DE fens 2350

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

DE fens 2350

Post autor: Deather »

Piechotne i defensywne DE (bez magii smoka i kociołka) czy to ma szanse ?

1 Dreadlord @ 235 Pts (General)
Dagger of Hotek [30]
Armour of Darkness [25]
Ring of Darkness [40]

1 Death Hag @ 200 Pts (BSB)
Frenzy; 2ndWeapon;
Standard of Hag Greaf [35]
Manbane [25]
Rune of Khaine [25]

1 Sorceress @ 150 Pts
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]

1 Assassin @ 171 Pts
2ndWeapon
Rending Stars [30]
Manbane [25]
Black Lotus [20]


5 Dark Riders @ 117 Pts
Musician, Repeater Crossbow

5 Dark Riders @ 117 Pts
Musician, Repeater Crossbow

5 Dark Riders @ 117 Pts
Musician, Repeater Crossbow

5 Harpies @ 55 Pts

5 Harpies @ 55 Pts


15 Black Guard of Naggarond @ 293 Pts
FCG
Banner of Murder [25]

1 Tower Master @ [39] Pts
Ring of Hotek [25]

15 Har Ganeth Executioners @ 222 Pts
FCG

6 Shades @ 108 Pts
2ndWeapon

6 Shades @ 108 Pts
Great Weapon


2 Reaper Bolt Thrower @ 200 Pts

2 Reaper Bolt Thrower @ 200 Pts


Casting Pool: 3

Dispel Pool: 3 + 2DS + RoH

Models in Army: 77

Total Army Cost: 2348


Assasin i lord siedzą w oddziale BG (6x3) i swoim ASF straszą potencjalne szarże, gwiazdki do stand and shot albo strzelania do pobliskich bydlakow (mam nadzieję że nie jestem w błędzie ale czy najpierw liczymy siłę z gwiazdek a potem z mandbane czy odwrotnie, bo to determinuje ich "używalność" ?)

a BSB i caddy w Egzekach(też 6x3) miażdżą wszystko co w nie wejdzie/wjedzie/wpadnie itp...

reszta wiadomo, licze na propozycje zmian i komentarze, to mój pierwszy post więc witam forumową brać

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

RS mogą mieć siłę 7 więc są używalne :P

Armia ciekawa, ale okiem laika i łamagi - słaba.

egzecy bez kotła słabi, haga ma frenzy więc łatwo egzeków wciągnać w pułapkę (względnie wyciągnąć bsb). Magia Cię niszczy okrutnie z jedną caddy na te punkty. . .

i masz błąd bo szóstka shadów z gw kosztuje 114 chyba.
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
Nadill
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: Nadill »

Masz 4 RBT, to już coś, ale ja bym przynajmniej wrzucił Kociołek i drugą Caddy.
IMO wyrzucił bym Haszaszina i oddział Shade'ów i wstawił za to w/w kociołek i caddy. Powinno styknąć punktów.
"Hatered pour more through my veins"

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

dzięki za komentarze

kociałka i drugiej caddy za bardzo nie ma jak wrzucic bo to by bylo 5 slotow hero, gdzie znalezc punkty?
Armia ciekawa, ale okiem laika i łamagi - słaba.

egzecy bez kotła słabi
Również jako laik uważam, że Exeki z ASF na pewno nie są słabi bo niby dlaczego? Stubborna nie mają ale mają generalskie Ld i przezut z BSB, a uwazam ze dzieki hate, ASF i S6 (o zylionie atakow hagi nie wspomne) jeśli już przegrają Combat to nieznacznie i powinni ustać.

Awatar użytkownika
Nadill
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: Nadill »

Deather pisze:kociałka i drugiej caddy za bardzo nie ma jak wrzucic bo to by bylo 5 slotow hero, gdzie znalezc punkty?
Możesz mieć 1 Lorda i 4 Herosów (max 4 postacie): masz Dreadlorda(L), Sorceress(H) i Hag(H). Assassyn nie zajmuje slota hero (ale chyba liczy sie jako character, czego nie jestem pewien, więc faktycznie może się nie zmieścić), Kociołek chyba też nie zajmuje żadnego slota bo to upgrade.
Co do ucięcia punktów to już się wypowiedziałem ;)

6 shade'ów z GW kosztuje 108 pkt, więc jest dobrze
6 shade'ów z 2 weapons kosztuje już 102 pkt ;) (+1 za 2 weapony, +2 za GW)
"Hatered pour more through my veins"

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

Deather pisze:dzięki za komentarze

kociałka i drugiej caddy za bardzo nie ma jak wrzucic bo to by bylo 5 slotow hero, gdzie znalezc punkty?
Armia ciekawa, ale okiem laika i łamagi - słaba.

egzecy bez kotła słabi
Również jako laik uważam, że Exeki z ASF na pewno nie są słabi bo niby dlaczego? Stubborna nie mają ale mają generalskie Ld i przezut z BSB, a uwazam ze dzieki hate, ASF i S6 (o zylionie atakow hagi nie wspomne) jeśli już przegrają Combat to nieznacznie i powinni ustać.
To prawda, ale imo łatwo ich wciągnąć w zasadzkę bo tak. Wyjeżdzasz dwoma oddziałami przed egzeków - czymś z kopem z boku i jakimś śmieciem z przodu. I egzecy mają do wyboru. Albo szarżują na śmieć który ucieka i dostają szarże z boku. Albo nie szarżują, ale za to haga z frenzy wylatuje i zostaje odstrzelona. Nie żeby byli słabi bo wygrzew maja potężny ale to jest zarazem ich wada - bo nikt za bardzo nie będzie wchodził z nimi w combat przy takim potencjale w combacie. Raczej zostaną rozstrzelani/wymagowani tudzież przeciwnik wykorzysta frenzy hagi. Oba te oddziały i BG i Egzecy mają zbyt dużego kopa by przeciwnik chciał z nimi normalnie walczyć. Oba oddziały są mało wytrzymałe, drogie i w dodatku hag ma frenzy - i przeciwnik właśnie te wady wykorzysta. Raczej właśnie podchody, unikanie, próba wystrzelania tudzież w przypadku BG - wymagowania itd. . . No - i jeszcze dochodzą przecież HE - jedna szarża głupiej szóstki DP z Warbanerem i tacy egzecy są pozamiatani zdaje się. Imo oddział taki nie jest wart tych punktów (jeden kosztuje około 700, a drugi 400).

Jeśli trafisz na armię bez magii tudzież bez strzelania - a najlepiej jedno i drugie - może być lepiej :P Ale czy są takie ?
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

Raczej zostaną rozstrzelani/wymagowani tudzież przeciwnik wykorzysta frenzy hagi
po to mam 5 oddziałów szybkich i względnie tanich (harpie i
DR), żeby ich ewentualnie zasłonić przed ostrzałem, pozatym dlatego jest ich dużo, żeby ich nie zwarzywiła jedna salwa, a co do wymagowania to te dwa klocki mam zamiar trzymać blisko. żeby byly w zasięgu RoH. Więc "jakiś" sposób na obronę porzed strzelaniem i magią mam, zostaje tylko strzec sie zasadzki, a to sie da zrobić skoro ta zasadzka tylko z jednej strony może być założona(chyba, że ktoś pod BG podjedzie :P ), więc też jakos to przypilnować pewnie da radę ... jestem niedoświadczonym graczem i jeśli się mylę wyprowadźcie mnie z błędu ...

EDIT: mam w h** strzelania więc podkołowanie czymś mocnym na flanke Exeków pod 4 bolce takim złotym pomysłem nie jest...

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

Druga próba złożenia defensywnej armii bez magii, kociołka i potworów. Zastanawiam sie czy ta rozpiska przypadkiem nie jest mocniejsza od tamtej, jak myślicie?

1 Dreadlord @ 274 Pts
General; Heavy Armour; Sea Dragon Cloak; Great Weapon; Repeater Crossbow;
Pendant of Khaeleth [35]
Enchanted Shield [15]
Deathmask [50]

1 Master @ 129 Pts
Sea Dragon Cloak
Dagger of Hotek [30]
Blood Armour [15]

1 Death Hag @ 200 Pts
Battle Standard
Standard of Hag Greaf [35]
Manbane [25]
Rune of Khaine [25]

1 Sorceress @ 150 Pts
Magic Level 1
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]


5 Harpies @ 55 Pts

5 Harpies @ 55 Pts

5 Harpies @ 55 Pts

5 Dark Riders @ 117 Pts
Repeater Crossbow; Musician

18 Warriors @ 173 Pts
FCG; Shield
War Banner [25]
1 Lordling @ [6] Pts

18 Black Ark Corsairs @ 243 Pts
FCG,Repeater Handbow
Sea Serpent Standard [25]
1 Reaver @ [13] Pts


10 Har Ganeth Executioners @ 162 Pts
FCG
1 Draich-master @ [12] Pts

10 Black Guard of Naggarond @ 228 Pts
FCG
Banner of Murder [25]
1 Tower Master @ [39] Pts
Ring of Hotek [25]

6 Shades
@ 108 Pts
Great Weapon


2 Reaper Bolt Thrower @ 200 Pts

2 Reaper Bolt Thrower @ 200 Pts


Casting Pool: 3

Dispel Pool: 3

Models in Army: 94


Total Army Cost: 2349

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Witam Cię na forum. Uwazam iz twoja koncepcja jest całkowicie mylna gdyz DE da sie złózyc na rozne sposoby ale bez przesady... Ja bym Ci proponował w twojej najnowszej rozpisce co następuje:
-Wywal tego lorda
-Wywal tą czarodziejke
-Wywal tych zbednych warriorsów
-Wywal ten sztandar na korsarzach
-Daj 4 lvl maguske z 3/4 scrollami i z czyms do powera jeśli wybrałwes 3 scrolle (w 3/4 turze spokojnie zaczną czary wchodzic)
-Daj kolejne shade ale z AHW
-Daj przynajmniej jednych kuszników
-Dodaj przynajmniej do 12 BG i ExE
-Dodaj 1 korsarza by było ich 20
-Zmien itemy na Masterze. Proponuje dać mu beastmaster's scorge i wiph of agony dotego Blood Armor lub Armor of Darkness
-Zmien Tower Masterowi Ring of Hotek na Soulrandera

Tak mniej wiecej widział bym wizję tej rozpiski. Niestety granie bez kotła, bez magii i potworów do mnie nie przemawia i niestety uwazam ze miałbys pod górke z kazdą armia.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

ale jesteś super ziąąą garg, własnie podałeś przepis "jak z mojej wymyslonej rozpiski zrobic cos zupełnie innego"...

Weź mu od razu złóz gotowa rozpiskę i wrzuć na forum, po co ma wymyślać swoje koncepcje jak mozna grac czyimis pomysłami. A najlepiej to w ogóle niech wszyscy graja ta sama rozpiską (np. w domyśle - twoją;)

Wujek Dobra Rada, jak nic :)

Coby nie bylo offtopa - terroryste posadziłbym na darksteedzie - lepiej sie usstawi by sprzedac terror, moze wyszarzowac, duza mobilnosc, lepszy sejv.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

a swoją drogą, rozpiska bardzo fajna, tylko bym jakoś kociol wepchal.
Drugi stuborn no i dodatkowe ataki i takie inne pierdoly.

I czy oplaca sie te kusze na corsarzach? Wolalbym ich jednak z dodatkową bronią, ale to moje zdanie, z kuszą mają kliamt korsarzy :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Szafa, jak się jest takim geniuszem zniszczenia, zwycięzcą ligi, wielokrotnym mistrzem Polski i Europy, to jak najbardziej ma się prawo dawać takie rady.
Sęk w tym, że gdyby wiedziało się o co w tej grze chodzi, to nie dawało by się tak głupich rad.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

GarG pisze:Witam Cię na forum. Uwazam iz twoja koncepcja jest całkowicie mylna gdyz DE da sie złózyc na rozne sposoby ale bez przesady...

GarG pisze: Tak mniej wiecej widział bym wizję tej rozpiski. Niestety granie bez kotła, bez magii i potworów do mnie nie przemawia i niestety uwazam ze miałbys pod górke z kazdą armia.

Naczucie sie panowie czytac ze zrozumieniem, to jest moje zdanie a czy on sie z nim zgodzi, czy bedzie mieć je w dupie, to juz Jego sprawa.
I nie mówicie mi ze nie mam do tego prawa, bo mam takie prawo a ono jest zapisane w konstytucji.

pozdro

p.S Zamiast walic tutaj smuty zajelibyście sie czytaniem armi booków i roulebooka ze zrozumieniem bo z tego co czytam wasze wywody o uściśleniach sędziowskich to mi ręce opadają. A wasze uzasadnienia typu "bo tak" jak to barbarosa określił są żałosne.

Sry Deather za off top.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

:shock:

daj już spokój :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

Dzieki za tak liczne komentarze (szkoda, że niektóre nie na temat :P )
A najlepiej to w ogóle niech wszyscy graja ta sama rozpiską (np. w domyśle - twoją
przy okazji: głównym założeniem tej rozpiski było nie "pojechanie każdego" tylko stworzenie czegoś "ciekawego, zupełnie oddmiennego od innych rozpisek, czym przy okazji dało by sie powalczyć". Więc długa lista rad GarGa nie doczeka sie spelnienia.
terroryste posadziłbym na darksteedzie
dobry pomysł, tylko że Siła by mu spadła do 5, więc nie wiem czy warto
a swoją drogą, rozpiska bardzo fajna, tylko bym jakoś kociol wepchal.
Drugi stuborn no i dodatkowe ataki i takie inne pierdoly.
Takie pierdoły bylyby bardzo mile widziane, tylko gdzie znaleźć punkty? Fajna bo inna?
kusze na corsarzach
to miała być "minimalna" obrona przed szarżą czegos niepancernego (fastów etc.)

Swoją drogą zastanawiam się czy ta pierwsza rozpiska nie jest groźniejsza, ewentualnie czy nie byłaby groźniejsza po drobnych zmianach...

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

co do korsarzy, S&S dobry, ale jak mają dwie bronie to też jakos sobie poradzą ;) , szczególnie jakby byl kociolek.

Ja bym go wepchnąll w taki ooto sposób: wywalil mastera i gifty z BSB, w sumie nie będą jej tak potrzebne, skoro ma siedzieć w exekach, dostaną ten asf, a z kotlem w razie czego dodatkowy atak, a więc te +d3 ataki hagi nie są aż tak potrzebne, podobnie toksyna, na duze rzeczy masz 4 bolce, więc spokojnie. Jeszcze posusuwal jakieś male punkty i będzie na kociol, goly, ale kociol :D
Tylko teraz z magią problem ;) ale Jankiel dal niedawano fajny pomysl na takiego lorda wspomagaczke z ząbkami, hotekiem i lancą z KB, tylko, że ja bym go tu na konika posadzil. Dobrze strzela, daje ochrone magiczną i ma 4 dobre ataki z KB i pryzywoitą ochrone.
Twój lord jest bardzo odbry, ale on potrzebuje latających popychaczek, z reszta na monstery masz 4x rbt ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

Poszedłem za Twoją sugestią(z tym, że zamiast lancy z KB dałem regenke lordowi) teraz gdy mniej bohaterów będzie siedzieć w klockach musze pododawać po jednym, żeby pełne szeregi były, przez co wypadł jeden shade, jak teraz to wygląda ?

1 Dreadlord @ 273 Pts
Lance; Sea Dragon Cloak; Shield
The Hydra's Teeth [40]
Ring of Hotek [25]
Armour of Eternal Servitude [35]
Dark Steed @ [18] Pts

1 Death Hag @ 150 Pts
BSB
Standard of Hag Greaf [35]

1 Death Hag @ 200 Pts
Cauldron of Blood @ [110] Pts

1 Sorceress I @ 150 Pts
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]

5 Dark Riders @ 122 Pts
Musician, rxbow

5 Harpies @ 55 Pts

5 Harpies @ 55 Pts

5 Harpies
@ 55 Pts

18 Warriors @ 173 Pts
FCG; Shield
War Banner [25]
1 Lordling @ [6] Pts

19 Black Ark Corsairs @ 243 Pts
FCG; 2ndWeapon;
Sea Serpent Standard [25]
1 Reaver @ [13] Pts

10 Har Ganeth Executioners
@ 162 Pts
FCG
1 Draich-master @ [12] Pts

11 Black Guard of Naggarond @ 203 Pts
FCG
Banner of Murder [25]
1 Tower Master @ [14] Pts

5 Shades @ 108 Pts
Great Weapon

2 Reaper Bolt Thrower
@ 200 Pts

2 Reaper Bolt Thrower @ 200 Pts


Casting Pool: 3

Dispel Pool: 3

Models in Army: 97


Total Army Cost: 2349

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

zmniejszylbym jeszcze unit korsarzy, tak do 15\14, i dać ich w dwie ranki, wtedy jest ich 7 z przodu, masz 21 ataków, a mozesz mieć nawet 28 :) ewentualnie 21 z KB ;) i nie kosztuja tak koszmarnie dużo, a zmielą wszystko lekkie.
Za zaoszczędzone pkt. dopakowal liczebnie BG i exeków oraz warriorów do 20. A przyszla mi jeszcze taka myśl, aby jednak lorda zdjać z konia, dać GW i do warriorów go? Klocek ma dobry CR, plus to co nabije lord, a moze calkiem nieżle nabić. Gdzie indziej jest on zbyteczny imo, a wtedy mocno bootsujesz warriorów.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

z korsarzami dobry pomysł, a z tym lordem, to on w poprzedniej rozpisce spełniał taką rolę o jakiej mówisz ... liczebny oddział z ogromnym statycznym CR i lordem do bicia (terrorystą) = fear outnumber, a teraz z RoH i ząbkami ma wystrzelać magów/przeszkadzać im w czarowaniu...

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Hotek koniecznie zostaw. Masz slaba ochrone przed magia, wiec hotek naturalnie powinien sie w rozpie znajdowac. Ja bym sie zastanowil nad nieco zwiekszeniem sily ostrzalu. Wariorzy faktycznie maja super static, ale jest ich tyle, ze po jednej salvie z lukow nagle znika. Albo wiecej pod 24 albo olac imo, dac kuszoli i dopakowac katow/BG. Bedziesz mial nieco lepsze strzelanie i nadal 3 klocki do walki.

Rozpa ciekawa.

Generala nie zmieniaj- znaczy sie przedmioty do woli, ale koniecznie na dark steedzie w kombinacji do lapania LT.

ODPOWIEDZ