Jak punktuje się Bay-e ?

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Jak punktuje się Bay-e ?

Post autor: White Lion »

Cześć

Wiem że dla wielu z Was to będzie pytanie żółtodzioba ale cóż.. nie wiem więc pytam:

Jakie są zasady przyznawania DP i MP na turnieju oraz jak się punktuje baya ?

Najpierw napiszę co wyciągnąłem z postów w tym dziale:

Duże Punkty to mniej więcej stosunek punktów zdobytych przeze mnie do punktów zdobytych przez przeciwnika i mieszczą się w przedziale 20:0 przez 10:10 aż do 0:20

Małe Punkty to mniej normalne punkty zdobyte przeze mnie w bitwie (czyli za zniszczone oddziały, ćwiartki, sztandary itp.) Te punkty mogą decydować o zwycięstwie w przypadku remisu.

i teraz Bay: jak ktoś się np. spóźni albo jeżeli jest nieparzyście to ktoś ma dostaje Baya.
Z pośród relacji turniejowych widziałem rozliczanie baya jako 10:10, 13:7 oraz 12:6.
Jeżeli dobrze rozumiem to gracz dostający baya dostaje punkty tak jakby rozegrał grę z wynikiem np 13:7 czyli dostaje 13 DP.

Jeżeli to prawda to znaczy że dostając Baya ma tak jakby lekko wygrał swoją partię czyli dużo lepiej niż ktoś kto ją przegrał.


Bardzo proszę o skomentowanie moich zasad i wyjaśnienie mi które są poprawne (szczególnie chodzi mi o baya)

dzięki

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

duże pkt - dobrze pojąłeś - jak zremisujecie masz 10 pkt, jak zniszczysz przeciwnika całkowicie masz 20 jak on ciebie to masz 0 dyżych pkt itd

małe też dobrze pojąłeś - na ich podstawie przyznaje się duże pkt i w przypadku remisu też rozstrzygają

baye - różnie się przyznaje, u nas nawet 15 pkt czasem jest, chodzi o to by zadośćuczynić graczowi który nie może grać a mógłby przecież trochę się odbić

i najważniejsze - w tym temacie są raczej informacje o turniejach więc na przyszłość patrz dokładniej jaki dział wybierasz na takie pytania, pzdr

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

dzięki i pozdrawiam

Awatar użytkownika
shabovy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 189
Lokalizacja: Y.M.F.B.

Post autor: shabovy »

Tylko ze to jest BYE a nie BAY.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

a ja myslałem, że chodzi o e-bay :P
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Dyd
Mudżahedin
Posty: 244

Post autor: Dyd »

well , generalnie liczba punktów za bay'a powinna zależeć od bitwy, w której jest przyznawany. Tym wcześniejsza tym więcej punktów i tak na ogół jest to przyznawane... Powiedziałbym, że dość częstym zjawiskiem jest dawanie 15-17 pkt za pauzowanie w pierwszej rundzie i na naszych turniejach własnie tyle dajemy graczom...

ODPOWIEDZ