Pojedynek

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
galahar
Mudżahedin
Posty: 230

Pojedynek

Post autor: galahar »

Czy jak wywerna szarżujena klocek od boku., to czy moja postac może rzucic jej wyzwanie (nie styka sie z wywerna, lecz walczy od frontu ze squigami)?

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

tak

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

:roll:

Musisz być w tej samej linii walczącej (nie musisz się stykać) by rzucić wyzwanie, czyli w tym przypadku nie możesz, chyba że bohater jest najbardziej skrajną figurką w pierwszym oddziale z tej strony, z której wleciała wywerna
Berik ze słowackiego forum, o nowych planach wydawniczych GW pisze:10 plastovych idiotov za 25 libier, to nie je to krasa?

Awatar użytkownika
galahar
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: galahar »

No to jak to w końcu jest? Może jeszcze się ktoś wypowie? A tak poza tym to nie wyczytałem w AB nic, że przeciwnik musi być w tej samej strefie co ja. Chyba, że jakaś errata wyszła.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie mieszaj....
musisz byc w kontakcie z modelem przeciwnika

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Toni pisze::roll:

Musisz być w tej samej linii walczącej (nie musisz się stykać) by rzucić wyzwanie, czyli w tym przypadku nie możesz, chyba że bohater jest najbardziej skrajną figurką w pierwszym oddziale z tej strony, z której wleciała wywerna
a to skad ci sie urodzilo?
podobne czeste z doopy zdanie to "przez championa w oddzial". WTF!

wystarczy ze stykasz sie z modelem przeciwnika i juz masz mozliwosc krzykniecia/przyjecie wyzwania.

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

tak jest
czelendżujący nie musi stykać się z potencjalnym czelendżowanym, ale musi znajdować się w walce

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Zaraz, bo nie rozumiem.

Nie znaczy to chyba, że mogę wyzywać bohaterów znajdujących się na bokach unitu jeśli biję się z 2 stron, z czego jedna z nich to front?

Przecież jak się tłucze od frontu antagonistyczni bohaterowie nie muszą być corner2corner by wyzywać/przyjmować pojedynki. Tak czy nie?
Ostatnio zmieniony 7 gru 2008, o 21:18 przez Toni, łącznie zmieniany 1 raz.
Berik ze słowackiego forum, o nowych planach wydawniczych GW pisze:10 plastovych idiotov za 25 libier, to nie je to krasa?

Awatar użytkownika
galahar
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: galahar »

No to w końcu mogę rzucić ten pojedynek czy nie mogę? Bo się kłóciłem z kumplem i nie wiem w końcu czy mam racje :D

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

możesz... ważne, żeby bohater/champion był w tym samym combacie i w kontakcie z wrogiem, nieważne w którym miejscu

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Toni pisze::roll:

Musisz być w tej samej linii walczącej (nie musisz się stykać) by rzucić wyzwanie, czyli w tym przypadku nie możesz, chyba że bohater jest najbardziej skrajną figurką w pierwszym oddziale z tej strony, z której wleciała wywerna
:roll:


zastanow sie zanim cos takiego zrobisz bo czesto okazuje sie ze zbytnia pewnosc siebie nie jest poparta zasadami... [-X
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Wróciłem do książek - mea culpa, wszystkim zagubionym owieczkom polecam główne zasady :wink:

Pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie
Berik ze słowackiego forum, o nowych planach wydawniczych GW pisze:10 plastovych idiotov za 25 libier, to nie je to krasa?

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Ile można dostać do CR maksymalnie za rany nabite w challengu?
+5 za overkill i jeszcze +1 za model (tak gdzieś słyszałem)?

czyli np. wtłukując 7 ran championowi mogę dostać do +6 do CR?

a wbijając championowi 1 ranę (ma jedną) dostawałbym w tym momencie +2 do CR, bo 1 rana i +1 za model??


gdzieś mi się zapodział RB, ale pamiętam, ze tam było +5 za overkilla, nie pamietam nic o tym +1 za model, jak to jest??

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

+5 za overkill i jeszcze +1 za model (tak gdzieś słyszałem)?
tylko jesli model ma jedna rane ;)
a wbijając championowi 1 ranę (ma jedną) dostawałbym w tym momencie +2 do CR, bo 1 rana i +1 za model??
nie. overkill daje ci jakby bonusowe woundy ktore mozesz nabic na challengu :)

Awatar użytkownika
Guard
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Guard »

do cr dostajesz tyle, ile wbijesz ran. max 5 powyżej żywotności modelu z którym masz czelendż.
$$$ KUPIĘ KONIE do nowego tiranoc chariotu!!! (sztuk od 1 do 5) $$$

Awatar użytkownika
Farmer
Pseudoklimaciarz
Posty: 22
Kontakt:

Post autor: Farmer »

żeby to uściślić..... overkill to są rany zadane powyżej tych ran które miał model.

Jak bijemy Chempiona to można maksymalnie 6p (1 za ranę 5 za overkill)

jak hero miał 3 rany i zadamy mu 20 ran w chelengu to do CR liczy się 8p (3 rany zeszły z profilu i 5 za overkill)

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Czekajcie , a Asasyn z Dark Venomem na klindze też musi się stosować do tego limitu ?
Obrazek

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Jeżeli nie ma specjalnego zapisku, to tak.
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Voihiern
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Voihiern »

Wiec reasumujac by rzucic wyzwanie, to hero/champion opponenta nie musi byc b2b z moim hero/championem, tylko wystarczy aby byl w walce?

A moglby mi ktos przyblizyc jak jest gdy moj hero samotnie walczy z np. wrightami a one sa ustawione tak, ze w b2b z moim hero sa 3 zwykle wrighty a banshee dalej w pierwszym szeregu, ale nie jest ona b2b z tym bohaterem.
Rozumiem, ze wtedy skoro banshee nie bierze udzialu w walce nie mozna rzucic wyzwania?

Romek
Chuck Norris
Posty: 535
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Romek »

Banshee jako champion musi byc z przodu, formujac ran bedzie musala sie stykac z twoim bohaterem, bo ranki formuja sie w stku do ciebie (tu 3 modele) reszta z tylu.

A aprpos wyzywania, aby przyjac chalange,a model musi byc w styku z jakimkolwiek twoim unitem w tym samym combacie, nie koniecznie z tym kto wyzywa. A jezeli nie jest w styku to nie moze przyjaci tyle...

ODPOWIEDZ