Turcja w UE

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DrętWy 40%
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: DrętWy 40% »

To racja, chociaż oni mają tam takie parcie na UE że nawet do masakry mogą się przyznać i Cypr oddać, tylko żeby Europa pozwoliła im na akces

Awatar użytkownika
Ptaq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: n/c

Post autor: Ptaq »

Widzieliście kiedyś dzielnice Tureckie/Arabskie w Niemczech?
Myślę, że to też jest jednym z powodów, dla których nie chcą Turków w EU. Gdzie ich nie wpuścić, to się tego nakoci i narobią syfu.
Póki nie będą gotowi, żeby się przystosować mentalnie do standardów tych państw, to niech lepiej siedzą u siebie. To nam zaoszczędzi wieeeelu nieporozumień.
Pozdro

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Turcja musi jeszcze sporo poczekać na wejście do UE i to nie dlatego, że niej jest gotowa na wejście tylko UE nie jest gotowa na przyjęcie. UE ma problem z określeniem swojej przyszłości (chociażby sprawa traktatu konstytucyjnego), do tego dochodzi sprawa innych państw jak Ukraina czy Gruzja (jak Turcja tak to dlaczego oni nie).
Choć wejście Turcji do UE nie było by takie straszne. Turcy musieli by najpierw uregulować sprawę Cypru i Kurdów co uspokoiłoby trochę region. Poza tym wpłynęło by to pozytywnie na samą Turcję, była by bardziej demokratyczna, zliberalizował by się także, życie społeczne.
Dla Polski członkostwo Turcji jest o tyle ważne, bo przez nią można do UE w tym do Polski sprowadzać surowce energetyczne z Bliskiego Wschodu, co złamało by obecny monopol rosyjski.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

to paskudni muzułmanie , ich należy wybijać i chronić naszych europejskich granic przed tą obcą kulturą.

pierd*ole taką UE z turcją , może jeszcze z egiptem ? :x

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

a co ci muzłumanie zrobili?? Rozumiem jak ktoś nie chce np.rosjii w Ue bo ruskie nam sporo zrobiły i akurat tego im nie wybaczę , Ewentualnie jak ktoś by niechciał niemców to też bym zrozumiał( właściwie to nie bo niemcy nam natruli krwi trochę ,ale aktualnie się poprawili choć cały czas spiskują
za naszymi plecami z moskalmi ,ale cóż pozatym jest wmiare ok ...
Ale nie rozumiem nie chęci do turków ,skoro izraal leży w europie to nawet za niedługo jest szans ,że jordania będzie miała szansę na dostanie się do Ue co nie zmienia faktu ,że oba narody lubię.
turcja jest ok , tyle wspaniłych potyczek z nimi mieliśmy co prawd przeciw sobie ,ale to był dobry przciwnik w miare honorowy ,ale jeśli porównamy ich do ruskich lub do niemców to można ich nazwć dżentelmenami wojennymi:) pozdro

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Turcy za zli, bo klada za duzo surowy do kebabow i nie glosuja na nas w eurowizji :]

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Jasiuuu pisze:to paskudni muzułmanie , ich należy wybijać i chronić naszych europejskich granic przed tą obcą kulturą.

pierd*ole taką UE z turcją , może jeszcze z egiptem ? :x
Dzięki takim ludziom jak ty mamy opinie ksenofobów Polaków . -.- To ksenofobów powinno się wybijać a nie Turków :roll:
Ostatnio zmieniony 8 wrz 2008, o 20:36 przez Janiszek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Jasiuuu uczysz się 8)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

no ale UE z Chinami, Turcją, RPA bylaby na pewno ciekawsza niz obecna :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Kosa pisze:no ale UE z Chinami, Turcją, RPA bylaby na pewno ciekawsza niz obecna :D
I z Australia! Koniecznie musi byc Australia, bo tam mieszkaja misie koala :D

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Gdyby byly australia i chiny to by bylo w ogole swietnie, bo nie dosc, ze z misiami koala, to jeszcze z misiami panda.
Uerph.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

panowie Tullarian i _SkaVen_ najwyraźniej mają mglistą znajomość kultury muzełmańskiej i skutków zaszczepianiu jej w europie .
przez takich jak wy cesarstwo rzymskie upada po raz kolejny pod naporem barbarzyńców.

poczytajcie trochę historii zamiast pierd*lic ze ruscy be niemcy be a turcja super państwo sojusznik polski itd

Awatar użytkownika
Shinjitsu
Wałkarz
Posty: 65
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Shinjitsu »

Jest jeszcze jeden ciekawy aspekt wejscia Turcji do UE - po jej przyjeciu UE bedzie graniczyla m.in z Iranem. Tym samym Iranczycy po jej przekroczeniu beda miec mniej lub bardziej swobodny dostep do krajow UE (w zaleznosci od tego czy Turcja zostanie wlaczona do strefy Schengen).

Nie jest to perspektywa, ktora by mnie cieszyla z uwagi na powszechnie znane militarne aspiracje tego kraju oraz "tolerancyjne" podejscie do wyznawcow innych religii niz ich wlasna.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Studiowałem słynne już stosunki międzynarodowe i mój kolega pisał nawet prace na ten temat. Problem przyjęcia Turcji do UE polega ma tym, że jest dużo więcej minusów tego procesu niż plusów. Dodatkowo plusy zawierają się głównie w aspekcie ideologicznym - pokazania światu muzułmańskiemu, że muzułmanie i europejczycy mogą współpracować. Jednym z najważniejszych argumentów europejskich polityków, którzy są za wejściem Turcji do UE, jest to, że w ten sposób Unia mogłaby pokazać inną, lepszą drogę dla krajów muzułmańskich. Drogę odmienną od tej jaką wyznawcą Mahometa serwują fundamentaliści.

Jednakże nie widać plusów związanych z ekonomią. To spowodowało, że pomysł ten jest tak naprawdę podtrzymywany dziś jedynie przez samych Turków. Unii zaś wystarcza traktat stowarzyszeniowy podpisany z Turcją.
Dziś bliżej do UE ma muzułmańska Albania niż Turcja.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Jasiuuu pisze:panowie Tullarian i _SkaVen_ najwyraźniej mają mglistą znajomość kultury muzełmańskiej i skutków zaszczepianiu jej w europie .
przez takich jak wy cesarstwo rzymskie upada po raz kolejny pod naporem barbarzyńców.

poczytajcie trochę historii zamiast pierd*lic ze ruscy be niemcy be a turcja super państwo sojusznik polski itd
Jasiu, może i nie mam takiej znajomości kultury muzułmańskiej jak ty, ale zwróć uwagę na to, że Turcja jest najbardziej demokratycznym i zlaicyzowanym państwem muzułmańskim, dodać należy że w tym kaju żadni fanatycy do władzy nie dojdą bo ich wojsko zaraz pod ściane postawi i rozstrzela. Ja nie sądze, przyjęcie Turcji spowodowało by zaszczepienie wartości muzułmańskich w Europie, wręcz przeciwnie, spowodowało by jeszcze wieksze zlaicyzownie i zeurpeizowanie Turcji niż obecnie, ale jak pisałem wcześniej do członkostwa Turcji jeszcze daleka droga, więc Jasiu nie musisz się obawać, że ci zaraz janczarzy będą pod oknem maszerować :wink: .
Shinjitsu pisze:Jest jeszcze jeden ciekawy aspekt wejscia Turcji do UE - po jej przyjeciu UE bedzie graniczyla m.in z Iranem. Tym samym Iranczycy po jej przekroczeniu beda miec mniej lub bardziej swobodny dostep do krajow UE (w zaleznosci od tego czy Turcja zostanie wlaczona do strefy Schengen).

Nie jest to perspektywa, ktora by mnie cieszyla z uwagi na powszechnie znane militarne aspiracje tego kraju oraz "tolerancyjne" podejscie do wyznawcow innych religii niz ich wlasna.
Iran właśnie chce dogadeć się z UE w sprawie dostaw surowców i robic ruskim konkurencje na unijnym rynku (min. dlatego ostatnio PGiGN prowadzi rozmowy w sprawie eksploatacji irańskich złóż) Z jednej strony to dobrze bo osłabi to pozycje Rosji względem UE, ale z drugiej strony z Ajatollachami może być się ciężej dogadać niż z Ruskimi. A militaryzmem Iranu bym się nie przejmował jeśli zacznie on skakać Europie to UE sie w końcu wkurzy, dogada się z USA (a właściwie nie bedzie krytykować Stanów za ich poczynania) i z Iranem zrobi się porządek.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ech, ogólnie polityka obecna to jedno wielkie dno, wszędzie, nie tylku u nas, ale za to my mamy cyrk, któy widać, a zachód podobne przekręty ale oni to jakoś fajnie maskują.

Takze niech sobie Turcja, Chiny i RPA będą w UE, moze kiedyś jeszcze Togo dojdzie, Indie, w koncu to prawie Europa.

Z resztą świat powiniene być jeden, religia też, a raczej wiedza nizli religia ;)
UE=USA=ROSJA=CHINY, wszędzie jest podobnie jesli chodzi o polityke, najgorsze są zapędy imperialistyczne danych państw np. USA czy Rosji. W sumie bardzo odbieglem od tematu.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Ja tam lubie polityke (w koncu jak się skończyło nauki polityczne to trzeba ją lubić) a że u nas przypomina cyrk, tródno, jest się z czego pośmaci. Co imperalizmu to niestety ktoś tym światem musi rządzić, pytanie tylko kogo poprzeć Amerykańców Ruskich czy Chinoli, bo UE narazie nie wiele znaczy.
Ale wracając do Turcji to fakt że plusów z ekonomią nie widać, ale jak wspominałem wcześniej Turcja może stać się krajem tranzytowym dla surowców energetycznych z Bliskiego Wchodu płynącym do UE, jeśli by się tak stało to Turcy członkostwo mają jak w banku.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Jasiuuu pisze:panowie Tullarian i _SkaVen_ najwyraźniej mają mglistą znajomość kultury muzełmańskiej i skutków zaszczepianiu jej w europie .
przez takich jak wy cesarstwo rzymskie upada po raz kolejny pod naporem barbarzyńców.

poczytajcie trochę historii zamiast pierd*lic ze ruscy be niemcy be a turcja super państwo sojusznik polski itd
tymi barbarzyńcami byli równierz germanie... a może i nawet nasi przodkowie. Turcy tak czy siak będą napływać do kraji zachodnich i to ,że wejdzie do Ue nic nie zmieni. Turcy to może nie nasz sojusznik (choć warto przypomnieć ,że oni nie popierali zaborców i nie uznali ich i byli największymi przeciwnikami zaborów) ale skoro uważasz ,że mam bardziej lubić zaborców od kraju ,który stara się na pomóc to sorry , ale ja już wole "arabów" niż "sojuszników" sąsiadów niemców i rosjan. A zresztą skoro jesteś taki zajebisty z histori to powinieneś rozumieć moje pretensje do naszych przyjacieli niemców i braci rosjan. A skutki przybycia muzłumanów dlatego są tak negatywne bo niemcy i francja prowadza tak piękną politykę ,że mnie serce boli.I pomyśleć ,że polska kraj wolności jest krytykowana przez byłe faszystowskie niemcy o brak tolerancji... Przeze mnie upadnie rzym( choć masz rację ,że winni są ci sami barbarzyńcy co wtedy) a ty rozwalisz w pył całą Polską wspaniałą tradycje, który kraj był nazywany krajem bez stosów ,który kraj był "rajem" dla żydów? pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

najważniejsze obecnie to mieć dobre stosunki z sąsiadami, do tego dużo silniejszymi sąsiadami vide Rosja i Niemcy, nasza polityka zagraniczna powinna się skierowac glównie do tych dwóch państw i powinna być nastawiona na zblizenie a nie wytykanie historii i oddalenie, a niestety tak jest...

Ja tam wole Rosjan niz Turków, z prostej przyczyny, dobre uklady z Rosją, jakby takie byly dadzą nam zdecydwoanie więcej niz dobre uklady z Turcją.

Jednak ja i tak jestem za tym aby znieść wszystkie granice na swiecie oraz co musialoby za tym isć zdemilitaryzować w 100% caly świat. Niestety nie wykonalne i nigdy takowe nie będzie.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Eee, Kosa dobre układy dobrymi układami jeśli polegają one na partnerstwie, a nie na podporządkowaniu, a Rosja obecnie dobre stosunki z naszym krajem rozumie tak, że Polska się słucha i robi co moskwa karze i kupuje od niej i tylko od niej coraz więcej ropy i gazu na warunkach jakie ona dyktuje. Sorry, ale ja na taki układ nie idę. Należy dodać że interesy naszych państw są w wielu miejscach rozbieżne i z Rosją współpraca była by bardzo tródna czy wręcz nie możliwa. Moim zdaniem dobre układy z Rosją w ostatecznym rozrachunku dadzą nam tylko jeszcze wieksze uzależnienie od tego państwa, dobre układy z Turcją dają szanse na zmniejszenie tego uzależnienia. Dlatego ja (pomimo że to muzułmanie) wole układy z Turcją.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

ODPOWIEDZ