Beast of CHAOS, pytania poczatkujacego...

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Re: Beast of CHAOS, pytania poczatkujacego...

Post autor: GarG »

Już wolał bym sobie zkonwertowac własne dragon ogry... te są po prostu paskudne :P
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
dark kaczuszka
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dark kaczuszka »

Witam wszystkich czcicieli kóz, tak sobie przeglądałem moje fiksy z różnych armii i bue tylko, doszedłem do wniosku że nawet bez proksowania jestem w stanie złożyć małą armie bestii

Mam:
beastlorda (poprzedni właściciel używał jako bloodków do demonów)
championa bestigorów (tak samo)
20 beast herdów (tak samo)
13 piesków
5 ogrów
rydwan
i giganta

Armia jest bardzo ładna więc czemu nie zacząc nią pogrywać:P
Teraz mam parę pytań.(tak wiem że najlepiej sprawdzić samemu ale na razie nie mam jak i z kim:P:P)
- Czy czymś z wyżej wymienionych gra się tak tragicznie że nie opłaca się tym w ogóle grać?
- Co w pierwszej kolejności powinienem zdobyć by było
a) klimatycznie i ładnie
b) w miarę grywalne jak na kozie warunki

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

Dibo pisze:5 ... Przynajmniej ja mam 5 rodzaji czy jest wiecej nie wiem - nie kojaże .

a - Z klocem na hełmie trzymający broń w 1 ręce
b - W rogatym hełmie , broń trzyma oburącz
c - Hełm z rogami (jak w b) i broń w jednej ręce
d - w Hełmie z kucykiem i małymi góżkami , trzyma miecz w 1 łapce
e - Hełm z kucykiem bez rogów i topór dwuręczny

Teoretycznie powinien być jeszcze :
x - koleś z kolcem na hełmie i bronią dwuręczną

to ja mam jeszcze jednego :/

broń w jednej lapie, a hełm z kitą i rogami <chyba że to b to wtedy przepraszam>
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

W pierwszej kolejności powinineneś zdobyć 3 dragon ogry, akurat się składa, że je mam :D

Awatar użytkownika
dark kaczuszka
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dark kaczuszka »

No tak mogłem się takiej odpowiedzi spodziewać:P nie chodzi że akurat spodziewałem się dragon ogrów w odpowiedzi tylko raczej modeli które ludzie będą chcieli sprzedać (co nie jest z resztą złe)

Co do zbierania bestii dodam że myślę też trochę pod kątem nadchodzących beastów.

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

Minotaurów bym nie kupował, bo pewnie wyjdą nowe,
jak masz rydwan to możesz kupić 2, bo w nowym booku mają być w specjalach po 2,
pozatym rydwan z markiem korna ma 6 ataków z s5 2 z s4 w szarży plus D6+1 impaktów więc działają jak takie rydwaniki jak 3 minoski, a łatwiej zrobić tym szarże, skrinujesz to herdem a potem razem z nim szarża.
piesków nigdy za dużo tak koło 25 starcza do wszystkiego,to samo jest z herdami, ja mam około 110 i gdyby nowy book to bym kupił więcej,
centki raczej wyjdą pewnie w plastiku.

Awatar użytkownika
Mr. Hyde
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Koszalin Zad Trolla
Kontakt:

Post autor: Mr. Hyde »

Strasznie dziwny bestiowy świat, kupuj to co ci się podoba (polecam 3 drago ogry) a nie 110 psów może niektórzy lubią kolekcjonować psy ale 110 i to są 2 rodzaje modelu pewnie.
Ostatnio zmieniony 8 wrz 2009, o 22:23 przez Mr. Hyde, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Dobrze gada, polać mu.
Nie kupuj 110 psów bo w punktach to wyjdzie tyle samo co jeden dragon ogr bez nogi.





A ja mam 3 z nogami

Awatar użytkownika
Mr. Hyde
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Koszalin Zad Trolla
Kontakt:

Post autor: Mr. Hyde »

A bez dragon ogrów nie pociśniesz a jak już mają nawet nogi to oooo.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Panowie, bo OFFTOP się robi, do tematu proszę!
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Foalooke pisze:
Dibo pisze: d - w Hełmie z kucykiem i małymi różkami , trzyma miecz w 1 łapce
to ja mam jeszcze jednego :/

broń w jednej lapie, a hełm z kitą i rogami <chyba że to b to wtedy przepraszam>
To chyba jedno i to samo :wink:


Ej panowie . Klops nie mówi o 110 psach tylko o 110 kozach z herdów - czytajcie uwążniej :wink:

Sory cie ANtY ale zrobie ci anty reklame :
@ Dark kaczuszka - Nie kupuj Dragon Ogrów - bo nie wiadomo czy wogóle będą w bestiach w nowej edycji . Minosy sobie kup ale tylko jak będą tanio na allegro inaczej nie ma sensu . Kup sobie shamanów , herdy , rydwany , psy .. i wystarczy .
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
dark kaczuszka
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dark kaczuszka »

Dobra więc już wiem co kupić (albo raczej za co mam się wymieniać:P) teraz poprosiłbym o podpowiedź do drugiego pytania (a w zasadzie to pierwszego)

"Mam:
beastlorda (poprzedni właściciel używał jako bloodków do demonów)
championa bestigorów (tak samo)
20 beast herdów (tak samo)
13 piesków
5 ogrów
rydwan
i giganta"

Nie chodzi jedynie o skuteczność... o zabawę przede wszystkim (choć jeśli marnie przegrywam z słabymi graczami z przetłuszczonymi włosami i kupą pryszczy to nie bawię się za dobrze)

"Czy czymś z wyżej wymienionych gra się tak tragicznie, że nie opłaca się tym w ogóle grać?"

Wiem co gigant potrafi (spierniczyć), co ogry (zawalić), psy bo grywałem w innych armiach ale jak się spisują właśnie w koziołkach.

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

rozumiem że ten herd to 12 gorów i 8 ungorów
graj sobie na 8 gogów\8 ungorów pozostałe 4 możesz przeznaczyć na konwersje, np szamana albo 2(sam mam takiego 1, i jest moim ulubionym),i BSB.
2x 5 psów jak zwykle do skrinowania, jeden do rydwanu Khorna, drugi załóżmy do 4 ogrów
Giguś lata sobie sam
Do tego wargor i Szaman 2 Lv
I już masz armie na prawie tysiaka
Dokupujesz sobie jeden herdzik wkładasz do niego kolejnego szamana i już masz 1250
Możesz sobie także sproksować z czegoś jeszcze 1 minosia i rać na 3 ogrów i 3 minosiów bo 5 ogrów to jednak trochę za dużo, a minosie jednak są dużo lepsze.
DO to największe plewo, jeden DO to prawie 2 minosie

Awatar użytkownika
dark kaczuszka
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dark kaczuszka »

Ano właśnie przecież mogę konwertować mam nawet z czego:) (hehe na upartego mogę nawet zrobić krówkę z mojego BloodThirstera:P:P:P)

No nic, dzięki wam wielkie na razie ograniczę się do zdobycia drugiego herda. Z resztą fiksów pewnie poczekam do nowej edycji, nie śpieszy mi się, mam czym grać:)

Teraz jeszcze pytanie do Dibo - Gdzie teraz grywasz po zamknięciu Imperium Gier??

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

O ! nie zauważyłem ześ ty Krakus :P ... W Bardzie czasem , zdazyło sie ze grałem w Smoku w galerii kazimierz . Jak coś to łap moje gg : 6533326 Umówimy sie na jakąś bitewke a zeby nie grać takimi samymi armiami to zagram moją bretonnią :D albo Ja bestiami a ty tym co tam masz jeszcze :D

A bloodtrister - to świetny materiał na Doombulla :twisted:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Sprawe mam ... Chodz i mi o centigory ...w mej koziej głowie zrodziło sie pytanie . Czy kiedy centigory dostaną frenzy to jak jest z ich atakami ?? mają 3 ? 2 z góry i 1 z dołu ? czy 4 ? 2 z góry i 2 razy paznokciami ?
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Nie wiem jak to jest na koziej farmie, ale szał daje dodatkowe atak, a nie podwaja ich ilość. Po prostu +1.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

hmmm wiem wiem ale np rydwan z frenzy ma podwoujne ataki bo i świnki dostają dodatkowy atak i obsługa ;] ... wieć zaczełem sie zastanawiać czy nie dostajemu +1 w łapy i +1 w pazury , oczywiści jestem zwolennikim wersji 3 ataków ale zapytać można :D ... niech sie coś dzieje :twisted:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

3 bo to jeden model jest, 4 jeśli to czempion.
Jest myk że one uderzają z 2 szeregów włóczniami bo mają zasady jak piechota dotycząca broni.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

TAk ale tylko jak są zaszarżowani ... doczytałem sobie zasade z centigorami ... tak to jest jak człowiek wiele miesięcy nie ma booka w rękach . Atak z pazurami jest ze specjalnej zasady a nie ze statystyk czy czegoś tam ... nieważne zapomnijmy o pytaniu.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

ODPOWIEDZ