DE Jankiela (VIII edycja)

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

DE Jankiela (VIII edycja)

Post autor: Jankiel »

Wczoraj testowane, wrażenia bardzo pozytywne.

Highborn z hydra blade, potion of strenght, pendantem, pistoletami i smokiem
kocioł bsb
caddy

10 korsarzy
2x5DR z kuszami
3x5 harpii

15 BG z ASF i Hotekiem
6 COK z warbanner
5 COK

hydra

1 Bitwa
Spawn z TK

Pogłoski, jakoby Khemri było pogromcą DE są delikatnie przesadzone. Jak klopy nie trafiają, to TK mają ciężko. Klopy nie trafiały, a w trzecie turze TK zostały okrążone przez smoka na prawej flance, COK z warbannerem na lewej i gwardię od frontu. Po szarży BG wspomaganych kotłem klocek gwardii z królem przegrał o 14 i było po bitwie. Samymi popychaczkami niewiel się zrobi, jak nie ma w co szarżować, bo wszystko jest osłonięte śmieciami.

2 Bitwa
Alister i Lizaki z carnosauren i 3 stegadonami. Imo błędem było ułozenie bunkra z 3 stegadonów, tak, że jedną szarżą łapałem dwa enginy. Obaj prieści zostali zabici killingblowem, a smok po trzech turach hth zjadł oba stegadony. Trzeci stegadon został zaszarżowany przez hydrę i 6 COK i także nie dał rady. Gwardia zabiła KB oldblooda z carnosaura, ale carniego nie zabiła. 19-1

3 Bitwa
Olo i demony. Podobno antysmokowe. Keeper, torment blade, allure of slaanesh, siren song, bsb nurgla z icon of despair, plaguebearerzy, psy flamery. Źle się wystawiłem, źle zagrałem, to dostałem 20-0. Sądzę, że przy ostrożnej i asekuranckiej grze remis czy 13-7 w plecy byłby do zrobienia. Bez strzelania demony są dosyc cięzkim przeciwnikiem, więc tą rozpiską nie powinienem z nimi nawiązywać walki.


Nie ma szans, żeby wcisnąć cokolwiek do strzelania. Wszystkie oddziały są potrzebne, nie ma jak zrezygnować z COK czy z gwardii. Im częściej wystawiam kocioł, tym bardziej przekonuję się do tego, że jest to najlepszy wybór. 5 COK jest w stanie sypnąć charioty z princem, wygrać z flesh houndami, przejechac po driadach lub wardancerach czy nawet wbić kilka ran smokom lub demonom. 6 COK musi być, bo kocioł nie jest w stanie wesprzec dwóch oddziałów na raz, a dzięki temu sztandarowi i liczbie mogą walczyć samodzielnie. Od gwardii zaczynam każdą rozpiskę, więc zostaje na pewno. Korsarzy sobie wystawiłem zamiast kuszników, bo te dwa ataki z potencjalnym killingblowem to wystarczająco, by stanowić zagrożenie dla prawie każdego bohatera. Zestaw na highbornie także spisuje się zajebiście - w jednym kluczowym kombacie ma kopa jak bloodthirster, poza tym hydra blade z KB z kotła jest bardzo fajną rzeczą na wraithy - jeden z najsłabszych punktów rozpy odpada. Zobaczymy, jak spisze się na Masterze, ale jestem dobrej mysli. Od biedy mógłbym tu wepchać cannona z DoW, ale za dużo rzeczy musiałbym pociąć i nie wiem, czy warto. Już chyba lepiej grać na remis z jedną - dwoma armiami, niż w każdej bitwie się wkurzać, ze brakuje mi oddziałów do walki, a musze się martwić o 200 pts w RBT.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

widocznie tk były słabo złorzone albo słabo prowadzone :) bo 3x4 rydwany dość dobrze sobie radzą z większością oddziałów DE.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Czy w takim razie ktoś uważający się za dobrego gracza TK zechce zagrać challenge na Draconie?
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Shino bierz go! :wink:
podpis nieregulaminowy - administracja

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Stawiam browara na Shino. 8)
Obrazek

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Ja nie wiem czy jestem dobry, ale chętnie bym z tym pograł.
Jeśli Jankiel nie ma nic przeciwko, to bitwę na którą umówiliśmy się na wieczór zagramy rano. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

przyjmuje bless :)

browar na jankiela
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Jeśli Jankiel nie ma nic przeciwko, to bitwę na którą umówiliśmy się na wieczór zagramy rano.
Umawialiśmy się co prawda na inną bitwę, ale z chęcią zagram tą rozpiską. Muszę rozruszać kości przed DMP.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

To jest czelendżyk czy nie ma? Bo jakoś tak niejasno dla mnie napisałeś.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Jest
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

eeee, Kales przyjął... :P

a już chciałem 2 browary na Shino wrzucić... :roll:
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

moj browar na jankiela dalej aktualny :)
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Ja bym się zastanowił nad tym czy by nie zamienić jednego oddziału cok i kusz z DR na 2x6 shades (albo usuwając jeszcze 1 BG na 2 bolce.)

Ostatnio testowałem rozpiskę na toprze + kotle i muszę przyznać, że nawet bez RoH, PoK, bolcy i smoka da się wycisnąć maskę w 5 turze.

Szymek
Chuck Norris
Posty: 478
Kontakt:

Post autor: Szymek »

Jankiel pisze:
Jeśli Jankiel nie ma nic przeciwko, to bitwę na którą umówiliśmy się na wieczór zagramy rano.
Umawialiśmy się co prawda na inną bitwę, ale z chęcią zagram tą rozpiską. Muszę rozruszać kości przed DMP.
Tak z ciekawości - jaki wynik challenga?

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Zgłosiłem czelendża. Wylosowali nam inne pary. Przyszedłem do orgów żeby zmienili bo zgłaszałem przecież czelendż (mieli pod nosem nawet na kartce zapisane :P), ale powiedzieli że nie da rady już. No trudno.
Obrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

tak przynajmniej jesteś drugi ;]
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Pewnie masz rację, ale Szymek pytał więc odpisałem.
Obrazek

Szymek
Chuck Norris
Posty: 478
Kontakt:

Post autor: Szymek »

Tak czy siak, gratuluję 2 miejsca :). Pozdr

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

I jak poszło Jankielu ? może jakiś raporcik [-o< - jak radzisz sobie z hardkorowo-magicznymi armiami ?

pzdr,
Ż.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Poszło zajebiście.
Armia działała super, gdy myślałem, nie działała, gdy nie myślałem.
Miałem chyba 17-3 z bretką, 19-1 z lizakami i 18-2 z HE. 20-0 w plecy od DE Xeta (źle sie wystawiłem) i 14-6 w plecy od wampirów (przeceniłem mozliwości gwardii - na turnieju wbiłem już taką masę killingblowów we wrogich herosów, że załozyłem, iz wystarczy dwóch gwardzistów do zabicia wampira - nie starczyło, a smok przez dwie tury nie mógł zabić banshee w challengu, po czym dostał kloc gwardii na klatę, przegrał o 7 i rozbił się na obelisku).

W rozpisce nic nie zmieniam. Strzelania niespecjalnie brakowało (2 RBT to żałość, a kosztują sporo punktów).
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

ODPOWIEDZ