Nowe WE w 7 Edycji - czyli koncert życzeń i o minusach AB

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Zabolal mnie tez carni, ktory rozklepal mi smoka (4A z S7 i D3W sprawilo ze moj smoczek dostal chyba z 10W) a potem jeszcze treemana (pozwolilem sie zaszarzowac, bo po strzale carni zostal na jednej ranie i liczylem, ze przetrwam ataki lorda i monsterka, by nastepnie ubic jaszczurke, ale niestety ultimatepredator znowu sie sprezyl i wbrew statystyce wbil drzewku chyba z 9W.... :/
dokladnie rzecz biorac to smok dostal 5 ran i usciekl (zagonil go engine ;) ) a drzewo zostalo zjedzone przez karniego za w sumie 10 ran ;)

oldblood nie zadal ani jednej ani tu ani tu ;)

co do samej armii tez nauczlem sie o niej kilka rzeczy :) szkoda, ze nie zobaczylem jak wygladaja salki :)
ale strzalka stedzia z priestem jest masakryczna ;) jednak jest on war swoich 400 pkt :)

p.s. zostaly mi jeszcze jedne skinki na koniec, ktore dzielnie trzymaly cwiertke ;)

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Jeśli chodzi o skilla rywala to nie mam już więcej pytań ;-) Lub jeśli ktoś to kmini to "nie mam nic do dodania" ;-)
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Hehe, przeczytałem cały temat, miejscami uśmiałem się serdecznie i widzę że jak to zwykle bywa-rozmowa częśto schodzi z tematu. A żeby nie oftopić zbytnio:
Co by się przydało? No, oprócz obniżenia kosztów i liftingu co niektórych jednostek i przedmiotów jakieś nowe jednostki, coś w stylu swarmu dzikich zwierząt (przecież Leśniaki bratają się z leśnym zwierzem), ewentualnie możliwość dokupu jakichś zwierzątek w stylu dziki/wilki/niedźwiedzie dla bohaterów (na podobnej zasadzie jak wilki dla bohaterów Space Wolves). No i faktycznie czary typu wezwanie duchów zwierząt (strzałka z S2 bez sejwa np) czy wiatru (minusy do trafienia tp.) też by były miłe. Co do wspomnianego ołtarza-nie wiem jak by to wygladało-jakieś drzewko? Kamień z kuźni Vaula? Ciężko mi to sobie w WE wyobrazić... Ale byłoby miło gdyby Treekiny miały atak korzeniami, no i stubborn na podobnej zasadzie jak miał piątoedycyjny drzewiec. A drzewko mogłoby rzucać kłodami (tak jak rzucają dzewa w Warcrafcie III). Tyle z pobożnych życzeń :)
Aha-witam się bo to mój pierwszy post. Dzień dobry :D

Aha. Zapomniałem. Jeszcze jakaś tania jednostka latająca by się przydała-faeries może? Doskonale pasowałyby do klimatu WE/
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
Arantir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 135
Lokalizacja: Athel Loren

Post autor: Arantir »

Witam, a raczej dobry wieczór :D Widzę, że kolega przesycony jest Warcraftem 3 i Nocnymi Elfami :P Ale nie pamiętam, aby drzewo tam rzucało kłodami.

Btw. Przydałby się jakiś hero a'la kamienny strażnik z dobrym T, bo u nas to lipa z tym jest. Albo jakaś lepsza odmiana Leśnej Zjawy :D

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Kłodami nie rzucało, za to kamieniami jak najbardziej ;) Starałem się zachować jednak leśny klimat a zawsze znajdzie się jakieś powalone drzewo w okolicy którym możnaby od niechcenia cisnąć w klocek przeciwnika ;) Przypominają mi się Entowie szturmujący Isengard :) A co do Nocnych Elfów-mogliby leśniakom dać zasadę taką jak miał Eshin w SoC-atak w nocy. A;e to by już było okrutne :twisted:
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Gremlin
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

W ten sposób urodziła się zajawka na Warhammera...
xYz

Awatar użytkownika
krejzihed
Chuck Norris
Posty: 443
Lokalizacja: tychy-wroclaw

Post autor: krejzihed »

SoC tylko by przeszkadzal elfom... no chyba ze elfom daliby widzenei w ciemnosciach :P

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

WE to typ armii z serii - siły natury. Przyszły autor nowego podręcznika do WE będzie miał naprawdę szerokie pole do popisu. GW obecnie przy nowych AB nie kasuje na szczęście jednostek z 6 edycji, a przerabie je i dodaje kilka nowych. Zwykle tylko te nowe jednostki dość blado wypadają w porównaniu do starych i czasem wydaje się, że są na odwal się np. chaos warrior a chosen warrior, stegadon a starożytny stegadon, salamandry i razodrony etc. Pozostałe nowe jednostki to jakieś war altary wszelkiej maści. Zasadniczo sztucznie to wypełnia poszczególne sekcje special i rare. Mam szczerą nadzieję, że przy WE dadzą w końcu coś ciekawego a nie skończą na przerzuceniu drzewców do speciali, a w rarach dania ancient treeman.

Z ciekawych nowych jednostek jakie wrzucą narzucają mi się takie na myśl:

1. Już wspomniane swarmy leśnych zwierząt - aczkolwiek swarmy mają bardzo kiepskie zasady i ogólnie są to nie wykorzystywany typ jednostki. Niechciałbym aby się pojawił - wolałbym coś ciekawszego. Zreszą jakieś pająki czy inne rosomaki to nie jest to.

2. Nieco lepiej by wypadł swarm ala forest spiryt. Najprawdopodobniej byłyby to spity lub istoty podobnego rodzaju. Tutaj jest szersze pole do popisu i w stosunku do zwykłych swarmów jednostka może ładnie i ciekawie wyglądać (duże pole do popisu) oraz być grywalna.

3. Do wykorzystania wciąż pozostają centaury. Niezwykle ciekawe wyglądają konwersje nowych elfickich koni z tułowiami np. gorów i rękoma oraz głowami driad. Sam nawet zrobiłem sobie taką konwersje i figurka prezentuje się o niebo ciekawiej od wild riderów i w dodatku już wygląda na forest spirita, bo Wild Riderzy w rzeczywistości wiele się nie różnią od wild riderów poza tym że orion poskąpił im bluz ;). Ciekaw jestem czy w końcu sięgną po centaury.

4. Powiem szczerze, że o ile pojawił się jelonek w armii WE szkoda, że brakło go jako wierzchowca. Mimo wszystko wild riderów wyobrażałem sobie zawsze z wierzchowcami w postaci jeleni z dodatkowymi możliwościami mobilnymi jak np. umiejętność wykonania wysokich skoków nad jednostką przeciwnika. Bardziej by się wyróżniali od glade riderów jako modele i armia WE miałaby nową ciekawą zasadą pasującą do partyzanckiego charakteru tej armii.

5. Powiem szczerze, że zawsze zazdrościłem bretoni pegazów. Oczywiście nie chodzi mi o ich zasady czy statystyki ale o samą idee takiej jednostki. Zanim wyszedł obecny AB miałem nadzieję, że GW oprócz warhawków w rarach da jednostkę jeźdzców na wielkich orłach z możliwością wziącia magicznego sztandaru etc. Sam złożyłem sobie oddział warhawków z metalowych jeźdzców na wielkich orłach (różne edycje i modele jeżdzców). Wyglądają oszałamiającą!!

6. Rary to ogólnie ta część armii WE która mnie najbardziej boli. Poskąpili ten dział w różnorodności. Dużo ciekawiej wyszło to wampirom. Oczywiście królują wraithy ale ich wszytskie rary są naprawdę ciekawe i grywalne. W WE są 2 (wielkiego orła nie liczę bo to jakaś pomyłka i wstyd) ;). Zastanawialiście się nad jazdą elfek na jednorożcach? Nie?! To czas zacząć ;). Taki fast, chociaż pewnie kosztowny byłby pięknym ukoronowanie rarów WE niesamowicie prezentującym się na stole.

7. Nigdy nie rozumiałem gdzie podziały się siła lasu w postaci drapiezników. W 5 edycji w formie szczątkowej zachowały się u specjalnych beastmasterów. W 4 i 3 jeszcze figurowały jako jednostka. Poźniej calkowicie zanikły. A przecież wielkie koty, wilki, niedzwiedzie i wiele innych stworzeń to trzecia część sił lasu. Zapomniano o nich, chociaż inne armie nieraz znacznie obficiej korzystaja z asortymentu zwierzęcego mimo że mają do tego mniejsze predyspozycje. Zawsze się dziwiłem, czemu alterowi zabrali brak mozliwości dołaczania do regimentu. To jakby wstęp do tego, że alter jako "zwierzęca" forma elfa podróżuje w towarzystwie zwierząt dlatego nie może dołączać do oddzialów. Zawsze wydawało mi się, że o czymś autor podrecznika WE zapomniał, a alter to własnie idealny heros by dodać mu reprezentacje trzeciej siły lasu (oprócz wierzchowców).

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

masz ciekawe pomysły i mi się całkiem podobają może oprócz kawalerii na jednorożcach ,z tego co wiem jednorożce są bardzo żadką istotą nawet w świecie warhammera a poza tym po co na 3 fasty plus 2 latacze

nie zgodze się też co do great eagla według mnie jest to jednostka bardzo uniwersalna ,a co za tym idzie skuteczna przeciw armiom ofensywnym oraz defensywnym wiec myślę że bardzo przesadzasz.

nie bedę ci tłumaczył czemu tak jest ale wiedz że większość dobrych graczy powie ci to samo co ja

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Fakt-kawaleria na jednorożcach to już by byla przesada-jednorożce są na tyle rzadkie że powinny pozostać jako wierzchowce-może z tą różnicą, że mógłby jeździć na nich dowolny bohater, a nie czarodziejka.

Co do sił natury-właśnie tak sobie wyobrażałem swarma dzikich zwierząt-niekoniecznie z zasadami swarma (który strasznie się skiepścił). Ale IMO właśnie dzikie zwierzęta powinny pojawić się w armii WE-jako tej najbardziej związanej z siłami Natury.

Ciekawym pomysłem byłyby właśnie faerie-nawet 0-1 oddział panienek do eliminowania wrażych maszyn. Nawet niemusiałby mieć jakichś statystyk przesadzonych-ot 2S, 2&, 2A, WS 3, forest spirit i latanie. Jest wiele świetnych figurek takich majek ale nijak nie mam jak ich wystawić-no bo jako co? Jastrzębie?

A co jastrzębi jeszcze-może zasadę, że przeciwnik nie może robić S&S do nich? W koncu taki jastrząb to dosyć szybki i zwinny ptaszek jest, cięzko go pewnie wypatrzyć.
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Grubo przesadzacie z tą rzadkością jednorożców. Czołgów ile jest - 9 czyli napewno mniej niż jednorożców w Athel Loren. Zresztą to nie ma znaczenia. Sekcja rare jak sama nazwa wskazuje mówi nam, że coś jest rzadkie. W systemie nie ma pojęcia co jest bardziej rzadkie od innych rzadkich. Nie da się sprecyzować czy jednorożce są rzadsze od drzewców czy ancient stegadonów albo wargulfów, czy każdej innej rzadkiej jednostki. To jest czysto subiektywna ocena. Przykladowo dla mnie pegasy są równie rzadkie jak jednorożce. A jednak cały ich regiment jest w bretonii i to w sekcji special. Przykladów można mnożyć dziesiątkami. W każdym bądź razie ja również uznaję, że jednorożce są bardzo rzadkie, dlatego nie byłyby ani w corach, ani w specialach ale rarach. To oczywiście przykład. Dla mnie jednostka jednorożców z ciekawymi jeżdzcami, najlepiej elfkami ;) - jest czymś magicznym i działającym na wyobraźnie, zdecydowanie bardziej niż np. tacy blood knigthi (w końcu to jazda złożona z wampirów). Jednorożce zapewne gorsze nie są, i rzadsze też nie ;)

Great Eagle to jest bardzo uniwersalna jednostka - ale 1 na cały rare to cios poniżej pasa - dlatego ich nie biorę pod uwagę. To rare poprostu skopany na potęge. Zresztą wielki orzeł ma za mocną konkurencję. Powinni go zostawić tak jak był w army liscie w WD czyli special 2 na slot.

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

No OK, udało Ci się mnie przekonać. Faktycznie ancient stegadony, czy nawet Slannowie-którzy są pewnie jeszcze bardziej rzadcy niż jednorożce a jakoś nie są zerojedynkowi. W sumie rzadkość jednorożców oprócz rara mogłaby oddawać właśnie 0-1.

A czołgów jest 12-eden na każdą prowincję :) Ale to tak gwoli uściślenia.
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

ale czesc zostala zniszczona (czesc w warsztacie:P)

co do orla to fajny jest ale powinien byc za pol slota.

ja bym chetnie widzial jakas w miare mocna piechote - ulepszeni eternal guardsi np...

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Hehe, co do warsztatu-masz na myśli tą rozróbę ze skavenami, któzy poszaleli trochę? ;)
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
Unicorn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Unicorn »

Bananovitch pisze:
A czołgów jest 12-eden na każdą prowincję :) Ale to tak gwoli uściślenia.
kiedyś było 12, obecnie jest 8 :P
co do 7ed WE, mi by wystarczyła nieco lepsza magia, nowe magiczne przedmioty(i ulepszenie co po niektórych starych ;)), ulepszenie/potanienie warhawków, treekinów, GR, eternali; smok z forest spirit, podpakować troszkę staty branchwraith, 2 orzełki na slot no i oczywiście dodać jakąś nową klimatyczną jednostkę ;)(ja osobiście byłbym za możliwością wymiany za dodatkowe punkty, WR koni na jelonki, które miałby 4s,4ws,8m i jaąś ciekawą zasade specjalną ;))

ps: no i oczywiście witam wszyttstkich bo to mój piewszy post w leśniakach :)

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Ancient treeman za dodatkowe punkty, możliwość jazdy na olifancie :wink:
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Lepiej noszenie hobbitów rzucających kamieniami z S1 :D
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Witam. Teraz serio napiszę po wczorajszej remisowej grze ze skavenami pomyślałem, że czar przekleństwo przyciągania strzał by bardzo pasował do naszej armii opartej na bądź co bądź bardzo dobrych łucznikach. No i zasięgi 24 a nie 18. Pozdrawiam.
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
Fikol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Fikol »

jakieś wieki temu byli beast masterzy wood elfów, coś ala alter zamieniający się albo w niedźwiedzia, albo w kota, albo w wilka, nawet kiedyś wygrzebałem ich statystyki, nawet mam pare figurek. generalnie coś w stylu "dzikiego regimentu" shape shifterów byłoby moim zdaniem super :)

wyobraźcie sobie biegacza zamieniającego się w niedźwiedzia :)

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Bardzo fajny klimat. Właśnie, Alterzy mają w ogóle swoje "zmiennokształtne" figurki?
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

ODPOWIEDZ