Nadciąga Karond Kar

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Nadciąga Karond Kar

Post autor: Corvus Albus »

Dreadlord @ 570 pts
Heavy Armour, Sea Dragon Cloak, Shield
Crismon Death [25]
Pendant of Khaeleth [35]
Crystal of Midnight [35]
Black Dragon [320]

Master @ 360 pts
BSB, Heavy Armour, Sea Dragon Cloak, Shield
2 x Null Talisman [30]
Sword of Might [15]
Manticore [200]

Dark Elf Assassin @ 151 Pts
2ndWeapon
Manabane [25]
Rendering Star [30]

Dark Elf Assassin @ 151 Pts
2ndWeapon
Manabane [25]
Rendering Star [30]

5 Dark Riders @ 110 pts
Xbow

5 Dark Riders @ 110 pts
Xbow

5 Dark Riders @ 110 pts
Xbow

5 Harpies @ 55 pts

5 Harpies @ 55 pts


6 Cold One Knights @ 227 pts
FCG
Ring of Hotek [25]

6 Shades @ 96 Pts

5 Shades @ 80 Pts

1 War Hydra @ 175 pts

Taka sobie dziwna rozpiska. Wczoraj grałem sobie czysto towarzysko z Bretką. Smok, Mantikora i Hydra zrobiły z dupy gralowców tunel tranzytowy dla jumbo jetów. Wyszła mi najbardziej masakryczna szarża jaką miałem xD. Błąd przeciwnika sprawił, że udało mi się upchać dwa oddziały Shadesów z Assassinami dosłownie na krawędzi stołu po jego stronie, dzięki czemu spowolniełem jeden oddział. Powoli, ale skutecznie wyczyściły one dwie lance z ostrzału. Jeden oddział harpii przegonił łuczników. Drugi wyciągał errantów do przodu. Dark Ridersi uciekali i ostrzeliwali pegazy, które ostatecznie ubiły 3 oddziały. Pech w kostach sprawił, że hydra uciekła ze stołu po przegranym pojedynku z questingami na Ld 8 O_o 2 x 10 wyrzuciłem :P. Później z racji czasu a raczej jego braku szarża dla zabawy solo gienek berty na Coksy potem jakies lance, mantikora od boku i darowaliśmy sobie bo wszystko stało :D i zdawało Ld na 5-7. Co do rozpiski podoba mi się. Jest trochę dziwna, magia pewnie ją zmiecie, ale mi to nie przeszkadza :P. Shades muszę nauczyć się grać, ale mam plan jedymi się po lasach domkach, a drugimi biegać koło hydry. Zresztą plany planami, a w grze wychodzi co innego :D.

PS. przeciwnik wylosował z czarów popychaczkę i zatrzymanie monsterów O_o a na dodatek zdał Ld na 3 kościach na magu z kryształu O_o.
Ostatnio zmieniony 4 lut 2009, o 11:41 przez Corvus Albus, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

Assassini tacy kosztują 151p :)
Poza tym rozpiska milusia. Naprawdę ciekawa i chyba przyjemna w grze?

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

O tyle jest wesoła i przyjemna, że co ture moge się przemieszczać praktycznie po całym polu bitwy. Jak się uda dobrze ukryć Shadesów to już w ogóle kosmos :) No, ale jak pisałem musę zagrać z DL, albo VC żeby zobaczyć w jakim stopniu magia mnie zaboli. Niestety nie starczy pkt na dwuraki dla Shadesów :(
Obrazek

Awatar użytkownika
krejzihed
Chuck Norris
Posty: 443
Lokalizacja: tychy-wroclaw

Post autor: krejzihed »

mi sie zdaje ze skavenskie pioruny pozostawilyby tylko popiol, z przewaga Twojej armii :P ale bardzo fajan rozpiska, podoba mi sie w niej mobilnosc, tylko brak ochrony przed magia... przydalyby sie tam chociaz 2 scrolle

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

Ring of Hotek, 2 talismany, i crystal of midnight jest wystarczającą ochroną ;)

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Myślałem, żeby na BSB dać Enchanted Shield, słomka i 1 MR i mieć as 2+, ale chyba 2 MR bardziej sie przyda.

PS. mantikora dodaje coś do AS?
Obrazek

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

nie

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Vincent pisze:Ring of Hotek, 2 talismany, i crystal of midnight jest wystarczającą ochroną ;)

Wystarczy rzuca czary na 2 kościach - pociski itp i po armii. Ja jestem za lepszą ochroną magiczną. Ciekawą opcją, ale też dość ryzykowną, byłoby zdjęcie smoka i mantikorę pod lorda + caddy. Ciekawe jakby to się sprawdziło :)

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

Izo pisze:
Vincent pisze:Ring of Hotek, 2 talismany, i crystal of midnight jest wystarczającą ochroną ;)

Wystarczy rzuca czary na 2 kościach - pociski itp i po armii. Ja jestem za lepszą ochroną magiczną. Ciekawą opcją, ale też dość ryzykowną, byłoby zdjęcie smoka i mantikorę pod lorda + caddy. Ciekawe jakby to się sprawdziło :)
kumpel rzucał czary na dwóch kościach i 3 razy pod rząd miscasta miał xD poza tym co to za gra bez ryzyka ;)

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1002
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

Widze,że ciężko jest coś wymyśleć w tych DE,bo ostatnio nic nowego się tu nie pojawia. Rozpiska dobra na większość armi,a na pare ma w tyłek na wstępie. Zagraj sobie z kumatym graczem skaveńskim i zobaczysz o czym mówie...

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

A może, tak wystawiać dwie mantysie, wtedy miejsce dla caddego się znajdzie.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Necromanter pisze:Widze,że ciężko jest coś wymyśleć w tych DE,bo ostatnio nic nowego się tu nie pojawia. Rozpiska dobra na większość armi,a na pare ma w tyłek na wstępie. Zagraj sobie z kumatym graczem skaveńskim i zobaczysz o czym mówie...
Spoko niech sobie będzie kumaty przeciwnik ja nie gram dla ligi, pkt itp. Nie mam ciśnienia na wygrane tylko chcę pograć tym co mi się podoba i jest w klimacie jaki lubię. Jak zdobedę figurki to zacznę grać armią khainitów :P. Wiadomo na kilka armii jest ta rozpiska totalną porażką, ale co mam zrobić standard BG, ASF, Assassin O_o i mam grać tym co cała Polska?

Do ochrony BSB mam 4 DD + hotek. Zastanawiam się ile poczarują magowie przy tak mobilnej armii? Ile Ld ma skaveński mag? Bo 3k6 na Ld zdać jest ciężko i w tym momencie traci losowy czar. Zresztą nie jestem jakimś wymiataczem i napewno dobry gracz pociśnie mnie dowolną armią.

Necro a swoją drogą magia ma mnie zjeść? Storm Banner? w 3 tury max jestem u Ciebie smokiem hydrą i mantikorą. Nie zdasz Ld na 3 kostach i nie masz losowego czaru, będę szedł w obrębie hoteka i jakiś mistcast wejdzie, poza tym jeszcze muszą wyjść czary ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1002
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

3 tury starczą :)

Ogólnie to tak na pierwszy rzut oka to to nie wygląda jak chill outowa armia. Masz wszystko co w niej najlepsze...

Zastanawiam się skąd masz te 4DD, chyba że wliczasz w to null talizmany.

Ja nie mówie,że rozpiska jest słaba czy takie coś,jest mocna. Tylko dlaczego ostatnio zamieszczane tu rozpiski są prawie identyczne...

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Jeśli magowie skavenscy chcą rzucac bolda d6 to ok moga sobie walic bo 2d6 to strach. Pozatym walisz po śmiechach to nie walisz po tym po sile uderzeniowej, jak nie walisz po smiechiach to nie masz magów w 2 turze proste ;)
Ja nie mówie,że rozpiska jest słaba czy takie coś,jest mocna. Tylko dlaczego ostatnio zamieszczane tu rozpiski są prawie identyczne...
:shock: Nie wiem co w nich jest takiego "identycznego" ale ok :wink: conajwyzej jednostki w kazdej sie powtarzają ( co z tego ze musza sie powtarzac :lol: )
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1002
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

Ale mnie właśnie śmieci najbardziej bolą :) Nie ma co teoretyzować,bo wchodzimy na niebezpieczny teren. A co do tego,że są takie same to chodziło mi o to:
smok
mantysia
pierdylion harpi i DR
cok z ringiem/ BG
hydra

Znalazłem conajmniej 3 tematy w ciągu ostatniego miesiąca gdzie ten schemat się powtarza.

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Necromanter pisze:Ale mnie właśnie śmieci najbardziej bolą :) Nie ma co teoretyzować,bo wchodzimy na niebezpieczny teren. A co do tego,że są takie same to chodziło mi o to:
smok
mantysia
pierdylion harpi i DR
cok z ringiem/ BG
hydra

Znalazłem conajmniej 3 tematy w ciągu ostatniego miesiąca gdzie ten schemat się powtarza.
Takie życie, takie forum - moda na mengili chyba już przeminęła, czas na coś innego. Swoją drogą powinno zdobyć sławę powiedzonko - wiesz kiedy twoja armia jest nudna? Kiedy gracze chaosu robią ciekawsze rozpiski :D

Awatar użytkownika
krejzihed
Chuck Norris
Posty: 443
Lokalizacja: tychy-wroclaw

Post autor: krejzihed »

Izo pisze:Swoją drogą powinno zdobyć sławę powiedzonko - wiesz kiedy twoja armia jest nudna? Kiedy gracze chaosu robią ciekawsze rozpiski :D
:D:D:D

a tak swoja droga, juz tam nie chce sie czepiac biednych skavenow, ale elektrycy chyba nie moga zapomniec czaru gdyz go nie pamietaja- piorun daje im przedmiot? prawda czy falsz?

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Necromanter pisze:Ale mnie właśnie śmieci najbardziej bolą :) Nie ma co teoretyzować,bo wchodzimy na niebezpieczny teren. A co do tego,że są takie same to chodziło mi o to:
smok
mantysia
pierdylion harpi i DR
cok z ringiem/ BG
hydra

Znalazłem conajmniej 3 tematy w ciągu ostatniego miesiąca gdzie ten schemat się powtarza.
Hmm to co powiedzieć o DL, VC, Chaos Warriors, nowe lizaki (jak narazie sam monster truck). Tam też jest to samo non stop.
Obrazek

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Z wymienionych przez Ciebie armii tylko WoCh mają schematy ;)
Przykro mi :D
Gracze de silą się na oryginalność, ale raczej mało co z tego wychodzi ;)
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

trikk pisze:Z wymienionych przez Ciebie armii tylko WoCh mają schematy ;)
Przykro mi :D
Gracze de silą się na oryginalność, ale raczej mało co z tego wychodzi ;)
No jak widzę co turniej w DL standardowo klocek 30 horrorów to wyjątkowo oryginalnie :D ale looz niech Ci będzie :) mi to lotto tak jak pisałem gram tym co lubię, a na turnieje i tak nie za często jeżdże :)

Zejdźmy z oryginalności rozpisek i zajmijmy się samą rozpiską :P
Obrazek

ODPOWIEDZ