Co kupić najlepiej na początek

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Paku pisze: jak wyjmuję z walizeczek 12 chariotów (6 HE i 6 Goblińskich) 2 blociaki i full magii.
to już tak łątwo nie przejdzie :P poczytaj army booka, no chyba, że chcesz na herołsów dawać rydwany
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Paku
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Paku »

no naturalnie że szamanów goblińskich daje na rydwany, a bolciaki to daje hajsów

Helcik
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Helcik »

Od jakigoś czasu siedzę na forum o HE i mam zamiar zacząć je zbierać.
zastanawiam się od czego zacząć tak jak muj poprzednik
co myślicie zeby na początek kupić:
Box silverków
Box princesek
maga(pieszo lub konno)
hero na orle
2 bolce



może na 500 pkt bym nie zagral ale po dokupieniu rydwanów,maga,swordmasterów na tysiaka bym sie złożył

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

na początek najlepiej dwa boxy silverków. Jak masz ich 16 to masz spore mozliwosci już na starcie, no i na pcozątek mozesz wystawić 2x5 silverów i np. 6 dragon princów sproxowanych z silverków, póki nie kupisz orginalnych, które i tak polecam :) .

W sumei do tego co naspaiłeś potrzebny jest włąsnie ten kolejny box silverów, drugi mag i może jakaś piechota... 10 łuczników powiedzmy, ablo 20 spearelfów :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Nie,piechoty niekupuj,zniechęcisz się!

Paku
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Paku »

Helkacik;

box silverków na początek (to podstawa)
mag też dobry.

Teraz jednak trzeba wybrać coś znowu z corów (żeby zagrać) i
proponuje silverów lub spearelfów ( doceńcie ich w końcu)
Następnie pora przejść do speciali;
i albo weźmiesz kupisz box dragon princów albo zaczniesz od swordmasterów (to i to wymiata, swordmasterów jest więcej,a dragoni są wytrzymalsi).
No i w rarach kup te dwa bolce, skuteczne są.

Odradzam ekserymentowanie z hero na orle, na początku zbierania armii.
No to są 80 - 90zł a zamiast tego można kupić coś innego np. rydwan

Ogólnie idąc w stronę twojego rozumowania( wiem bo myśle podobnie o takich zakupach) będziesz miał armie wystawialną na około 700-800 pkt.

Daro
Oszukista
Posty: 793
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Daro »

Mozesz też kupić 1 box i złożyc jako 2x5, po prostu 1 konika tak przekombinujesz ze bedzie zajmował 2 podstawki (ot feeler) i jakąś ciekawą poze mu nadasz z bogatą podstawka(drzewao? duza skała ?).
Jako 3'ci core mozesz kupić spearelfy np. Ale to juz jak chcesz.

Pozdro

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Belaner7 pisze:Nie,piechoty niekupuj,zniechęcisz się!
nie słuchaj go :P

owszem podstawa to 2x5 silverów w corach, jednakze potem mozna pokombinować. Moze to być ąłdny kolcek 20 spearelfów, badz 10 łuczników, albo 18 swordmasterów :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

A nie lepiej kupić od razu dwa pudła Silverów?! Będzie miał trzy piątki bez kombinowania z rozciąganiem jednego przez dwie podstawki (co za durny pomysł) i zostanie mu jedna figurka na konnego lorda albo coś takiego.
Zawsze dziwiło mnie jak GW rozmieszcza te figurki w pudełkach: 8 jeźdźców, 16 piechurów - to do niczego się nie nadaje :shock:
Poza tym zawsze może sobie sprawić Gamezony, wychodzi trochę drożej ale kupuje tyle ile potrzebuje nie ile jest w pudełku i i figsy biją na łeb te plasticzki z GW

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

@Nilgar,
pamiętasz jeszcze czasy VI edycji?? ;) tam 16 spearelfów były okey i 8 silverów tez aż takie złe nie były :)

a co do zakupów to racja, 2 boxy silverów na start to jest to :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Jasne, że pamiętam ale ja jeszcze w piątej edycji wystawiałem po pięciu piechurów w szeregu (ilość ataków), więc tych 16tu zawsze było nie tak, a odkąd wszyscy wystawiają po pięciu - ja po sześciu , siedmiu (szczególnie włóczników, u których każdy rząd mnoży się przez trzy ataki).
Silverów akurat zawsze wystawiałem 10kami, teraz 5kami, więc to mi też nie leży. Jak wyszli w pudłach zacząłem kombinować ile mam kupić pudeł żeby mi się to jakoś równo rozłożyło ale nie doprowadziłem zamiaru do końca - mam wkurzających 8 plastików, do których zawsze muszę kogoś dokładać i wygląda to badziewnie, oraz niedokończony oddział pięciu lansjerek (torsy z boxa piechote DE, główki z boxa piechoty WE), w końcu zaopatrzyłem się w cztery piątki gamezonowych lansjerów i jest jak należy :twisted:

Daro
Oszukista
Posty: 793
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Daro »

Nilgar na zachodzie feelery we wszystkim to normalka. Modelarsko - dobrze wykonane, daje świetny efekt - super dynamiczna poze można wrzucić na podstawke 50mm...

Plastiki GW są w porządku - tylko trzeba umieć sie z nimi pobawić GS'em ładnie poskładać, pomalować i porobić podstawki.

Pozdro

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

[quote="Kosa"][quote="Belaner7"]Nie,piechoty niekupuj,zniechęcisz się![/quote]

nie słuchaj go :P

[/quote]
To posłuchaj go i opowiedz swoje pierwsze wrażenia z grania piechotą
A na marginesie to najlepiej abyś zaczoł od boxa silverów,może również łuczników,ze 2 magów,bolt throwery,później mozna box dragonów,swordmasterów no i rydwany

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Daro pisze:feelery
Jak już to fillery :roll:

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

To posłuchaj go i opowiedz swoje pierwsze wrażenia z grania piechotą
A jakie sukcesy odnosisz grając bez piechoty?
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Belaner7 pisze:
Kosa pisze:
Belaner7 pisze:Nie,piechoty niekupuj,zniechęcisz się!
nie słuchaj go :P
To posłuchaj go i opowiedz swoje pierwsze wrażenia z grania piechotą
miłe zaskoczenie i spora odmiana, teraz zawsze próbuje wcisnąc jakąs piechote, bez niej ani rusz :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

No bo być może umiesz tym grać,ale początkującego piechota zniechęci
Jankiel
Sukcesywnie cały czas robie postępy,w końcu osiągne poziom poznaniskiego borsuka,i kto wie czy w mojej armii nagle się niepojawi piechota.
Co do konkretów,to w sumie są dwa(półki co :))
lokal w strefie 2 miejsce
lokal w Cubie 3 miejsce
mimo że skromnie to jak na rok grania niejest źle

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

czy ja mu kazuje od razu kupować 2 boxy spearelfów?
Piechota dopiero póżniej :) poczytaj jak mu radziłem :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Tak co do pierwszych 2 boxów masz racjię,ale piechota to dużo,dużo później,jeszcze przedtem archerzy,bolce,dragoni,para rydwanów(albo i dwie),magicy,ew bsb czy boh na orle,swordzi(na początek 10 a potem rozwijamy),to jest podstawa,potem można przemyślać smoka czy gryfa(każdy zagra jak zechce,ja wziołem smoka i mam czyste sumienie)albo i wogule!Później uzupełniać armię tą na 2k,tak aby najlepiej grać bez proxów,a następnie jeżeli się chce,ćwiczyć piechotę,wpierw proxy,potem figóry(ja zrobiłem na odwrut i troche żałuje,ale niesądze by w 7 ed moi piechóży nadal się walali po półce)

Awatar użytkownika
Mućka
Chuck Norris
Posty: 368
Lokalizacja: Rzeszów [KGB "RZEZNICY Z KRESÓW"]

Post autor: Mućka »

A nie lepiej poczekać na nową edycje te kilka miechów zamiast wyrzucać kase w błoto?

Nakupisz tych box'ów a tu wyjdzie kodex i sie okaze ze to jest chujowe i juz nic z tym nie zrobisz :)

ODPOWIEDZ