Sędziowski Rynsztok

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

W takim razie czemu GW tego nie uściśli?

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

mdłości pisze:W takim razie czemu GW tego nie uściśli?
Pytasz serio? :lol2:

Daj spokoj z uscisleniami GW, pls. Lepiej niech sie nie wypowiadaja, bo zaraz tylko dorzuca kolejnego babola, zamiast usunac starego.

Zraz dostaniemy errate jak w wypadku ranków beast herda, albo niesfrenzowanych koników starych chaos knightów Khorne'a. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Twórcy VC i DoCh też nie mieli intencji takiej, by armie te stanowiły 50% tego co jest na stołach :lol2: :lol2: :lol2:
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

MUKER pisze:Twórcy VC i DoCh też nie mieli intencji takiej, by armie te stanowiły 50% tego co jest na stołach :lol2: :lol2: :lol2:
A co to ma do rzeczy?
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Jedy Knight pisze:
mdłości pisze:Jest to kwestia aż nazbyt relatywna i tak ja mówię - niesprawdzalna.
Ta akurat kwestia jest sprawdzalna.
Spytaj sie Shino, czy w 6 edycji mógł to zrobić.
Odpowie Ci - nie.
Nie było to intecją, bo nie było to możliwe.
z tym, ze drogi jacku jak sie zapytalem blessa czy chce zakazywac uzywania stubborniarza grallowego to juz uznal, ze on jest jak najbardziej w porzadku mimo, ze na pewno tez intencja autora bretki nie bylo zeby istnial tkai przytrzymywacz wszystkich klockow...
pytaj sie Shino, czy w 6 edycji mógł to zrobić.
Odpowie Ci - nie.
Nie było to intecją, bo nie było to możliwe.
reforma w kreske? raczej moglem... nie przypominam sobie zeby byl wtedy jakis zakaz tego....

zauwaz, ze o to najbardziej blessowi chodzi a nie o change formation ;)

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

Mimo, ze Muker napisał to pół żartem pół serio, to wydaje mi się, że to zdanie ma dużo do rzeczy. Właśnie o to chodzi w interpretowaniu intencji. Każdy może powiedzieć o tym co mu się podoba i tka tego nie sprawdzisz, chyba ze dotrzesz do źródła.
A o GW pytałem serio, bo jeśli to naprawdę byłoby nie tylko kłopotliwe ze względu na zasady, ale wręcz jak twierdzicie sprzeczne z ich intencjami, to chyba by zabrali głos w tej sprawie?
Zdaję sobie sprawę, że GW wypuszcza różne babole, ale przecież myślę, że sprawą która godzi aż w ich INTENCJE by się zajęli. GW w nowym layoutcie gdzieś zbunkrowało erraty i nie mogę ich znaleźć (chodzi mi o daty ich opublikowania), ale wydaje mi się, że najbardziej aktualna dotycząca TK jest już z czasów 7ed, a tematu takiego zastosowania ikony nie porusza? Jeśli jest jak piszę i errata jest już 7edycyjna to kwestia intencji jest tym bardziej wątpliwa. Jeśli się mylę i jest jeszcze 6 ed to i tak wydaje mi się naciągana. :D

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

jesteś w błędzie - GW ma wylane na to co o nich się pisze; wedle swego wydzimisia wypuszczają takie armie jak VC czy Demony, na FAQa do 7 ed. czekaliśmy parę lat. Rzadko zabierają głos, bo ich to nie robi. A przejmować się tym, co ktoś sądzi o ich intencjach, to tym bardziej nie w ich stylu.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Shino pisze:
pytaj sie Shino, czy w 6 edycji mógł to zrobić.
Odpowie Ci - nie.
Nie było to intecją, bo nie było to możliwe.
reforma w kreske? raczej moglem... nie przypominam sobie zeby byl wtedy jakis zakaz tego....

zauwaz, ze o to najbardziej blessowi chodzi a nie o change formation ;)
Drogi Michale,
Znowu sobie żarty ze mnie stroisz.
Ile mogłeś Ikoną się ruszyć w 6 edycji.?
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

reform 2x swoj ruch (strona 50 brb) potem ruch i magiczny ruch czyli tak jak teraz :)

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

GW faqa nie wypuści do tego bo nie ma co z tym fantem zrobić. Zmiany zasad ruchu albo przedmiotu pewnie nie zrobią. Tylko szkrobną this is legal, but not in the spirit of the game, co najwyżej.

Ale to i tak nie ważne.

Tamto miało być, żartem ale też trochę zwrócenie uwagi na to, że jest różnica między intencjami twórcy:
1. bo nie wpadł na to, że to można do czegoś innego wykorzystać,
albo
2. bo nie zwrócił uwagi na to, że przecinek jest źle postawiony, co w połączeniu z rysunkiem na X stronie w rb i małym cytatem z Y strony, sprawia, że zasada działa inaczej.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Moczul
Mudżahedin
Posty: 250

Post autor: Moczul »

Shino pisze:reform 2x swoj ruch (strona 50 brb) potem ruch i magiczny ruch czyli tak jak teraz :)
To może Gwardia z ikoną powinna robić change formation na zasadach z 6ed, jeśli nie ma to dla Ciebie różnicy??

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

jak da mnie nie jest problemem change formation...

a jesli idziemy za intencjami tworcow to moze damy ratlingom proximity a skirmisherom double pace'a bo to przeciez byla intencja tworcow jak pisali tamte booki...

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Można jedynie przyjąć, że gdy pisano zasady ikony, nie chodziło o to, by w jedną turę przesunąć klocek o 12" w dowolnym kierunku i pchnąć go z popychaczki. Możliwość taką dały dopiero nowe zasady change formation.
Szarża linią wojska natomiast zawsze była legalna, dopuszczalna i jest jak najbardziej czystym zagraniem. A to, że komus przyjdzie do głowy, że go to zniesmacza? Sorry, gramy na takim poziomie, gdzie wykorzystuje się w pełni zasady ruchu do przechytrzenia przeciwnika, a nie robimy zderzeń dwóch wagonów kawalerii z 4 herosami w środku i sprawdzamy, kto lepiej rzuci.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Shino pisze:reform 2x swoj ruch (strona 50 brb) potem ruch i magiczny ruch czyli tak jak teraz :)
Obrażasz mnie.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Szafa@poznan pisze:2. Jak na mnie wszystko co idzie z magic itemów jest magiczne.

Czy analogicznie do wild riderów konie Chaos najtów sa magiczne
Ja tu nie widzę żadnej analogii. Zasada forest spirit rozciąga się na cały model i to ona daje magiczny atak. Natomiast magiczne ataki rycerzy są ewidentnie od ich broni !!!

- tak gwoli komentarza do dyskusji na LL.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

scimi, spcejalnie zrobilem az dwie ironiczne buźki na końcu tego zdania ;)
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

a co z +1A dla koni? :wink:
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Ja tak w sprawie punktu szóstego chciałbym przypomnieć, że w RB jest napisane:
It might happen that a unit cannot charge its intended target without simultaneously charging other enemy units (...) In such awkward cases, a unit is allowed to charge all the enemy units involved...

Znaczy się szarża wielu oddziałów jest odpowiedzią na sytuację, w której w jednego oddziału się po prostu nie da rady zaszarżować, a nie sposobem na związanie pierdyliona oddziałów wroga jednym swoim bo w takim wypadku byłoby napisane "unit cannot bring maximum number of models from both sides without simultaneously charging other enemy units"
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

trikk pisze:a co z +1A dla koni? :wink:
Byłem temu przeciwny, ale że se tak GW wymyśliło :( wg. mnie to bzdura i bez oparcia w zasadach - ot pan z GW chlapnął ozorem, że skoro to Fury to daje dodatkowy atak, mimo, że napisali, że tylko jeźdźcy :roll:
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

b_sk pisze:Ja tak w sprawie punktu szóstego chciałbym przypomnieć, że w RB jest napisane:
It might happen that a unit cannot charge its intended target without simultaneously charging other enemy units (...) In such awkward cases, a unit is allowed to charge all the enemy units involved...

Znaczy się szarża wielu oddziałów jest odpowiedzią na sytuację, w której w jednego oddziału się po prostu nie da rady zaszarżować, a nie sposobem na związanie pierdyliona oddziałów wroga jednym swoim bo w takim wypadku byłoby napisane "unit cannot bring maximum number of models from both sides without simultaneously charging other enemy units"
No dokładnie - też w oparciu o to uważam, że multiszarża jest tylko wtedy gdy nie ma innej możliwości, a nie wtedy gdy jeden model szarżujący wchodzi w kontakt z wrogiem tylko i wyłącznie w wyniku maksymalizacji. Jest to brudny wał i pole do kombinatorstwa i trzeba to ukrócić, bo ta maksymalizacja jest tylko i wyłącznie wykorzystywana w tym przypadku do wciągania n innych oddziałów a nie w tym celu w którym ma służyć.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Zablokowany