Rozpiski elfów

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpiski elfów

Post autor: Master of reality »

Elgrond pisze:A może zamiast RBT dać działo
A jest dozwolone? Najczęściej jest zakazane no ale jeśli można to możesz spróbować

Nigdy nie bylem przekonany do WL w 7 wole SM
DP powinni mieć ellyriona IMO to najlepszy zestaw
no i ja lubie wcisnąć talizman of loec na championa SM albo WL

A tak to wygląda spoko

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

wiadomo DP zawsze mają Elyriona. Działą są dozwolone :P . Choć sie jeszcze zastanawiam zaby zrobić tak by mieć na jednym magu 5-7 kostek magi z 3 czarami i 2 DS . I będzie mocna magia mocne strzelanie + walka/ Przypomina ze max 6 PD.

1 Mage @ 185 Pts
Magic Level 2
Silver Wand [10]
Dispel Scroll [20]
Dispel Scroll [20]

1 * Noble @ 186 Pts
Lance; Dragon Armour; Battle Standard
Reaver Bow [40]
Enchanted Shield [10]


10 Archers @ 110 Pts

5 Dragon Princes @ 185 Pts
Barding; Lance; Dragon Armour; Shield; Standard
Banner of Ellyrion [15]

5 Elf Steed @ [0] Pts

10 White Lions @ 214 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt; Standard
Lion Standard [25]

1 Guardian @ [12] Pts

7 Swordmasters @ 194 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Standard
Banner of Sorcery [50]

1 Bladelord @ [12] Pts

1 Repeater Bolt Thrower @ 100 Pts



1 Repeater Bolt Thrower @ 100 Pts


5 White Lions @ 75 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt

Casting Pool: 4+d3 :twisted:

Dispel Pool: 3


Dobra to jest to jest też opcja ze wywalam ta 5 WL(albo SM) Daje Elyrianów i zamst jednego WL daje Guardianowi magiczne ataki . I co wymaksowane ? I tak chyba zrobię
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

a co będzie robiła ta 8 SM za 200 pkt z armiami mającymi strzelców?
Obrazek

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

chowała się :D . Ale powiem Ci tak , że to będzie któraś już z rzędu bitwa i turniej na którym wystawiam 8-9 SM i jakoś nikt w nich specjalnie nie strzela. Przeciwnik zwykle ma inne kłopoty np Trochę dragonów na plecach :D. Jakoś ludzie nie zwracają szczególne uwagi na moich SM. Prędzej oni zginą w walce a od przyjmowania ostrzału są WL nie wiem dlaczego ale jakoś tak jest. trochę większy problem jest z Dworfami ale z nimi to zawsze jest problem :wink: .
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

z dwarfami jedyny problem jest na patelni, ja jakos nigdy z nimi problemu nie mialem. Najpierw oczywisci strzela sie bolcami, archerami i magią po ich bolcach/armatach/katapkach, potem po jakis maszynkach ktore zostały, a atedy w 4 turze wpadamy DP/smokiem w wszystko co nie ma w sobie lorda =) ewentualnie staramy sie wpasc w kowadelko, bo smoczus kowadelko pieknie zjada.

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Witajcie :) to mój pierwszy post ;) HE gram już prawie rok, ze zmiennym szczęściem ;)
Wrzucam swoją rozpiskę (używam polskich nazw ;])

Bohaterowie:
- Szlachcic, Ostrze z Podmorskiego złota, ciężka zboja, tarcza, rumak w kropieżu. 147 punktow
- Mag, 2 poziom, Srebrna różczka 145 punktów

Podstawowe:
10 Łuczników z Jastrzębiookim 120 punktów
16 Włóczników (pełna grupa dowodzenia) 169 punktów

Specjale:
10 Mistrzów Miecza (pełna grupa dowodzenia) 180 punktów
9 Srebrnych Hełmów (pełna grupa dowodzenia) + Szlachcic w oddziale 247 punktów
5 Wojowników Cienia z Kroczącym Sród Cienia 92 punktów

Rzadkie:
Balista 100 punktów


suma równe 1200 punktów :)

Armia radzi sobie :)

Wczoraj zakupiłem Orła :) Posiadam również konnego Czarodzieja. Większych wzmocnień jak narazie nie planuje, z kompanami grywamy max do 1300 punktów.

Jestem początkujący i otwarty na porady.
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Widzę że napisałem wcześniej posta w złym temacie, mam nadzieję że obejdzie się bez kar od moda ;)


Bohaterowie:
- Szlachcic, Ostrze z Podmorskiego złota, ciężka zboja, tarcza, rumak w kropieżu. 147 punktow
- Mag, 2 poziom, Srebrna różczka 145 punktów

Podstawowe:
10 Łuczników z Jastrzębiookim 120 punktów
16 Włóczników (pełna grupa dowodzenia) 169 punktów

Specjale:
10 Mistrzów Miecza (pełna grupa dowodzenia) 180 punktów
9 Srebrnych Hełmów (pełna grupa dowodzenia) + Szlachcic w oddziale 247 punktów
5 Wojowników Cienia z Kroczącym Sród Cienia 92 punktów

Rzadkie:
Balista 100 punktów


suma równe 1200 punktów

Armia radzi sobie

Wczoraj zakupiłem Orła Posiadam również konnego Czarodzieja. Większych wzmocnień jak narazie nie planuje, z kompanami grywamy max do 1300 punktów.

Jestem początkujący i otwarty na porady.
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Darkem
Wałkarz
Posty: 67

Post autor: Darkem »

W takim razie: Witamy :D

Chociaż ja również należę do osób początkującychy, postaram się Ci coś doradzić.
Zrezygnowałbym z regimentu włóczników i zostawił tylko łuczników i chyba zrezygnowałbym z jastrzębiookiego.Tak jak kiedyś mi napisano: "nie wsadzaj wszedzie cg na siłę), więc jeżeli nie bierzesz danym oddziałem sztandaru to nie opłaca się brać chorążego, czempion (przynajmniej w moim przypadku) często się przydaje.
Zapełnił 2 slot rare, może być 2 balista, albo orzełek, którego bardzo polecam (świetnie przeszkadza przeciwnikowi).
Pomyśl nad Białymi Lwami (mozesz uzywac figurek włóczników) (10-14 z chorążym).
Radziłbym również zabrać jakiś sztandar, nalepiej: Sztuki Magicznej (czy jakoś tak).

Bardziej konkretnych uwag powinni udzielić Ci "starsi" użytkownicy.
Powodzenia :)

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

wywal jastrzebiookiego (lol), kroczacego wsrod cieni (lol) i sztandar z SM i dopakuj maga jakimis bajerkami

pozatym calkiem plewne :P

a teraz na powazne...

HE piechote najefektywniej sie sprawdze w liczbach 7 i wielokrotnosci (chodzi o to zeby w pierwszym szeregu bylo 7 sztuk)

nieoplaca sie wystawiac championow w kazdym odziale... strata punktow.
SM jesli nie dajesz magicznej szmaty to sztandar jest zbedny oni dobrze sobie nabijaja cr
16 spearelfow?? rozumiem ze tylu masz, ale ich najlepiej wystawic w wersji eco (10) albo caly klocek (21fcg)
Na male punkty warto inwestowac w magie w HE
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Dziś grałem z kumpami (Imperium i Mroczne Elfy) na 1200 punktów, z Imperium na rozpisce którą podałem wyżej, (Imperium pokonane :)) i ze zmianami w drugiej bitwie:
2 czarodzieji
brak Łuczników, i Włóczników, a zamiast nich 10 Strażników Morskich.

Wynik: niewielkie zwyciestwo Mrocznych.

Zastanawiam się nad taką zmianą na stałe, do tego dojdzie Orzeł (gdy tylko przyjdzie pocztą :D)

Czekam na sugestie :)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Widać że wcisłes to co masz a nie to czym sie gra.

Przerówb jak najszybciej SH na DP kup WL w corach licza się tylko Łucznicy. Na mniej niż 2k lepsze sa 2 bolty ;)

Jak nie masz kasy to proxuj nikt nie bedize miał ci tego za złe a przynajmniej sprawdzisz co lepsze.

Zrezygnowałbym z Shadow Wariourów bo to plew

Zdecyduj sie czy chesz czarowac czy walczyć.
Zalecałbym BSB na poczatek może z Battle Bannerem i 5 Dragonów z Elyrion banner przy dupie. Napewno na poczatk ci się sprawdza potem bedziesz mógł kombinowac inaczej. Ale to oddział z powerem jak mało który w tej grze jednak stanowi on wyjatek a nie całość, choć myśłe że na poczatek bedize to dobra opcja. Potem bedziesz się mógł bawić zastepem piechoty pod sztandarem ;)

jak SM to koniecznie 14 tak żebyś miał 7 w szeregu (ja daje czasem nawet 8)

Lothren Sea Guards to plew niesłychany ;) u HE ważne jest by jak najmniej zapłacić w corach :) (a 10 archerów to najlepsza opcja)

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

No cóż już najważniejsze zmiany zostały już powiedziane to ja dorzucę tylko że na magu przydaje się ring of fury i że noblowi to bym dal helm of fortune i dal lance i możesz jeszcze jakiś item wstawić. Niestety nasze bronie magiczne nie przydają się za bardzo :(
Jednak na male punkty fajnie się gra na magii więc mógłbyś zagrać bez nobla a wźiąść drugiego maga. z banner of sorcery ciężko będzie odeprzeć twoją magie :)

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

We wczorajszym turniej w trzeciej bitwie naszła mnie myśl. A Mianowice grałem przciwko małem potworkowi lizaków z 2 eginami plus dodatki( bitwa zakończyła sie totalną porażką nić nie szło i rzuty były nie takie) , tak sobie pomyślałem że dobrym patentem były noble z ta star lancą. Wbija sie on w takiego stadzie i ma sporą szanse aby go ubić,Lepszym rozwiązanie jest oczywistsze ściągnięcie pista. . Wiadomo siła 7 bez seva możemy poważnie zagrozić. Co myślicie bo jakoś nie mogłem znaleźć rozwiązania jak wszystko zawiodło( mowa o bolcach i uciekającej piechocie).

Koleś by miał 18" szarzy seva na 2+ z ESh oraz tą łaśnie star lance. Sprawidzć się on tez może na rycerzy chaosu oraz trremena.

kendzi
Warzywo
Posty: 15

Post autor: kendzi »

Ale chyba nie chcesz by biegał sobie solo? :shock: Jeżeli w oddziale to już brzmi lepiej. Podstawą wszystkiego w grze z lizakami jest zabicie priesta, a challenga nie może odmówić :wink:

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Ice-T pisze: Przerówb jak najszybciej SH na DP kup WL w corach licza się tylko Łucznicy. Na mniej niż 2k lepsze sa 2 bolty ;)
Będzie Balista i Orzeł. :)
Ice-T pisze:Jak nie masz kasy to proxuj nikt nie bedize miał ci tego za złe a przynajmniej sprawdzisz co lepsze.
Proxowanie to nie granie. :)
Ice-T pisze:Zrezygnowałbym z Shadow Wariourów bo to plew
Nie uważam tak ;) Jednosta sobie radzi, w bitwie z Imperium wykończyli Możdzież i oddział 10 kuszników.
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

chciałes rad starego PG, a zrobisz jak uważasz... poczym pewnie i tak zmienisz zdanie ale próbuj

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Ice-T pisze:chciałes rad starego PG, a zrobisz jak uważasz... poczym pewnie i tak zmienisz zdanie ale próbuj

Będę testował :)

a o wynikach dam znać napewno :)

Dojrzewam do wystawienia z Corów tylko Łuczników :)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Sevi pisze:
Ice-T pisze: Przerówb jak najszybciej SH na DP kup WL w corach licza się tylko Łucznicy. Na mniej niż 2k lepsze sa 2 bolty ;)
Będzie Balista i Orzeł. :)

jak dla mnie to jest obecnie najlepszy wybór na mniejsze punkty, orzel jest niezwykle przydatny, jednak ja gram dość naporowo, zaś w mocnym defensie magicznym, dwa bolce są bardzo przydatne.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
RinoWar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 185

Post autor: RinoWar »

Kosa uważasz że przerabiając 8 SH na DP to dobry pomysł? bo nie mam zamiaru mieć kawalerii powyżej 10... nie ma miejsca dla SH raczej... chcę oprzeć swą potęgę na Starku oraz Piechocie...
Forza Milan !!!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

pomysl jak pomysl, konwersja jak konwersja, ja tam wole na DP mieć metalowe figurki, no ale problemy z kasą to rzecz oczywista, nie widze w tym nic zlego, chociaż jak dla mnie SH to dobra jednostka, warto mieć w swej armi 10 (znaczy po prostu mieć, czasem się ich wystawia)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Zablokowany