Dodatki do 2ed.

Taka odmiana Warhammera, w której gracz ma jeden model i rzuca tylko dwiema kostkami. Ale podobno nadrabia klimatem. Forum poświęcone Warhammerowi RPG i opowieściom ze świata Warhammera.
ODPOWIEDZ
chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Dodatki do 2ed.

Post autor: chomik »

czyli jak w temacie... co się wam podoba a co nie w dodatkach

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

Bestiariusz - pierwsza część (pisana z perspektywy ludzi) boska! Druga - standart, statystyki krótkie opisy. Rysunki świetne.

Zbrojownia - daje radę, ale bez szału, normalny, praktyczny, ale zajawki nie miałem nigdy na niego.

Księga spaczenia - BOSKIE!!! Świetne obrazki, mnóstwo infromacji ważnych, fluffu od ch***, możliwość gry chaośnikami - naprawdę wspaniała książka.

Almanach Mistrza Gry - bez szału, ale za te 20 złotych jednak ekran i mapka jest więc daj rade.

Niezbęnik gracza - gówno straszne, nie kupujcie tego. Zupełne 0, no może są napisane zdolności rasowe, ale i bez tego można dać radę. Naprawdę nie polecam.

chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Post autor: chomik »

hmmm... a co powiesz o Rycerzach Graala, Dziedzictwie Sigmara, Dzieciach Rogatego Szczura, Night's Dark Masters (Wampiry) i Realem of Ice Queen(kislev)

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Rycerzach Graala FTW! Bardzo ciekawe profesje i dogłębne spojrzenie na Bretonnię.

Dziedzictwie Sigmara to samo o Imperium, nie zaskakuje ale ciekawe są opisy typowych mieszkańców danej prowincji.
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

Niestety, ale nie miałem okazji jeszcze ich sprawdzić. Szczura, Sgimar i Graal to są moje najblizsze propozycje. Narazie Night's Dark Master sobie chyba odpuszcze (ale sam nie wiem), a co do Realm of Ice queen to nie wiem czy nie poczekać na polską. Z angielskim daje rade w miarę,a el bez słownika się nie obejdę, a jakoś nie kręci mnie wizja czytania książki na przemian ze słownikiem ;)

Teraz czytam TofT - Theatre of Tragedy. Nieoficjalny dodatek. Naprawdę boska rzecz! Jest to połączenie wszystkch dodatków z 2 ed., części z 1, i podręczników z 1 i 2. To wszystko zgrabnie i sensownie połączone. Nowa rasa, mnóstwo nowych profesji i pomysłow, magia, naprawdę świetne. Polecam wejść na Bractwo RPG, tam WFRP i temat TofT, tam jest oficjalny link do najnowszej wersji i można być na bieżąco z autorem książki, który wrzuca wersje BETA i inne dodatki ;)

Ostrzegam - 950 stron :D

chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Post autor: chomik »

aż tak źle się nie czyta połowe się domyślasz

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

Skoro mówisz, to może wypada zainwestować... a Ty co o nich sądzisz?

chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Post autor: chomik »

bardzo kilimatyczny podręcznik dorównujący np. Rycerzom Graala,
Są w nim fajne rzeczy:-dla ludzi np. profesje-black guard->rycerz zakonny morra,zabójca umarłych(killer of the dead), strażnik grobu(grave warden)...
-dla wampirów tabelki robienia wampirów, dary krwi(wampirze moce)
+3 rozwinięcia wampira-->thrall, vampire cunt, vampire lord
A oprucz tego spora ilość opisow, legend, zwyczajów i przedmiotów przydatnych dla MG jeżeli chce wprowadzić wampiry do swoich sesji ]:->
Ostatnio zmieniony 18 lut 2009, o 16:11 przez chomik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

No to może być ciekawe :D Już można naprawdę dobrą ekipę zła zrobić :D Księga spaczneia, dark maski, dzieciaki rogatego... No, no.

Skusiłeś mnie ;) Muszę jeszcze tylko TofT'a skończyć. A Ty sprawdziłeś to?

chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Post autor: chomik »

Mam wszystkie trzy :P, teraz czekam na Realem of ice queen, a potem biore sie za przygotowanie kampani

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

Ale czy Toft'a sprawdziłeś :D

I zachęcam innych do udzielania się trochę - zaglądacie tu, a nic nie mówicie :D

chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Post autor: chomik »

nie miałem przyjemności, ale mam mieszane uczucia co do tej książki

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

Czemu?

chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Post autor: chomik »

...może z przywiązania do starego dobergo człowieka z rapierem...
a tak szczerze w oficialnych dodatkach jest wszysko połączone ze sobą dając w miare spujną całość.znaczy się że np. pierwszopoziomowe profesje są na jednym poziomie,po drugie łączenie 1 i 2 ed. twoży nieścisłości
równie dobrze sam moge stworzyć profesje potrzebne oparte na koncepcji np.High elfickiego Wojownika Cienia :P ale to takie moje filozofowanie

Awatar użytkownika
Gelo
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Lubartów - Zielony Smok

Post autor: Gelo »

chomik pisze:żeczy ,zabujca , vampire cunt, oprucz
No ja Cię proszę... i to tylko z jednego posta...

A co do podręczników to polecam: Królestwo magii, Księge Rogatego Szczura no i w sumie kampanie "Ścieżki Przeklętych" troche epicka ale w sumie to fajna :).

chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Post autor: chomik »

ups... mea culpa

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

A królestwo warte jest tego? Bo jakoś tak się nie przekonuję do tego ;/

kufel007
Mudżahedin
Posty: 258

Post autor: kufel007 »

chomik pisze:...vampire cunt...
hehe dobre, ciekawe czy wiesz co to znaczy! :D podpowiem, że to z bardziej potocznego słownika ;)
Kupię:
Bretonnia
Ogre Kingdoms
Wood Elves

Awatar użytkownika
Gelo
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Lubartów - Zielony Smok

Post autor: Gelo »

Królestwo magii to wg. mnie bardzo interesujący podręcznik. Oczywiście nie dla ludzi którzy znienawidzili 2 edycję za magię właśnie :). Ciekawe jest robienie eliksirów, bardzo podobają mi się opisy kolegiów i poszczególnych wiatrów magii. Opisy potrafią zachęcić czytelnika aby w końcu zamiast czarodzieja z kolegium ognia albo ametystu(które są wg. moich obserwacji najczęstszymi wyborami wśród graczy), zagrał magikiem cienia lub bursztynu :).

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Najfajniejsza jest Ksiega Spaczenia (ech poznawanie tych wszystkich tajemnic chałasu). W II ed najbardziej mnie boli wywalenie bóstw praworządnych w szczególności Solkana. Tak swoją drogą myślałem kiedyś o stworzeniu zasad zakonu rycerskiego Solkana w ramach armii Imperium lub/i Dogs of War.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

ODPOWIEDZ