Kodex IndyChD i faqi

Chaos Dwarfs

Moderator: esgaroth

Zablokowany
Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Kodex IndyChD i faqi

Post autor: Marek G »

Czy ma ktos faqa do ChD (tego z UK GT) i moglby mi wyslac, bo mi sie gdzies zawieruszyl?
Proszę.
Ostatnio zmieniony 4 sty 2010, o 01:23 przez Marek G, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Ostatnio zmieniony 4 sty 2010, o 01:20 przez Marek G, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DawiZharr
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Opole

Post autor: DawiZharr »

o, fajnie :) też go ostatnio szukałem :) swoją drogą warto by to przykleić żeby zawsze było pod ręką

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »


Awatar użytkownika
Orcus
Chuck Norris
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / The Gamblers

Post autor: Orcus »

Od razu z góry przepraszam, jeśli zły temat ale stwierdziłem, iż nie warto zakładać nowego :)


Mam pytanie odnośnie Kollosussa a dokładniej podstawki pod niego Jaki rozmiar? 100x50? 120x80? Pytam bo chciałbym zrobić coś na wzór starego jagga, ale muszę mniej więcej wiedzieć jakiego to może być rozmiaru
Strategikon 2010:
Gasior pisze: najlepszy tekst opisujacy rowniez bardzo przyjemna bitwe z Dimitrim i Tomkiem powiedział fisch - "czułem się jakbym grał w warhammera a oni w 40k. Ja na nich z łukiem i mieczem a oni z bolterów i jakiś dział"

:D

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

wydaje mi sie ze jest to rydwanowa, ale mozesz zrobic na dowolnej wiekszej
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Ja grałem na 120/80

Awatar użytkownika
Orcus
Chuck Norris
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / The Gamblers

Post autor: Orcus »

Tez Mi się wydaje że ta od Rydwanu będzie mała :p

Mam jeszcze jedno pytanie :)
HailFire Gun

Jest Opis że ta broń to Blunderbuss.

Tylko intryguje mnie zasada 3x multi Shot oraz to, że nie ma żadnych kar do trafienia...

Czy zasada ta jest tak jak np. w Empire Pistoliers? Że jak strzela raz pojedynczym to jest ok (Bs3) czyli na 4+ a jak robie x3 to mam zawsze na 5+??
Ostatnio zmieniony 23 sty 2010, o 18:53 przez Orcus, łącznie zmieniany 1 raz.
Strategikon 2010:
Gasior pisze: najlepszy tekst opisujacy rowniez bardzo przyjemna bitwe z Dimitrim i Tomkiem powiedział fisch - "czułem się jakbym grał w warhammera a oni w 40k. Ja na nich z łukiem i mieczem a oni z bolterów i jakiś dział"

:D

Awatar użytkownika
DawiZharr
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Opole

Post autor: DawiZharr »

nie... to jest handgun z 3 strzałami trafiajacy zawsze bez ZADNYCH kar do trafienia czyli niezaleznie czy strzelasz pojedynczym strzalem czy trzema, trafiasz w przypadku BS3 na 4+

pistolety nie maja kary do trafienia tylko za ruch i daleki zasieg, natomiast za podwojny strzal, strzelanie do lasu, pojedynczego modelu/skirmisherow juz maja

Awatar użytkownika
Toczek
Chuck Norris
Posty: 552
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Toczek »

To w jakim celu na koncu opisu broni jest wpisane Multiple Shoot Special Rule ?
Gdyby Multiple nie dawal mu minusow kazda logicznie myslacy clzowiek by napisal ile posiada atakow taka blander i nie wyszczegolnial tego wpiszem Multiple Shoot Specjal rule.

Awatar użytkownika
DawiZharr
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Opole

Post autor: DawiZharr »

problem w tym, ze kazda bron strzelecka ma 1 strzal chyba, ze ma zasade multiple shot... poza tym prosciej napisac multiple shot x3(tak jak to robi GW) niz pisac jakakolwiek inna zasade dajaca mu 3 strzaly bez kary do trafienia skoro i tak ma zasade, ze strzela BEZ ZADNYCH KAR DO TRAFIENIA...
a skoro strzela bez ZADNYCH kar do trafienia to takze bez kar za multiple shota

Awatar użytkownika
Toczek
Chuck Norris
Posty: 552
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Toczek »

No spoko ale zasada Multiple pozostaje multiple i daje -1 do trafienia. I jest jak byk wpisana w Opis broni. Dlatego nie przyznam ci racji. I sadze ze się mylisz.

Bo jak tez moge sie uczepic kilku wyrazow Multiple Shoot specjal rule.

Awatar użytkownika
DawiZharr
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Opole

Post autor: DawiZharr »

a wiesz co to znaczy "Does not suffer any 'To Hit' penalties"? 'To Hit' penalty za multiple shot się w tym "any" zawiera, wiesz?

Awatar użytkownika
Toczek
Chuck Norris
Posty: 552
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Toczek »

Wiem co to znaczy lecz moim zdaniem nie jest jak mowisz. Poniewaz w takim wypadku ta bron jest ostro przegieta.

Bo nie zostalo by wpisane na koniec opisu tej broni Multiple Shot Specjal rule gdyby nie nie to ze ta bron posiada ta zasade a zasada mowi jasno -1 do trafienia gdy uzywamy tej zasady an broni.

Awatar użytkownika
DawiZharr
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Opole

Post autor: DawiZharr »

nie jest w zadnym stopniu przegieta(ze wzgledu na BS2-4 bohaterow), elfie luki sa duzo lepsze, a koszt maja porownywalny...

Awatar użytkownika
Toczek
Chuck Norris
Posty: 552
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Toczek »

Tylko ze elfy jeszcze musza trafic jest to rasa uzywajaca glownie lukow.
Generalnie chetnie bym uslyszal jak ta zasade widzia sedziowie ktorzy dopuszczali ten armybook do gry w polsce. Lub sami autorzy tego booka.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Toczek, zobacz sobie Lifetaker'a u DE: trafia zawsze na 2+ mimo, że ma potrójny strzał, to jest też super przegięcie i to by gw :wink: ??

Ps, Polska z wielkiej litery....

Awatar użytkownika
Toczek
Chuck Norris
Posty: 552
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Toczek »

Tylko ze Life taker sciaga 1 sv kosztuje 5 ptk wiecej. I jest inaczej Opisany. I nie ma Flamig attack.

Awatar użytkownika
DawiZharr
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Opole

Post autor: DawiZharr »

ja bede gral tak jak jest napisane w army booku(nie ma zadnych kar do strzelania), w zapisie zasady multiple shots jest wyraznie napisane, ze jest to 'to hit' penalty :P wiec nie rozumiem o co ci chodzi...
jak ktos mi powie na turnieju, ze jest inaczej to sedzia rozstrzygnie... imo opis broni jest jasny, a ty kierujesz sie "za niskim kosztem punktowym"...

Awatar użytkownika
Orcus
Chuck Norris
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / The Gamblers

Post autor: Orcus »

Ja może rozwieje to dlaczego tak Artur się o to kłóci. Prowadzę kampanię Warbands (na którą zapraszam :P) są to bardzo małe punkty (aktualnie 300+) i wystawiam Czempiona z Tą bronią i jeszcze ani razu chłopak się nie spłacił :P i robi bardzo dobrze na te punkty, a to co robi dobrze to budzi kontrowersje? pod sugestiom "PG"?:P

Ale po dzisiejszej rozgrywce nasunęło mi się następujące pytanie, gdyż wypróbowałem Death Rocket'a.


Death Rocket działa jako małe działo, czyli ma normalnie Kartacz tak? jeśli tak to nasuwa się drugie pytanie Kartacz jest jakim atakiem? bo przecież nasz Rocket to Monster i Monster gdy straci swoja obsługę (poganiaczy) to normalnie zionie i wykonuje tam swoje ataki :P A i Dla jasności Gdy na "niewypale" lecę do przodu to lecę razem z obsługą tak?:P

Sorry, że tak zasypuję pytaniami, ale jak jak to mówią kto pyta nie błądzi ;)
Strategikon 2010:
Gasior pisze: najlepszy tekst opisujacy rowniez bardzo przyjemna bitwe z Dimitrim i Tomkiem powiedział fisch - "czułem się jakbym grał w warhammera a oni w 40k. Ja na nich z łukiem i mieczem a oni z bolterów i jakiś dział"

:D

Zablokowany