BITWA O BIAŁYSTOK 2009, 5.12.2009, Białystok, Master WFB

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dastor
Masakrator
Posty: 2637
Lokalizacja: Warszawa- Cobra Kai

Re: BITWA O BIAŁYSTOK 2009, 5.12.2009, Białystok, Master WFB

Post autor: Dastor »

Rince =D> :lol2:

Ja będę bankowo:)
Obrazek

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Lakissov pisze:A question to the organizer/referee:

Is it fine to use round bases for a warmachine slightly larger than 50 mm? around 55-60 mm. The warmachine would just fit better there...
No problem, but remember that for the purposes of the game rules, your warmachine will have "virtual" 40x40mm base (ofc there are exceptions, i.e. Steam Tanks).
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Lakissov
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: Lakissov »

and if I have a 50mm round base? will it be treated as a virtual 40x40, or as is?

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

It will be virtual 40x40

Lakissov
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: Lakissov »

The rules clarifications say the following:

b) Pod maszynami wymagana jest podstawka. MoŜe to być kwadratowa 40x40 lub 50x50
mm lub okrągła o podobnych rozmiarach (za wyjątkiem ST, hellcannona) Jeśli nie
masz odpowiedniej podstawki, wszelkie wynikające z tego wątpliwości są
rozstrzygane na korzyść przeciwnika.
(I am not good at Polish, but I have read the 2008 english clarifications, and it does seems to say the same thing - 40x40 or 50x50, or similar round)


So, I really can't understand why it has to be virtual 40x40, if I have a 50mm round base. Can someone explain? It's not that I can't make 40x40 bases myself, it's just really inconvenient to place a machine on such a base...

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

Thanks for bringing this up, Sergei. It's exactly as above.

The bases of warmachines are basically used to help in finding the point from which you measure distance while shooting, and where a charge connects. If you don't have one, then in one battle some would say it'd be the wheel of the grudge thrower, in another - something else, and so on.

So, having a base is convenient. What kind of base you use is up to you, but the bigger it gets, the more vulnerable target you are. People use 40x40 bases, so they are harder to get hit by a template, but it isn't said anywhere that you can't use bigger ones. As the clarifications say: 40x40, 50x50 (square, round), or similar bases. Size of the machine is important, if it doesn't fit, you use a bigger one.
That's all.

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Jak będzie wyglądała bitwa z zagranicznymi ?
Jednostki wyjmowane z worka tak jak z Litwinami?
Obrazek

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

nie, na masterze w Bialymstoku obowiazuja jawne rozpiski.

na EGU nasi goscie o tym nie wiedzieli i bylo przez to pare nieporozumien, ale teraz ich uprzedzilismy. gramy tylko na jawne, tylko pomalowanymi armiami - master to master.

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

prosilbym by ludzie niekompetentni nie wypowiadali sie w kwestii zasad...
pozdro

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

DarkDruchii pisze:prosilbym by ludzie niekompetentni nie wypowiadali sie w kwestii zasad...
pozdro

Marzenia ściętej głowy.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

eliah91 pisze:Jak będzie wyglądała bitwa z zagranicznymi ?
Jednostki wyjmowane z worka tak jak z Litwinami?
swoją drogą ma to też swój urok, i promuje niekonwencjonalne rozpiski :)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Tak tylko fajnie jak ktoś o tym wie.
Z deka się wk@#$iłem jak położyłem na stół walizkę na której miałem wszystko a Litwin podszedł popatrzył i zaczął wywalać mi podstawki z tylnej kieszeni spodni. :|
Obrazek

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

eliah91 pisze:Tak tylko fajnie jak ktoś o tym wie.
Z deka się wk@#$iłem jak położyłem na stół walizkę na której miałem wszystko a Litwin podszedł popatrzył i zaczął wywalać mi podstawki z tylnej kieszeni spodni. :|
chill, kolego ;). oni tez czytaja to forum i nie wprowadzajmy jakiejs niemilej atmosfery. wtedy bylo to nieporozumienie, tam sie nie gra na jawne rozpiski po prostu. Na Masterze na pewno chlopakom wszystko wytlumaczymy po kilka razy, zreszta juz sa poinformowani o zasadach.

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Przecież się już nie gniewam, tylko wtedy byłem lekko zaskoczony sniki posunięciem kolegi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

JJ, wiem ,ale jednak fajnie byłoby jakby ludzie ZUPEŁNIE nie związani z tematem by się zamknęli ;) Kropa!
Do zobaczenia na ;)

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

eliah91 pisze:Przecież się już nie gniewam, tylko wtedy byłem lekko zaskoczony sniki posunięciem kolegi.
Rozumiem wkurwienie, lecz trzeba być nieco tolerancyjnym... więc mimo iż im wytłumaczymy teraz dokładnie i kilka razy że u nas się gra na jawne, to i tak proszę was w grach z Litwinami i Estończykami o wyrozumiałość, i wyjaśnianie różnic między polhammerem a warhammerem przed ewentualnymi sporami :) My graliśmy tam już sporo gier, i wszystko da się ustalić żeby było happy :)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

Eliah tez z nim gralem, a to ze wystawil gole podstawki to nie zrobil specjalnie, zwyczajnie zapomnial figsow z domu, i mnie tam sie z nim dobrze gralo =)

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Lakissov pisze:and if I have a 50mm round base? will it be treated as a virtual 40x40, or as is?
The ETC RP is a simple English translation of the polish rule;

- Bases for war machines are required. War machines can be put on 40x40 or 50x50 square or round bases . If you do not have an adequate base, all disputes resulting from this are resolved in your opponent’s favor.


Therefore - as is.

I do hope we can both make it to Białystok, have a chat and play. :)

Jedy Knight
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Lakissov
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: Lakissov »

Sure, Jedy, I'll be there :)

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Mam prośbę, wytłumaczcie o co tutaj chodzi, bo dla mnie jest to mega niezrozumiałe:
-na koniec pierwszego dnia wpisujemy graczom 10-10 i na tej podstawie ustalamy następne paringi
-podczas piątej bitwy gracze mają obowiązek zgłosić się do stołu sędziowskiego (obaj) i podać wynik trzeciej bitwy. Brakujące punkty zostaną dopisane i będą mieć wpływ na klasyfikację końcową (ale nie na paringi).
Prosimy o przemyślane decyzje.
I drugie pytanie.
Czy WE mają swoje lasy w scenariuszach?
Obrazek

ODPOWIEDZ