Powszechny dostęp do broni

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Re: Powszechny dostęp do broni

Post autor: Gobo »

Khunag pisze:
ale nie można rezygnować ze szkolenia obronnego społeczeństwa.
Można. Kto chce niech się szkoli. Państwo powinno dawać możliwość, a nie zmuszać.
chcecie szkolic strzelanie? strzelnice LOK-u czekaja ;) skladki nie sa jakies super wysokie, wiec droga otwarta :)

osobiscie strzelam w LOK'u z karabinu pneumatycznego i na wlasna reke...jeszcze czesciej (na jakis odludziach, polach itp..) no i to jest calkiem przyjemny sport (rekreacja?) nie wazne gdzie pojedziemy to i tak nikomu sie krzywda nie stala... wiec nie kazda osoba z bronia jest niebezpieczna... przesadzacie troche ;)

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Strzelanie ok (może sam nawet się zapisze :D ), ale nam bardziej chodziło nie tylko o samo strzelanie, ale o ochotnicze szkolenie wojskowe. Po którym w razie W będziemy na tyle obeznani z wojem, że nie uciekniemy na widok wroga :wink: .
A jeśli kiedyś powstanie u nas obrona terytorialna i ktoś zdecyduje się na służbę w niej, to musi się przygotować na to, że będzie wezwany do np. usuwania skutków katastrof naturalnych. Apropo katastrof to czeka nas płacenie kolejnego haraczu (już widzę złość w twych oczach Khunag :wink: ), ma być wprowadzone obowiązkowe ubezpieczenie od katastrof naturalnych, cieszycie się.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Nie wiem za bardzo gdzie to umieścić a nie chcę też tworzyć nowego tematu (jeśli jest jakiś bardziej odp wg modów to niech go tam przeniosą)

http://www.youtube.com/watch?v=4wa91S7XyB0

http://www.youtube.com/watch?v=-CmAFUK1 ... re=channel

http://www.youtube.com/watch?v=XM7DEyxa ... re=channel


Kilka minut temu skończyłem 'to' (z zażenowaniem) oglądać i... :shock: :shock: :shock: :shock: (nie wiem co napisać, takie rzeczy w praworządnym państwie). Żeby nie było - działania ratusza i policji mają moje pełne poparcie bo prawo musi być przestrzegane (a to czy jest ono słuszne czy nie to powinno być rozstrzygane w inny sposób a nie po przez rzucanie 'gestapo' na lewo i prawo czy też mordobiciapi z funkconariuszami państwowymi) a urzędnicy nie mogą być zastraszani przez bandytów. Co do dzieci to gdyby sytuacja zdarzyła sią w Anglii 'troskliwi rodzice' mieliby już doczynienia z odp służbami socjalnymi.

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Najlepiej to powiedział Jerzy Dziewulski - trzeba było wejść od razu chmarą, wpierdolić okupantom i zakończyć sprawę w 15 minut. Zobaczcie że jak weszli chmarą to w pół godziny ich wyrzucili i przejęli halę. Ja rozumiem kupców, że chcieli mieć na chleb - ale olewali miasto przez rok. A dobro ogółu ma znaczenie - druga linia metra jest ważniejsza niż 2000 ludzi którzy mieli szansę na zmianę miejsca pracy na dobrych warunkach (miejsce do handlu bez przetargu).

Zresztą, KDT wykazało się brakiem rozumu - przecież był nakaz sądowy i komornik. Wiadomo było, że przegrają. Ale i tak się tłukli...Pozdrawiam kibiców pewnego klubu piłkarskiego "L" którzy pomagali KDT z policją. "Prawdziwi Warszawiacy".

Awatar użytkownika
Khunag
Chuck Norris
Posty: 395
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Khunag »

Co do dzieci to gdyby sytuacja zdarzyła sią w Anglii 'troskliwi rodzice' mieliby już doczynienia z odp służbami socjalnymi.
A za parę lat to nawet zaraz po porodzie będą zabierać do odpowiedniego ośrodka, po co mają czekać? w Szwecji już biorą po pierwszym klapsie :roll:

A co do całej sytuacji to zgadzam się z przedmówcą: od razu bandę doprowadzić do porządku, zamiast czekać, aż zbierze się banda idiotów, którym się wydaje, że jak ich jest więcej to mają rację bardziej.
http://trollsforge.com/

i want music that tears itself apart
i need a catchy tune like i need a bullet in the heart

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Trzeba byc naprawde skonczonym idiota zeby tak krzyczec, rzucac kamieniami i bigac po dachu kiedy dziesiatki kamer sa skierowane na ciebie. Ladne mandaciki poleca.
Jestem zaskoczony w sumie postawa policji. Ja bym raczej optowal za pocisnieciem tej holoty.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

polskie prawo chyba zabrania odpowiedzi policji atakiem na atak w takich sytuacjach, tylko obrona. A jak widać, policje mamy dobrą, stoicka postawa, zero odezwu na zaczepki tej hołoty. Chociaż mogliby ich troszke pogonić tym żółwiem :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Wiedziałem, że sprawa KDT wypłynie gdzieś na forum. Co do całej sytuacji to powiem tyle, jak ktoś u kogoś ma dzierżawę miejsca i umowa wygasa to właściciel nie ma obowiązku jej przedłużać. Kupcy w KDT wiedzieli od dawna, że nie będą mogli tam zostać, ale nie zrobili nic w kierunku pozyskania nowego lokum, ich działania były nakierowane tylko i wyłącznie na pozostanie w tym miejscu. Wiadomo, lokalizacja zajebista, a kasa ze sprzedaży gruntu też była by spora jak by przejęli go przez zasiedzenie.
Kosa pisze:polskie prawo chyba zabrania odpowiedzi policji atakiem na atak w takich sytuacjach, tylko obrona.
Nie przypominam sobie takiego zapisu, ale nie bój się jak by był by rozkaz palować, to rozgonili by wszystkich w parę minut (naszą prewencję szkolą jeszcze ludzie którzy uczyli się fachu w dawnym ZOMO, system się zmienił wiedza pozostała). Chodzi o to, że Policja nie przybyła tam rozpędzać tłumu i wyrzucać kupców, była tam po to aby odgrodzić tłum od KDT, dopiero jak firma ochroniarska nie dała sobie rady to weszła Policja i załatwiła sprawę, Policjanci sami jednak przyznają, że nie spodziewali się takiego oporu.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
maciek_89
Chuck Norris
Posty: 420
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: maciek_89 »

Obejrzałem wszystkie trzy filmiki zamieszczone przez admirała.
Podczas oglądania odczuwałem na zmianę złość i niepowierzanie. :roll:
Jak Tullarisie części tych ludzi (tym nie karanym) , udostępnić broń, oni sami dla siebie są niebezpieczni.(jakie sprytne nawiązanie do wątku przewodniego tego tematu 8) ) Moim zdaniem żenada. Do czego to dochodzi aby funkcjonariusz musiał stać i znosić takie obelgi, szczerze powiedziawszy ja bym nie wytrzymał tego człowieka.Pewnie karmił się myślą że jak taśma pójdzie jako materiał dowodowy to mu staną te słowa w gardle. ( a tak poza tym jak wygląda ukaranie takiego pacjenta w świetle prawa? jakie kary są przewidziane za w taki sposób obrażanie funkcjonariusza?).
Jestem całkowicie za interwencją, powinni zareagować ,połapać, sprocesować i pozamykać, bronić to oni mogli się kiedy miasto chciało negocjować. To co wydarzyło się pod KDT to nie była demostracja tylko walka,ale nie tylko kamieniami rzucali pseudokibice którzy się dołączyli ale widać też innych (kupców) ludzi.
Podsumowując żal, że takie prostaki i ciemnota mieszka w tym kraju. A głupota tych ludzi nie zostanie zapomniana i rozpoczną się kary.

Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

Tullaris pisze:Wiedziałem, że sprawa KDT wypłynie gdzieś na forum. Co do całej sytuacji to powiem tyle, jak ktoś u kogoś ma dzierżawę miejsca i umowa wygasa to właściciel nie ma obowiązku jej przedłużać. Kupcy w KDT wiedzieli od dawna, że nie będą mogli tam zostać, ale nie zrobili nic w kierunku pozyskania nowego lokum, ich działania były nakierowane tylko i wyłącznie na pozostanie w tym miejscu. Wiadomo, lokalizacja zajebista, a kasa ze sprzedaży gruntu też była by spora jak by przejęli go przez zasiedzenie.
Działka należy do gminy czyli do miasta i nie da się zająć przez zasiedzenie - nawet wieczysta dzierżawa wygasa po 99 latach. Żadne władze by nie pozwolilły żeby ten grunt ktoś zajął.
Moim zdaniem KDT się wygłupiło a chuliganeria miała za darmo przyczynek do bijatyki z policją i strażą miejską.
Obrazek

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Khunag pisze:A za parę lat to nawet zaraz po porodzie będą zabierać do odpowiedniego ośrodka, po co mają czekać? w Szwecji już biorą po pierwszym klapsie :roll:

Źle mnie zrozumiałeś. Nie chodzi mi bynajmniej o jakieś Jugentanty na zwór niemiecki, które będą zabierały dzieciaki na masę. W tym konkretnym przypadku chodzi o coś innego.

Załózmy przez chwilę, że jesteś szczęśliwym ojcem rocznej dziewczynki. Pracujesz od 10 lat w zakładzie X, który zatrudnia 4000 osób. Ale firma od pewnego czasu przynosi straty - zmniejszenie pensji nie pomaga więc szefowie decydują się na redukcję zatrudnienia, powiedzmy tak z 50% (Ciebie to dotknęło). Zaczynają się pikiety, marsze aż w końcu dochodzi do okupacji zakładu. I nadchodzi dzień, kiedy to osoby zajmujące nielegalnie ten zakład mają go opuścić. Jeśli to nie zostanie zrealizowane to szefowie firmy użyją firmy ochroniarskiej Y (całkowicie zgodnie z prawem) do usunięcia strajkujących. Nadchodzi dzień konfrontacji a Ty oraz jeszcze pewna liczba osób jesteście z dziećmi na terenie zakładu (nie oszukujmy się lepiej to wygląda w TV jak kobieta z dzieckiem jest szarpana przez rosłego osiłka z ochrony). Rozmowy nie przynoszą skutku (co było łatwe do przewidzenia) i dochodzi do szturmu ochrony (zgodne z prawem czy się to nam podoba czy nie) na barykady pracowników, którzy są przygotowani należycie ale niestety w czasie walk jedno z dzieci (powiedzmy Twoje) zostaje narażone na kontakt z gazem pieprzowym i pewno będą tam jakieś komplikacje zdrowotne.

Pytanie brzmi kto jest winny temu, że to niewinne dziecko zostało potraktowane przez zupełny przypadek gazem. Ty, który wiedziałeś, że konfrontacja ze służbami ochrony czy też nawet policją jest nieunikniona czy też te służby, które zgodnie z prawem chciały doprowadzić do zakończenia nielegalnej okupacji i zawierusze i walce z demonstantami niestety nie zauważyli ,że są w bliskiej obecności dzieci.

Jeśli o mnie chodzi to 'rodzice' z KDT powinni może nie tracić tych praw ale dostać solidne kary pieniężne bo nawet jeśli jest tylko 1% na to ,że może dojść do rozróby i dziecko, które jest pod ich opieką może zostać poszkodowane, to nie powinni oni jego ze sobą zabierać. Wczoraj nawet na TVNie pokazali krótką rozmowę jednego z dziennikarzy z takimi rodzicami i jak im powiedzielał, że zachowali się nieodpowiedzialnie to się na niego rzucili słownie. Wstyd.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

u kupców z KDT widoczna jest standardowa mentalność związkowców - mnie się należy, w Polsce jest cały szereg osób które tak mają kolejarze, stoczniowcy, rolnicy, policjanci, nauczyciele, górnicy itd., itd. Cieszę się że ktoś w końcu miał jaja i postawił się tym bandytom (ugodowych kupców zastraszano a podczas negocjacji zapropononowano im 8 innych lokalizacji !!!!), podobna sytuacja była z Gmurkami - właściciele domu wchodzącego w obwodnicę, którzy "przypadkiem" zameldowali do niego blisko 20 nowych osób tuż przed próbą wywłaszczenia - zapewne by każde z nich dostało mieszkanko zastępcze :roll: czy też innym właścicielom komisów na Marsa którzy od lat blokują budowę trasy szybkiego ruchu... z tego typu ludzmi trzeba niestety rozmawiać językiem który rozumieją...

pzdr,
Ż.

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Żaba pisze:u kupców z KDT widoczna jest standardowa mentalność związkowców - mnie się należy, w Polsce jest cały szereg osób które tak mają kolejarze, stoczniowcy, rolnicy, policjanci, nauczyciele, górnicy itd., itd.
Nie rozumieją kupcy, że wyszkolić ww. jest o wiele trudniej niż znaleźć pracę dla kupca.
Żaba pisze: czy też innym właścicielom komisów na Marsa którzy od lat blokują budowę trasy szybkiego ruchu... z tego typu ludzmi trzeba niestety rozmawiać językiem który rozumieją...
BogdanCar z Marsa to powinni byli dawno temu rozwalić. Aż dziw bierze że nikt mu tego nie spalił...

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Mogło mi się pomylić z tym zasiedzeniem, a co do posiadania broni przez kupców, to jeśli by grozili jej użyciem lub istniało by podejrzenie, że takową broń posiadają to wezwało by się nie prewencje a AT i oni by pozamiatali.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Na 600 potencjalnie uzbrojonych osób? Idę o zakład, że wezwali by wojsko :D

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

W oczekiwaniu na demotywatory narazie taki obrazek:

Obrazek

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Tak bo pierwsze co kupcy z KDT by zrobili gdyby był łatwiejszy dostęp do broni to kupili by sobie klamki, jeśli miał by być tam broń to zaledwie kilka sztuk. A jeśli chodzi o wezwanie wojska to kumpel pracujący w MON stwierdził, że z Wesołej powinna przyjechać kompania Twardych i rozjechać blaszaka.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
maciek_89
Chuck Norris
Posty: 420
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: maciek_89 »

Tylko liberalizacja prawa odnośnie posiadania broni, spowoduje też zwiększenie ilości i dostepności nielegalnego posiadania broni :wink: W takim wypadku możliwe że do policjantów, zamiast kamienia poleci pocisk z pistoletu. Przed nim nie jest tak łatwo się zasłonić zwłaszcza że nie widzisz jak leci, bo leci za szybko :wink:

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

No to będzie powtórka z kopalni Wujek, Policja odpowie ogniem, co się skończy krwawą jatką. Moim skromnym zdaniem, jeśli ktoś przejdzie szkolenie strzeleckie gdzie nauczą go posługiwania się bronią to będzie miał świadomość tego, że strzelanie do Policji kiepsko się dla niego skończy.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

Do wykurzenia okupantów z KDT wystarczyłoby trochę granatów ogłuszających i gazu CS..Niestety, nasza Policja jak zwykle jest zbyt pobłażliwa dla ludzi nie respektujących orzeczeń sądów...smutne ale prawdziwe...

Teraz posypią się akty oskarżenia za napaść na funkcjonariusza itp...

ODPOWIEDZ