwiecej ptk do ligi

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

lepiej już chyba całkowicie z testu wiedzy zrezygnować bo on nic nie daje a umiejętność zasad weryfikuje gra...
tak samo z malowania lepiej wogole zrezygnowac :roll:
aż sie boję myśleć jak moja armia by wyglądała gdyby zawsze było tak malowanie oceniane:|
przykro mi, ze twoja hobbystyka o ktorej tyle mowisz konczy sie na checi zdobycia kilku punktow wiecej na turnieju w stosunku do innych...

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Arte pisze: inni oddadza kase koums zeby mu pomalowal i na masterze zgarnanc jak najwiecej ptk do ligi
a moze po prostu dla kogos zarobienie kasy jest pierdylion razy latwiejsze niz pomalowanie figurek... zarowno z powodu braku talentu, braku czasu jak i braku chęci?

to jest walkowane srednio co pol roku... za kazdym razem jak jakis niedowartosciowany hobbysto klimaciarz unosi sie honorem i godnoscia hobbystyczna... ja wole zaplacic za armie niz przez 5 lat z braku czasu i checi grac sreberkami

pzdr

Awatar użytkownika
Arte
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arte »

thurion pisze:
Arte pisze: inni oddadza kase koums zeby mu pomalowal i na masterze zgarnanc jak najwiecej ptk do ligi
za kazdym razem jak jakis niedowartosciowany hobbysto klimaciarz unosi sie honorem i godnoscia hobbystyczna... ja wole zaplacic za armie niz przez 5 lat z braku czasu i checi grac sreberkami
pzdr
ja nie mowie tutaj o ludziach ktorzy zaplaca zeby miec piekna armie, tylko o takich ktorzy zaplaca bo slina im cieknie na ptk do ligi

nie jestem zadnym "niedowartosciowanym hobbysto klimaciarzem unoszacym sie honorem i godnoscia hobbystyczna" bo mnie to wsio czy ktos ma piekna armie czy nie... wg. mnie powinno sie liczyc na masterach tylko to ze:
-Ktos trenuje zeby umiec grac i wygrywac I ZA TO DOSTANIE PUNKTY
-Ktos ma pomalowaną armie pięknie/brzydko ALE PRZEZ SIEBIE, I ZA TO DOSTANIE PUNKTY i w zaleznosci jak ja pomalował tyle dostanie ptk.

a nie to ze ktos wyda kase na to zeby mu dodalo sie 30 ptk i tak z 10 miejsca przeskoczyl na miejsce 2... niesamowity generał przyznam...

mozna by zrobic jakies osobne punktacje dla tych ktorzy nie maluja wlasnorecznie tylko placa, bo takich tez powinno sie w jakis sposob oceniac.

Tadeusz
Wałkarz
Posty: 61
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Tadeusz »

Tego problemu nigdy, ale to nigdy nie rozwiążecie tak, by wszyscy byli zadowoleni i było "uczciwie". Ale jak nie będzie oceny malowania, to nikt nie pomaluje.
Powiem Wam tyle że w środowisku Warmachine/Hordy w tym temacie polała sie krew i obelgi że chej, oczywiście najgłośniej krzyczeli zwolennicy sreberek i w wariatkowie chcieli zamykać tych co malują.
Tak czy inaczej, sędziowie malowania sa najbardziej znienawidzonymi na wszystkich turniejach i basta.

Awatar użytkownika
Rusinek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108

Post autor: Rusinek »

vocal pisze:przykro mi czytać że tak zmarginalizowana będzie ocena malowania:/ jak z testem wiedzy te 20p to za malowanie ile? 10? 15? lepiej już chyba całkowicie z testu wiedzy zrezygnować bo on nic nie daje a umiejętność zasad weryfikuje gra...

warhammer to była kiedyś gra gdzie liczyła się strategia ORAZ aspekt hobbystyczny.. ludzie nie mają czasu na malowanie a czas na grę każdy znajdzie.. 1 osoba na turnieju ma armię pomalowaną przez kogoś innego i to jest jedyny powód że ta klasyfikacja jest nieuczciwa bo liczy sie kto ma więcej pieniędzy i kogo stać na pomalowanie armii.. a to że reszta pomalowała armie samodzielnie to co? i to że część osób włożyła w to naprawdę masę czasu?
poziom malowania się obniża i dalej będzie przy takiej ocenie, bez motywacji... jak kiedyś można było zdobyć 40 czy nawet 60p za malowanie (na 100-120p z bitew) to się ludzie starali i jakoś to wyglądało.. a teraz bylekto przychodzi z prowizoryczną pseudoarmią półproxów i mu to nie przeszkadza ani nie motywuje do niczego. z gry hobbystycznej zrobiła się czysto bitewna.. może lepiej na konfrę się przerzucić będą prepainty i sama gra:/ po co ludziom czas marnować malowaniem...
aż sie boję myśleć jak moja armia by wyglądała gdyby zawsze było tak malowanie oceniane:|
dla 'graczy' jest klasyfikacja generalska... dla malarzy- hobbystyczna, a dla hobbystów- całościowa.. niefajnie jak malarze wygrywają całościową a jak 'gracze' wygrywają to tak ma być? jakieś dziwne to podejście ale widać wiele się w battlu zmienia, moim zdaniem na gorsze:(
Warhammer nadal jest grą łączącą strategie i hobby. Ale to nie znaczy, że trzeba oceniać te dwie rzeczy razem. Dla hobbystów pozostaje uznanie i konkursy hobbystyczne.
A pseudoarmie z proxami dostaną w najlżejszym przypadku 0 za malowanie, co pozbawi je szans na wysokie miejsce na turnieju. W najgorszym przypadku, za proxy, zostaną wyrzucone z turnieju.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

cóż, rzeczywiście zgarnianie sporej ilosći pkt. za super armie, ale nie malowane samodzielnie jest nie fair w stosunku do tych co mają gorzej armie pomalowane, ale przez siebie (piszcząc gorzej nie chodzi mi tu o jakiś syf, po prostu zamiast 39pkt, zdobędzie 22 ;) )

mi się po prostu zdaje, że ocena malowania powinna być minimalna (premiowane np. unikatowe modele, wielki nacisk polożylbym na spójność armi), ale restrykcje ogólne dopuszczenia armi do turnieju spore, żeby po prostu nie bylo syfów, które tam ledwo spejniają wymogi :(

z resztą to tylko moja uwaga, żadko gdzieś jeżdze więc co ja mogę powiedzieć? Niech zrobią z tym porządek ludzie, którzy naprawde się udzielają bo oni najlepiej sprawe znają.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

Jak coś mogę wpaść pomóc przy czymś, bo pewnie i tak przyjde sobie popatrzeć, o grać i tak jeszcze nie mam czym :P

ODPOWIEDZ