Empire VII ed.

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
argoth
Mudżahedin
Posty: 290
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: argoth »

Ja mam mieszane uczucia. Z jednej strony plastik praktyczniejszy, lżejszy i łatwiejszy w obróbce. Ale jednak jak się weźmie stare dobre "żelazko" do ręki to aż czuje się tą siłe miażdżenia wrogów :twisted: Jak taka kupa stali przejedzie po plastiku to tylko bitsy zostają :P
Wzór tanka mi się podoba, ale materiał wole stary. Co do Great Swordów...sztandarowy fajny. Toporek fajnie się prezentuje. Reszta mnie nie zachwyca.
W 8 ed. podręcznik będzie pewnie z plastiku :roll:
Ogień oczyszcza ciało i dusze nawet największych wrogów Imperium...niech zapłoną stosy!

PG...czyli jak wygrać bitwę przed jej rozpoczęciem. 100% HATE!!!

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Intryguje mnie trochę ten complimentary book. Czyżby szykowały się znów reguły różnych rycerskich zakonów? A może jednostki ulrykańskie by się pojawiły. Czy ktoś ma jakiekolwiek realne informacje odnośnie zawartości tej książeczki?

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Kosa pisze:maly offtop ale odnośnie ST...

nie zastanawialo Was nigdy jak oni ladują tą glówną armate?
Wszakze chyba imperium nie ma dzial ladowanych od tylu...
Kerim w takiej sytuacji zawsze mowi:
"a widzial ty krasnoludka?"

i tyle z realizmu warhammera ;)
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Tylko to co znalazłem na warhammer-empire.

To ma być kolekcja dla wszystkich armii z WFB ale pod jednym warunkiem. Wszystko jest uzależnione czy książka do Imperium będzie miała dobrą sprzedaż. Więc nie ma się co zastanawiać tylko przygotować kasę ;)

Cord
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: Cord »

argoth pisze:Ja mam mieszane uczucia. Z jednej strony plastik praktyczniejszy, lżejszy i łatwiejszy w obróbce. Ale jednak jak się weźmie stare dobre "żelazko" do ręki to aż czuje się tą siłe miażdżenia wrogów :twisted: Jak taka kupa stali przejedzie po plastiku to tylko bitsy zostają :P
GSy i "siła miażdżącą wrogów" to chyba jakiś ponury dowcip. Specjal za przeszło 300pts który tam może najwyżej kogoś przytrzymać niczym oddział darmowych zombie a nowe specjale robią w tym czasie sieczkę. Patrzać z tej strony to w sumie pasuje do nich plastik jak nie papier, no chyba ze się gra jak na cytadelowskim LOMie i zamiast używać kostek to się rzuca petardami.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2009, o 14:50 przez Cord, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

On chyba pisał o tanku...

Cord
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: Cord »

Kurde. Sry argoth za brak uwagi podczas czytania posta, mój błąd, nie chciałem w żaden sposób cie urazić. Tak to jest jak przerwa krotka a pisze sie kilka rzeczy na raz.

Awatar użytkownika
argoth
Mudżahedin
Posty: 290
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: argoth »

Cord pisze:Kurde. Sry argoth za brak uwagi podczas czytania posta, mój błąd, nie chciałem w żaden sposób cie urazić. Tak to jest jak przerwa krotka a pisze sie kilka rzeczy na raz.
:) Nic się nie stało. To wszystko dlatego, że mówienie o jakiejkolwiek "miażdżącej sile" w odniesieniu do Imperium (poza standardem) już dawno straciło sens w dobie ostatnich "superprodukcji" :?
Ogień oczyszcza ciało i dusze nawet największych wrogów Imperium...niech zapłoną stosy!

PG...czyli jak wygrać bitwę przed jej rozpoczęciem. 100% HATE!!!

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

ja tam nie narzekam, trzeba szukac jasnej strony mocy i pamietajcie, ze Imperium zaatakowane - zawsze kontratakuje !!! ;) bawcie sie i bez cisnienia :) just 4 fun :)
Obrazek

Cord
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: Cord »

Ja jasnych stron nie widzie, nie ubarwiam sobie niczego jak cos jest do bani to jest do bani. Jak piechota imperialna jest do bani to jest do bani a zwłaszcza halabardnicy którzy cena jakoś to istna czołówka plew a na tle jak to zgrabnie ujął argoth superprodukcji 7 edycji jeśli chodzi o cenę jakoś to wyprzedzają wszystkich i to o kilka długości, a jak GSy są po 10 punktów to dla mnie nie oznacza ze są tani bo ich koszt jest ukryty w ilości w jakiej trzeba je wystawić (25 FCG 5 łuczników 9 mieczników 374pts czy to tani dobry special? Który inny special jest wystawiany w takie cenie i prezentuje takie marne możliwości?). Gdzie tu jasne strony mocy są proszę mi powiedzieć? Co do kontrataku to szkoda ze tylko się da waraltarem kawa i czołgami.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2009, o 14:03 przez Cord, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Cord. Naprawdę przy każdej okazji jęczysz na imperium jakie to be, słabe i w ogóle. To tylko ludzie. Siła leży we wspomaganiu siebie i jest to wymagająca armia. Ja uzywam spearmanów zamiast halabard ale i halabardy bez tarcz są już tanie a GS ładnie wyglądają i stanowią nawet niezłe kowadło. Mi imperium piedchotnym dobrze się gra.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Cord
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: Cord »

Ciągle słyszę "to tylko ludzie, to tylko ludzie..." i tego typu bzdety, dlaczego elfy to nie tylko elfy, dlaczego nie podejdzie się do tego z nastawienie że to aż ludzie, bo każdy myśli że jak by mu dać halabardę do reki to by zwiał przed snotlingiem wiec ludzie muszą być tchórzami, być słabi i powinni nie potrafić walczyć ale wcale nie zwraca uwago że w takim XVII wieku ludzie myśleli całkowicie inaczej i mieli zupełnie inny system wartości, żołnierze rwali się często do szturmowania miast wroga chodzi śmiertelność była potężna podczas takich ataków bo im wcześniej się do miasta dostało tym więcej można było nagrabić, ludzi religie też traktowali bardziej na serio i dla niej mogli wiele zrobić i poświęcić jak i władcy byli inaczej traktowani, ale nie w 7 edycyjnym AB imperialnym takiego czegoś nie ma ale za to jest dyzbalans prawie wszystkich działów armii i co najważniejsze 1 czołg na jeden slot rare co ma zamaskować lenistwo i braku koncepcji na resztę armii. Co do tanich halabardników to dla mnie cena jakość są za drodzy bo z prawie nikim nawet powalczyć nie mogą a już na pewno z oddziałami armii poimperialnych a co do GSów to 374pts za ładna prezencje na stole to trochę dużo nieprawda?

kemot
Wodzirej
Posty: 737

Post autor: kemot »

Tak z ciekawosci. Kiedy mozna sie spodziewac tych modeli w sprzedazy??

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Czerwiec - lipiec.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Cord, tak narzekasz na piechotę naszą. Próbowałeś kiedyś grać wg modelu TVI (The VIllage Idiot)? To działa, a bazuje głównie na piechocie z lekkim jedynie supportem rycerstwa/artylerii.

Cord
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: Cord »

To nie miejsce na to wiec moją ostatnia rozpiskę umieszczę w dużym skrócie. Dostałem na niej w tyłek od żabkojadów na 2250.

Gienio na koniku z wardem 4+, HoJ, ikona
BSB na koniku z stubbornem
kapitan z AoMI i 2rakiem
Mag 2 scrolle
2 razy 23/24 halabardnikow fcg + każdy po 1 detce 3x3 mieczników
2 x 10 kuszoli
2 x 5 KO z tąbą
23GSy z fcg WB i 9 mieczkonów
5 pistoleciaków FCG pistlecik powtarzalny
2 Cannony
2 Helle

Jeśli to TVI to ja inaczej nie gram i jakoś nie działa za bardzo.

Borysek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Borysek »

TVI jest dobre, a raczej było dobre... w 6 edycji, kiedy nie było armii potworków, a nasi swordsmeni byli jedną z lepszych corowych piechot.
Teraz porównując do nowych piechot prezentują się dość biednie, mimo że potanieli. Detki też przestały być takie dobre, odkąd sporo piechot przestało bazować na CR, a na sile uderzenia, nowe szyki w stylu 7x2 spowodowały że nawet rank niema jak odbierać, szansę na zadanie ran są małe, a jedynie w mordę można dostać. Hydry i inne nowe monstery też dają się w znaki, o wiele ciężej to potraktować działem, a i siła ofensywna wzrosła na tyle, że po wpadnięciu w nas klocek wylatuje to z drugiej strony.

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

Wszystko co duże i drogie- odpowiednie cele dla naszych armat ma ostatnio regeneracje albo jest tak szybkie że po 2 turze armat nie ma.

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

rakieta i tak wszystko zamiata, ja juz troche cwicze ta opcje i kazdy ze znajomych sparing partnerow (O&G, DE, czy krasie) maja wielki respect do tego ustrojstwa, troche oslony i fajne koniki i daje rade ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
azrael88
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132
Lokalizacja: Kielce

Post autor: azrael88 »

Oto co się pojawiło na BOLSie,

http://1.bp.blogspot.com/_4nzgPbHlNo4/S ... ystery.jpg

czy to aby nie jest czyjaś konwersja, bo zdjęcie jakoś znajomo wygląda...

ODPOWIEDZ