Kila pytan poczatkujacego :P

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Re: Kila pytan poczatkujacego :P

Post autor: Tutajec »

tylko trza by im przedstawić sens dzięki któremu umożliwiamy tą opcje

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

runepriest pisze:chyba sie nie dogadamy ^^
Ahh to o to chodzi :D

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

:mrgreen: no właśnie o co chodzi?

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Za dużo kombinujesz runepriest. Jest jak byk napisane, że nie mogą korzystać z KB używając magicznych łuków lub strzał. Nie ma tu żadnej sprzecznej zasady. To, że w jednym akapicie wspomnieli o strzałach a o w drugim dodali jeszcze łuki, to żadna sprzeczność, a raczej dopełnienie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

nie to że kombinuje poprostu sprawdzam czy gw nie robiąc faqa udostępniło nam nowych opcji

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Jeśli dobrze pamiętam to w FAQu było pytanie o WayNobla z magicznym łukiem i była tam odpowiedź, że bohater musi wybierać między użyciem magicznego łuku, a strzałem ze zwykłego longbowa z zasadą Lethal Shot.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

tak jest to chyba nawet gdzieś na końcu, ale mi sie wydaje że tam chodzi o wybór czego chce się wybierać a ja mam teze że łuk magiczny ponieważ nie daje magicznych ataków można go używać z lethal shotem,a poza tym można mieć np magiczny dwurak i zwykły i decydować kiedy używam jakiego.

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Tutaj też możesz wybrać, 5A s3 lub 1A z KB 8)

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

runepriest pisze: można mieć np magiczny dwurak i zwykły i decydować kiedy używam jakiego.
Co dokladnie masz na mysli? Bp wg zasad ogolnych, jesli masz magiczna bron, to musisz jej uzywac.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

no właśnie więc gw zwaliło bo pozwala strzelać z 2 łuków

Awatar użytkownika
Unicorn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Unicorn »

runepriest pisze:no właśnie więc gw zwaliło bo pozwala strzelać z 2 łuków
albo z 1 na 2 różne sposoby ;)

Misza
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Misza »

a ja z innej beczki
czy treeman moze zrobic stand and shoot szyszkami? no i czy ewentualnie obowiazuje to ze przeciwnik musi by ponad polowe szarzy od niego?

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

może s&s, obowiązuje
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał Archanioł
Mudżahedin
Posty: 205

Post autor: Michał Archanioł »

świat jest pełen zwariowanych ludzi :P

BTW co do polskich vs. angielskich tłumaczeń to : podobna sprawa z wybieraniem czarów przed rozstawieniem czy po .... w polskim podręczniku stoi że po a w angielskim że : "after" -> pozostawiam sprawę do przemyślenia :lol2: (tu mam na myśli tego lethal shot vs. kiling blow)

PZDR

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

chyba Ci się coś pokiełbasiło :]

w polskim jest napisane że po wystawieniu a w angielskim, że before (przed)
Obrazek

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Jak dla mnie sprawa jest oczywista z zasady Lethal Shoot możesz korzystać tylko bez magicznego łuku, proste, natomiast Irytujące Siecioplotki czy inne Duszki :wink: nie strzelają strzałami toteż KB nie zadają... (w najlepszym razie mają napisane że są ranged weapon).

A tak BTW jeśli chodzi o tłumaczenie podręczników to porównajcie sobie polską i angielską wersję Ring of Hotek dla Ciemniaków - i niech ktoś powie, że Polacy to urodzeni Power Gamerzy :lol2:

Generalnie tłumaczenie zasad to dobry pomysł ale ten i inne kwiatki nakazują wzmorzoną, wręcz rewolucyjną czujność 8)

miłego,
Żaba

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Żaba pisze: A tak BTW jeśli chodzi o tłumaczenie podręczników to porównajcie sobie polską i angielską wersję Ring of Hotek dla Ciemniaków - i niech ktoś powie, że Polacy to urodzeni Power Gamerzy :lol2:
Walnij cytaciorem jak możesz.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

nie mam pod ręką polskiego odpowiednika ale sprowadza się to do tego że "polska" wersja RoH działa tylko na magów w 12 '' :mrgreen: słowem się nie zająknęli o targetowaniu czaru w 12 '' :shock:

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Wez tu kup sobie polskiego booka, pograj w domu i przyjdz na turniej. Zostaniesz mile zaskoczony jak mała jest twoja wiedza :D

Awatar użytkownika
Nicpoń
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Nicpoń »

Zadaję pytanie tutaj, żeby nie tworzyć nowego wątku i nie zaśmiecać forum. :wink:
Czy warto wystawiać lorda/herosa na koniu z jakimś fajnym łukiem/strzałami albo czymś innym. Czy po prostu lepiej wychodzi kiedy jest w wspólnocie zmiennokształtnych ? Z góry dziękuję.
,,Cynikiem jest być łatwo... ale nie każdy się na to odważy.''

ODPOWIEDZ