kilka pytań początkującego

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Re: kilka pytań początkującego

Post autor: trikk »

1) jeżeli oddział jest cały w lesie i nie ma oddziałów wroga to mozna przesuwac las wraz ze znajdującymi sie w nim jednostkami
2) czolg nie generuje punktow pary w twojej turze.
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Dziękuję bardzo. Tym samym rozumiem że jak ustoję w swojej rundzie walki i będzie tura Imperium to na nowo wygeneruje te 4 bezpieczne punkty pary i oddziałowi na przodzie wypłaci 4k3 hitów ?

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

oddzialowi na przodzie, po bokach lub z tylu, jesli sie nie myle, ale reszta sie zgadza ;) dlatego trzeba wbic mu rany :D
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Nie. Do przodu tylko robi taki zryw... Boki i tył są bezpieczne... To znaczy były bezpieczne dopóki nie było dwóch takich na stole do spółki z 4 działami...

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Czołg może grindowac dowolny unit z którym się styka jeśli dla przykładu bije się z unitem 20 chłopków z przodu kadłubka i 15 z boku mogę zdecydować ze jeżdżę tylko po bocznym unicie...wiec nie jest bezpieczny ten unit...
dokładnie jest to opisane w jednym z pytań erraty/faqu GW
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

To bardzo bardzo niedobrze w erze dwóch czołgów... W faq szukać do imperium ?

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Q When a ST is engaged against multiple enemy units(whether to its front, flank,rear) and elects to spend steam points to grind the enemy, how is the domage allocated?
A the controlling player chooses one of the units the ST is in contact with, and all impact hits are allocated onto this unit.

tak errata GW do imperium
+ taki że nie podzieli czołg pary by 3 do przodu grindy szły i 2 np w bok.
Wszystkie deklaruje w 1 unit (czy to bok tył czy przód)

No chyba że coś się zmieniło o czym nie wiem....
Obrazek






_________________

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Okej to ja jeszcze raz wrócę do tematu, bo sprawa nie doczekała się finału.

Chciałbym, zapytać czy jest możliwość, żeby LS na swoim forum przedyskutowała poruszaną kwestię. Czy można deklarować strzał w model, którego nie można zranić, w celu trafienia stojącego za nim modelu, którego inaczej nie widać. Uważam, że skoro kolega klubowy Żaby, Dark Polit :wink: na masterze sędziuje, że nie można i skoro podobno przyjęło się, że tak się sędziuje, to warto by było wyjaśnić tą kwestię ostatecznie. Czy jest to:
a) overguess podchodzący pod WP
b) strzał w ogóle niemożliwy do zadeklarowania
c) legalne zagranie

Uważam, że jasnym ustaleniem jak powinno być powinno zależeć zwłaszcza osobom, które twierdzą ze to nielegalne, bo na przykład na następnej WI mogą mieć zasędziowane zupełnie inaczej. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

a) overguess podchodzący pod WP
b) strzał w ogóle niemożliwy do zadeklarowania
c) legalne zagranie
Jak dla mnie c, ale nie będę miał nic przeciwko, jak zagłosujemy a.
Dla mnie na przykład nie ma żadnej różnicy pomiędzy strzelaniem z armaty przez wraithy, a strzelaniem przez skinki na górce, jeżeli za górką stoi stegadon.

http://www.games-workshop.com/MEDIA_Cus ... 2_Feb_2009

Pewne wskazówki można znaleźć w tym FAQ, na 6 stronie (dlatego też Twój przykład, Kaleson, jest słaby - widzę cascet i tylko ode mnie zależy, jak ułożę na nim templatkę, licz i obsługa są częścią oddziału).
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

No tak ale różnica jest taka, że skinka można zranić, a kaszkietu i wraciaków już nie.

Gdyby okazało się, że jest to zagranie nielegalne, może wreszcie ludzie zaczęliby grać nie na 2 klopach a na kaszkiecie? :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

IMO jeżeli nie ma overguessa to jak najbardziej, jest to legalny cel. Zasada ethereal nie mowi nic, ze nie mozna strzelac z niemagicznych atakow do takich jednostek
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

serio myslisz, ze to armaty powstrzxymuja przed uzywanie cadcetu a nie coraz popularniejszy mr w armii przeciwnej i uziemienie liczki?

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Serio myślę, że taki zapis w uściśleniach spowodowałby, że ludzie częściej graliby na kaszkiecie, mimo minusów które wymieniłeś.
Obrazek

Awatar użytkownika
Oskar
Wodzirej
Posty: 681
Lokalizacja: Kraków / Żabiniec Imperium Zła

Post autor: Oskar »

Kalesonerze C od 5 edycji nic się w tej kwestii nie zmieniło ....
Beka na maxa

Awatar użytkownika
straznikcytadeli
Mudżahedin
Posty: 204

Post autor: straznikcytadeli »

Tak z ciekawości chciałbym się dowiedzieć, czy żona umieścić maszynę (np. bolca) wewnątrz domku?

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Nie można :wink:

pzdr,
Ż.

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

Shino pisze:serio myslisz, ze to armaty powstrzxymuja przed uzywanie cadcetu a nie coraz popularniejszy mr w armii przeciwnej i uziemienie liczki?
MR juz chyba nie przeszkadza tak bardzo? :P
swoja droga kalesoner ma troche racji jednak ja patrze na to bardziej pod katem wymienionych skinkow bo jak nazwac strzelanie z dziala do konkretnie tego jednego skinka w oddziale zeby "przypadkiem" zachaczyc stojacego z tylu szamana jak nie wlasnie owergrus? tak samo w przypadku wrightow dobze wiadomo ze nie chodzi o zabicie wrighta tylko czegos czego normalnie zabic sie nie da.
Przydalo by sie zrobic dokladna definicje owergrusa bo bez sensu moim zdaniem jest ze przedeklarowac o 2" zasiegu nie moge z katapy ale "niechcacy" zahaczyc cos czego nie widze z dziala juz calkiem legalnie mozna pomimo tego iz sa mozliwosci nie zahaczyc
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

jak stawiasz szamana 2 cale za screenem ze skinów jesteś sam sobie winien - mówimy oczywiście o sytuacji deklarowania prawidłowego zasięgu strzału do skinków (a nie brania "poprawki" na szamana)

pzdr,
Ż.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Wydaje mi się jednak, że sytuacja w której zamiast skinka stoi wraith jest ewidentnym overguesem, bo nikt mi nie wmówi, ze chciał za pomocą działa zranić wrajta. Chciał zranić to co jest za nim schowane, skoro tego nie widzi to jest overguess. W każdym razie skoro Darek tak sędziował na WI, to znaczy, że chyba coś w tym jest? Uważam, ze to pytanie powinno być wrzucone do najbliższego głosowania LS.
Obrazek

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

jezeli "zasieg" byl na wraitha to o jakim overguessie my mowimy?
dokladnie ten sam problem jest z innymi screenami: strzal w oddzial na gorce(A) i na przy okazji jakis model za gorka(B). IMO zgodne z zasadami o ile "namiar" byl na "A"

Zablokowany