kilka pytań początkującego

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

MUKER pisze:
quas pisze:
MUKER pisze:Nie mówiłem poważnie, to jakaś bzdura by smok dostawał Warda od jeźdźca dlatego, że pisze model a nie bearer. Chociaż lepiej GW nie pytać bo jeszcze tak uściślą.
sa itemy ktore maja to specjalnie wpisane.
bless ma to dopisane.
Wiem, że są takie itemy (stare oko, wyczerpywalny ward). Nie chce mi się bawić w przeglądanie wszystkich booków, po prostu byłem pewien, że pewnie jest kilka booków, gdzie jest tekst: Model has 4+ WS. Jeżeli wszędzie jest bearer/character itd. to sorki za zamieszanie.
oj zeby daleko nie szukac... great weapon, flail itp. ni maja sprecyzowanego czy wielder czy model ;)

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

to kwestia w zasadzie od poczatku 7ed kiedy to po takich kfiatusskach sadzono ze beda biegac smoczydla z regeneracjami itp.
generalnie chyba przyjeto ze musi dokladnie pisac o mouncie. vide stare oko,wyczerpywalny ward u WE,czy tez blessing w bretce

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

mam pytanko, początkujący nie jestem, ale miałem małą przerwe w grze i teraz nie do końca jestem pewien: czy jeśli klocek kawy ma frenzy, to czy koniki też mają +1A?
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 619
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

Jesli jezdziec ma frenzy to mount tez i vice wersa. Chyba ze wyraznie pisze inaczej.

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

Czy popychaczke z czarów VC (chyba 2 czar) mozna poruszyć oddział 2 i wiecej razy czy tylko jeden raz w fazie magii??

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Opis czaru jest bardzo jednoznaczny. Jedna jednostka, może byc nim poruszona raz na fazę magii.

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

Czasami podrecznik z opisem jest parę km dalej :?

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

Dobra rada nie graj nigdy z przeciwnikiem ktory nie ma ze soba army booka unika sie wieelu problemow i niesnasek :wink:

biludred
Warzywo
Posty: 19

Post autor: biludred »

Mam zapewne lamerskie pytanie ale muszę się upewnić: Czy ataki magiczne wynikające ze zdolności forest spirit można savować zwykłym savem czy musi to być Ward Save (Jeśli można zwykłym to po co jest zaznaczone, że ataki są magiczne?)?

Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: XIII Kohorta, Bydgoszcz

Post autor: Oni No Maćko »

biludred - na całe szczęście save'ujesz normalnie. Najpierw zwykły, potem ewentualnie Ward. Zaznaczone jest, iż są to magiczne ataki dlatego, że na niektrure postacie/unity ataki magiczne mogą inaczej działać (np. tylko magiczne ataki zranią postać eteryczną)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
— Stanisław Lem

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

Zaznaczenie "magiczne ataki" ma znaczenie jeżeli taki oddział atakuje jednostkę ze zdolnością "ethereal" czyli niematerialną.

Takie jednostki odnoszą obrażenia tylko od ran zadanych im czarami, bronią magiczną lub modelami które mają magiczne ataki.

Ataki z cechą "magiczne" w żaden sposób nie wpływają na save przed nimi (chyba że mają jakiś dodatkowy zapis). Czyli masz przed takim atakiem normalny save, później regenerację a później ward save (jeżeli je masz).

:)

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

White Lion pisze:Czyli masz przed takim atakiem normalny save, później regenerację a później ward save (jeżeli je masz).

:)
armor sejw > ward > regenka
Obrazek

Awatar użytkownika
Pretor
Chuck Norris
Posty: 428
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Post autor: Pretor »

no i od magicznych ataków duża część WE albo ma gorszego warda, albo go w ogóle nie ma.

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

pytanie odnosnie MR bo nie moge znalesc ostatecznej wersji.

1.Czy MR dziala na czary obszarowe?
2. Jesli tak to sa 2 rodzaje czarow obszarowych
a)na cale pole
b) x cali od maga
Jesli na cale pole to w przypadku:

-oddzaial konnych knightow chaosu ma MR 3 , na stole jest Smok, uzywam Orb of Thunder. Czy moge w takim przypadku uzyc MR knightow, Orb dziala na wszystkich, ale knighty chaosy i tak nie moga latac??

-mag rzuca czar ze np w 12 calach oddzialy wroga dostaja obrazenia D6 z S5
jeden oddzial ma MR. I teraz wedlug sekwencji najpierw dispelujemy, a pozniej mierzymy zasieg to czy i skad mam wiedziec czy mam tego MR?

Czy moge dispelowac swoje czary? Chce zabic swojego maga miscastem i jednoczesnie nie chce dzialania czaru.

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 619
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

AD1. Nie
AD2. Nie
Patrz FAQ GW (o ile jest wazniejszy niz uscislenia sedziowskie)
Jesli nie, to AD1. Tak i AD2. Tak

Przyklad1: <rotfl>
Przyklad2: Wg. W nie dziala i nie ma problemu.
Przyklad3. NIE

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Mam oddział rycerzy zakonnych, a w nich kapłana Sigmara. Szarżuje na (dajmy na to) mistrzów miecza, oczywiście wszyscy rycerze giną, cudem przeżywa tylko kapłan i ucieka.

Czy kapłan liczy się jakby wciąż był częścią tego oddziału i jest nie do zebrania (bo regiment ma poniżej 25% początkowego stanu)? Czy też jest już teraz samotnym delikwentem i mogę go normalnie zebrać?
Jeśli to drugie, to znaczy, że lepiej aby przeciwnik wyciął wszystkich rycerzy niż pozostawił jednego żywego? ;)
Vae victis!

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Właśnie tak, już lepiej, żeby zabili wszystkich, niż żeby został 1.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Nino
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: Nino »

Mam kilka pytań:
1. Czy czołg generuje w czasie tury przeciwnika podczas walki punkty pary?
2. Czy kiedy z armaty ściągnie się maga na stedziu to ward z engina przestaje działać i czy w tej samej turze strzelania reszta armat rani bez warda?
3. Czy kiedy obsługa armaty dotrze do innej to może jeszcze w tej samej turze strzelać z maszyny?
4. Czy po wygranej walce mogę przestawić żołnierzy tak aby sie stykało więcej modeli? np. w czasie szarzy na regiment szarżujący styka się z obrońcami jednym modelem w strefie bocznej a reszta bije gdzieś w przestrzeń, to czy oni tak ciągle stoją i się tłucze jeden z jednym czy się ich dostawia aby więcej się biło?

Indar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Indar »

Trochę wstyd się pytać, ale muszę bo coś Ciągle miesza mi w głowie. Obiecuję że za karę będę się biczował przez 10 minut, albo wsadzę się w dyby na pół godziny.
Kiedyś kiedyś, kiedy na ziemi chodziły smoki a White Lajonsi mogli wybrać jeden ze swoich "aspektów" w młotku była zasada iż nie można strzelać do pojedyńczego modelu "on foot" kiedy bliżej był inny cel, ew kiedy ów model stał w iluś calach od oddziału - czy jakoś tak.
Jak to jest teraz, można single modela obrać za cel bez żadnych problemów, czy są jakieś restrykcje?

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

1. Nie
2. Warunkiem użycia efektów jest życie priesta, nie jest napisane do kiedy działa ten efekt ( w pierwszym efekcie np. jest) więc ja bym powiedział, że jak go ściągniesz to ward przestaje działać, ale tu można by się kłócić
3. Nie
4. Możesz po wygranej walce (str. 46 RB) w postaci zmiany formacji

a co do restrykcji i strzelania do pojedynczych to teraz nie ma żadnych :D

Zablokowany