O&G na Masterach

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Kto do Lublina orkasami??

Awatar użytkownika
Bojo
Mudżahedin
Posty: 254
Lokalizacja: Łęczna->Przeklęta Kompania

Post autor: Bojo »

mam pytanie do orkowych graczy którzy gościli na masterze w Lublinie
"i jak wam poszło" :wink: ? jak daje rade BP
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

Awatar użytkownika
Czopek
Masakrator
Posty: 2695

Post autor: Czopek »

nadal mają ciężko - cholernie ciężko, z tym że przerzuty z blacka orków dają dużo - no nie Barbara? :wink:
BP daje dużo - ale nadal to nie poziom nowych armii
sprawa orków nie wygląda ciekawie - wytrwajcie do 8ed :wink:

Pozdro

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Jebac to. Na bank nie pojade na WI orkasami.

Rozegralem 4 bitwy (gruuuuby melanz), same remisy. DE sa trzysta tysiecy razy lepsze. Orki na polke, niech czekaja na nowa edycje.

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

No i ja sie podpiszę pod barbarą...Orkasy lądują na pułke...same remisy w Lublinie...jedna maska do przodu i jedna do tyłu...a tak to słabo...inne armie lepsze...czekamy na nową edycje;]

Awatar użytkownika
qlpin
Chuck Norris
Posty: 425

Post autor: qlpin »

jak same remisy to nieźle bo to juz w połowie stawki cię umieszcza :wink:

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

swieta_barbara pisze:Jebac to. Na bank nie pojade na WI orkasami.

Rozegralem 4 bitwy (gruuuuby melanz), same remisy. DE sa trzysta tysiecy razy lepsze. Orki na polke, niech czekaja na nowa edycje.
ja juz maluje chlopstwo bretonskie
jeszcze tylko 4 bitwy w ramach miejscowej ligi i poleczka do 8ed

Awatar użytkownika
Bojo
Mudżahedin
Posty: 254
Lokalizacja: Łęczna->Przeklęta Kompania

Post autor: Bojo »

szkoda ze tak słabo orki :wink:

jeszcze dalej pójdzie to zostane jedynym graczem orkowym ;P

jeszcze tylko armię skompletować i wymalować :D
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

na ostatnim lokalu wziąłem WE do ręki (pierwszy turniej w życiu inną armią) i ugrałem 4 miejsce. wniosek? pożyczam od kumpla WE. to i to zielone więc jeden h**. mam dość

Awatar użytkownika
Unicorn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Unicorn »

ja tam będę nadal grał orkasami, bez względu na wszystko, nawet jeśli mam wyciskać tylko remisy, orki mają imo najlepszy klimat i granie nimi sprawia mi przyjemność
nie zmienia to faktu, że rzeczywiście są złe czasy dla nas, i prawdopodobnie będzie coraz gorzej, wraz z nowymi kodeksami, czekam więc pókico tylko jak BP rzeczywiście przywróci balans grze
co do 8ed, to mam nadzieję że orki nie będą jednym z pierwszych wydanych kodeksów(tak jak było w tej) i żeby 8edycja nie była jak teraz; coraz nowsze kodeksy=coraz lepsze armie
pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Embir
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Embir »

Jednorożec pisze:ja tam będę nadal grał orkasami, bez względu na wszystko, nawet jeśli mam wyciskać tylko remisy, orki mają imo najlepszy klimat i granie nimi sprawia mi przyjemność
nie zmienia to faktu, że rzeczywiście są złe czasy dla nas, i prawdopodobnie będzie coraz gorzej, wraz z nowymi kodeksami, czekam więc pókico tylko jak BP rzeczywiście przywróci balans grze
co do 8ed, to mam nadzieję że orki nie będą jednym z pierwszych wydanych kodeksów(tak jak było w tej) i żeby 8edycja nie była jak teraz; coraz nowsze kodeksy=coraz lepsze armie
pozdrawiam :)
Niestety Orkowie i Imperium to jedne z tych armii które mają o tyle przerąbane, że zawsze wychodzą w początkach kolejnych edycji. A wiadomo, że potęga armii rośnie proporcjonalnie do czasu wydania podręcznika. Imperium akurat ma to szczęście, że choć o ile pod względem struktury Army List zostało zwalone po całości to jednak ma dużo skutecznych i potężnych zabawek. Orkowie nie mają nawet tego.

Z drugiej strony mój regularny przeciwnik gra orkasami i bywały okresy, że w roku grywałem z 20-30 razy przeciw tej armii i mogę powiedzieć, że znam ją dość dobrze. Da się nią wygrywać ale nie w realiach turniejowych ponieważ jest to armia nieprzewidywalna. Dużo zależy od kostek a w turniejach zawsze najlepiej wypadają armie w których elementy losowości są ograniczone do minimum. Tak więc O&G to armia bez wątpienia głównie for fun. Taki już jej charakter, fluffowo i zasadowo są nieprzewidywalni.
http://manticblog.com/
KINGS OF WAR FULL BETA ARMY LISTS AND MAGIC ITEMS LIST: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... /htmlview#
KINGS OF WAR ARMY BUILDER BETA: http://kow2.easyarmy.com/

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Skoro wszyscy są w tym temacie zgodni, czemu w BP nie umieścić jeszcze jakiegoś boosta dla Orków ? Najlepiej, aby był to jeden/dwa zapisy, aby przeciwnicy, grający innymi armiami, nie musieli się uczyć całej litani zmian.

Dla przykładu: Powszechnie wiadomo, że każdy większy ork / gobos wzbudza szacunek i respekt u zielonych, które go otaczają (w myśl zasady: mam dużą pałę, i nie zawaham się jej użyć ) - dzięki temu, oddziały w Armii O&G mogą używać Ld dowolnego lorda/herosa w 12" od oddziału (a nie tylko od generała).
Nic strasznego, nie wypacza rozgrywki, a IMO klimatycznie i rozsądnie wzmacnia całą armię.

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

zmiany już nie ciekawego nie przyniosą, a taka z pewnością nie przejdzie. trzeba czekać na nową edycja, na mniejszy koszt pkt jazdy, BO itp itd i na jakieś lepsze zasady nieudupiające zielonych. LS tego nie zrobi, za duża odpowiedzialność i ingerowanie w zasady

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

potrzeba nowego podrecznika...znowu bedzie na poczatku edycji...i znowu bedzie lipnoslaby.
taki juz los zielonych od dobrych 2-3 edycji :cry:

Awatar użytkownika
Unicorn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Unicorn »

ach gdyby 8edycja przyniosła balans grze i zmusiła graczy niektórych armii do myślenia <marzy> :roll:

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

taaa... zastanawiam się jakie wyjdą teraz ogry :P chyba GW nie sprzedaje ich za dużo więc sądze, że szykuje się totalny PG ^^

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

quas pisze:potrzeba nowego podrecznika...znowu bedzie na poczatku edycji...i znowu bedzie lipnoslaby.
taki juz los zielonych od dobrych 2-3 edycji :cry:
ja zawsze mówiłem ze problem stoi u samego fundamentu....juz to gdzieś pisałem...i dokładnie tak trzeba nowego podrecznika zeby zrobic cos tą armia...

Awatar użytkownika
Bojo
Mudżahedin
Posty: 254
Lokalizacja: Łęczna->Przeklęta Kompania

Post autor: Bojo »

nieprawda :D my orki jesteśmy zbalansowaną armią, to tylko każda armia po nas ma w ciul ASF Hate Fear czy ITP i do tego oddziały uderzeniowe w corach :wink: my mamy jak powinno być :lol2:
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Armia zielonych ma jeden główny problem, który w dodatku nie do końca zgadza się z fluffem.
Zielonych powinno być mrowie, zgadza się? Cała historia Waaagh mówi o armiach przeważających liczebnie i zalewających przeciwnika szaloną powodzią.
A jak to wygląda w praktyce? Albo rzeczywiście wystawimy masę zielonych plew (gobosy, NG bez ulepszeń, zwykłe orkasy) które uciekają od byle pierdnięcia, albo pójdziemy w mocne jednostki (savage big uns ze spearami, orki big unsy, savage big uns na dziakach), ale wtedy... żegnaj hordo i przewago liczebna. Po prostu to co jest grywalne w O&G jest jednocześnie za drogie. I tyle...

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

czy ktos sie z zielonymi wybiera do Wejherowa na Dracon??...
Bo w sumie sa ciekawe ograniczenia i mamy jakieś szanse na godne miejsce w klasyfikacji ogólnej...
Bo tak sobie pomyslałem ze jak bedzie kilku graczy to sam odstawie Khemrii i pojade z znowu zielonymi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ODPOWIEDZ