Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

nie mają tej zasady... pomimo że ich kulki są cholernie trujące... hitują na 4+ no armour save... sietna sprawa na mocno opancerzonych koleżków...
a jak im taka kula wypadnie (1 przy rzucie na trafienie) rzucasz jeszcze raz tym razem w trafiając w siebie na 5+ dzięki ochronnej kapocie i sprzętowi które noszą... bardzo ich lubię bo potrafią ładnie nasmrodzić :>
osobiście tylko 8" zasięg mnie troskę denerwuje i przedłużyłbym go o 2-4cale :-k

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

osobiście tylko 8" zasięg mnie troskę denerwuje i przedłużyłbym go o 2-4cale
Za takie pkt to i 6 mogli by mieć :wink:

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

ojtam :wink:

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

Jak to jest z Brass orbem.... działa dokładnie tak jak w ab, bo nie wiem czy o jakiś zmianach nie słyszałem :P
Próbował ktoś już czymś takim rzucić? I jak się sprawdza? :wink:

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Nic nie zostało zmienione, działa tak samo.

Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Post autor: warkseer »

WhiteWolf pisze: Próbował ktoś już czymś takim rzucić? I jak się sprawdza? :wink:
Genialne na armie z niską inicjatywą (krasie czy TK) pod warunkiem, że oczywiście trafisz :wink:
Kiedyś tą zabawką wyparowałem ponad połowę klocka Hammererów z generałem w środku, no cóż "Look out sir" mu nie wyszło :lol2: Oczywiście ci co zostali spanikowali i ich zagoniłem.

Podobna sytuacja z TK, King w rydwanie i oddziale rydwanów zawinął się od tego (też nieudany "Look out sir"), tam padł jeszcze chyba jeden chariot.
Inna sprawa, że bohater rzucający padł później od "My will be done".

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

No to po prostu bomba - i to dosłownie :D Nie mogę się doczekać jak wypróbuje :)

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Rzuć tym w klocek TG ze Slannem w środku- ubaw gwarantowany :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

jak na jednorazowy przedmiot o niskiej skuteczności trafiania to się zdecydowanie nie opłaca, tymbardziej że 50p kosztuje i nic heros już nie dostanie:/ lepsze warpstary, death globe bo zawsze 4+ rani bez sava a nie jest jednorazowy więc w końcu może trafi.. szansa że hita dostaniesz albo zniesie o te 2" zahaczając coś może to ok 30%... a tak to w 2/3 gier bida. tymbardziej że zazwyczaj to co byś chciał zniszczyć ma wysoką I:p

Awatar użytkownika
Cerb
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Cerb »

a ja mam pytanie jak sie ma dzialanie BrassOrga do Steam Tanka ?? Noby czary bez siły na niego nie dzialaja czyli pit of shades odpada ale Orb to nie czar ?? NIby mial zadawac obrazenia na Hull Pointy ale teraz Steam tank ma woundy wiec jak to dziala

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Nie działa :P

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

A mnie się wydaje, że działa. Czytałem gdzieś erratę, że po prostu należy zamienić "hull poinst" na wounds, tylko teraz nie umiem tej erraty znaleźć u siebie, a strona GW to wielkie GW. :) Jak tylko znajdę, to wyedytuję ... albo przeproszę za wprowadzanie w błąd. Ale na 90% coś takiego pamiętam. Może ktoś inny ma tę erratę i da radę wkleić?

EDIT: Bingo. :)
http://www.games-workshop.com/MEDIA_Cus ... dition.pdf

Teraz już mam 100% :)
Obrazek

M.T. proszę braci szczurów a błąd nie zwodzić-sprowadzać. Może ty agent golcó-ludzików?! Ty nie chcieć my niszczyć ich czołgi! Mamy cię! ;)

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Oczywiście warto tu zaznaczyć, że przy opisie efektu dzwonka nie ma nic o braku savów, więc Imperium takowy przysługuje, co innego Brass Orb oczywiście. Dobrze rozumuję?

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Niestety, tak. ;)

Gdzieś na BP była dyskusja na ten temat, już jakiś czas temu.
wyszło, że przy dzwonku czołg może rzucić save (ale i tak chciałbym zobaczyć minę "panzergenerała" i drzenie ręki przy tym rzucie, czy aby "1"nie wypadnie... ;) ).

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

ale o czym dyskutowali? napisane w skaveńskim booku że są savy to są:/ choć nie powiem żeby mnie to nie zdziwiło...

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Skrót myślowy. :) Dyskusja była ogólnie o erracie / FAQ. Kwestia save'ów też wypłyneła, ale szybko ją wyjaśniono, z tego co pamiętam nikt specjalnie dziury w całym nie szukał.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

mam pytanie.

czy Szczurzy Swarm dostaje dodatkowe rany = tyle o ile przegrywa combat?

czy też CR nie ma dla niego znaczenia i po prostu stoi aż go ręcznie nie ubiją ??

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

Dostaje tak, jak jest to opisane w RB.

rada
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108

Post autor: rada »

Q:
Czy strzelając do oddziału Jezzaili przeciwnik dolicza -1 do strzelania do skirmiszu? Czy US2 pozbawia ich "bonusów" z bycia skirmishem (prócz braku szeregów oczywiście...)?

#down
dzięki
Ostatnio zmieniony 4 sty 2009, o 18:38 przez rada, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

nie ma minusow do trafiania.
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

ODPOWIEDZ