Wielka Inkwizycja Master 4-5.04.2009

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Re: Wielka Inkwizycja Master 4-5.04.2009

Post autor: Cauliflower »

Moja relacja:
Pojechaliśmy z Lorem Demony + HE (keeper z syreną, bsb z -2 do casta, kloc horrorów, pieski, flamy, śmiecie i arcymag z BoH, battle banner, kloc PG, 2x DP, 4 bolce, śmiecie)

Bitwa pierwsza z kolegami ze Śląska (Hanem Solo i drugim Jedi :wink: ) Demony i WE
Sam nie wiem, czemu przegraliśmy tę bitwę, bo taktyczne założenia i pułapki były dobre. Bloodzia zatłukliśmy połączeniem syreny i battle bannera, a potem wychodziły jakieś chore akcje typu nasze psy + fiend w ich psy i to my się sypiemy, keeper i DP od boku w plagusów i keeper trafił raz i nie zranił, za to dostał z poisona. Do tego przeciwnicy mieli iście gwiezdne rzuty na wardy i skończyło się 3:17 :roll:

Bitwa druga: wkurzeni na maksa takim początkiem turnieju polecieliśmy gdzieś hen mając nadzieję, że teraz się odbijemy. Z dwojga złego lepiej dostać w pierwszej niż w ostatniej bitwie. Okazało się jednak, że przeciwnicy sobie poszlii Darek, żeby nie dawać na WI walkowerów przydzielił nam Rafixa 8) który szybko rozpisał i wyjął demony + empire. W tej bitwie na szczęście los się odwrócił i tym razem to my mieliśmy farta. Bolt of chnge rzucony na 4x6 sprowadził jeden ze steam tanków do 2HP, a reszta naszej armii zaczęła stopniowe rozstrzeliwanie i magowanie w armię Rafixa. metal uporał się z kawą, bolce stopniowo niszczyły drugiego steam tanka i genralnie wyglądało wszystko ładnie. Najbardziej dał się nam we znaki bloodthrister z siłą 10 tóry zabił keepera, DP i flamery. Koniec końców wyszło 14:6

Trzecia bitwa: Śmiechu i koega zastępujący Yubiego. VC + Orkasy. Hmm, w tej bitwie wiele nadzwyczajnego się nie działo. Jedna flanka to pojedynek śmiecie na śmiecie wygrany przez nasze śmiecie :mrgreen: Na drugiej zaś szachowaliśmy kloc blood knigtów z wardem na 4+ i regenką stopniowo go ostrzeliwując. Smok i wywerna baly się keepera z syreną. Smok pół bitwy stał za domkiem (głupota, beast cowers, glupota). społowionych Bloodów wciągnęliśmy syreną w keepera licząc na overrun DP z battle bannerem walczących z wywerną na bok. DP rzucili 4 na gonienie i nie dobiegli, ale keeper ustał jeszcze turę. Wywerna i smok który zdążył się wychylić zostały wymagowane. Reszty armii już nie było w tym czasie na stole. Wszystkie ćwiartki, 6 sztandarów, 2 generałow przy stracie 1,5 oddziału piesków i bolca dało nam mega maskę z ok 5200 przewagi. 20:0 i wróciliśmy do gry

Czwarta bitwa: piaty stół i marek golan oraz michał kubacki. Dwarfy + Demony. Bardzo sympatyczna bitwa. Jak już Marek wspomniał udało nam się na początku zaskoczyć przeciwnika i zyskać tym samym sporą przewagę. Przy odrobinie fartu wiecej byłoby po bitwie, bowiem DP po zniszczeniu flamerów, piesków i kuszników wpadli w bok horrorów z bsb i został 1 horror i bsb. Nie byłoby źle, gdyby nie rzucenie przez michała IF na obszarówkę, a następnie 7 hitów z siłą 7 i z DP został 1 i bsb, po czym dostali szarżę piesków. BSB zginął, ale wszystko uratowały male horrory wbijając się pieskom na bok.
Reszta bitwy to raczej samo strzelanie i magia zarówno nasze jak i przeciwników. Pod koniec keeper wbił się w bok drugich horrorów z heraldem i dostał szarżę wrony, która go zabiła. Ładnym posunięciem w ostatniej turze udało nam się jeszcze wytluc te horrory naszymi PG i overrunować w heralda. Ostateczny wynik to 12:8

Łącznie 49 z bitew, 24 hobby i 6 lokata na koniec :)
Czyli nie jest źle, ale niedosyt po pierwszej bitwie pozostał :|
Turniej uważam za bardzo udany, dodatkowym plusem jest barek, którego w zeszlym roku nie było.
Dzięki organizatorom i przeciwnikom za bitwy. Oraz specjalne podziękowania dla Rafixa za użyczenie jednego horrora :P i Kielona za darowanie mi swojego szczęśliwego familiara :wink:
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3350
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Cauliflower pisze:
Trzecia bitwa: Śmiechu i koega zastępujący Yubiego. VC + Orkasy. Hmm, w tej bitwie wiele nadzwyczajnego się nie działo. Jedna flanka to pojedynek śmiecie na śmiecie wygrany przez nasze śmiecie :mrgreen: Na drugiej zaś szachowaliśmy kloc blood knigtów z wardem na 4+ i regenką stopniowo go ostrzeliwując. Smok i wywerna baly się keepera z syreną. Smok pół bitwy stał za domkiem (głupota, beast cowers, glupota). społowionych Bloodów wciągnęliśmy syreną w keepera licząc na overrun DP z battle bannerem walczących z wywerną na bok. DP rzucili 4 na gonienie i nie dobiegli, ale keeper ustał jeszcze turę. Wywerna i smok który zdążył się wychylić zostały wymagowane. Reszty armii już nie było w tym czasie na stole. Wszystkie ćwiartki, 6 sztandarów, 2 generałow przy stracie 1,5 oddziału piesków i bolca dało nam mega maskę z ok 5200 przewagi. 20:0 i wróciliśmy do gry
Losy tej bitwy miał zmienić Varghulf szarżujący w klocek z BoH, ale niestety zabrakło jakieś 2-3mm.
Jeszcze miałem nadzieje na IF na smoku w Twojego GD, ale nie wyszło.
Reszta to niestety jak już wspomniałeś było kwestią czasu.

Ogólnie dzięki za gre.

A teraz moja relacja:
Pierwsza bitwa - opisane wyżęj przez Supła :)

Druga - Klimatyczne DE Jankiela.
Bitwa szła po naszej myśli do 2 tury: Klocek Cold One z bsb ucieka za stół z powodu goblińskiej piszczałki.
W 3 turze moje Bloodki zaszarżowały klocek Gwardi z ASF i Lordem w srodku i sie obsrali, bo zucił z kociołka na nich KB i w pierwszej turze pocioł mi 3-4 - w kolejnej tak samo :(
Dopiero w 5 turze zaczelismy odrabiac straty moim smokiem i Gigantem z 1W :p

Jedno co mi sie najbardzoej podobało, a co spowodowało że wygraliśmy tą bitwe 16:4 to to że DE miały tylko 2 DD i co ture żucałem Vampirzą "5" która pierw skakała po blisko 25 regimentach Janka i co ture miałem srednio 3-4 bazy duchów :D
To nas uratowało!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Trzecia bitwa: opisana przez Calafiora :P

Czwarta bitwa:
Krucionogi na 4444 prowadzone przez - nie pamietam kolegi z imienia :(
Wkazdym badz razie Krasnale obstawily sie na gorce i zanim dolecialem smokiem, Vivka, gigantem i Blodziami to bylo po grze :(
Kowadlo dalo mi popalić - pierw spowolnienie na smoka, pozniej na Blodziow, wmiedzy czasie ala syrenka na Vivke i wsumie jedno wilekie gowno (jak Lord BO na vivce mogl sie odbic majac mieczyk (+1A i S za Herosa w 12 Calach - bylo ich 3) od klocka krasnali z Lordem ktory nie dosc ze zdał 3 WS na 4+ to i jescze wczesniej 2 SV na 5+ z przezutem <wnerw> - Pozneij to samo zrobil Smok - obsrał sie :(, a pzoneij Bloodki zaszarzowane przez ten sam klocke z Lordem wystał dokonca.
Wynik 17:3 dla Brodaczy.

Generalnie WI zawsze były spoko i dalej tak zostaje w moim mniemaniu.
Barek, test wiedzy, Hobby (poraz pierwszy dostalem tak wysokie pkt z malowania (10/13) :D:D:D:D ) organizacja i towarzystwo - Super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podziekowania dla znajomych z Lublina i Wawy za rady na przyszlość (Karabin, Młody, Bober, Supeł, Kielon) odnosnie sklepywania armii i za spoko chwile na ławce przed szkołą :D

Pozdro.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Mozna wyniki zobaczyc? Nie zostalem po turnieju i szczerze mowiac nawet nie jestem pewien na jakim miejscu skonczylismy.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

zapomniałem o podziękowaniach !!

1. Dzieki dla Fischa za piątkową bibe i nocleg !
2. Dzieki dla Crusa za podwózke po turnieju na Centralny !
3. Dzieki dla Kacpra za zasponsorowanie dwóch krat browarów na ognisko przy Wielkim Draconie ! (co prawda Kacper zakładow nie pamięta, ale jest wielu swiadkow :mrgreen: )
4. Dzieki dla Inkwizytorów za naprawdę udany turniej !

pzdr !!

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Imię i Nazwisko Armia Bilans male Bitwy suma Test Hobby Total
1 Piotr Holanowski Bartosz Białowąs VC Chaos 10806 65 8 21 94
2 Łukasz Łuczyński Karol Pietrowicz Skaveny Demony 8601 60 6 21 87
3 Tomek Szwedow Maciek Dziopak Tomb Demony 9065 60 6 15 81
4 Robert Mrozek Michał Szczapaniak DE HE 5266 53 8 14 75
5 Tomek Hądzlik i Oskar Górka Demony HE 4935 52 6 17 75
6 Piotr Kurkowski Marcin Szlasa-Rokicki HE Demony 4567 49 4 20 73
7 Kacper Bucki Piotr Dębkowski Breta DE 3033 48 6 19 73
8 Zbyszek Łobocki Bartek Trętowski DE Dwarf 944 42 6 25 73
9 Adam Lewański Mariusz Kiliszek VC Orki 3841 49 5 16 70
10 Maciek Świątkiewicz Krzysztof Fischer Dwarf Bretonia 3100 48 4 18 70
11 Piotr Szmajewski Kamil Jandy WE VC 2972 47 6 16 69
12 Marek Golan Michał Kubacki Demony Dwarf 2575 45 4 19 68
13 Tomek Tutaj Marcin Zakrzewski WE Tomb 4325 50 5 12 67
14 Michał Rusinek Stanisław Scheiner Chaos Lizardman 2552 46 8 11 65
15 Marcin Lipiński Paweł Gąsiewski Empire VC 2920 46 3 11 60
16 Przemek Rozalski Konrad Jabłoński Demony Tomb -1157 38 4 16 58
17 Maciek Łepkowski Krzysztof Kołtan Empire VC -1773 36 8 14 58
18 Cyryl Wojewódzki Bartek Lewandowski Dwarfy DE -1641 37 5 15 57
19 Michał Wieczorek Damian Racki Empire WE 1625 45 2 9 56
20 Piotr Grzybowski Patryk Maciąga Demony HE -338 40 4 11 55
21 Piotr Nowak HE -3742 32 4 19 55
22 Łukasz Dudzic Marek Kiełbasa WE Demony -1171 36 4 14 54
23 Łukasz Bober Jacek Suplewski Demony Skaveny -1490 36 4 14 54
24 Krzysztof Derejski Piotr Kowalczyk VC Skaven -1154 37 1 13 51
25 Krystian Krych DE -5972 26 4 21 51
26 Aleksander Kurpski Arkadiusz Łysiak Empire Bretonia -1139 37 5 8 50
27 Jan Leszczyński Konrad Dmowski VC HE -4576 28 6 14 48
28 Jakub Maciążek HE -5262 28 4 13 45
29 Maciek Parol Piotr Kęska Chaos Demony -1223 28 4 11 43
30 Adam Bociek Dwarf -4174 30 3 8 41
31 Łukasz Śmiechowski Marek Zasłona VC Orki -10157 19 3 16 38
32 Jan Jaworski Empire Dwarf -5690 17 4 15 36
33 Marek Sobiesiak Dwarf -2632 13 3 brak 16
34 Agnieszka Jankowska Kuba Jankowski DE -6536 4 6 brak 10
35 Tomek Domagalski Paweł Szeremeta Demony Empire -4949 9 brak brak 9
36 Kerim Szakiński DE Tomb -6362 5 brak brak 5

Średnia z testu 5 na 10 możliwych.

Średnia z oceny hobbystyczniej to 15 na 26 możliwych.

Jak ktoś chce szczegłowe wyniki w excelu to prosze pisać mailem na priv. to wyślę.
Ostatnio zmieniony 8 kwie 2009, o 12:19 przez Dalmar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

Przekażcie Bartkowi Białowąsowi, że mam jakieś jego pudełko, niech się odezwie na PW. pzdr

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Michał Szlasa-Rokicki
Marcin, Marcin, nie michał....
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Bardzo fajnie mieć 6 wynik z bitew i zająć w konkursie malarskim o nazwie WI 13 miejsce.
Tym niemniej dzięki za turniej.
Specjalnie dzięki za turniej dla Tutaja, Jasia, Karabina, Shina, Rafixa i Kubiego (ostatniej 3 za figurki).
Obrazek

Awatar użytkownika
Jerzyn
Zły Dotyk
Posty: 1072
Lokalizacja: Barcelona, Moria Śmoria
Kontakt:

Post autor: Jerzyn »

ale oszukujesz! 6ty wynik :P jak bym wiedzial, ze tak bedziesz, to dal bym ci jeszcze z 5 karniakow :twisted: [-X
RaptorJesus jest fajny, ale trochę za duży.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

LOL - wystarczylo z Assurem i dziopem 9 punktow i mielibysmy 3 miejsce. Niezle z nas lapsy.

Awatar użytkownika
krecik_77
Mudżahedin
Posty: 234

Post autor: krecik_77 »

Kalesoner pisze:Bardzo fajnie mieć 6 wynik z bitew i zająć w konkursie malarskim o nazwie WI 13 miejsce.
Bo to jest tak, że jak masz armię popacianą w 3 kolory, to możesz ZAGRAĆ na masterze, a jak Ci profesjonalne studio ( albo jakiś freelancer z giftem w łapie ) pomaluje armię to możesz WYGRAĆ - proste :twisted:

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

ja tam nie nażekam gdybym grał moją rozpą to byśmy mieli więcej pkt ale może była by gorsza ale chyba najwięcej to straciły tk kalesonera bo to nawet nie była jego armia

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

nie trzeba mieć jakiegoś strasznego skilla i gury mamony aby mieć ładną i zadbaną armie,
po prostu trzeba się przyłożyć a nie rozlać farbę i mieć nadzieje że oceniający wpadnie w zachwyt albo motywować że taki flaff do armii se wymyśliłeś

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

pkt z "malowania" mozna było wyciągnąć za treje by GW oraz WYSIWIG i jako takie pomalowanie. A jakość malowania była słabiej oceniana niż wyżej wymienione rzeczy

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Dobra, to naprawdę mało ważne.

Graliśmy dobrze z Tomkiem prawie wszystkie bitwy i to się liczy. :twisted:
Obrazek

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

zawsze powtarzam ze malowanie to sztuka ktorej kazdy moze sie nauczyc... trzeba tylko chciec i przysiasc najlepszym dowodem na to byl kiedys topic na galerii figurek "moja pierwsza figurka" albo jakos tak
I nie gadajcie ze ja nie mam czasu czy cos takiego bo czasu kazdy ma malo jednak ciektorzy potrafia go wyluskac na tyle zeby cos zmalowac ;]
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Dalmar pisze:Zaginął klucz do prysznicy który był ok. 20:00 w drzwiach od samych prysznicy - jeśli go ktoś przypadkiem zabrał to niech mi da znać na priv bo musimy się z niego rozliczyć.
Ponowiam apel - jeśli ktoś znajdzie go w siebie nich da znać.

Przypominam że ze "znalezisk" zabrałem rulebooka w twardej okładce oraz codex do demonów - były na parapecie w pokoju sędziowskim. Jeśli ktoś się do tego przyznaję to proszę o info na priv.

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

rulbook holana jest a demony handełka, ale chętnie przygarnę obie rzeczy :D :D :D

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Handełek ma moze moje szare sluchawki od telefonu? :wink:
podpis nieregulaminowy - administracja

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

jakieś fotki?

ODPOWIEDZ