DE 1000

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Podtxt
Warzywo
Posty: 16
Lokalizacja: Białystok

DE 1000

Post autor: Podtxt »

Proszę o rady:

Master [208]
Lance, Rptr Handbow Pair, Heavy Armour, Sea Dragon Cloak, Dark Pegasus, Pendant of Khaeleth, Echanted Shield]
Jemy wrogie maszyny i łuczników, zaszarżowani strzelamy z handbowów i liczymy że pancerz 3+ wytrzyma

#13 DE Repeater Crossbowmen [130]

#13 DE Repeater Crossbowmen [130]
Dwa oddziały gwarantują trochę strzelania

#6 Cold One Knights [202]
sztandar, muzyk, champion

#5 Cold One Knights [151]
champion
pierwszy oddział szarża w przód oddziału, drugi do flankowania

War Hydra [175]
stadardowo, na klocki

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

zamiast pendanta wolałbym lifetakera

zredukuj kuszników do 10 i daj im tarcze

z CoK z rób dwa odziały po 5 z sztandarem i championem

a za wolne ptk dokup harpie

Podtxt
Warzywo
Posty: 16
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Podtxt »

Zwiększy mocno śmiertelność Mastera. Na pewno?

Kusznicy mają stać w linii i strzelać a zaszarżowani ginąć. Po co im tarcze?

Cold Onei - dobra rada, dziękuję.

I czemu wszyscy mi zalecają harpie? Do czego ich właściwie używać?

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Screen, odginanie szarz...
Ja bym zdecydowanie zostawil 6tki CoK...

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

Troszkę mało wsparcia. Kosztem jednych kuszników wrzucił harpie lub DR.
Z czasem nauczysz się ich używać, a wtedy są to jednostki bardzo pomocne w wielu przypadkach.

Kusznicy z tarczami dają radę lekkim kawaleriom i lataczom. Stand and shoot + save na 4+ w walce.

Cold One'ów bym jednak zostawił szóstki. Piatką ze sztandarem to nie jest mądry pomysł, przeciwnik dostaje sporo punktow za w sumie lekki oddzial.

Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

DarkDruchii: Harpie nie odginają szarż...
Po kolei: Ogólnie nie jest źle. Masz sporo strzelania, niezłą walkę wręcz.
Niestety brakuje tu harpii, które naprawdę są remedium na parę rzeczy.

Master: Ja bym go zostawił takim jak jest, jeśli już koniecznie chcesz pegaza. Na marginesie: On ma Save'a na 2+ w walce wręcz i na 1+ przeciwko strzelaniu, więc źle nie jest :) Zastanowiłbym się jednak czy nie lepiej go dać na Dark Steedzie. Mało tracisz na mobilności, większy save, nikt Ci nie strąci spod niego wierzchowca, możesz dołączać go do oddziałów a zrobi właściwie tyle samo. No i oszczędzasz kolejne punkty :P

Core: Patryk ma rację. Tarcze na kusznikach naprawdę sporo dają. zrób 2x10 z tarczami. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo pkt.

Special: Ja bym zrobił to tak:
6 Cold One Knights 178p.
Standard Bearer
5 Cold One Knights 143p.
Musician

Oszczędzasz kolejne 32pkt. A do tych celów, o których mówiłeś takie oddziały w zupełności wystarczają.
Za zaoszczędzone pkt. dwa oddziały harpii.
Są naprawdę dobre: Rozwalają fasty, niszczą maszyny, zasłaniają Twoje oddziały, ułatwiają szarże.

Ostateczna wersja, jaką bym sugerował:

Master 154p.
Lance, Hvy Armour, Sea Dragons Cloak, Enchanted Shield, Pendant of Khaeleth, Dark Steed

10 Crossbowmen 110p.
Shields

10 Crossbowmen 110p.
Shields

5 Harpies 55p.
5 Harpies 55p.

6 Cold One Knights 178p.
Standard Bearer

5 Cold One Knights 143p.
Musician

War Hydra 175p.

Total: 980p.

Masz jeszcze 20p.!
Możesz za tą ogromną ilość punktów: Dorzucić Championa do większych CoKów, dać te pistolety Masterowi lub dać muzyków crossbowmenom.

Podtxt
Warzywo
Posty: 16
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Podtxt »

Nie rozumiem posta DarkDruchii.

Kusznicy z tarczami mają save'a na 5+.

I co z masterem? Ten Lifetaker to na pewno dobry pomysł zamiast amuletu?

Harpie.. no dobrze, zaufam i kupię. Ale moim noobowskim zdaniem są słabe ;)

Jak wywalę kuszników to nie mam dwóch core'ów.

Btw, jak master będzie na dark steedzie to mogę go do jakiegoś klocka wsadzić?

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Ja za te punkty to lubie wystawiac 2 czarodziejki, robia rzeznie. 2XCOK na 1000 pts to przynajmniej o jedna glupote za duzo, armia robi sie za bardzo nieprzewidywalna. Harpie musowo, przynajmniej jedne, do spowalniania marszu, atakowania wrogich magow, screenowania twoich COKow przed ostrzlaem i magia (nie panikuja innych twoich jednostek i lataja wiec sa doskonalym screenem). A tak pozatym to jak bierzesz 2XCOK i hydre to zamiast kusznikow wez juz DR i wypracuj szarze z flanki. Za te punkty nie ma sensu dzielic armie czesciowo na defens i ofens. Trzeba wybrac jedne albo drugie. Ja za te punkty wole defens z kontra.

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Chodzilo mi o to,ze harpiami mozna podleciec pod oddzial wroga i albo zablokowac mu ruch, albo zrobic flee od jego szarzy - w ten sposob "odginajac" go w najbardziej wygodna nam strone...
Screen - zaslona przed strzelaniem, magia...Przed ktora de facto nie masz rzadnej ochrony...Ja bym postaral sie wsadzic chociazby Hotek'a i moze jakies Null'e, jak nie Caddy...
Osobiscie Masterem wzmocnilbym drugi oddzial CoK, zamiast jednych kusz wstawil DR z muzykiem i tym polowal na maszyny...No i zrobil jeszcze cos z ta magia i harpiami.
Ale po to sa rozpiski zeby je testowac. Podtxt, pograj, a zobaczysz czego Ci bedzie w tej armii brakowac. No i wtedy bedziesz nanosil ewentualne zmiany. Pozdro.

Awatar użytkownika
Koz@a
Chuck Norris
Posty: 466
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Post autor: Koz@a »

a kusznicy maja armour sejwa na 4+ w walce poniewż jeśli walczyśz z przeciwnikiem i masz hand weapon i tarcze to masz +1 do sejwa :D



a i harpie są nieocenione ja je zawsze wystawiam nawet na 500pkt:D

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

DarkDruchii: Tylko ze nie odegniesz harpiami szarzy w jaka strone chcesz bo harpie maja skirmish i nie mozesz kontrolowac konta ich ustawienia. Zatem jak ustawisz harpie przed oddzialem przeciwnika tak ze jedyna jego opcja jest szarza na harpie to bedzie szarzowal na wprost i nie bedzie musial wheelowac, a co za tym idzie nie odegniesz jego szarzy w zadna strone.

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

A jak sie robi flee to linii ucieczki nie mierzy sie przez srodek obydwu oddzialow?

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Z tego co ja rozumiem to odgiecie szarzy polega na zablokowaniu swoim oddzialem oddzialu przeciwnika zeby jego jedyna opcja byla szarza na ciebie, ale ustawiasz swoj oddzial pod takim katem zeby oddzial przeciwnika podczas szarzy musial zrobic wheela. On szarzuje, ty uciekasz, on robi wheela czyli skreca, ma nieudana szarze, a ty mu w nastepnej turze wpadasz innym oddzialem z flanki. Tak wiec luzna formacja jaka jest skirmish nie odegniesz szarzy bo nie wyciagasz na takiej jednostce zadnego kata.

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

A deklarujac flee harpiami, nie dzieje sie tak?

Obrazek

Sorry za offtop...

Podtxt
Warzywo
Posty: 16
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Podtxt »

Master [200]
Enchanted Shield, Pendant of Khaeleth, Lance, Rptr Handbow, Heavy Armour, Sea Dragon Cloak, Dark Pegasus.

#10 Dark Elf Rptr Crossbowmen [110]
Shield

#10 Dark Elf Rptr Crossbowmen [110]
Shield

#5 Harpies [55]

#5 Cold One Knights [175]
Champion, Musician, Standard

#5 Cold One Knights [175]
Champion, Musician, Standard

War Hydra [175]


Zadziała?

Awatar użytkownika
Koz@a
Chuck Norris
Posty: 466
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Post autor: Koz@a »

myśle że tak :D chociaż możesz walnąc jednych Dark Riderów z kuszami zamiast jednego oddziału kuszników, a i jakaś ochrona magiczna by Ci się przydała jakby sie jakoś udało to na jednym czempionie w COK włóż Ring Of Hotek

Podtxt
Warzywo
Posty: 16
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Podtxt »

Kusznicy na razie zostana.
Pierscien kosztem muzyka w obu unitach Cold One'ow i do tego championa w jednym. W ramach mizernego pocieszenia moge upchnac masterowi zamiast handbowa crossbow. Warto?

Awatar użytkownika
Raptor
Kretozord
Posty: 1990
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

pendant i ring of hotek to mus.
Obrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

pendant i ring of hotek to mus.


Rob mu dalej wode z mózgu ;)
Ostatnio zmieniony 20 sty 2009, o 09:08 przez GarG, łącznie zmieniany 1 raz.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Dark Druchii: nie jestem pwien co do tego diagramu, ale na pewno gdyby harpie były by dalej od klocka (wzdłuż lini którą wyznaczyłeś), pozostawałyby w LOS, a klocek by je zaszarżowć musiałby zrobić wheela.

co do rozpy to nie widze tu potrzeby wciskania Hoteka. wydaje mi się również że 2x10 kuszników to dobry pomysł na te punkty.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

ODPOWIEDZ