Plotki na temat 7-edycyjnych Lizaków

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

chyba jest tak jak z tg i slannem czyli tylko skinki spadaja
Malowanie, konwertowanie, rzeźbienie od zera ... ceny do uzgodnienia
https://www.facebook.com/angerfish.studio
Prosił bym o kontakt na fanpage, ponieważ na forum wchodzę sporadycznie.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Tylko slann to bohater a bolec jasno mowi , ze nie moze trafiac bohaterow. (poza wyjatkami) Natomiast kroxy nie sa bohaterami. Bolec teoretycznie powiniene strzelac w ranke z najwikesza liczba modeli lub rozlosowywac - debatuje obecnie na tym LS , ktora opcja jest senowniejsza.


Tak ostatnio zastanawiam sie na razordonami , czy one sa juz totalnei niegrywalne przez to , ze musza trafiac? Zaluje bardzo , ze skopali salki i razory podwyzszeniem ich kosztow - 225 za oddzial to zdecydowanie za duzo. Powinni zostawic stara kwote punktowa , albo nawet potanic o 5 pktow za model 195 albo 180 za oddzial to juz wyglada sensownie przekladajac na spore gorsze umiejetnosci niz stare salki.

Ktore waszym zdaniem sa bardziej uniwersalne? Salki czy Razory? Mi wydaje sie , ze jednak salki , bo razory za mala liczbe obrazen sa w stanei zadac...

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Cięzko powiedzieć, inne zastosowania.

Ja na 2250 najbardziej lubie wystawiać dwa razorki i dwie salki. Moim zdaniem dwojki to teraz optymalna ilosc koszt/spłacanie. To, że skinki do combatu sie nie dotawiają masakrycznie zwiększyło ich wartość bojową i szarżowanie od boku tyłu na unity ma dużo większy sens.
Co do strzelania to razorki masakrują fasty strzeleniem i reakcją. Natomiast salki są dużo dużo lepsze na piechotę, jakies unity w lesie, na zabijeanie beastmasterów hydry czy obługi maszyn. No i mogą robić flee. Ważne jest to że jak zabiją jeden model panika też jest.
No i jak się strzela do herosów też zawsze moze dojsc aspekt oblania look out sira (mała szansa, ale zawsze). Dodatkowo -3 do save'a i fire dobrze działa na BK z drakenhoffem ale DPrinców nie lubią :)

Chyba jednak salki bardziej uniwersalne. No i mają większy zasięg potencjalny :)

pozdro

Awatar użytkownika
voidrek
Warzywo
Posty: 10

Post autor: voidrek »

Zgadzam się z przedmówcą. Myslę że wiekszość zastosowań salek i razorów zostało podane.
Aha według mnie to też zależy od umiejętnosci gracz np. ja jestem poczatkujący i czasmi mam problem z ustawieniem salamander. Jak mam 2 to czasami zadaje 2-3 rany(ogien nie doleciał lub za daleko zioneła) za to dużym plusem jest powodowanie paniki przy zabiciu jednego gostka, ogniste ataki, no i -3as(te trzy umiejętności poza zadawaniem więcej ran sprawiaję że salamandra staje sie bardziej uniwersalna).
A pozatym to może ona podejśc na 12" i strzelać?

Ja natomiast mam problem, którego lorda wybrać. Slann czy Oldbloom na carnosaursie lub CO?

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1447
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

A pozatym to może ona podejśc na 12" i strzelać?
Po marszu nie mozna strzelac.
Polska grupa zrzeszająca sympatyków Age of Sigmar:

https://www.facebook.com/groups/438370546345173/

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Mi tam na 2250 grając na carnim mieści sie 1 salka i 2 razordony. Jak dl amnie 1 salka jest ok, bo mozna ją postawić nawet 4" od oddziału zeby być pewnym trafienia a jak nic nie zrobi i zostanie pogoniona to 75 pkt do tyłu nie boli tak bardzo. 2 razzki sa ok bo właśnie można przed fastami sobię skinki screenować czy jakiekolwiek inne oddziały, tak jak np demonice na steedach ich nie lubią :)
3 byłyby fajną opcja ale wtedy są drogie i ich strata boli. Dla mnie optimum to 2 salki i 2 razzki ale niestety mieści mi się na 2250 tylko 1 salcia i 2 razzki

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Do mojego carnusia tak samo się mieści.
pozdro

Awatar użytkownika
Pingwin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 149
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pingwin »

ja jestem fanem pojedynczej salamandry - kosztuje niewiele, prawie zawsze zada jakąś ranę, a w końcu tej paniki się nie zda... No i jest dodatkowym wystawieniem.

Koszu
Chuck Norris
Posty: 596
Lokalizacja: Wrocław, SB

Post autor: Koszu »

w razordony jakoś nie wierze, pojedyncze salki są całkiem ciekawą opcją.
ale i tak wmojej turniejowej rozpisce są dwie armaty :P i to najlepsza opcja chyba w tym momencie.

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

Skad masz armaty...

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Ja juz swój schemacik mam :) Slann w TG, 3 enginy i 3 kohorty w corach. Wychodzi jak sie upre 2000 pkt w wersji okrojonej, na wieksze punkty sie dopakowuje troche TG i wchodzą terki/skirmisherowe skinki/salki& razorki moze cos innego- tego jeszcze nie przemyslalem do konca ale trzon, wrecz bardzo duzy trzon juz jest :]

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1447
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

I daje rade taki monster truck?
Polska grupa zrzeszająca sympatyków Age of Sigmar:

https://www.facebook.com/groups/438370546345173/

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

jakos mi sie nie podoba taka koncepcja w ogole :P
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

To już chyba było, ale może czegoś nowego się dowiedzieliście.
Mianowicie: kiedy wyjdzie polski armybook?

Chmuruś
Chuck Norris
Posty: 464

Post autor: Chmuruś »

początek Marca.

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Lasti pisze:I daje rade taki monster truck?
Jak najbardziej daje rade. Co prawda jakos wyjatkowo duzo nie gram bo nie mam czasu to raz a dwa teraz kupuje figurki (bo jakis rok temu sprzedałem całą armie). Aczkolwiek mam cały zamysł taktyczny juz - wszystko poukładane :) W marcu chyba sie na jakis turniej wybiore tylko jeszcze jednego stegadona kupie (co prawda mam stare skinki jakos pobazgrane, TG niepomalowanych, Slanna bez palanquin bo to ten forege worldowy i stegadony tez wogole nie ruszone farbami :) ale juz da rade grac :P ).

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Czy istnieją osobne zestawy do sklejenia ancienta, lub engina, czy wszystkie części do ich zrobienia są w pudełku stegadona?

Awatar użytkownika
Possessed
Mudżahedin
Posty: 292
Lokalizacja: WaWa

Post autor: Possessed »

tak, wszystko w jednym :engin, bolec, 2mega dmuchawy. w tym 5 modeli załogi + model prista + model chief'a. wszystko co potrzebne :wink:

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Super jest ten model - BARDZO MALO , jest pracy z gsem po sklejeniu , jest bardzo dokladnie odlany , malo nadlewow no i duzo fajnych rzeczy zostaje po sklejeniu - POLECAM.

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1447
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

Ja mam dwa, skleiłem, skonwertowalem troche a i tak zostalo w dupe części do konwersji. GW idzie w dobra strone.
Teraz czekam na TG, zobaczymy jak z jakoscia i czesciami ale sadze ze tez zostanie sporo "stuffu".
PS: Ma ktos juz moze TG lub kroxy? Jak tak to jak sie prezentuja?
Polska grupa zrzeszająca sympatyków Age of Sigmar:

https://www.facebook.com/groups/438370546345173/

ODPOWIEDZ