2250 DoCh, bez duzego

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

2250 DoCh, bez duzego

Post autor: thurion »

1 Herald of Tzeentch @ 165 Pts
Magic Level 2, General
Master of Sorcery [25]
Spell Breaker [25]

1 Herald of Tzeentch @ 165 Pts
Magic Level 2
Master of Sorcery [25]
Spell Breaker [25]

1 Herald of Khorne @ 265 Pts
Battle Standard
Firestorm Blade [25]
Armour of Khorne [15]
Banner of Unholy Victory [50]

1 Juggernaut @ [0] Pts

1 Herald of Slaanesh @ 140 Pts
Siren Song [25]

1 Steed of Slaanesh @ [0] Pts

11 Daemonettes of Slaanesh @ 144 Pts
Champion

10 Pink Horrors of Tzeentch @ 120 Pts

10 Pink Horrors of Tzeentch @ 120 Pts

5 Chaos Furies @ 60 Pts

5 Chaos Furies @ 60 Pts

5 Chaos Furies @ 60 Pts

6 Flesh Hounds of Khorne @ 210 Pts

6 Flesh Hounds of Khorne @ 210 Pts

6 Flesh Hounds of Khorne @ 210 Pts

6 Flesh Hounds of Khorne @ 210 Pts

1 Fiends of Slaanesh @ 55 Pts

1 Fiends of Slaanesh @ 55 Pts

Casting Pool: 8

Dispel Pool: 6

Models in Army: 76


Total Army Cost: 2249
da rade? syrenka mam nadal... dostaje nastepne psy i furie, magia praktycznie taka sama jak byla bo keeper stojacay za lasem z 40% armii jakos specjalnie wkladu w magie nigdy nie mial... czyli ze smokami itp mam z 2x3 beast cower, z innymi demonami wampirami 4x pocisk z dwoch kosci (2x light) no i ogolnie magia jeden czar na ture srednio przebija, przy dobrych wiatrach nawet ze 2... wiecej nie potrzebuje

twardochleb
Chuck Norris
Posty: 356

Post autor: twardochleb »

masz tyle houndow? :wink:

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

widze że dochodzimy do podobnych wniosków :) Duzy demon przejdzie do lamusa ze wzgledu na ostrzał.

U mnie nie ma piesków czwartych, plus drobne korekty w innych oddziałach, za to mam dwa full sklady flamerów :)
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Kozisyn
Wodzirej
Posty: 698
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kozisyn »

taka magia to scierwo, ale 4 paki po 6 psów i 3 paki furii to jest gorzej niz 3 paki po 6 psów i 3 paki furii...a na ten temat sie juz wypowiedziałem :D

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

twardochleb pisze:masz tyle houndow? :wink:
w drodze :)
Kozisyn pisze:taka magia to scierwo,
nie jest scierwo, standardowo zuzywasz scrolla na ture (przy 6 DD) a jak gram na smoka to jest duza szansa na 2 scrolle na ture.. (dobry rzut na cower), na dwarfy to fakt se nie porzucam... ale na dwarfy mysle nie musze specjalnie rzucac ;) a i na imperium jest mega duzo latwiej... myk z wyskakujaca 20 cali z demonetek w btb z psami heraldką wciagajaca w psy jakis mega fajny oddzial jest naprawde duzo bardziej kuszacy od 3ciego heralda tz...
Kozisyn pisze:ale 4 paki po 6 psów i 3 paki furii to jest gorzej niz 3 paki po 6 psów i 3 paki furii...a na ten temat sie juz wypowiedziałem :D
jakos nie zrozumialem chyba :D
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2008, o 10:38 przez thurion, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pierun
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: Pierun »

Coś wyczuwam syndrom rydwanowy. Dwa rydwany super, więc dam 8 i okazuje się że dupa - nie działa. Robi wrażenie, to napewno ale jakoś po kościach szacunku nie wzbudza :) .

Chociaż cholera wie - niby od 15 lanc głowa nie boli :P.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Pierun pisze:Coś wyczuwam syndrom rydwanowy. Dwa rydwany super, więc dam 8 i okazuje się że dupa - nie działa. Robi wrażenie, to napewno ale jakoś po kościach szacunku nie wzbudza :) .

Chociaż cholera wie - niby od 15 lanc głowa nie boli :P.
ja po prostu nie wierze w flamery :) a jak nie ma greatera to w co wrzucac pkt jak nie w kolejne psy ;) jeszcze pomysle nad dwoma 3kami fiendow :)

EDIT:
ok, to idealnie wchodzi :P
1 Herald of Tzeentch @ 165 Pts
Magic Level 2
Master of Sorcery [25]
Spell Breaker [25]

1 Herald of Tzeentch @ 165 Pts
Magic Level 2
Master of Sorcery [25]
Spell Breaker [25]

1 Herald of Khorne @ 265 Pts
Battle Standard
Firestorm Blade [25]
Armour of Khorne [15]
Banner of Unholy Victory [50]

1 Juggernaut @ [0] Pts

1 Herald of Slaanesh @ 140 Pts
Siren Song [25]

1 Steed of Slaanesh @ [0] Pts

10 Daemonettes of Slaanesh @ 132 Pts
Champion

10 Pink Horrors of Tzeentch @ 120 Pts

10 Pink Horrors of Tzeentch @ 120 Pts

5 Chaos Furies @ 60 Pts

5 Chaos Furies @ 60 Pts

5 Chaos Furies @ 60 Pts

6 Flesh Hounds of Khorne @ 210 Pts

6 Flesh Hounds of Khorne @ 210 Pts

6 Flesh Hounds of Khorne @ 210 Pts

3 Fiends of Slaanesh @ 165 Pts

3 Fiends of Slaanesh @ 165 Pts

Casting Pool: 6

Dispel Pool: 4

Models in Army: 73


Total Army Cost: 2247

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

a mi flamery w kazdej bitwie zarabiaja setki punktów i na bank z nich nie zrezygnuje :)

Nie przekonuje mnie podzial kosci.

Jak masz 2 masterów, to z zalożenia dostaja dobry lore którym zawsze rzucasz jakis mocny czar na trzech kosciach, a więc horrorkom zostaje po jednej...czyli generalnie sie marnują.

IMHO standardowa opcja "Missile spam" czyli 4-5 pocisków po dwie kosteczki (1 vortex przydatny) jest lepsza opcja magiczną niz dwa mocne czary na 3 kościach i dwa może-rzuce-4+-na-jednej-kosci.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Pierun
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: Pierun »

myk z wyskakujaca 20 cali z demonetek w btb z psami heraldką wciagajaca w psy jakis mega fajny oddzial jest naprawde duzo bardziej kuszacy od 3ciego heralda tz...
Czy to nie jest nielegalne? Jeden typ robił coś podobnego drepczac bar w bar dwoma treemenami i niby że jak w jednego zrobie hop to drugi wchodzi. Tyle ,ze sędzia przylazł i powiedział że ,,e e e dupa nie można wymuszać tych rzeczy jeżeli można inaczej''.

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2658
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Zamiast jednej trójki fiendów, wolałbym żeby jeden oddział był pojedynczym fiendem.... do odginania etc... możesz wtedy dorzucić ze dwie demonetki i furie po 6

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Jak masz 6 fiendow, to mzoe lepiej zrobic : 5 i 1. 1 do odginania szarz a 5 do nieginiecia i brania wszystkiego na klate. Slyszalem, ze ktos na EURO mial taki oddzial i niezle mu sie spisywal.
Obrazek

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

bless pisze:Jak masz 6 fiendow, to mzoe lepiej zrobic : 5 i 1. 1 do odginania szarz a 5 do nieginiecia i brania wszystkiego na klate. Slyszalem, ze ktos na EURO mial taki oddzial i niezle mu sie spisywal.
Austriak :) wessal Robsona ;) ja mimo wszystko caly czas jestem zwolennikiem dwoch pojedynyczh fiendow...odginanie mi juz kilka bitew uratowalo... kwestia czy do tego heraldowo psowo czy keeper ;)
szafa@poznan pisze: IMHO standardowa opcja "Missile spam" czyli 4-5 pocisków po dwie kosteczki (1 vortex przydatny) jest lepsza opcja magiczną niz dwa mocne czary na 3 kościach i dwa może-rzuce-4+-na-jednej-kosci.
magia tzeentcha na heraldach jest niezwykle slaba... zasieg dupny, no i ognistosc.. z HE cala magia sie marnuje, imo mastery to podstawa, jak chce to mam te 4 pociski ktore opisales... a jak chce to moge rzucac z 3 kosci cowera, doom and darkness, wolfs hunts czy flare... magia naprawde daje rade :) gralem juz kilka bitew w ktorych keeper stal za lasem i nic nie robil a czarowaly tylko 2 oddzialy i 2 heraldzi i o dziwo przebijali sie czesciej niz to sie wydaje... (zabicie jednego albo dwoch magow przy pomocy sfory psow czy furii rowniez w tej kwestii jest pomocna)
Pierun pisze:nielegalne? Jeden typ robił coś podobnego drepczac bar w bar dwoma treemenami i niby że jak w jednego zrobie hop to drugi wchodzi. Tyle ,ze sędzia przylazł i powiedział że ,,e e e dupa nie można wymuszać tych rzeczy jeżeli można inaczej''.
bo nie mozna tak robic... tylko ze dzieki furiom w tym przypadku nie mozna inaczej :)

Obrazek

przyklad 1:
oddzial wssysamy bez zadnego kminu...

przyklad 2:
oddzial wsysamy tak ze walczy duuzo pieskow, przy uzyciu jednego malutkiego oddzialku furii (nawet 1 model styknie...)

przyklad 3:
jedyny przypadek kiedy nie robimy tego co chcemy... nie wssysamy monstera/ greatera/ treemana

przyklad 4:
tutaj rowniez przy uzyciu furii wsysamy co chcemy...

dodaj sobie do tego kolejne furie stojace za celem na ktory krzyczymy i jedna furie z tego oddzialku widocznego na diagramie ktora jest lekko zakrzywiona tak zeby latacz itp po ucieczce przelatywal przez nie + bsb z unholy victory stojacy po przeciwleglej stronie flesh houndow... i masz prosty i efektywny sposob na wessanie wszystkiego, od smoka przez greatera po najbardziej kozacki oddzial przeciwnika...

a 3 dalsze oddzialy psow hasaja sobie gdzie indziej tudziez czaja sie na szarze z flanki...

i w odroznieniu od syrenki na keeperze... tej praktycznie nie da sie uniknac, jedyny sposob to stac geba do lasu... a taki model jest wyeliminowany z gry i chyba o to nam chodzi ;)

koniec lekcji papy thuriona :twisted:


pzdr :wink:

Awatar użytkownika
Pierun
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: Pierun »

... i coś takiego przechodzi ?
Sędzia przypadkiem nie przesuwa piesków o cal do tyłu? Jeżeli nie to przeredagowuje rozpe :| Przegiety kmin i rewelacyjnie się komponuje z klockiem plag :).... hmmm

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Pierun pisze:... i coś takiego przechodzi ?
tutaj nie ma nawet co przechodzic... to jest w pelni legalna sprawa wykorzystujaca zasade maksymalizowania w szarzy...

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

to prawda - dokładnie tak jest. W pełnej wersji - po drugiej stronie panienki stoi drugi oddział psów i dodaje kolejne 4 ataki ;)

To z magią średnio przekonywujace - wszystko opiera sie na rzucaniu 2 dobrych czarów na ture...a raczej nikt juz dzisiaj z 2 skrolami na bitwe nie chodzi, wiec teoretycznie spokojnie do 4 tury ma totalny pełen komfort...
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
LinuX
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Pełna Kurwa z krainy winem i wódką płynąca

Post autor: LinuX »

Kurde nic nie zrozumiałem. Jak będziecie na arenie to plz wytłumaczcie mi.
Wino Wino, Wino do dna...
http://youtube.com/watch?v=7LGFYgh0juQ&feature=related Pełna kurwa!
Shino na turnieju:
-Ile BK?
Ja: 18
-Jest Regenka?
-Nie
-Klimat
XD

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

bo thurion kolorkow nie pozaznaczał.

Obrazek
Obrazek

czerwone to pieski, rożowe - heraldówka slanesza na koniku.

Zaszarzuja kwaleria, maksymalizując, ale tak by nie wciagnąc piesków, powodzenia.

A jak robisz wciaganie do walki to musisz tez maksymalizować pieski, więc dostawiasz sie kantem do panienki i maksem do piesków! wesoło!
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

szafa@poznan pisze: A jak robisz wciaganie do walki to musisz tez maksymalizować pieski, więc dostawiasz sie kantem do panienki i maksem do piesków! wesoło!
ojj... nie bylbym taki pewien tego otatniego... bylo walkowane to juz

[szuka]

please stand by.

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

Nie spieram sie, ale rulebook mówi wyraźnie - wciagając drugi oddzial do walki w niego tez deklarujesz szarże, on tez ma reakcje, zdaje testy psychologiczne, i musisz stosowac wszelkie zasady szarzy - w tym maksymalizację.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1878
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Mylisz sie Szafa, najpierw jak najwiecej do 'intended target' a potem dopiero reszte jak najwiecej do drugiego (za rb).

I jak stoja rowno to nie mozna wybrac, ze szarzuje sie tylko helalda slanesha (jesli sie do niego nie dostawi 3 modeli). Trzeba szarzowac oba oddzialy (choc nie do konca sie z tym zgadzam :P).

Thurion to bardzo ladnie zobrazowal na diagramach. Bialy zamalowany to herald slanesha, biale dlugie to psy a biale kwadraty to furie. Czerwone to oddzialy przeciwnika. (legenda do Thuriona)

ODPOWIEDZ