Kila pytan poczatkujacego :P

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kila pytan poczatkujacego :P

Post autor: ksch »

No właśnie jego miałem na myśli pisząc o niektórych :mrgreen:
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

ja używam leadbelczerów - na BP są naprawdę nieźli - jedną salwą mogą ściągnąć naprawdę sporo

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

ja kiedys sie pokusilem o volandow ale szybko zrezygnowalem jak chcialez zeby wytrzymali strzelanie to uciekali i sa za wolni zeby se zaszarzowac od boku a jak juz walczycli i sie nie przebijali a potem stali czyli jednak wole miec wildow i ich screnowac dryadami mamy lepszy efekt

Gremlin
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Mi sie Leadbloczki nie sprawdzaja, wybuchaja i uciekaja. armatka jest fajna:P
xYz

@Cichy
Mudżahedin
Posty: 289

Post autor: @Cichy »

Może i fajna, ale mało klimatyczna. :roll:

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Podobnie, jak większość naszych przepakowanych przeciwników :roll: :wink:
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

biludred
Warzywo
Posty: 19

Post autor: biludred »

Hej, zaczynamy z kumplami zabawę z WFB i ostatnio postanowiliśmy wybrać się na jakiś turniej - w opisie znaleźliśmy dopuszczalne użycie jednostek Dogs of War jako rare. Mnie szczególnie interesuje cannon - gdzieś znalazłem, że daje d3 hitów z siłą 10 - zgadza się? Skąd wziąć model takiego działka - czy to może być dowolny cannon np. imperialny czy dwarfowy? A jeśli tak to kto stoi wtedy jako obsługa? Zgóry dzięki za info.

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Cannon może być dowolny jaki znajdziesz . Obsługa z racji, że jest to DoW również może być w miarę dowolna ( nie dawaj tylko ogrów/szkieletów/horrorów do obsługi to powinno być ok. ja jak grałem na cannonie HE to dałem 3 elfów do obsługi )

biludred
Warzywo
Posty: 19

Post autor: biludred »

Dzięki, to jeszcze pytanie ilu ma być kolesi do obslugi i czy np jak jeden zostanie to strzela raz na 2 tury - albo moze najlepiej gdzie można znalezć dokładne zasady Dogs of War - jest jakis podręcznik do tego?

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Jest 3 obsługantów. Zasady DoW są bodajze na stronce GW. Zasady cannona są takie jak tego podręcznikowego ( tyle, ze ma krótszy zasięg i d3 ran )

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Zasady DoW znajdziesz na podforum DoW, po to m. in. ono jest ;) Działo DoW to dzialo mniejszego kalibru. Strzela z S10, wbija D3 ran i ma zasięg 48 cali.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

czy można mieć bow of loren i używać killing blowa z lethal shota. w opisie lethal shot jest opisany że nie magiczne strzały na bliski zasięg posiadają killing blowa a w opisie waywatcher kindreda jest opisane że "note that ..." łuki i magiczne strzały kasują lethal shot a skoro po faqu gw ataki z łuki nie są magiczne czy można w końcu używać magicznych łuków i killing blowa ?

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Powołując się na powyższe cytaty dołożę drugie pytanie. Czy jeśli do oddziału wayów dołączy bohater ze spajtem dającym magiczne ataki to waye tracą lethal shota?
Obrazek

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

No więc - strzały z bow of loren z lethal shotem mają w takim układzie KB, to raz.

Dwa - skłaniałbym się ku tezie, że jeśli będzie ten spajt, to już nie ma KB, ale nie dam pewności. Mogę to wrzucić na agendę do uściślenia...

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Dzięki Barb. Właśnie myślałem o tym spajcie i wayach do kasowania wraciaków, więc byłbym wdzięczny jakby była jakaś ostateczna wersja.
Obrazek

Awatar użytkownika
Unicorn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Unicorn »

a ja mam również pytanie :P
mamy lorda altera z Bow of loren, ma 5ataków z łuku, a gdy ma 2x hand weapon? (dodają wkońcu +1A ;])
będzie miał 5, czy 6strzałów?

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Jednorożec pisze:a ja mam również pytanie :P
mamy lorda altera z Bow of loren, ma 5ataków z łuku, a gdy ma 2x hand weapon? (dodają wkońcu +1A ;])
będzie miał 5, czy 6strzałów?
LOL.

Chyba by musiał tym mieczem rzucać.
Ma 5 ataków.

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

nie no moze jeszcze ture wczesniej szarzowal z helm of the hunt to ma 7

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Dobra dobra, to są pytania początkującego. Nie bądźcie tacy sprytni, bo sami pewnie nie raz o większe głupoty pytaliście. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Unicorn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Unicorn »

:lol2:
wiedziałem że to bez sensu ;), ale upewnić się nie zaszkodzi :P

ODPOWIEDZ