kilka pytań początkującego

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Re: kilka pytań początkującego

Post autor: Byro »

Sa!nt pisze:Czy Warhawki lub Pegazy Bretońskie (jeśli mają US 5+) gdy zaszarżują od boku negują bonusy za szeregi?
Nie, to jest nawet wyjaśnione w FAQ'u Bretki.
To jest Flying Cavalry i jest traktowany jakos skirmish.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

żaden skirmish nie zabiera bonusu za ranki

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

SexRocket pisze:Pytanie do bardziej zaawansowanych z rodzaju "te trudno wytlumaczalne" :P

Lord DE z black amuletem dostaje szarze od wampira z gem of blood. 3 rany zadane w lorda de z czego 2 to KB. 1 ward na KB wyszedl odbijam rane w wampira on uzywa gem of blood i co dalej? znow warduje sie na 4 i jesli sukces to dobijam ta rane w niego? jesli tak to czy nadal jest to KB czy juz tylko 1 wound? jesli jeden to czy jesli wywarduje nastepnego KB to wampir dostaje 1 rane czy KB? a moze ward mi nie przysluguje?
IMO nie można odbić GoB rany, którą odbiłeś amuletem.
Miałem podobną sytuację ostatnio i anglicy stwierdzili, że to coś jak sytuacja z przerzutem - czyli nie możesz przerzucić przerzutu.
Tutaj niby to pierwsza rana dla wampira, jednak jest to rana odbita i GoB nie działa (IMO).
Gdyby jednak można było tą ranę odbić, to wydaje mi się, że BA nie zadziała gdyż jak dobrze pamiętam (podręcznika do VC obecnie nie mam pod ręką), na odbitą ranę przez GoB nie działa żaden save czy ward save - chyba, że podobny zapisek jest przy BA ;).
No i odbita rana to zwykły wound a nie KB ;)
Jeżeli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi.
Obrazek

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

tak jest podobny zapisek przy black amulecie :mrgreen:
ObrazekObrazek

Czapa
Warzywo
Posty: 13

Post autor: Czapa »

Witam!
Znalazłem pewien zablokowany wątek w którym jeden ze specjalistów ("Shino") napisał o Steam Tanku:
"2. Punkty- Zadnie połowy ran czołgowi liczy się jak zniszczenie połowy oddziału.
5. Czołg jest maszyną, dlatego wystawiamy go równolegle z innymi maszynami."
Jeśli czołg jest maszyną to nie można za niego liczyć połowy punktów zwycięstwa - jest to wyraźnie napisane w Erracie i podstawce.
Jak Wy gracie? Czy naliczacie połowę punktów? Jeśli tak to na jakiej podstawie?
Jeszcze jedna nieścisłość:
"1. Podstawka - obowiązująca to 80x120mm"
Wedle GW to 100mmx50mm (Źródło: errata)
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 619
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

Bo to stary watek.

Czapa
Warzywo
Posty: 13

Post autor: Czapa »

Zastanawia mnie fakt opisywania w opisach czarów: "może rzucić czar nawet jeśli nie widzi celu" lub "czarodziej musi widzieć cel". W momencie kiedy jest to opisane - to nie ma wątpliwości - albo musi widzieć, albo nie :) Ale co się dzieje w przypadku gdy nie ma żadnych informacji odnośnie tego czy musi widzieć czy nie? Czy istnieje "opcja domyślna"? Proszę o opinię (najlepiej ze źródłem:)).
Dziękuję!

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

domyslnie nie musi widziec celu.

dla magic missli domyslnie musisz widziec cel

Czapa
Warzywo
Posty: 13

Post autor: Czapa »

Ok dzięki,
Czyli info "czarodziej nie musi widzieć celu" w opisie czaru traktujmy jako nadmiar tuszu w drukarni GW :)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie sugeruj sie tamtymi tematami xD

one powstawaly dluugo przed pozniejszymy erratami gw itd.
uscislenia z tego co pamietam zmieniaja niektore faqi gw (jeden albo dwa) i przejzyj je (adres znajduje sie w waznych linkach)

Czapa
Warzywo
Posty: 13

Post autor: Czapa »

Witam,
Mam pytanie odnośnie pewnych nieścisłości odnośnie ruchu.
Wyobraźmy sobie oddział o długości 4 cali i M=4. Oddział ten wszedł na trudny teren o długości 6 cali. Pytanie następujące: Czy oddział będzie się poruszał przez trudny teren przez 3 czy 5 tur? Lub inaczej zadane pytanie: czy oddział jest traktowany jakby się znajdował na trudnym terenie jeśli jakikolwiek jego model znajduje się na trudnym terenie?
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

wystarczy, ze kawalek modelu jest w trudnym terenie by miec obciety ruch

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

mam pytanie odnośnie wzajemnych zależności pomiędzy przedmiotami Spiteful shield(1 na trafienie to hit z S5), Collar of zorga(Monsters nad mounts hit bearer on 6s) i czarem gork'll fix it(zamienia 6 na 1 dla całego odziału).

Czy więc prawdą jest, że:
- Monster na którego rzucono gork'll fix it nigdy nie trafi posiadacza collaru.
- Jeśli ma on(posiadacz collaru) spiteful shield to za każdą 6 i 1 monster(pod wpływem czaru oczywiście) dostaje hita z S5.

Zakładam, że tak ale wolę aby mądrzejsi ode mnie to zweryfikowali.
Mam nadzieje, że odpisze mi ktoś kompetentny.

EDIT: Następne pytanie: Czy szarżując w hydrę mounted bohaterem musze się dostawić tak, żeby stykać się z poganiaczem? Do kogo maksymalizuje szarżę?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

1)tak

2) sytuacja wyglada tak, ze szarzujesz tak zeby zmaksymalizowac jednostki walczace z hydra (szarzujesz TYLKO na monstera).

nastepnie poganiacze odstawiaja sie jak skirmish tak zeby zmaksymalizowac dalej modele walczace :)

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

Wątpliwość znów zagościła w mojej głowie(głowa do wymiany :wink: ), otóż czy w następującej sytuacji oddział Delta może zaszarżować oddział Alfa?

Obrazek


Niby go widzi, niby ma zasięg ale z drugiej strony nie może deklarować szarży na flankę bo nie jest na flance oddziału Alfa, a frontu również nie może szarżować bo jest tam przeszkoda. I co by było jakby front oddziału Alfa był zwrócony w lewo?

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Aby szarża była udana należy móc dotknąć frontem swojego oddziału odpowiednią stronę oddziału wroga, w Twoim przykładzie przodu. I teraz jeśli przeszkoda ten przód zasłania to szarżować nie możesz jeśli chociaż odrobinę oddział wrogi zza niej wystaje to możesz. Jest kwestia dostawiania do samego cornera, ale tu nawet w ramach LS były różnice, więc ciężko jest udzielić stu procentowej odpowiedzi. Dla mnie w Twoim przypadku szarżować nie można.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

niebieski odział stoji na styk z przeszkodą. Odział zielony jest w tylniej strefie, ma mozliwosc dojechania na róg i tak się dostawi. 1 na 1 po rogu

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

Dostawianie się się do odpowiedniej strefy itp było w temacie
"Gdy nie miesci sie szarzujacy to..."
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=3&t=14910


O ile dobrze pamiętam to część miała wątpliwości czy róg to część strefy

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

a co jesli mam taka sytuację: psy szarżują na oddzial elfów stojących 10 cali troche na prawo od nich, a za psami stoi oddzial rycerzy chaosu, który widzi inny oddzial elfów będący 5 cali troche na lewo od psów, ale nie mogący wszarżować bo psy zagradzają droge, no i pytanie jest czy tymi knightami rzeczywiście nie mogę wszarżowac??, czy też te ruchy odbywają się jednoczesnie, dzięki czemu po szarży psów droga dla rycerzy staje się automatycznie wolna

jeszcze dwie rzeczy:
1)tereny można wystawaic 12 cali od srodka stołu czy od srodkowej linii stołu?

2) czy jesli lanca w któryej jest 7 errantów, jedna czarodziejka i jeden paladyn dostał 8 hitów z łuku to wonda dostaje kazdy z errantów plus losowo którys z charakterów, czy wszystkie strzaly lecą w errantów??

Awatar użytkownika
conejito
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: conejito »

Witam!!!

mam pytanko odnosnie line of sight. jezeli postawie kawę za piechota lub psami, to, czy owi kawalerzysci beda widoczni (stojac za piechota albo psami) dla kogos kto bedzie chcial do nich strzelac, nie stojac na wzgorzu???inaczej, czy piechota lub psy blokuja line of sight kawalerii jak i tych, ktorzy biora na cel kawalerie??? jesli kawaleria stoi za kawalerią, badz za inna jednostka ukrywa sie large target nie ma problemu...ot taki problem nowicjusza ;):P

Zablokowany