Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Zawsze mi się wydawało ze na jawne rozpiski ujawnia się ilość i umiejscowienie nocników. Porównując pobieżnie zapisy assasinów w DE i naszych fanoli wynika raczej że się tego nie powinno robić.

Ktoś mnie uświadomi jak to jest?

Chyba że assasinó też się ujawnia?

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

niestety z tego co wiem assków sie ujawnia i to jest wielki shit, ale o fanolach nie słyszałem by byli ukryci
Obrazek

Awatar użytkownika
Voodoo
Masakrator
Posty: 2990
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Krótka piłka- Savage Orc Big Boss na rydwanie daje mu frenzy?
Obrazek

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

tak

oczopek
Mudżahedin
Posty: 334

Post autor: oczopek »

czy savagą na piechocie big'uną, albo zwykłym mozna dać magiczny sztandar? bo nic nie jest napisane.

DaBoss
Chuck Norris
Posty: 604
Lokalizacja: rezydent Zadu Trolla w Trójmieście

Post autor: DaBoss »

oczopek pisze:czy savagą na piechocie big'uną, albo zwykłym mozna dać magiczny sztandar? bo nic nie jest napisane.
Skoro nigdzie nie jest napisane, że mogą to znaczy, że nie mogą. Chociaż IMO jest to przeoczenie twórcy podręcznika.

Awatar użytkownika
Nerull
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nerull »

DaBoss pisze:Chociaż IMO jest to przeoczenie twórcy podręcznika.
imo również, ale skoro nie ma w booku, erracie i uściśleniach, to pomimo, iż żal dupę ściska dać savkom big'unom banner of butchery nie wolno :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

Panowie wpadłem na pewne combo ale nie wiem czy zadziała tak jak chce (kwestia zasad). Szaman gobliński bierze sobie bryczke z garażu i ubiera Triksy Trinket. Czy teraz jak komuś gobos wjedzie to nie ma warda nawet na impakty? Ja dobrze myśleć?

Awatar użytkownika
Nerull
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nerull »

a jak na unit w hth z nosicielem trinketa spadnie znos klopy to działa ward?
Obrazek

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

no jeśli się stykają z podstawką tego co ma trinket to nie. opis przedmiotu mówi "Modele (wrogie lub sprzymierzone) w kontakcie z podstawką właściciela nie mogą korzystać magicznej ochrony". Sprawa raczej oczywista ale wole się upewnić ;P

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

@Leszczu
z rydwanem ty myslec porawna

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Nerull pisze:a jak na unit w hth z nosicielem trinketa spadnie znos klopy to działa ward?
a co za roznica kiedy trzeba bedzie go rzucac?

Awatar użytkownika
Nerull
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nerull »

quas pisze:
Nerull pisze:a jak na unit w hth z nosicielem trinketa spadnie znos klopy to działa ward?
a co za roznica kiedy trzeba bedzie go rzucac?
no właśnie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Witch_slave
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Rawa M.

Post autor: Witch_slave »

Witam
Po mojej ostatniej bitewce z zielona armią pojawiło się kilka niejasności, które mam nadzieję pomożecie rozwiązać:

1. Czy czar "Stopa Gorka" może być rzucony na jednostkę która walczy wręcz?

2. Jak działa magiczny przedmiot "Ubij-Pierścień Nibbli", a konkretnie kiedy gracz OnG rzuca k6 by sprawdzić czy szaman nie oberwał?

3. Czy szamani Orków i Goblinów mogą czarować gdy są w jednostce która zaangażowana jest walką wręcz?

Awatar użytkownika
qlpin
Chuck Norris
Posty: 425

Post autor: qlpin »

Witch_slave pisze:Witam
Po mojej ostatniej bitewce z zielona armią pojawiło się kilka niejasności, które mam nadzieję pomożecie rozwiązać:

1. Czy czar "Stopa Gorka" może być rzucony na jednostkę która walczy wręcz?

2. Jak działa magiczny przedmiot "Ubij-Pierścień Nibbli", a konkretnie kiedy gracz OnG rzuca k6 by sprawdzić czy szaman nie oberwał?

3. Czy szamani Orków i Goblinów mogą czarować gdy są w jednostce która zaangażowana jest walką wręcz?
1. nie
2.po użyciu rzucasz czy dostałeś hit'a
3. zależy jaki czar...

Romek
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Romek »

Moga czarowac, ale nie nie "magic missile", a na potrzeby LoS nic nie widza poza oddzialem z ktorym walczy "ich" oddzial (ten, w ktorym sa ).

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

W polskim AB jest napisane, że stopę można rzucić na dowolny oddział znajdujący się gdziekolwiek na stole. Na jakiej podstawie piszecie, że nie można rzucić na oddział w WW??

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Przeczytaj RB

Jest tam taki zapis, że jeśli nie jest bezpośrednio napisane, że można rzucać czar do walki, to nie można (np. zwróć uwagę na zapis przy itty ringu)
Berik ze słowackiego forum, o nowych planach wydawniczych GW pisze:10 plastovych idiotov za 25 libier, to nie je to krasa?

Awatar użytkownika
Czopek
Masakrator
Posty: 2695

Post autor: Czopek »

pewnie było ale czy Ulag Akritts Axe (25 pkt) zawsze ( w późniejszych turach) też przerzuca nietrafienia? czy tylko w pierwszej kiedy jest +1 S?

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

zawsze

ODPOWIEDZ