BITWA O BIAŁYSTOK 2009, 5.12.2009, Białystok, Master WFB

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1264
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Re: BITWA O BIAŁYSTOK 2009, 5.12.2009, Białystok, Master WFB

Post autor: RAFIX »

sędziowie chcą się wcześniej zerwać z tura dają możliwość rozegrania partii trzeciej bez widełek czasowych 3 godziny a później po prostu uzupełnią wyniki aby nikt nie był poszkodowany

albo jakiś wał chcą zrobić :mrgreen: :wink: :mrgreen:

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Niepokoi mnie po prostu tylko ustalanie paringów na 4 bitwę. Uważam, że coś jest tu nie halo. Przegrywam bitwę 20 do 0 przykładowo, ale następnego dnia gram z gościem który wygrał 20 do 0 z kimś innym, bo mamy tyle samo dużych punktów (bo nam wpisano po 10). Czyli de facto różnica punktowa między graczami grającymi na jednym stole w czwartej bitwie może wynieść nawet 20 punktów. Dobrze rozumiem?
Obrazek

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1264
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

przecież uzupełnić wyniki można w niedziele z rana i wtedy podać paringi

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Na naszym forum dyskutujemy jeszcze sposób uzupełnienia wyników i paringi na 4 bitwę, dlatego wstrzymajcie się jeszcze z domysłami wałów. :wink:
Od siebie dodam, że jestem zwolennikiem zakończenia 3 bitwy o czasie pod rygorem karniaków i sparowanie graczy na 4 bitwę zgodnie ze zdobytymi punktami w danym turnieju.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

No dobrze, ale przecież możecie pozwolić grać dłużej, ale Ci co grają dłużej trzecią bitwę muszą zostawić przy stoliku sędziowskim uzupełnioną kartę wyników, wtedy można będzie dopisać je rano. Ci którzy zagrają dłużej, a zapomną zostawić karty dostaną karniaki.
Obrazek

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

ten punkt regulaminu jest w tej chwili najmocniej dyskutowany u nas, mysle ze w przyszlym tygodniu z tej dyskusji wykluje sie jakas ostateczna opcja.

w niedziele rano chcielibysmy jak najbardziej uzupelnic wyniki, ale niewykluczone ze wiekszym problemem bedzie sprzatanie i rozstawianie sprzetu, ktory na noc trafi do kanciapy.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

To jeszcze jedno pytanko. Czy w scenariuszu nr 2 żubr ignoruje tereny i jednostki przy ruchu? Jak jest z domkami i obeliskami? Co jest jak wejdzie w środek jednostki 5 na 5 modeli na przykład, zostaje tam czy stawiamy go za jednostką?
Obrazek

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Kalesoner pisze:No dobrze, ale przecież możecie pozwolić grać dłużej, ale Ci co grają dłużej trzecią bitwę muszą zostawić przy stoliku sędziowskim uzupełnioną kartę wyników, wtedy można będzie dopisać je rano. Ci którzy zagrają dłużej, a zapomną zostawić karty dostaną karniaki.
Dwóch gości dostanie karniaki a kilkadziesiąt osób będzie czekało rano na paringi? :wink:
Słaby deal, zwłaszcza, że większość chciałaby zdążyć na pociąg i każde spóźnienie może zostać źle odebrane.

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

Kaleson pisze:To jeszcze jedno pytanko. Czy w scenariuszu nr 2 żubr ignoruje tereny i jednostki przy ruchu? Jak jest z domkami i obeliskami? Co jest jak wejdzie w środek jednostki 5 na 5 modeli na przykład, zostaje tam czy stawiamy go za jednostką?


Tak jakbys gral w cymber-gaja - odbija sie pod katem 90 stopni. Wiadomo, ze pewnej umownosci sie nie da uniknac, ale to juz kwestia dogadania sie z przeciwnikiem.

Scenariusze tez jeszcze dyskutujemy. Moze Zubra nie bedzie w ogole :).

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1264
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

kwestia organizacji, wklepanie wyników to kilka minut i chwila na przetasowanie ich w exelu, jak się odpowiednio wcześniej do tego zabrać to nie powinno być poślizgu

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Dokładnie Siwy, ja bym jednak nie ograniczał czasu na ostatnią bitwę pierwszego dnia..
wszyscy są zjeb..i po podrózy i 2 bitwach i trzecia mozna sobie zagrac wtedy na luzie, z reguły nie ma z tym probloemu, że ktoś kończy bitwę o 22..
a nstepnego dnia, zanim zaczna się bitwy to organizatorzy i tak powinni wstac wczesniej i ogarniac wszystko, wiec nie wiem w czym jest problem w klepaniu wyników.. to moze robić nawet osoba, która nie ma pojęcia czym jest wfb
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Ja z miłą chęcią bym się zjawił ale tym razem totalnie dla fanu ;) ... Jednak nikt nie ma pewnie armii bestii na zbuciu co? :?
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5907
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

pożyczy mi ktoś armie skaveńską ? oferuje cztery browary lub armie demoniczną w zamian :]

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

@Kalafiorku, już ustalone, gramy do bólu. :wink:

@Garg, w Białym pomalowanej armii kóz niestety nie ma. :(

@Manfred, ze Skavenami też ciężko, jeden gracz przygotowuje armię na mastera, zobaczymy, czy zdąży.


Chyba czas założyć temat z pożyczkami. :wink:

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

Siweusz pisze: @Manfred, ze Skavenami też ciężko, jeden gracz przygotowuje armię na mastera, zobaczymy, czy zdąży.
Dwoch graczy - jeszcze Grzesiu. Moze on by cos mial?

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5907
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

ja potrzebuje całą armie ;)
ale napisze co :
dzwonek
2 elektryków
2 kloce clanratów
2-3 slejvów
10 jezzaili
bsb
24 stormverminów
jakieś 20 giant ratów
doomwheel
abominacja
5-6 censerów

:D

Awatar użytkownika
zembol
Oszukista
Posty: 789
Lokalizacja: XIII Kohorta / Marauder Łódź

Post autor: zembol »

Czołem,
spróbuję chłopaków z Łodzi ruszyć, ale może się skończyć niestety na mojej skromnej jednoosobowej delegacji, bo wszyscy marudzą, że daleko.
Jak będzie ze spaniem w piątek? Bo nie chce mi się wlec tak daleko autem, a sensowne pociągi mam tylko na wieczór (21.00 w Białymstoku).

Pzdr,
Z.

Awatar użytkownika
Zulus
Mudżahedin
Posty: 283
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Zulus »

Daleko? Z łodzi jest bardzo blisko(5h)- tyle co do krakowa, mniej niz do wrocławia, gdańska itp. Przemyslcie to jeszcze raz i nie dajcie sie stereotypom! ;)

Co do noclegu z piatku na sobote - nie bedzie zadnego problemu, podlaska goscinnosc zrobi swoje :D
Największym wrogiem słonia jest smok.

Awatar użytkownika
Offspringman
Kretozord
Posty: 1670
Lokalizacja: Czarne Wrony W-wa

Post autor: Offspringman »

dobrze się zapowiada,
postaram się wpaść :)

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Z łodzi do Bstoku tak samo blisko jak z Bstoku do Łodzi - wiem bo byłem kilka razy ;p
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

ODPOWIEDZ