Pogadajmy tym razem o grywalnością Hunterów czyli Łowców

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Pogadajmy tym razem o grywalnością Hunterów czyli Łowców

Post autor: FIFI (_!_) »

To co w temacie, czy myślicie, że coś potrafi zrobić czy to była by tylko strata pkt. Na innym forum przeczytałem, że jak nie wystawiają 3 butcherów i tyranta to 3 Łowców i tyranta. Jakie jest wasze zdanie :?: Doradzcie mi bo nie wiem czy wydawać kase na coś co może być bezużyteczne. POZDRAWIAM 8)

Awatar użytkownika
Misiek
Mudżahedin
Posty: 315
Lokalizacja: Gliwce ?

Post autor: Misiek »

Powiem tak:
Gdyby Hunter mog miec GW czy byc generalem to bylby bardzo dobry. Tak to jest bezuzyteczny. Jest po pierwsze drogi. Ma zasady w sumie gorsze niz Bruiser. Co do kuszty to niby fajnie ale sila mniejsza nie moze sie ruszac i strzelac a jako stacjonarna balista to jest 3x za drogi. Sibertuski nie sa zle jak za tep kunkty to naprawde fajna jednsotka ale z hunterm niecombuje sie tak dobrze w odziale. Maja sile przebicia ale 0 pancerza.

Naprawde niepolecam uzywac nawet na wieksze pk. To jest wyrzucenie ich w bloto. Powiedzmy tak butcher jest w stanie jedym ruztem spowodowac panike odzialu zrobic go wytrzymalszym silniejszym itp. Na ostatnim turnieju gralem z bruiserem i butcherem. Gdyby nie odn to prawdopdobnie nie zajol bym tak wysokiego miejsca. Praktycznie robil cala gre. Hunter nie zabiezpiczy cie tez od magii a butcher tak.

Jezeli chcesz miec figurke huntera - a jest sliczna. To przerob go na tyranta- siwetnie sie nadaje.

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

wielkie dzięki za odpowiedz i posłucham się twojej rady bo wydaje mi się, ze znasz sie na rzeczy 8). Powiedz mi jakich czarów najczęściej używasz i i na kogo rzucasz.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Misiek pisze:Powiem tak:
Gdyby Hunter mog miec GW czy byc generalem to bylby bardzo dobry. Tak to jest bezuzyteczny. Jest po pierwsze drogi.
daj mu magicznego dwuraka :P

Awatar użytkownika
Kedziorson
Masakrator
Posty: 2219
Lokalizacja: Rogaty Szczur Gorzów Wlkp.

Post autor: Kedziorson »

u ogrów używa się wszystkich czarów, na 2 magach to raczej na jednej kośći i próbuje wszystko....dużo też zależy z czym się gra...:)

Awatar użytkownika
Misiek
Mudżahedin
Posty: 315
Lokalizacja: Gliwce ?

Post autor: Misiek »

Ok. Dam mu dwuraka i zejdzie od strzelanie w max 2-turze. bo i tak nie moze dolaczac do odzialow a te pieki niezyja wiecznie.

Naprawde nie widze zadnego zasadniczego plusu w wydatku od 185-235pk za praktycznie nic.
Balista jest bardzo srednia a do walki tez sie srednio nadaje.

Moze ktos poda jeden lub dwa plusy huntera ?

Co do magow to naprawde od czasu ich czestrzego uzywania w liczbie 2 przekonalem sie do nich zdecydowanie. Czaruja na 3+ i przewaznie wychodzi. Maja jako tak obrone magiczna i sami z siebie sa twardzi. JEden obowiazkowo dwuch prawie zawsze.

BigBadBoy
Warzywo
Posty: 11

Post autor: BigBadBoy »

Ja znajde powiedzmy 2 malutkie plusiki huntera. Z kotkami zdejmuje ranki (o ile dozyje tego zeby moc to zrobic), poza tym dobrze ustawiony na flance, moze byc calkiem niezlym straszakiem np na male oddzialy kawy imperialnej. Poza tym taki +/- jako przyciagacz pociskow, choc troche za drogi na to jest.

Powiedzmy ze to sa rozwazania czysto teoretyczne, bo jeszcze nim nie gralem, ale we wt sprobuje i opisze wrazenia.

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Hunter jest niestety bezużyteczny (poza wspaniałym klimatem oczywiście), dopuki nie dostanie zasady move&fire :/

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Misiek pisze:Moze ktos poda jeden lub dwa plusy huntera ?
ok:

ma sabertuski

ma bolca

ma ld9

:P

Awatar użytkownika
Skolim
Mudżahedin
Posty: 217
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Skolim »

do wypowiedzi Shina dodam

Ma fajną fiugrkę :P

Dobrze prezentuje się na stole :P
"Athel Loren nie ścierpi bytności no Człowieka, ni Orka, ni Krasnoluda, ni Zwierzoczłeka. Pierwszy krok wroga na świętej ziemi, będzie jego ostatnim"
Scarloc, Kroczący Śród Mgły z Athel Loren

Mam magiczne kamyczki ze Słowacji przynoszące szczęcie :P

Awatar użytkownika
Misiek
Mudżahedin
Posty: 315
Lokalizacja: Gliwce ?

Post autor: Misiek »

Shino pisze: ma sabertuski
Sa w miare dobre ale tak naprawde zadko kiedy dojda do walki bo zostana wystrzelane. Nie mozna ich wczenierj wyposcic co jako tako moglo by poproawic ta jednostke
Shino pisze:ma bolca
Oczywiscie slabszego niz normalny za cene 145pk bez mozliwosci ruchu. Orkowy jest za 35pk dwa za 70 na slot
Shino pisze:ma ld9
Dla samego siebie i gnoblarow- bez sensu

Jezeli ktos chce placic za Bolca 145pk to chyba bedzie najdrozszy bolec w wfb w dodatku z gorsza sila. Co prawda moze zadac dodatkowa rane ale...

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Mogliby dodać łowcy jakieś dodatkowe zasady, coś w rodzaju pułapek waywatcherów, czy możliwość bycia zwiadowcą ;) No i move&fire, wtedy chętnie widziałbym go na stole :P

Awatar użytkownika
zator
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: zator »

co to bolec??:) sorry jesli zabrdzo temat odswiezylem

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Bolt Thrower. Balista no :)

Awatar użytkownika
Semai
Wałkarz
Posty: 65

Post autor: Semai »

Skolim pisze:do wypowiedzi Shina dodam

Ma fajną fiugrkę :P

Dobrze prezentuje się na stole :P
Popieram. ;D Zamieniłbym jedynie słowo "stół" na "półce" ;)
Na tym koniec jego zalet. ;D

Awatar użytkownika
Misiek
Mudżahedin
Posty: 315
Lokalizacja: Gliwce ?

Post autor: Misiek »

Ja prawdopodbnie zrobie sobie z niego jakiegos max skonvertowanego Tyranta bo ten co mam niby nie jest zly ale w porownaniu do innych moich ogrow to raczej bruiser. No a hunter jest dosc duzy i ladny.

Awatar użytkownika
Semai
Wałkarz
Posty: 65

Post autor: Semai »

Na allegro jest teraz do kupienia limitowany bruiser. Polecam - bo aukcja świeża - a model genialny.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Misiek pisze:
Shino pisze:ma bolca
Oczywiscie slabszego niz normalny za cene 145pk bez mozliwosci ruchu. Orkowy jest za 35pk dwa za 70 na slot
[...]
Jezeli ktos chce placic za Bolca 145pk to chyba bedzie najdrozszy bolec w wfb w dodatku z gorsza sila. Co prawda moze zadac dodatkowa rane ale...
bolec orkowy nie ma takich fajnych zalogantow :P poza tym co do czego ty porownujesz herosa i special?

a gorszy blec to ten w khemrickim gigancie...

Awatar użytkownika
Misiek
Mudżahedin
Posty: 315
Lokalizacja: Gliwce ?

Post autor: Misiek »

porownuje specjala i herosa gdyz wziecie herosa jako bolca nie ma jeszcze wiekszego sensu.
Gigantowy bolec wedlug mnie jest nieklimatyczny, lepiej gigantyczna tarcze wziasc- jest klimat :wink:

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

A dla mnie Hunter jest dobry . Daje mu warda , + 1 T i jedzie . Dobry straszak . A jesli wy nie jesteście w stanie go uchronić przed strzelaniem to naprawdę nie bierzcie go . Grałem nim dwa razy i dwa razy mi się spisał . I powiem więcej . Teraz będę nim jeździł na turnieje . Chował go za lasem , albo w lesie , jak nie ma lasu to koło katapulty . Zależy od przeciwnika .

ODPOWIEDZ