DE 2250

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bison
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 179

DE 2250

Post autor: Bison »

Dreadlord - 575pkt
SDC, Shield, Lance
Pedant of Khaeleth
Armour of Eternal Servitude
Potion of Strength
Smok

Master - 336 pkt
SDC, Shield
Caledor's Bane
Blood Armour
Mantysia

2x DR (2x85 pkt)

1x DR + shield (90 pkt)

2x Harpie (2x 55pkt)

Cok x6 - Muz, sztandar (186pkt)

Cok x6 - Muz, sztandar - Standard of Slaughter (221pkt)

2x Coc (200 pkt)

2x Hydra (350 pkt)

Mam jeszcze 12 pkt wolnych, może dorzucę jedną harpię :)
Armia eksperymentalna, w 6 ed. grywałem na podobnej, ale była mizerna, ze względu a kiepskie hydry. Mam nadzieje, że teraz mnie nie zawiedzie.

Harpie screenują Cok lub DR (w zależności od priorytetów) i jeśli przeżyją 1 turę to później dołączają się do ataków na magów.
DR z tarczami wystawiam, bo chcę sprawdzić czy taka lekka kawaleria się sprawdzi.
Nie mam obrony magicznej, to fakt, ale mam zamiar zabić magów jak najszybciej ;) (chyba każdy ma zawsze taki zamiar :D)
Armia jest szybka i ma mocne pier***** w HtH. Mam dużo zabawy grając tak złożonymi DE, a tylko to się przecież liczy w Warhammerze :)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

myśle, ze zamiast mantysi (koeljen aż tak silne uderzenie nie ejst potrzebne) dać dwóćh pegazistów. Zdecydowanie latwiej poradzisz sobie wtedy z magami :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

hmmm, ja mam taki pomysł, chociaż nie jestem pewien czy się sprawdzi....
zabrać Dreadlordowi smoka i dać mantysię drugą (pod Dreadlordem nie zjada slota bohatera)
za zaoszczędzone punkty można spróbować jakiegoś bohatera wepchnąć, dać komuś Hoteka czy kusze na DR....

Awatar użytkownika
Raptor
Kretozord
Posty: 1990
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Artein pisze:hmmm, ja mam taki pomysł, chociaż nie jestem pewien czy się sprawdzi....
zabrać Dreadlordowi smoka i dać mantysię drugą (pod Dreadlordem nie zjada slota bohatera)
za zaoszczędzone punkty można spróbować jakiegoś bohatera wepchnąć, dać komuś Hoteka czy kusze na DR....
spoko pomysł, ja bym wsadzil kociol albo caddiego.

Awatar użytkownika
Bison
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 179

Post autor: Bison »

SauruS PoweR pisze:ja bym wsadzil kociol albo caddiego.
Kocioł kłuci się z całą koncepcją armii, a caddiego nigdy nie lubiałem dawać. Caddy jest dla mnie stratą pkt, po co komu mag który nie rzuca czarów ;).

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

zabrać Dreadlordowi smoka i dać mantysię drugą (pod Dreadlordem nie zjada slota bohatera)
za zaoszczędzone punkty można spróbować jakiegoś bohatera wepchnąć
Za 120 pts to nam się nic nie zmieści. Bohater to co najmniej 150 pts.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Bison
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 179

Post autor: Bison »

Remis z WE :)

Dorzuciłem jedna harpię za te punkty.

Trochę szachowania na początku a od 3 tury rozwałka, przez nieudane rzuty straciłem generała, ale smok przeżył. Caledor's Bane miażdży. Przyjemnie się grało.

Awatar użytkownika
Bison
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 179

Post autor: Bison »

Masakra z Bretonią :).

ODPOWIEDZ