Grubasy

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pierun
Mudżahedin
Posty: 309

Grubasy

Post autor: Pierun »

Chaos trzyma w sobie 4 rodzaje grubasów, podobnych wagowo podstawkowo, statowo - jak widzicie ich zastosowanie i czemu takie a nie inne przodują?. Mam na myśli:

-Ogry
-Trole
-Dragon Ogry
-Minotaury

Na stołach bezapelacyjnie rzadzą DO i krówki.... ale czy tak być musi ? :)

Sam się zastanawiam czemu trole takie niedoceniane. Jako jedyne mają warda 4+ , no a ward to ward cuda czasami zdziała :) i jeszcze rzyganie, taki pewniak na puszki, a 4A S5 porównywalne do 3A S6. Więc o co chodzi? Czy głupota je aż tak skreśla ?:)

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Sama głupota nie.
Ld4 jak najbardziej :P

Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

Prawdę rzekłszy już jakiś czas noszę się z zamiarem zagrania z trollami. Tylko figsów nie mam :wink:

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

gdyby trolle byly 1+ jak u orkow to czemu nie...

ale za ta cene i z LD 4 (wiadomo ze lord chaosowy raczej nie sluzy do dawania LD...) to sa bezuzytczne

chaos ogry za drogie, save 3+ w walce kuszacy.. gdyby mialy LD 8 za ta cene i jakis bajer w stylu mutacja dobierana to warte rozwazenia..

w chwili obecnej rzadza Minotaury :)

dogry ze wzgledu na przyzwyczajenie, ale ogolnie za drogie, mozliwosc wziecia marka takiego jak ma general za free dala by duzo tej jednostce...


smiem twierdzic ze minoski obok kroxow to najlepsze 'grubasy' w WFB :)




pzdr !!

Łosiu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119

Post autor: Łosiu »

Patrzac pod katem stosunku ceny/jakosci to minoski bezapelacyjnie rządzą. Ale maja swoje slabosci. Brak ASv mnie strasznie denerwuje, bo niby takie bydlaki a skladaja sie bardzo szybko. Mogliby dostac chocby to 5+ (choc nie wiem skad) :P
Nie pamiętam kto : "Jasiu co to jest miscast na 9?"
Jasiuuu: "Twoja stara puszcza się z listonoszem"

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Łosiu pisze:Patrzac pod katem stosunku ceny/jakosci to minoski bezapelacyjnie rządzą. Ale maja swoje slabosci. Brak ASv mnie strasznie denerwuje, bo niby takie bydlaki a skladaja sie bardzo szybko. Mogliby dostac chocby to 5+ (choc nie wiem skad) :P
starczylaby opcja heavy armour, wcale nie taka irracjonalna.. ale to 6pkt w gore, 18 na 3ce.. i juz sie robi mniej wesolo :)

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

dragon ogry - co najwyzej dobre, sa przereklamowane.

Minotaury sa zajebiste niemal w kazdej opcji - zarowno minimalna trójka za 138 punktow (imho najlepsza), jak i wszelkie czwórki (184), czwórki khorna to w ogole prawie jak klocek :P tyle ze drogie (230 pts).

ogry chaosu - szczerze - ratuje ich tylko sejv na ostrzał, pod kazdym innym wzgledem sa gorsze od krówek. i droższe. A sejv na 3+ w walce? To sie przyda klockowi wygrywajacemu statc CRem...ale ogry musza nabijac rny - dwuraki muszą byc.

Trolle - wszystko fajnie, ale głupota oznacza: brak lorda na smoku - bo przeciez nie bedzie latał koło trolli! A u bestii - geniu z ld 8 hmmm...25% szans na oblanie - zdecydowanie za dużo. No i własna liderka 4 powoduje ze nawet stuborn im nie pomoże.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

jakoś dziwnie wyglądałby imo minos w ciężkiej zbroji , nawet Dogry mają lekką . Imo to nie leży w ich naturze :) mogliby to lordowi minosowi dać za to (albo chaos armour) bo chciałbym na nim pograć ale za kruchy jest

Awatar użytkownika
Szczur6
Mudżahedin
Posty: 312
Lokalizacja: Nasielsk-Wawa

Post autor: Szczur6 »

z tego towarzystwa to tylko minotaury i to do tego undiveded + dwuraki

Awatar użytkownika
ziel0ny
Plankton
Posty: 2
Lokalizacja: wytrzasnąć kase na piwo

Post autor: ziel0ny »

Witam!

Jakie figurki minotaurów wystawiacie? Oryginalne GW?
takie?
nie za bardzo mi sie podobają.
próbował ktoś jakiś fajnych konwersji, aby były ciut ładniejsze?

ideałem byłoby coś na tym poziomie: złoty demon 8)

pozdro!

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

ja wystawiam 2x minoski z oryginalnych GWowskich

1sze prezentuja sie tak:
Obrazek

2gie jak wroca od malarza beda podobne, sa na nich drobne przerobki, w stylu zamiana broni na ogrowa, dorobienie jakiegos lancucha, kolczugi, na tych 2gich troche wiecej zmian, w stylu naramienniki z tarcz od giganta, no i rowniez wymiana macherkow na ogrowe/ gigantowe (nie za bardzo podobaja mi sie te orginalne minoskowe toporki)

dlugo myslalem skad wziasc swoje, bo kupilem niedawno, ale jestem zadowoloony z efektu, GWowe dobrze zrobione i pomalowane daja rade :)



pzdr !!

Łosiu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119

Post autor: Łosiu »

Zajebiste te minoski :D Niedługo pomaluję swoje to wrzuce:P Skęd wziąłeś głowę tej srodkowej krówki?
Nie pamiętam kto : "Jasiu co to jest miscast na 9?"
Jasiuuu: "Twoja stara puszcza się z listonoszem"

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Jakie figurki minotaurów wystawiacie? Oryginalne GW?
takie?
nie za bardzo mi sie podobają.
próbował ktoś jakiś fajnych konwersji, aby były ciut ładniejsze?
Wbrew pozorom figurki minosów są naprawdę spoko, to malowanie na stronie GW jest skopane. Ja im tylko doczepiam dodatkowe rogi i kły, zdjątka w galerii chaosu są.
Skęd wziąłeś głowę tej srodkowej krówki?
To normalny wzór minosków, ostatnio mi taki przysłali (a nie prosiłem, jacyś mądrzy ludzie wysyłali :) )
Uerph.

Awatar użytkownika
Greyhawk
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Greyhawk »

W skrócie:
- Minotaury - po prostu rewelka, świetnie się spisują w praktycznie każdej sytuacji, bardzo wygodne do grania (oczywiście z obowiązkowymi dwurakami i markiem Undvd, choć Nurglowe z 4+ savem też wyglądają ciekawie...)
- Ogry - szczerze mówiąc nie wiem, nigdy ich nie używałem i póki co nie zamierzam (w statach nie wypadają wcale tak najgorzej - niewiele niższe niż u minotaurów a kosztują parę punktów mniej...)
- Dragon Ogry - bynajmniej nie przereklamowane - 3 ataki z siłą 7 to naprawdę coś i gdyby nie wysokie koszty i fakt, że nie mam wolnego slota rare (Hellcannon...) to chętnie bym je wystawił
- Trolle - i tu niespodzianka - wbrew pozorom te brzydale z 4 atakami z siłą 5 i regeneracją potrafią zdziałać cuda. Głupota przy ld 4 to co prawda olbrzymi problem, ale przy odpowiednim rozegraniu mogą zrobić przeciwnikowi niezłe *kuku* :D Osobiście zawsze wystawiam w armii trójeczkę - mają genialny klimat, a do tego z bitwy na bitwę spisują się coraz lepiej.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2008, o 16:46 przez Greyhawk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Chybaś zapomniał o znaczku Khorna. Nie ma fajniejszego znaku dla minosów :)
Uerph.

Awatar użytkownika
Greyhawk
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Greyhawk »

Szczurza Jucha pisze:Chybaś zapomniał o znaczku Khorna. Nie ma fajniejszego znaku dla minosów :)
true, true
#-o zapomniałem...

Awatar użytkownika
Esco
Chuck Norris
Posty: 619
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Esco »

Używałem wszystkich czterech grubasów i moje spostrzeżenia są takie:

- Minosy, niby najlepsze ze wszystkich, ale brak save'a doprowadza mnie do furii czasami (kilku leszczy z łukami z S3 i nie ma jednego minosa) :roll: Jedyne co ich ratuje to to, że jako cel strzelecki dla nieprzyjaciela mają bardzo niski priorytet, w porównaniu ze smokiem chaosu, knightami czy nawet fastami :D

- Dragon Ogry, dobra jednostka, ale nie rewelacyjna. Te 4W powodują, że zdaża się iż przyjmą na klatę kulkę z Great Cannona a i tak dojadą do wroga mając nadal pełną liczbę 3 modeli.

- Ogry, porażka. Miałem ich od groma, testowałem we wszystkich kombinacjach. Pozbyłem się wszystkich na aukcji. Jedną jedyną ich zaletą jest to, że figurki są ładne.

- Trolle. Moim zdaniem przydatne. Używałem ich w następujący sposób - deployment w pobliżu generała -> w pierwszej rundzie normalny marsz do przodu, a dalej powolne dreptanie w wyznaczonym kierunku (głupota). Chodzi o to, że ta regeneracja powoduje że są w stanie przytrzymać nawet stosunkowo silny oddział wroga, działając jak swarm czy spirit host. Mi się spłacały.

ODPOWIEDZ