1800 BP+Limited 8PD/DD

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Tychy

1800 BP+Limited 8PD/DD

Post autor: Alister »

Mojego kochanego Monster-Trucka ciag dalszy.
Tym razem zrezygnowalem z jednego z 3 stedziow na rzecz BSB na terce i morza skinkow.
Skink Priest @ 435 Pts
General (bo musi); Amulet of Itzl (bo general)
Magic Level 2; Plaque of Tepok (licze na urana(3)+portent(1) lub komete(4), ale jak nie, to rzuca 2czary kazdy z 2 kostek)
Engine of the Gods (co tu duzo gadac, wszystkie opcje w grze lacznie z szarza)
Skink Priest @ 420 Pts
Magic Level 2 (jak wyzej)
War Drum of Xahutec [30] (do przebiegania przez linie wroga (szczegolnie ofens/manewrowy) i ustawiania podwojnej szarzy z drugim stedziem)
(bonus w 12'' skinki maja 7Ld do zbierania (cohorty 8!))
Skink Chief @ 151 Pts
Battle Standard ( Gdy go potrzeba wyskakuje w poblizu walczacych stedziow (90% zdawalnosci brake!) lub cohort (brake na Ld4 z CBi BSB to ok 60% zdawalnosci!))
Spear; War banner (zawsze moze zaszarzowac gdzies zeby dorzucic +2CR)
Light Armour; Shield; Terradon (facet ma przezyc, laduje w lesie i sie czai)
Blowpipe (bo mi 8p. zostalo)
4 Terradon Riders @ 120 Pts (bombowce nurkujace - eskadra 1 (no i redirecty i ruch po zebraniu!))
4 Terradon Riders @ 120 Pts (bombowce nurkujace - eskadra 2)
10 Skink Cohort @ 64 Pts (lazi po 12'', redirectuje w wybranym kierunku, robi S&S, ma 5+sv w CC, wygrywa remisy, przyjmuje wypasnych herosow (wliczajac czempionow, dla skinka wszystko wypasne) na 1 model i zbiera sie na 80% (90% w okolicach 2. szamana)
Javelin; Shield; Musician; Brave
10 Skink Cohort @ 64 Pts (jeszcze raz)
Javelin; Shield; Musician; Brave
10 Skink Cohort @ 64 Pts (wiem, wnerwiam ludzi)
Javelin; Shield; Musician; Brave
10 Skink Skirmishers @ 70 Pts (lazi po 12'' w dowolnym kierunku, pluje 10/20 poisonow na ture w efektywnie 18'' redirectuje w najblizszy model (o ile zrobi flee)
Blowpipe
10 Skink Skirmishers @ 70 Pts (bardzo wnerwiam)
Blowpipe
10 Skink Skirmishers @ 70 Pts (przeciwnik dostaje furii :twisted: )
Blowpipe
6 Chameleon Skinks @ 72 Pts (lazi 12'' w dowolnym kierunku, zaczyna gdzies w srodku pola bitwy (albo nie :/. albo w jego deploymencie :D), pluje zawsze 12 poisonow, redirectuje na najblizszy model)
Blowpipe
Salamander Hunting Packs @ 80 Pts (lazo 12'' w dowolnym kierunku, wali z lezki na 2-10'', wywoluje feara, lubi zjadac fasty)Zastanawiam sie czy nie wziasc Razorki tutaj :roll:
Additional Skink Handler (mus wedlug mnie przy pojedynczej salce).
Instrukcja uzycia:

Deployment:
1,2 Terki, ale nie na 12'' przed nimi stana skinki
3,4,5 Skirmishe (bo je latwo repozycjonowac)
6,7,8 Cohorty (bo nadal nie ma nic na stole)
9 Salka (na latwiejszej flance)
10 BSB i Stedzie mam nadzieje, ze 10 wystawien starczy zebym dokladnie juz wiedzial gdzie co stoi

Defens Statyczny:
Wersja1: Skitrac stedzie (jak sie nie da wersja2) , ubic artylerie (terki, skirmishe, chamy), zredirectowac ew kontre (cohorty) usmazyc/przedreptac stedziami.
Wersja2: Skoncentrowac stedzie tak, zeby zminimalizowac ilosc jednoczesnych strzalow z artylerii, reszta jak wyzej.

Ofens: Ochraniac stedzie z combatu (cohorty, skirmishe, chamy, terki), wybic support (j.o.), smazyc burningiem, oslabionych przedreptac.

Armia manewrowa: powystrzelac lekkie jednostki, ciezkie przyjac na cohorty i uzmazyc/przedreptac stedziami.

Proste rozwiniecie armii do 2250
Oldblood na CO, Blade of Realities, L.A., EnchShield
5 Kawy z Huanchi i muzykiem (ew champion do przyjmowania challenge od championow w oddzialach z lordami na ktorych poluje BoR). :mrgreen:
Spada 1 Skirmish i blowpipe z bsb

Awatar użytkownika
Pingwin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 149
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pingwin »

Ja bym zmienił na bsb blowpipe na javelina :P ma 4 siły, a szansa na poisona na 2 strzałkach i tak niewielka. ;) ale rozpa wygląda nieźle - grałeś już na bsb na terradonie? Sprawdza się?

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

Szansa na poisona to 28% z tych 2 strzalek. Moze rzeczywiscie javelin bylby lepszy, ale nie sadze, zeby to mialo jakiekolwiek wieksze znaczenie.
Jeszcze tym nie gralem, bede testowal w najblizszym czasie.

ODPOWIEDZ