kilka pytań początkującego

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

zalezy czy masz przy czarze dopisek magic missile :wink:, a poza tym to dwie rózne fazy(magic a shooting)

PS Jezeli mag by nie "strzelał" to ran nierozlosowywało by się jak w shootingu :twisted:

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Gremli pisze:Jednak FAQ nie stwierdza że jest strzelaniem, tylko pociskiem. Subtelna różnica. A jak mi ktoś powie że żadna to się zapytam, czy mag "strzela" magicznym pociskiem ?

lol ... pewnie że strzela

czyli kowadło jest blokowane 2ką z metala :) <jupi>

Awatar użytkownika
Darkmoor
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: Darkmoor »

Jest taka sytuacja:
Ł - Łucznicy,
N - teren niedostępny,
J - jakaś jednostka.

W takim wypadku łucznicy strzelaja wszyscy(czyli jest mozliwosc zestrzelenia nie widzianych figsow)??

--------------ŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁ


NNNNNNNNN
NNNNNNNNN
NNNNNNNNN
NNNNNNNNN
NNNNNNNNN
------JJJJJJJJJJJ

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Strzela tylko tylu ilu widzi cel.
Obrazek

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Ale mogą zastrzelić tych, którzy są niewidoczni.

Awatar użytkownika
Darkmoor
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: Darkmoor »

ale to jest liczone ze ci co widza oddaja strzal jednoczesnie czy kazdy pojednyczo?? bo w tym wypadku co podalem wiekszosc lucznikow widzi, czyli na to wychodzi ze majac na cel tylko jeden widoczny model jest mozliwosc zestrzelenia calego regimentu... ale bzdura...!! poprawcie mnie jesli sie myle...

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

patrzysz ilu widzi --> strzelasz tymi łucznikami co widzą ----> zdejmujesz trafione modele nawet jak widzisz ich mniej niż oddałeś celnych strzałów.
Obrazek

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Wszyscy z oddziału strzelają jednocześnie.
I mogą zabić tych, których nie widać.

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

M.T. pisze:Wszyscy z oddziału strzelają jednocześnie.
I mogą zabić tych, których nie widać.
w przypadku kiedy nie wszyscy widzą cel? O_o
Obrazek

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

To był zapewne skrót myślowy. Wszyscy którzy widzą strzelają jednocześnie
Żaba pisze:P.S. aczkolwiek smok jest niewątpliwie absolutnym samcem alfa i przywódcą stada bez niego ani rusz... :mrgreen:
true
Bestialski_Brokuł pisze:(...)potem się okaże(...) Shadowblade to nie asasyn tylko nazwa firmy od mokrej roboty, która ostatnio przeprowadziła szeroką rekrutację :wink:

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

M.T. pisze:Wszyscy z oddziału, którzy widzą, strzelają jednocześnie.
I mogą zabić tych, których nie widać.
Poprawione :P

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Witam !!

Szybka akcja z mojej strony . Według BP Bestmeński Doombull może brać magiczne przedmioty i może mieć mutacje .

Mutacja Extra Arm : pozwala na akcje z cyklu dwurak i tarcza ?? a konkretnie slaughter balde + enchanted shield ?? czy pomimo że ma trzecią ręke dwurak wyklucza używania w tym samym czasie tarczy ??

Pozdro

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Ze szczurami grałem tylko raz w życiu stąd następujące pytanie:

Crystal of Midnight (DE) działa tak, że wrogi mag rzuca 3d6 na Ld inaczej zapomina losowy spell. Skaveny mają coś za szeregi do Ld chyba(?) i czy w tym momencie to będzie się liczyć? czy na niemodyfikowanym LD musi zdawać??
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

bonus za szeregi sie liczy

@dibo moze uzyc dwureka i tarczy

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Okej szybkie pytanie... do unitu 5 wardancerów, który wcześniej zdobył sztandar w mojej turze wchodzą dwie maguski. W turze przeciwnika giną z szutingu/magii wszyscy wardancerzy. Czy któryś z bohaterów pod koniec fazy w której zginęli tancerze może przejąć sztandar, czy też sztandar jest stracony?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

jest stracony... ale nie dam sobie za to nic uciąć :>

Bladesinger
Plankton
Posty: 2

Post autor: Bladesinger »

Witam,mam pare nurtujacych mnie pytan, a mainowicie:

1.Jak dokladnie dziala czar 0 u HE chyba Drain magic i jak to wogole jest z ta magia,kiedy i czy wogole ich magowie moga wybierac sobie czary i z ktorych lorow?
2.Czy katapulta zadaje d6 woundow nawet tym co nie sa pod "under hole" i dostaja hita z S4?
3.W podliczaniu CR wiekszosc unitu i ranki liczone sa z konca(tj po skonczonym combacie) czy z poczatku?
4.Czy mag/lisz biegajacy sobie w ostatnim rzedzie oddzialu moze sobie normalnie puszczac czary(ktore nie wymagaja LOS),uzywac scrolli,boundow itp?
5.W przypadku gdy chariot wjezdza w bohatera na chariocie to czy moje impacty moga walnac w boha czy musze jakos rozdzielac czy cos?
6.Czy w przypadku sojuszu,panikuje sie sojusznicze oddzialy? I czy sa jakies wyjatki?np zasada "Size Matters " ??
7.Czy generalski LD mierzy sie konkretnie od boha czy od oddzialu w ktorym stoi?To samo tyczy sie puszczania czarow.

Pytania moze i blahe,ale troche uniemozliwiaja gre wiec prosze o wyrozumialosc i odpowiedzi.Pozdrawiam,Bladesinger

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

1 zwieksza poziom czaru przeciwnikowi o +3 czyli jezeli rzuca czar wychodzący na 5+ to wychodzi on dopiero na 8+
2tak
3większość po combacie, a ranki z początku
4 nie może biegac w tylnim rzędzie, musi zawsze być w pierwszym chyba ze w combacie odmówił challange'a(wyjatek elektrycy skaveńscy)
5 rzucasz ile impactów wypłacasz a następnie rozlosowujesz na 6+ trafisza herosa na rydwanie a na 1-5 impacty idą w rydwan
6 zalezy jak ustalisz z kolegą/ jak ustali organizator na turnieju
7Mierzy się od podstawki generała/magów

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Kołek pisze: 5 rzucasz ile impactów wypłacasz a następnie rozlosowujesz na 6+ trafisza herosa na rydwanie a na 1-5 impacty idą w rydwan
Oj !! Nie zgadzam sie :? !! O ile wiem to impacty zawsze idą tylko w wierzchowca .... na poparcie tego znalazłem zdanie w zasadach : "trafienia z uderzenia rydwanu rozpatrywane sa przeciwko potworowi lub rydwanowi a nigdy przeciwko postaci"

@ Shino : dzięki za odpowiedź :D

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

ad.1 zwiększa się poziom wszystkich czarów (przeciwnika i własnych). Należy pamiętać, że trudność dispelowania czarów 'remains in play' też rośnie.

ad.5 wszystkie impacty idą w rydwan/wierzchowca

na inne pytania Kołek odpowiedział poprawnie, nad czym ubolewam. :wink:
Kalesoner pisze:Okej szybkie pytanie... do unitu 5 wardancerów, który wcześniej zdobył sztandar w mojej turze wchodzą dwie maguski. W turze przeciwnika giną z szutingu/magii wszyscy wardancerzy. Czy któryś z bohaterów pod koniec fazy w której zginęli tancerze może przejąć sztandar, czy też sztandar jest stracony?
jedna z magusek przejmuje sztandar... zapewne ta bardziej męska :wink:
Ostatnio zmieniony 6 lut 2009, o 00:17 przez Błażej, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany