Rozpiski-różne+ dyskusja, nt. podforum

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shas o' Kais
Pseudoklimaciarz
Posty: 33
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Shas o' Kais »

Dzieki za sugestie. Najpierw sprawdze jak gra sie na tym co wymyslil moj wypaczony :D umysl :) Potem zamienie czesc klan braci na monki i cannona na censerow i zobacze czym mi sie bedzie lepjej grało. Jeszzce raz dzieki za komentarze. :)

A tak apropo do czego wedlug was przydaje sie tuneling team bo ja nie widzie jakos jego zastosowania :?: :?:

Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Post autor: warkseer »

Tunnelingi, to podstawowa jednostka do eliminacji wrogich maszynek i obcinania marszów. Fajnie jest tak wyjechać przeciwnikowi na tyłach i go trochę podenerwować.
Obrazek

Sahiri
Pseudoklimaciarz
Posty: 21
Lokalizacja: z zaskoczenia !

Post autor: Sahiri »

I patrzeć jak przeciwnik dostaje bialej gorączki :) bardzo fajna i przydatna jednostka tylko jak ma sie pecha to zwala im sie na leb tunel i robia papa bez wyjścia ale i tak ich lubie :)

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

jezzaile to po 9 sztuk daj: przeciwnik musi zabić 3 modele do paniki ;) , a nie dwa ^^

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Sahiri pisze:I patrzeć jak przeciwnik dostaje bialej gorączki :) bardzo fajna i przydatna jednostka tylko jak ma sie pecha to zwala im sie na leb tunel i robia papa bez wyjścia ale i tak ich lubie :)
gorsze jest jak przeciwnik ma ich wystawiać, wtedy najbardziej wszystko pieprzą ;/

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

Shakin' Dudi pisze:jezzaile to po 9 sztuk daj: przeciwnik musi zabić 3 modele do paniki ;) , a nie dwa ^^
Ale w tedy są na pewno celem numer 1 :) 180 pkt to na skaveny duuuuużo :P

A co do gutter runerów, to nieźli są też do eliminacji magów (pod warunkiem że nie grasz w HE, gdzie chowa się w jakimś oddziale...)
I oczywiście ZAWSZE z trucizną
Sahiri pisze:I patrzeć jak przeciwnik dostaje bialej gorączki :) bardzo fajna i przydatna jednostka tylko jak ma sie pecha to zwala im sie na leb tunel i robia papa bez wyjścia ale i tak ich lubie :)
Ja tam wolę interpretację, że źle skręcili i wykopali się w jaskini smoka :P

Sahiri
Pseudoklimaciarz
Posty: 21
Lokalizacja: z zaskoczenia !

Post autor: Sahiri »

Tak czy tak sa bardzo zabawną i przydatną jednostką :) chyba moja ulubioną u skavenów :)

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Na turniej w Nowym Saczu 4.07 1850pts. Jako, ze nei jestem jakims super doświadczonym graczem skaveńskim prosze o pomoc ( wczesniej grałem WE):

Warlock Engineer @ 135 Pts
Warpstone Amulet [25]
Dispel Scroll [25]

Warlock Engineer @ 135 Pts
Dispel Scroll [25]
Storm Daemon [25]

Chieftain @ 149 Pts
Battle Standard
Storm Banner [75]

3x 24+1 Clanrats @ 210 Pts
Ratling Gun


3x20 Clanrat Slaves @ 44 Pts
Musician

3x2 Poison Wind Globadiers @ 20 Pts

5 Night Runners @ 35 Pts
Throwing stars

19+1 Plague Monks @ 210 Pts
Banner of Burning Hatred [25]

6 Gutter Runners @ 84 Pts
2ndWeapon; Poisoned hand weapon

9 Warplock Jezzail teams @ 180 Pts
Jezzail; Pavise

1 Warp-lightning Warp Cannon @ 100 Pts
Warp Lightning Cannon Misfires

Casting Pool: 6
Dispel Pool: 4 + 2DS
Models in Army: 188

Total Army Cost: 1850

Co zmienić? Chyba wyglada na standard, ale jak juz mówiłem nie znam sie za bardzo na futrzakach.

Pozdrawiam
xYz

Awatar użytkownika
Wisnia
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Battleground - Chodzież

Post autor: Wisnia »

Tak, perfidny standard :)
ALE
dodaj slavów, 20 to za mało w oddziale, wywal gwiazki z NR i już są punkty
nie dałeś Gutter Runnersom tunnelingu, to podstawa
reszta ok.
Pozdrawiam

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

czyli wywalam NR i mam punkty na slaves po 23 w oddziale i tunnelling dla gutterów, czy moze lepiej zmniejszyc ilośc jezzailli, ew wywalić ratlinga?
xYz

Awatar użytkownika
Mr. Hyde
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Koszalin Zad Trolla
Kontakt:

Post autor: Mr. Hyde »

Nie radze pozbywać się ratlinga, może się bardzo przydać.

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

nie mniej jednak bez większej ilości smieci nie wyobrazam sobie specjlanie gry z demonami, vc czy nawet bretka.
xYz

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Banner of burning hatred nie jest najlepszym rozwiązaniem. Nigdy nie masz pewności co twoi mnisi wykombinują. Już lepiej warbanner.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

wiem ze to jest losowe ^^, nie mniej jednak monkowie bez hata z S3 nieiwele zrobia... a tak to zawsze jejst to 15 ataków z przerzutem nietrafionych.

nie wiem czy ich w ogóle nie wywalić, a zamiast tego wrzucic troche więcej śmieci, + ew kolejnych gutterow?
xYz

Awatar użytkownika
Darkem
Wałkarz
Posty: 67

Post autor: Darkem »

Witam.

Zamierzam zaczać już trochę bardziej poważnie ze Szczurami, więc skleciłem taką pseudo-rozpiske, wykorzystuje cały battalion, miałem duży problem z bohaterami. Format to około 1550 (nie więcej). Byłbym wdzięczny za jakąś konstruktywną krytykę (czyt: wywal to, tamto, daj to, a będziesz miało cośtam, zastanów się nad... [...] itp.). Z góry thx.

Core:

20x Clanrats

Ratling
Włócznie
Muzyk

Chorąży - Umbranner

20x Clanrats

Warpfire Thrower

Chorąży – Banner of the Swarm

Muzyk

Dowódca

1x Grupa Giant Rats

10x Night Runners

Special:

12x Warplock Jezzails

2x Grupa Ratogres


20x Plaguage Monks

Dodatkowa broń ręczna

Muzyk

Chorąży – Banner of Burnning Hatred

Dowódca

Rare:

Warplighting Canon

Heroes:

Assasin
Blade of Delirium

Warlock Engineer
Pistols
Dispell Scroll
Warp Stone
Warp energy condenser


Warlock Engineer

Warp-Blades,
2x Warpstone Token
Storm Daemon
Ostatnio zmieniony 27 maja 2009, o 19:59 przez Darkem, łącznie zmieniany 1 raz.

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

Masz o jednego specjala za dużo.
A co do zmian- saa nie jestem zbyt doświadczony, więc moze lepiej niech ktoś inny ci pomoże.
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

czyli zaczne ; )

tez nie jestem doświadczonym szczurokym generaem ale:

"wywal" giants rat" wydaje mi sie ze lepsi sa Slejwsi

"tamto" - czyli Nightrunerzy rozumiem sa 2x po 5?

"daj to" - talizman z wardem 4+ dla generala ( warpstone amulet), "a bedziesz miał" przezywalna wmiare opcje generała


"zastanów sie" nad sensem włóczni na Clanratach ( dodtakowe 5 ataków z siła 3? Czy tez ilościa klanratów w klocu zejdzie jeden-dwóch i juz nie masz ranki ( mniejsza liderka), ponad to 12 jezzaili panikuje sie tak samo jak 9 ( dodaj jednego, badz pomyśl nad ograniczeniem ich liczby do 9), Nire wiem czy ie lepszym wyjsciem zamiast assasina byłby BSB. Co do Rat Ogrów to pozostawiam ocene Tobie, potestujesz sam zobaczysz ; ) Wydaje mi sie ze 6Gutterów z Tunelingiem na jakies defensywne armie bedą jak złoto ; )

Powodzenia
xYz

Awatar użytkownika
Mr. Hyde
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Koszalin Zad Trolla
Kontakt:

Post autor: Mr. Hyde »

Wydaje mi się że clanraty nie mogą nosić magicznego banneru. N runnersów sproxuj na g runnersów z tt. Masz slavy?? Ile jest rat ogrów 2x2??

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Zdecydowanie brakuje slavów. 20 klanratów to trochę mało, polecam 25-30. Włócznie w klanach to marnotrastwo punktów, nie możesz mieć w nich też magicznych sztandarów. Assasina lepiej wymienić na plaguepriesta, bsb albo elektryka. Warpfire throwery się nie sprawdzają podobnie jak ratogry. Banner of burning hatred jest imo zbyt losowy. Warpstone tokeny na 2gim elektyku wymień na warpstone charma i wykup im cały sprzęt poza pistoletami (bo teraz to jeden z nich nawet nie może czarować).
Warp Stone? Co to jest? Jeśli warpscroll to kosztuje 30pkt i się nie zmieści. Przydało by się też zakupić glob throwersów. Nightów i jezzaile rozbij na dwa oddziały, ci pierwsi mogą też robić za gutterów. :)
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

ODPOWIEDZ