Uciekanie od flee - rozwiniecie dyskusji z LS

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Re: Uciekanie od flee - rozwiniecie dyskusji z LS

Post autor: Furion »

bless pisze:Troche konsekwencji - albo jest pivot, albo go nie ma.
;/

Rulebook...

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Czyli mam rozumieć, że jak podejdę 21 niewolnikami do przeciwnika na odległość mniejsza niż 2,83'' i zadeklaruję flee w reakcji na szarżę, to mój oddział spada?
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Aveer
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Aveer »

Tak

Awatar użytkownika
Shyym
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 175
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Shyym »

Po prostej bez pivota. To przecież kpina...

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Intuicyjnie(RB p.19): turn, pivot i uciekamy? bo te wygibasy tworza problemy.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Hobbit pisze:Czyli mam rozumieć, że jak podejdę 21 niewolnikami do przeciwnika na odległość mniejsza niż 2,83'' i zadeklaruję flee w reakcji na szarżę, to mój oddział spada?
Aveer pisze:Tak

No, k*rwa, teraz to już chyba naprawdę rzucę battle'a...

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

coraz ciekawiej...

znaczy graczom VC i DoCH przeszkadzaja uciekajace oddzialy lucznikow czy jak?
znaczy podjezdzasz do mnie na cal i na pewno nie uciekne?
wg mnie musze "przebiec" przez teren lub unit zeby byc zniszczony a nie zachaczyc w czasie robienia reakcji na szrze...
powoli zaczyna to byc jakas paranoja...
Ty tak grales Jankiel?
Bo mi sie jakos nigdy nie zdarzylo zeby ktos tak ze mna zagral...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

A moze przeczytajcie odpowiedz Gava na forum ...
Slowko "pivot" w zasadach znalazlo sie lekko przypadkiem jako uproszczenie. ;)

Awatar użytkownika
Aveer
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Aveer »

Morrok pisze:
Hobbit pisze:Czyli mam rozumieć, że jak podejdę 21 niewolnikami do przeciwnika na odległość mniejsza niż 2,83'' i zadeklaruję flee w reakcji na szarżę, to mój oddział spada?
Aveer pisze:Tak

No, k*rwa, teraz to już chyba naprawdę rzucę battle'a...
Żeby nie było. Mi też się to nie podoba ;).

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Was w tej LS popier**liło od tego pisania uściśleń? Może po prostu załóżmy że jak następuje deklaracja FLEE to oddział ją deklarujący odrwaca sie w miejscu i ucieka.
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

|RaV|
Wałkarz
Posty: 68

Post autor: |RaV| »

czy podobnie jest z paniką? Czyli czy jeśli taka hydra podbiegnie do przeciwnika na 1 cal a ten nie zda terroru to się o nią rozwala?

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Hobbit pisze:Czyli mam rozumieć, że jak podejdę 21 niewolnikami do przeciwnika na odległość mniejsza niż 2,83'' i zadeklaruję flee w reakcji na szarżę, to mój oddział spada?
To podjedź na 2,84 :wink:
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

a jakie możliwości taktyczne to stworzy :)

Teraz będzie można blokować pivoty uciekających a nie tylko same ucieczki.
Powstawiamy tam fast albo VC powskrzesza zombiech i heja !

Może już nie będzie trzeba walczyć tylko prowokować do ucieczki lub paniki :)

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Czy przypadkiem nie jest tak, że piwot odnosi się tu wyłącznie to faktycznego ustawienia figurek na stole (w celu określenia kierunku ucieczki i pogoni), niźli faktycznego ruchu oddziału? Wszak jest zapisek, że unit, który robi flee i tak nie ma już szyku ani formacji, jako taki nie robi okrąglutkiego pivota całym frontem zamiatając po drodze kilka metrów krzaków...Chłopaki odwaracają się tyłem (proszę przećwiczyć przed klawiaturą, to na serio da się zrobić w miejscu!) i spier....ją. Popieram uściślenie, że w czasie tego pivota się nie rozwala.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Gwoli scislosci - LS (w wiekszosci) wlasnie broni podejscia zdroworozsadkowego, ktore eliminuje problem zabijania sie przez pivoty, bo eliminuje pivoty z ucieczki w ogole.

Podejscia RAW-owego broni kilka innych osó, w tym Xet i Furion. Jesli chcecie bluzgac to pod wlasciwym adresem przynajmniej.

Jedno mnie pociesza, ze nowe uscislenie jest juz wlasciwie przeglosowane (3 glosy zgodne) i slusznie. Gadamy wiec sobie troche dla rozrywki, zeby podgrzac atmosfere... ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Dark Knight pisze:Was w tej LS popier**liło od tego pisania uściśleń? Może po prostu załóżmy że jak następuje deklaracja FLEE to oddział ją deklarujący odrwaca sie w miejscu i ucieka.
o co ci chodzi? ze sie oddzialy niszcza czy ze chcemy zrobic zeby tylko przesuwac oddzialy?

bo na razie wyglada na to, ze nie wiesz o czym piszesz...
czy podobnie jest z paniką? Czyli czy jeśli taka hydra podbiegnie do przeciwnika na 1 cal a ten nie zda terroru to się o nią rozwala?
Jak dla mnie panika powinna miec takie same zasady ucieczki zeby niebylo potem problemow z co jest czym :)
Jedno mnie pociesza, ze nowe uscislenie jest juz wlasciwie przeglosowane (3 glosy zgodne) i slusznie. Gadamy wiec sobie troche dla rozrywki, zeby podgrzac atmosfere...
bo narzekanie na ls jest zawsze w modzie. Oni przeciez pod siebie roba te uscislenia bo wszyscy graja de gdzie fasty sie rozbijaja o przeciwnikow

;)

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

bless pisze:Gwoli scislosci - LS (w wiekszosci) wlasnie broni podejscia zdroworozsadkowego, ktore eliminuje problem zabijania sie przez pivoty, bo eliminuje pivoty z ucieczki w ogole. Podejscia RAW-owego broni kilka innych osó, w tym Xet i Furion. Jesli chcecie bluzgac to pod wlasciwym adresem przynajmniej.
Przypinki niepotrzebne.

Ja propaguję podejście zdroworozsądkowo i co więcej - zgodne z RB. Czyli pivot, tak jak to stoi na stronie 19. Pivot intuicyjnie traktuję jako wirtulany - tak było w każdej mojej grze do tej pory.

Rozbijanie się o oddział szarżujący przy próbie ucieczki podczas robienia pivota to jakiś debilizm. Ja tak nie grałem i nie zamierzam.
bigpasiak pisze:coraz ciekawiej...(...)
znaczy podjezdzasz do mnie na cal i na pewno nie uciekne?
wg mnie musze "przebiec" przez teren lub unit zeby byc zniszczony a nie zachaczyc w czasie robienia reakcji na szrze...
powoli zaczyna to byc jakas paranoja...
Ty tak grales Jankiel?
Bo mi sie jakos nigdy nie zdarzylo zeby ktos tak ze mna zagral...
As Pasiak said.

Jak dla mnie kwestia z rozbijaniem się przy robieniu pivota to wymysł na poziomie dawania magowi sword of fate, żeby z fireballa ściągał greater demony.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

No dobrze, skoro wersja z wirtualnym pivotem stającym się rzeczywistym jest zdroworozsądkowa, to jak wyjaśni opozycja podejście równie zdroworozsądkowe i oparte na zasadach, jakie nam powiedział szanowny kolega Byro:
Wszak jest zapisek, że unit, który robi flee i tak nie ma już szyku ani formacji
Zapisek jest według zasad. Unit uciekający porusza się jak skrimrisherzy, ignorując kary za movement i nie musi się obracać, by wykonywać swój ruch. Jak RAW-ujemy, to RAW-ujemy do końca, bez niedomówień.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

W jakiej formacji i gdzie zwróconej będzie więc stał taki uciekający skirmish w punkcie, do którego zdołał zbiec ? Czy uciekający jest w skirmishu tak długo jak ucieka mimo, że formalnie na stole stoi w oddziale jeden koło drugiego (uciekający fast w bok na zasadzie po prostu przesuń*)

*jeżeli wcześniej nie rozbił się przez pivot :wink:

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Jak jest opisane w rulebooku - uciekający będzie stał tyłem do tego kto go zbreakował/spanikował itd. (na przekór zasadom skrimrisherów, że mają 360 stopni pole widzenia) i będzie uciekał na wprost od źródła które spowodowało ucieczkę. Stoi wciąż w sztywnym szyku lecz zakładamy, że jest to formacja luźna jak przy skrimisherach, tak jak zakładamy, że nie ma minusów do ruchu i porusza się jak skrimisher. Formacji taki oddział nie ma, jako tako, choć na stole może to wyglądać inaczej. Dopóki ucieka, utrzymuje te zasady. Tak jest w rulebooku.

Zasady z Rulebooka mieszają trochę zasady zwykłe, z zasadami skrimrisherów, ale to dlatego, że i tak taki oddział dopóki się nie zbierze (i nie zreformuje, co wymaga obrotu i zmiany pola widzenia) ucieka, nawet przed szarżami.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

ODPOWIEDZ