kilka pytań od początkującego

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

Zablokowany
kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

kilka pytań od początkującego

Post autor: kszyhu »

cześć, niedawno zacząłem grać w warhammera i i mam kilka pytań co do bretoni na które jakoś nie mogłem znaleźć nigdzie odpowiedzi, bardzo proszę o odpowiedz kogoś pewnego swojej wiedzy:)

1) jak jade w formacji lancy, gdy zostalem zaatakowany lub gdy jest już druga tura bitwy to czy biją tylko ci rycerze którzy sie stykają??

2) czy chłopi gdy mają halabardy to mogą nosic shieldy?,(wiem że halabarda to broń dwuręczna, ale w programie do rozpisek po tym jak dodalem halabardy to dalej mogli chłopi nosic tarcze)

3) czy można miec wiecej niz jeden przedmiot z listy common magic items?(na przykład war baner dla BSB i drugi war banner dla banerzysty oddzialu realmów)

4) czy jeden heros może mieć 2 różne virtue?

5)ile wynosi unit strenght herosa na pegazie lub na gryfie?

6) jest taka zasada że jak w oddzial który juz sie bije od przodu, ktos wjedzie z boku lub z tylu, to sie testuje na panike ten atakowany oddzial?

7)czy to prawda że ta armia to samograj czy cos takiego?? :)

z góry dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
pelzak
Falubaz
Posty: 1195

Post autor: pelzak »

1) bija ci co sie stykaja
2) moga nosic, ochraniaja ich przed bronia strzelecka a jak dojdzie do walki to masz opcje:
a) walcza halabarda i maja +1S ale nie maja tarcz
b) walcza hand wepaon + tarcza, maja +1 do pancerza i dodatkowe +1 do pancerza przeciw kolesiom z ktorymi walcza od frontu
3) nie, ten sam przedmiot mozna miec tylko raz chyba ze jest napisane ze mozna miec wiecej (dispel scrolle i power stony mozna w wiekszych ilosciach)
4) nie
5) tutaj pewnosci nie mam, ale US 1+3 dla pegaza (czyli w sumie 4) i 1+4 dla hipogryfa, ale co do tego niech sie lepiej wypowie ktos inny
6) nie
7) nie wypowiadam sie bo gram glownie na chlopach wiec samograjem bym tego nie nazwal, trzeba sie nieco wysilic zeby wygrac, co do czysto konnej bretonni to nie wiem bo nie grywam tak :wink:

Pozdrawiam
Pelzak
"Lepszy mały ale własny i z przodu, niż duży ale cudzy i z tyłu..."

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

dzięki wielkie
a co do chłopów to mi też bardziej pasuje granie z chłopami niż bez:)

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Samograj to demony bez balancing patcha. Co do US bohaterów na wierzchowcach: konny bohater - US 2, na pegazie - US 4, na hippogryfie - US 5.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

i następnym razem patrze,czy taki temat jaki stworzyłeś nie widnieje juz na forum. 'noobowe pytania'

temat zamykam
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Zablokowany